FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

paraple98
27. kvě 2011

@lenkacar 😀 😀 to mně nenapadlo, že jsem se s Tebou neporadila dřív 😉

s9480
27. kvě 2011

čau holky vidím že tu řešíte IVF o prázninách - musím Vám zkazit náladu, ve FN mají vždy přes prázdniny pauzu funguje jen poradna ale žádné zákroky se nedělají, tekže buď ještě rychle v červnu nebo potom až září a to upozorňuju že září je děs, protože to chcou naráz všichni takže prosezený celý den v čekárně atd atd 😖 ,

evik3
27. kvě 2011

Holky děkuju za rady, ty dlouhe cekaci doby me od FN odrazuji, protoze do Fertimedu jsem vetsinou chodila ze synem a v pohode to tam zvladl, vetsinou jsme sli hned na radu, ale pokud bych mela ve FN nejak moc dlouho cekat, tak nevim, kam bych malyho dala. No jeste to musim zvazit 😒

janaol
28. kvě 2011

ahoj holky, moc sem nechodím, ale momentálně jsem rozhodnutá jít do dalšího pokusu IVF - i když ne ve FN. Jelikož je ze Slovenska zpět Mudr. Vodička, tak jsem se k němu vrátila coby ke gynekologovi. Je to fakt doktor na svém místě. Naštěstí není ve fertimedu. Bohužel coby gynekolog ordinuje v Olomouci, ale do Caru dojíždí do Pardubic. Takže já přestupuji do Pardubic. Moc nám všem přeji ať se nám co nejdříve podaří otěhotnět a hlavně mít u sebe ty malé uzlíčky.

marcajda
28. kvě 2011

@janaol PŘEJI TI TAKY AT SE VÁM UŽ ZADAŘÍ 😀 snad k tomu vytouženému už najdeme všechny. bylo by to krásné. přijd se nám pochlubit, jak to pokračuje!!!

marcajda
28. kvě 2011

@evik3 však je jedno kam chodíš, my tě tu rády uvidíme. hlavně aby všechno dobře dopadne. my tu jsme na to dodání odvahy a informací. a to i my potřebujeme.

paraple98
29. kvě 2011

@janaol Držím palce, ať to klapne 😉 A klidně k nám choď, nevadí, že nechodíš do FN. Navíc dost z nás tu prošlo rukama dr. Vodičky, takže jsme vlastně spřízněné duše.... A je fajn, že se nevrací do Fertimedu, my vždycky říkaly, že je ho tam škoda 😉

evik3
29. kvě 2011

@marcajda dik, obcas sem za vama zajdu 🙂

marmar79
30. kvě 2011

Dobré ráno všem! Tak tento týden netrpělivě očekávám MS, abych mohla začít dlouhý protokol. To je paradox, každý měsíc si říkám, "kdyby raději MS nepřišla" a teď si ji dokonce přeji 🙂 Máme časově naplánováno přesně do konce června, pak už ve FN mají uzavřenou laboratoř a IVF budou prý pak zase od srpna. Věřím, že to stihneme vše do léta. Mějte krásný sluníčkový den.

paraple98
30. kvě 2011

@marmar79 Málokdy to někomu ze srdce přeji, ale doufám, že Ti mrcha dorazí co nejdřív 😉 Mně vždy před ivf se opozdila nejmíň o týden, asi abych to měla napínavější 😀 😀

marmar79
30. kvě 2011

Tak toho zpoždění se právě obávám 😀 Jojo, ten život si s námi občas pěkně zahrává.

marcajda
31. kvě 2011

@marmar79 jak si s námi ta psychika úžasně hraje..tak jsi mi odpověděla na nevyslovenou otázku.. kdy mají ve fakultce dovolenou.. takže sice jdu 16.6 na kontrolu, ale IVF nebude..no, určitě to nějak přežiju do toho srpna..

tak jsme byli včera v té Plzni.. hooodně jsem se naštvala. profesorka se mnou mluvila 5minut, možná i míň a dala mi papír co se dá opravdu lehce poslat mailem..to je takový bordel, omlouvám se za to slovo..proč mám jet 300km, v práci žebronit o dovču.. a to jako perličku na dortu mi daly fakturu na 6400kč, protože partner je Slovák.přitom má evropské pojištění.. to by taky měli říct dopředu, to snad by měli vědět..no, skoro jsem brečela.že jsem se na to nevyprdla..
jinak mi potvrdily, že jsem zdravá 😀 přítel tam něco málo měl, ale říkala, že nic podstatného, takže sranda..
esíčko, vzpomínala jsem na tebe.

s9480
31. kvě 2011

Marci to mě mrzí že jsem měla jak s Plzní tak s dovolenou ve FN pravdu 😒
s tou Plzní jsem se naštvala za tebe, já bych tam udělala takový kravál, no vlastně asi ne protože by mě přítel zabil - kdyby jsme jeli takovou dálku a navíc 2x a kvůli 5 minutám no ani nedomýšlím to by byl rozvod ☹ - no hlavně že máte i tohle v pořádku 😉
no je to tak bohužel lékaři nemyslí na dobro pacientů ale jde o prachy jako všude - FN posílá do FN i přes to že je to přes celou republiku , ale stejné zařízení za rohem
Marmar tak ať mrcha dorazí v termínu 😉

marcajda
31. kvě 2011

@s9480 vís, já tam to točo chtěla udělat, ale než jsem se nadechla, byla jsem venku. přemýšlím, že profesorce chladnou hlavou napíšu dopis. a proberu to v olomouci, to je hlavně jejich chyba.. at k tomu vytvoří nějaký systém oni, takto to přece nejde..
já naštěstí na ten včerejšek jela bez přítele..ranilo by ho..

marmar79
31. kvě 2011

Marci - tak to je teda něco... jezdit kvůli jednomu papíru tak daleko a nic se pořádně nedovědět.
Jinak už mrcha dorazila, takže zítra frčím na UTZ a injekci. Pokud bude vše v poho... Pak mám nějaké dva týdny pauzu než začnu se samotnou stimulací. Lidičky, já se bojím i těším zároveň... nejsem divná 😉 ?

paraple98
31. kvě 2011

@marcajda To je teda sila, jsem myslela, ze prof. je kapacita a celkem mne stvalo, ze jsem si u Dostala prosadila Prahu a ne Plzen, i kdyz mne trochu zarazelo, ze prof. nechce osetrovat kuraky, ale zas jsem pocitala, ze je odbornik s lidskym pristupem....ted koukam, ze Praha byla lepsi volba 😉 Tam vysledky poslou postou a muzes konzultovat pak telefonem nebo mailem.....To mne fakt mrzi, jak jste dopadli, myslela jsem na tebe.

@marmar79 super, tak at je vse ok a muzes zacit 😉 divna nejsi, to je normal 😀 😀

marcajda
31. kvě 2011

no, budu tam zítra znovu volat, protoze jsem uplne pitomá a neprostudovala jsem pečlive tu přítelovu fakturu a představte si, že tam jsou ta jeho vyšetření všechna naučtována 2x. což vůbec nechápu..jako že odběry dělali oba dva dny a pokaždé stejná vyšetření..mě tak strašně štve, že jsem si tam toho nevšimla..
soustředila jsem se na to, že jsem měla pravdu, ze ta má cesta tam byla uplně zbytečná a přehlídla tak dulezitou vec..
@marmar79 divná nejsi, reaguješ přesně jako já, nebo jsme divné obě 😀
a já si divná nepřipadám, spíš jsem blbá, jak jsem zjistila ze včerejška..

paraple98
1. čer 2011

😉 @marcajda To se snadno přehlídne, když je člověk naštvaný a zklamaný, to se mi kolikrát stane, že něco takového zjistím až později. Držím palce ať to brzo vyřešíš a každopádně písni, jak jsi dopadla

marmar79
1. čer 2011

Ahojky! Tak mi dnes píchli Diphereline a příští čtvrtek jdu opět na kontrolu - prý aby se to stihlo, tak začnu stimulovat dříve. Řekla bych, že tam mají malinko chaos v termínech - jednou mi řekli že začátek června je O.K. a teď zase že je to už na poslední chvíli. Nějak se v tom nevyznám. Michnová volala i docentovi jestli mi může ten lék ještě píchnout a dohodli se že jo. Tak věřím, že to bude v pohodě. Prý toho mají nějak hodně.
Mějte se fajn.

s9480
1. čer 2011

Ty jo Marci jsem v čím dál větším šoku - to je takový bordel - všude!!
To jsem moc zvědavá co Ti na tu fakturu řeknou, upřímně ani nevíš jak jsem ráda že jsme jeli "jen" do Brna, no a jestli je to s těma kuřákama tak jak píšete, tak to bych do Plzně ani neměla proč jezdit - taky dobré - kouříš? tak ven,máš smůlu tady tě nevyšetříme!! i když jsi jel přes celou ČR a na doporučení no hnus
jinak nevěš hlavu já bych si toho taky na místě nevšimla
Marmar tak držím palce ať je to poslední stimulka, a jak tak čtu tak bordel a čím dál větší mají i tady ve FN, to mi tam taky dost vadí, pravá ruka neví co dělá levá, jednou je dost času podruhé už je pozdě ach jo acho jo, tohle fakt nikdo kdo nezažil nepochopí, jakoby jsme nebyli už dost potrestaní tím ,že nám nejdou zplodit dítka - doma bez zapřičinění třetí osoby
no nic končím mám dnes náladu pod psa, v práci zase vymýšlejí takové ptákoviny, že mám 100 chutí dát výpověď - jo kéž by to šlo

marcajda
1. čer 2011

@s9480 jo, takto jsem byla rozhozená včera, dnes už mi je hej.. tak prý to tak vykazují místo těch vyšetření krve. to je pravda, že tam nikde nefigurovalo.. ale jestli by to bylo opravdu za stejné peníze, to netuším.. být to blíž, tak si nechám vyjet co pojištovně vyúčtovali za mě. to bych se asi divila. známá si nechává takto vyjet každou návštěvu u doktora nebo v nemocnici, je po operaci zad, a prý to bývá počteníčko.. hlavne je prý hruza co všechno musí vykazovat.. asi sestry jen píší a píší..
no,@marmar79 , to je docela zajímavé..tak ti měli dát jiný protokol..ale snad vědí co dělají. ja vlastně nevím proč mě vůbec pozvali na konzultaci, když stejně nic..nechám se překvapit. trošku jsem koumala, že bychom mohli zkusit jednu inseminaci, budu mít těsně před ovulkou. ale přítel je ted trochu naštván po té Plzni, tak se uvidí. no, nechám to být, nějak se to vyřeší
holky, ono to asi nebude jinde jiné. stejně nevím proč dělají tu měsiční pauzu, tak se mohly prostřídat, dělá se to tak ve všech zaměstnáních..ale možná dělají nějaký generální úklid 😀
dávají nám šanci, aby se to povedlo přirozeně 😉 teda, ale to jde bohužel jen někomu..stejně mám ohromné štěstí, že tuto malilinkatou šanci mám.díky 😀

petulka22
1. čer 2011

Ahoj holčiny, taky vás jdu pozdravit a koukout, co nového.. 🙂 Trošku od koníka odpočívám. 🙂
Marci, jsem v šoku, já tam byla s Plzní fakt stopro spokojená a Ty přijdeš s tímhle. To mě moc mrzí.. Ale hlavně, že víš, že jsi v pořádku a nikde není chyba. Ale naštvalo by mě to teda taky. A jak.
Jinak co se týče toho, že všude je bordel, naprosto souhlasím, moje epizody s FN znáte, takže všichni víme, o čem mluvím..
Esíčko, u nás v práci je toho taky nějak moc, řeklo by se, že před létem bude klid a zatím..
Marmar držím moc pěstičky! 🙂
Leni ahojky, jsem ráda, že taky nakukuješ. Bez Tebe by to nešlo. 🙂
Všechny ostatní taky moc zdravím, paraplíčko, nanuš a spol. a já se zase ukážu.Papapa:-)

petulka22
1. čer 2011

Holky a nemáte někdo zprávy o Any? Ta už by snad měla mít i mimíska. 🙂

marcajda
1. čer 2011

@petulka22 jen se pěkne ukaž, nebo se nám bude styskat.. Peti, já už tam s tou negací jela, takže to je asi logické, to se pak potíže přitahuji.máš pravdu, hlavně ze je vše v pořádku a že prednison v žádném případě. už kvuli vyloučení tohoto driáku to asi stálo za to..

marmar79
2. čer 2011

Marci - s tím protokolem podle MUDr. problém nebude.
U nás má manžel málo pohyblivé spermie, takže věřím, že pak nějakou vhodnou určitě najdou, prý jich má hodně, jen hýbat se nechtějí 🙂

petulka22
3. čer 2011

@marcajda Jojo Marci, máš pravdu. Radši bez Prednisonu než s ním pokud nemusíš. Já ho naštěstí taky už nemusím brát. I když pro mě byl vždycky největší problém Utrogestan. Tak unavená jak po něm jsem snad nebyla nikdy.
Holky, venku je nádherně, tak přeju krásný víkend všem. 🙂

lenkacar
5. čer 2011

maci tak to čumim..my v podolí neplatili ani korunu 😕 je to hnus jak se vydělává na cizím neštěstí

lenkacar
5. čer 2011

zítra mě čeká naše poslední akce ..KET a potom už na to pečem ..manžel nechtěl ani tohle ,ale bylo mi najednou líto těch mrazáčků a taky mě nastartovala holka co byla o 2týdny víc jak já ,jak měla krásné bříško ,byla jsem na kontrole a je ovulka a i slíza pěkná tak to bude v nativu ,mám teda prednison a nějakou listovku a před akcí injekci dexony na imunitu ..a děj se vůle boží ..ikdyž nám to nevyjde ,stále vás budu šmírovat komu se povede 😝 držím všem palečky ,papa

marcajda
5. čer 2011

@lenkacar Leni, to je užasná zpráva, to mám ohromnou radost!!! budu na tebe hoooodně myslet!!
my platili, protože přítel je slovák, víš? za mě se neplatilo 😀
teda, ty jsi mi udělala radost.

paraple98
5. čer 2011

Leni -super zpráva, mně by taky bylo líto sněhuláčků 🙂 Moc moc držím palce 😀