FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
25. čer 2011

Holky, já v práci dobrý, s kolegyňkou je to bezva, fakt si to užívám. 🙂 Jen práce pořád přibývá, ale to znáte všechny.. 🙂
Jinak Marci nadšení u mě taky už není, dřív, jak jsem si pokaždé myslela, že už to pokaždé musí vyjít a ono stejně nic.. člověk nějak otupí nebo co... No, uvidíme. Plánujeme, že v půlce července vyrazíme autem do Itálie, tak třeba se tam zrelaxuju a nálada se zlepší. 🙂
Přeju pěkný víkend všem a ať nám moc neutíká. 🙂

marmar79
25. čer 2011

@petulka Pokojíček se mi líbil, ty barvy působí hodně pozitivně.
Jinak musím napsat, že mi včera bylo odpoledne dost zle, ani na jsem nebyla na netu. Měla jsem teplotu 38,2 a břicho mě neskutečně bolelo. Dnes už je mi lépe. Snažím se hodně pít, tak snad už se to bude jen lepšit.

marmar79
26. čer 2011

Zdravím! Tak jsem dnes volala do CARU a vypadá to špatně, prý se embrya vyvíjí příliš rychle a mají španou genetickou výbavu. Jsem z toho docela špatná, nějak to nechápu. Setkali jste s tím někdo?

marcajda
26. čer 2011

@marmar79 jejda, to je blbé.. a všechny? to mě mrzí. tak jen doufám, že zítra bude nějaká lepší zpráva, že třeba aspon jedno..
no, to tě asi čeká pár dalších vyšetření.. ale třeba tím odhalí duvod proč to nejde, pěkně ho odstraní a bude vyhráno!! moc ti drzím pěsti.
a co bříško, už to je dobré?

marmar79
27. čer 2011

Ahoj holky! To mi snad ani neuvěříte. Tak včera v telefonu mi kolegyne paní embryoložky sdělila jen tu špatnou zprávu. Telefonát byl ukončen slovy: "změny nepředpokládám, ale zkuste ráno zavolat". To mě naprosto odrovnalo. Před půl hodinou jsem však mluvila přímo s p. embryoložkou a světe div se. Máme jedno 8mi buněčné, které se vyvíjí hezky a další také 8mi buněčné, které však začíná malinko fragmentovat. Ale i tak jdu zítra na transfér 2 embryí 🙂 Tak mi držte palečky.

petulka22
27. čer 2011

@marmar79 To je úžasná zprávička! 🙂 Moc na Tebe myslím a držím pěstičky! 🙂

paraple98
27. čer 2011

@marmar79 Tak nakonec dobrá zprávička, super....budu na tebe myslet a držet palečky 🙂

marmar79
27. čer 2011

Holky díky, zase se ozvu. Jsou to ale "nervy", to vám povím.

marcajda
27. čer 2011

@marmar79 jejda, ja se dostala na net až ted, to jsem šťastná. to je naděje. taky na tebe budu zítra moc myslet!! to už budou zítra pořádní cvalící, když jsou dnes 8buněčná. bojuj!!! a co to bříško? splasklo, nebolí? s těma nervama myslím na to ani nemyslíš, že?
tak dobrou noc a pěkné sny

marmar79
28. čer 2011

Ahoj! Tak jsem doma. dnes byla embrya již desetibuněčná, mám u sebe dvě. Teď už jen, aby se jim u mě líbilo.
@marcajda - břicho přestalo tak nějak včera bolet, dnes je vše O.K.
U ET jsem měla MUDr. Michnovou, je naprosto super, opravdu velmi citlivá lékařka.
Budu odpočívat, do konce týdne mám dovolenou, takže si to užiju v pohodě a klídku.

petulka22
28. čer 2011

@marmar79 Desetibuněčná? Tak to budou určitě pašáci. Po těch nervech, co Ti způsobila ta druhá embryoložka, se už musí udržet. 🙂 Držím pěstičky! Kdy jdeš na krev? Tak hlavně odpočívej a opečovávej bobíšky.🙂

marcajda
28. čer 2011

to je čísílko!!! nádhera. tak jen at se pěkně zavrtají, zakousnou a nepustí 😀 mě je Michnová taky hodně sympatická.
a že se už i bříško stihlo vyzdravět, to je pěkné. tak podávej zprávičky, jsme s tebou

zuzka72
28. čer 2011

@marmar79 Držím palečky já měla 8mi a 10ti buněčny a dnes jsou to už velcí chlapíci 😵 tak přeji hoooodně moc štěstí, a ať se prckům u tebe v domečku moc líbí a jsou tam nejmíň těch 9m... 😵 😵 😵 😵 😵

marmar79
29. čer 2011

Díky moc.
@petulka Taky jsem byla docela překvapená, že jsou 10ti buněčná. U prvního IVF jsem měla jen 6ti a 7mi buněčné. Na krev jdu 11.7.
Teď si užívám dovolenou, odpočívám na terase, prostě klídek.
Zatím papa. M.

petulka22
29. čer 2011

@marmar79 My pracující jen tiše závidíme. 🙂 U nás v kanclu je jak ve skleníku.

paraple98
2. črc 2011

@marmar79 Super zpravička, tak se s bobíškama opatrujte 🙂 😉

marmar79
3. črc 2011

@paraple Díky. Jen to čekání je stráááášně dlouhé. Zítra jdu naštěstí už do práce, tak snad přijdu na jiné myšlenky.

marcajda
3. črc 2011

@marmar79 to čekání je nekonečné. možná je v práci opravdu líp.. at mají děťátka v bříšku klid od nervozity 😀 hlavně se opatruj a šetři. ví to o tobě v práci? přiznalas to? a jak ti je.
to je ale víkend na lenošení. já včera akorát vyžehlila prádlo a jinak klídek u telky.. a dnes jsme byli koupit v Olm. plovoučku a budeme ji klást, to se těším. zase bude kousek domečku nový a jiný a hlavně lehce udržovatelný.no, ale záleží kdy skončí tenis, protože tady se velmi fandí 😀

marmar79
3. črc 2011

@marcajda v práci o mě ví, takže v poho. Pracuji v kanceláři, takže nic těžkého. Jinak se cítím v poho, sem tam mě píchne v podbřišku, ale to je v poho a asi i normální.
Taky jsem teď koukala na tenis 🙂 Ať se daří při pokládání plovoučky.

paraple98
5. črc 2011

@marmar79 To čekání je na palici, ale co se dá dělat....člověk čeká na něco pořád, na UTZ, na test, na porod 🙂 Líbilo se mi jak tu někdo psal (už si ale napamatuju kdo), že by se mělo po IVF uvést do umělého spánku a probudit až u/po porodu 😀 Ať se člověk nemusí furt stresovat a čekat 😉 Hlavně se opatruj a mysli pozitivně 🙂 Moc moc držím palce !!

@marcajda Jůůůůůůůůůů, vy budete mít doma krásně, my se chystáme "jen" malovat a už to chystání počítáme na měsíce 😀 😀 Tobě už se taky blíží konzultace, viď?

Jinak všem přeji příjemné svátky, doufám, že nikdo nemusel do práce a hlavně ať už je konečně hezky 😀

marcajda
5. črc 2011

@paraple98 hmm, tak já se hlásím z práce.. je to tu sice klidné víkendové, ale tááák se mi tu nechce být. přítel doma dodělává tu podlahu a pak odjíždí a zase se 10dní neuvidíme a já v práci.. 😠
já letos potupně taky maluji a jak jsem včera koukala z lízka na tu chodbičku, tak mě taky čeká.. ale to je bez stropu, tak to bude frkot.. mě malování samotné nevadí, ale dokopat se k tomu 😀
@marmar79 už máš pár dní za sebou, vidíš, jak to krásně utíká 😉 už jen 8měsíců a kousek 😀
píchání by muhlo být dobré, třeba se ti chystá děloha 😀 moc ti držím pěsti

lenkacar
5. črc 2011

@paraple98 to jsem pslaa já ..hm ..tak všem přeju pěkné svátky ..my taky doma makáme ,nejdřív okna a ted lino a malovalo se a natíralo ..prostě se musíme zabavit

marcajda
5. črc 2011

@lenkacar no, aspon se člověk zaměstná, že? takové ty malé radosti.. bude to u vás krásně vonět 😀
a co hledání práce, jak pokračuješ, inzeráty, nebo obcházíš město? kéž bys už našla něco pořádného, moc bych ti to přála. já se tu stihla i pohádat.. teda já byla v klidu, ale tá paní co jsem jí něco vytýkala moc ne 😀
no jo, odvrácená strana práce s lidmi..ale za chvíli pojedu dom a přítel na mě prý počká a pojede az v noci, tak jsem šťastná. ráno se mi až brečet chtělo, že se neuvidíme 😀 vždycky si hraju na silnou, ale..

paraple98
6. črc 2011

Leni - já věděla, že to psala nějaká chytrá hlavička 😉 Jak se vede? Něco nového na pracovním obzoru??

Marci - to je fajn, že přítel počkal 😉 Po takovém pracovním dni, je to fajn, nepřijít do prázdného bytu 🙂

Včera jsme měli návštěvu, takže dneska budu po ní uklízet a odpo půjdem někam na pívo, teda doufám 😀

lenkacar
6. črc 2011

holky moje práce žádná rozesílam inzeráty obcházim jako blbec a nic zatim..no doma se maká fest,takže jako vytížená jsem plně,ted vykouklo sluníčko ,to by chtělo zajít na pivánka

marmar79
7. črc 2011

Zdravím! Tak jsem si včera poprvé udělala testík a vyskočily na mě //. Ještě to nechci zakřiknout, zatím není vyhráno, ale vítám každou pozitivní zprávičku. Za poslední 4 roky jsem "dálnici" viděla teprve podruhé. (myslím na svých testech 🙂 - tak se potichoučku raduji.
Mějte krásný, slunečný den. M.

petulka22
7. črc 2011

Ahoj holčiny! 🙂
@marmar79 To je krásná zprávička, potichounku gratuluji a držím pěstičky na krev! 🙂 Jak se cítíš?
Taky pro vás mám holky pozitivní zprávu. 🙂 V pondělí jsem po posledním IVF našla // a dnes v poradně mi potvrdili HCG 1231. 🙂 Omlouvám se, že jsem pokus tajila, ale nechtěla jsem vás tady zase všechny rozesmutňovat jako obvykle. Ani tohle zatím není vítězství, ale pro mě je to nejvíc, čeho jsem kdy dosáhla. 🙂

marmar79
7. črc 2011

@petulka22 Gratuluji k //. Super zpráva, jen ať nás tady přibývá stále více. HCG máš pěkně vysoké 🙂
Jinak já se citím v poho, jsem v práci, tak mi to pěkně utíká. Co ty? Jak se citíš?

petulka22
7. črc 2011

Děkuju. 🙂 Jinak já taky pracuju, tak na to nemám moc čas myslet. 🙂

marcajda
7. črc 2011

holky moje, tak to je šok.. to je úžasné.já vám tak držím pěsti. vyhráno ještě není, ale šance je obrovská.téééda..
tak já jsem si dnes dala se sousedama jednu metaxu a ted koukám, že jsem si měla dát dvě 😀 tak ta jedna byla na vás!! na zdravíčko 😀
@marmar79 tak ty to máš 9 den? a ty Peti ktery, ty naše tajnustkářko 😉 ale uplně s tebou souhlasím. jak se o tom moc píše a rozebírá, tak se to pak jaksi přecení, přepovídá.. ale ted už bud s námi 😀
tak se v práci pěkně šetřete a budte spokojené.