FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
23. zář 2011

@lenkacar Leni vidíš, už se to pomalu pozitivní.😉
@paraple98 Super.🙂 Jen tak dál. 🙂 Jinak jsem se objednala dnes na tu genetiku do FN a jdu na konci října, takže nějaký 21.týden. Můj gyndař má s doktorkou z Brna holt smůlu. Já se tam pak v rizikové nebudu nervovat, když se budou divit, proč jsem nebyla u nich.
@katka1311 Já měla minimálku 2x, ale nedopadlo to. Jednou se nám přirozeně neoplodnila žádná vajíčka a podruhé to museli stopnout, neboť to bylo po Novém roce a neměli ještě nakoupená kultivační média na embrya. Naštěstí to pak po mně nechtěli platit, protože to byla jejich chyba. Pak už jsem měla jen IVF.

katka1311
23. zář 2011

A co myslíte holky je lepší dlouhý protokol?Já při 1IVF měla krátký a chtěli jsme vyzkoušet tu minimálku 😒 .Kolik je cca vajíček u minimálky?

lenkacar
23. zář 2011

dlouhý protokol prý tolik nezatěžuje tělo ,nevim..minule jsem se dozvěděla že ten dávají spíše mladým dívkám a tem starším méně funkčním krátký ,mě vyhovuje dlouhý ,takže já jsem ještě mladá 😀 ,z minimálky má někdo i 6vajíček ..jde o to jestli jsou ty folikuly plné a vaja zralé..mě ten dlouhej štve jen že je fakt delší o těch 14dní ..píchnou ti diphereline do prdky na zastavení činnosti vaječníků a za 14dní utz a začíná stimulace jako u krátkého ..

lenkacar
23. zář 2011

no jo peti jenže ty jsi případ ,to se jen tak nevidí 😀 ,je moc dobře že už sis tu smůlu všechnu vybrala ..

petulka22
26. zář 2011

@lenkacar Leni, jo, já jsem fakt případ.🙂 A s tou smůlou fakt doufám,že je vybraná..🙂
@katka1311 Já měla u minimálky vajíček 9 a podruhé 7 při minimální dávce Fostimonu. Já jsem nosnice dobrá. A protokol mi seděl víc dlouhý, takže jsem asi taky mladá, co Leni? 😀
Jinak holky zdravím z práce a přeju krásný týden.🙂

marmar79
26. zář 2011

@katka1311 Já měla poprvé krátký a podruhé dlouhý protokol. Více vajíček jsem měla u dlouhého protokolu, ale ve výsledku jsem měla vždy k zavedení pouze dvě embrya. Bohužel nám doposud nezbylo nic k zamražení. Po dlouhém protokolu jsem se ale cítila lépe.

Taky vám holky přeji pohodový a slunečný týden 🙂

marmar79
29. zář 2011

Ahoj holky,

@paraple98, @petulka22 - holky mám dotaz, včera mě šíleně píchalo na pravé straně pobřišku, pokud jsem ležela nebo seděla, tak to bylo O.K., ale při změně polohy (zvednutí do sedu nebo stoje), mě v břiše pěkně píchlo. Jsem ze všeho hned celá nesvá, tak se chci zeptat, jestli se vám to stává nebo někdy stalo. Díky.

petulka22
29. zář 2011

@marmar79 Ahojky a dobré ránko, já myslím, že to nic neznamená. Mně taky občas někde v břiše píchne a dost a zatím mě nenapadlo, že by mohlo být něco špatně. Pokud si nejsi jistá, tak šup k doktorovi, ale fakt myslím, že to nic není. Počkej ještě, co napíše zkušenější Paraplíčko.🙂

marmar79
29. zář 2011

@petulka22 Taky tobě dobré ráno. Já taky doufám, že to nic není. Říkala jsem si, že se možná mimi nějak otočilo a tlačí tam kam nemá 🙂 Doma se nemám koho zeptat, tak se ptám právě tady vás, zkušenějších 🙂

nana.76
29. zář 2011

@marmar79 vubec nic to neni ja to měla pořad mimisek tě tlačí všude možně tak proto, čím vic poroste tak to bude vice píchat a tlačit takže nebojky je to normalní 🙂 🙂

marmar79
29. zář 2011

@nana.76 Děkuji, mooc jsi mě uklidnila. Já hned ze všeho vyšiluji 😉 Ať se daří. PA.

paraple98
29. zář 2011

Dobré ránko dámy 🙂

@marmar79 Neboj, to je normální, mně tam občas píchne a drží to třeba 2 minuty, hlavně když se nějak otočím nebo zvednu. To dělají hlavně úpony co drží dělohu, jak se natahují 😉 🙂

lenkacar
29. zář 2011

marmar ,to je dobře ,že je to v pořádku ,mě příkladně nepíchá nikde a nikdo 😠

katka1311
29. zář 2011

Ahoj holky tak zprávy z Olmíku.Vyzkoušíme teda tu minimálku,doufám,že to nějak dopadne 😖 .Zítra začínám se stimulací.Holky prosím vás jak dlouho se stimuluje u minimálky?Asi tak jak u norm.IVF? 😉

petulka22
29. zář 2011

@katka1311 Já jsem šla po týdnu na kontrolu, pak ještě obden, a pak už byla punkce. Takže nějakých 11dnů. Ale záleží, jak budeš reagovat. Máš Fostimon?

katka1311
29. zář 2011

Ano Fostimon a Merional.Jsem jak na trní 😒

petulka22
30. zář 2011

@katka1311 Tak moc držím pěstičky! 🙂 Kdy máš první kontrolu?

katka1311
30. zář 2011

@petulka22 Moc děkuji.Byla jsem dnes na UTZ a první včelku mám za sebou 😉 Pak jedu ve středu.

nana.76
30. zář 2011

ahojky holky posilam nějakou fotečku a všechny vas moc zdravime.Těhulky hladte svoje bobanky a snažilky hodně štěstíčka at mate v bříšku brzy taky svoje kulíšky 🙂 Přejeme krasny víkend 🙂

lenkacar
1. říj 2011

nani to je síla jak je to furt celej táta 😀 ten je z ní určo celej poprděnej

nana.76
1. říj 2011

jo Lenuli to maš pravdu je to jeho sluničko🙂)))

paraple98
6. říj 2011

Nazdárek dámy, kde se všechny touláte?? 😉 Mně ještě nachlazení nepustilo, navíc jsem se pustila do úklidu a chystání výbavičky, takže jsem nějak grogy a moc se na net nedostanu 😉

@nana.76 Terezka je moc roztomiloučká, pokaždé jak dáš nové fotky, musím hned zkouknout 😀

marmar79
7. říj 2011

@paraple Ahoj! Taky teď nějak nestíhám psát. Včera jsem si oběhávala doktory a razítka do těhu průkajdy. Navíc se mi teď naskytla práce navíc (dělávám překlady) tak sedím sice u PC, ale na net se ani nedostanu. Ale penízky se mi budou hodit na výbavičku pro miminko, tak jsem to nemohla odmítnout 🙂
Ať si brzy fit. Přeji hezký víkend, i když bude asi deštivý.

petulka22
7. říj 2011

Ahoj holky, taky se hlásím! 🙂
Tady je dnes krásné deštivé ráno, raděj jsem jela do práce autem. Včera kontrola v pořádku, prdelka se pořád stydí a ukazuje zádíčka. Snad na velkém ultrazvuku v Olmiku už něco uvidíme.
JInak manža včera lehl s angínou, má i antibiotika, tak se cpu vitamínama.. V noci jsem se teda moc nevyspala jak pořád smrkal a hekal, tak jsem zvědavá, jak to dnes v práci zvládnu. Ještěže je pátek..🙂
@marmar79 Jak se cítíš? A výbavičku už nakupuješ? Já pořád nevím, kdy a čím začít... Co Ty Paraplíčko?
Tak přeju všem krásný víkend a zatím papa

petulka22
7. říj 2011

@katka1311 A jak Ty jsi dopadla na kontrole? Hodně lidí jako vždy? A u koho jsi byla?

paraple98
7. říj 2011

@marmar79 Ty jsi ale šikula, já ještě nemám ani jedno razítko v průkajdě a ani to neřeším 😉 K zubaři stejně chodím co 14 dní (zlobí mně na střídačku 2 zuby) a o dalších razítcích ani netuším 😀
A penízky se určitě hodit budou, je to všechno dost drahé, přece jen, kdo by šetřil na vlastním dítěti a na to výrobci a prodejci spoléhají 😉

@petulka22 tak na sebe dávej pozor, aby jsi nedopadla jak já, jak jsem to jednou chytila, už se toho nemůžu zbavit 😠
Já už mám z výbavy oblečky a vyhlídnutý kočár, z příští nemocenské vyřeším postýlku, monitor dechu a další drobnosti 😉 Já jsem taky nejprve nevěděla kdy a co, nechtěla jsem to pořád zakřiknout, ale jsem ráda, že už mám oblečky (začala jsem někdy v 28tt) , protože je během října vyperu a vyžehlím a budu mít klid. Přece jen s tím pupkem stát nad žehlícím prknem nebo běhat po obchodech už není ono a v listopadu bude ještě hůř 😀 😀

marmar79
7. říj 2011

@petulka Cítím se dobře, večer sice bývám unavená a bolívá mě kostrč, ale už jsem si na tu bolest zvykla 🙂
Jinak co se nákupu výbavičky týká, tak jsem neodolala a koupila nějaké bodyčka v neutrálních barvách. Čekám ale, až budeme vědět co to bude, pak budu teprve nakupovat 🙂 Jinak jsem si na netu rozhlížím po nábytku do pokojíčku, kočárku a postýlkách. Už jsem si i něco vybrala, takže stačí objednat.... ale to až tak v prosinci.
PAPAPA

katka1311
7. říj 2011

@petulka22 Ahojky byla jsem na UTZ dnes.OPU bude v neděli.Zatím jsem měla štěstí jen na dr.Michnovou.Lidí dnes celkem nebylo,jen 4 ženské předemnou a po mě 2.

nana.76
8. říj 2011

@katka1311 tak at je co nejvic kulišku: 🙂

petulka22
8. říj 2011

@katka1311 Tak na Tebe budu zítra myslet, ať je velká úroda.😉
Jinak holky manža je na tom ještě hůř, krk už ho sice nebolí, ATB zabraly, ale má pořád teplotu a děsnou rýmu, tak nevím, nevím.. V pondělí mám zubaře, tak snad mi bude dobře.
S tou výbavičkou koukám, že bych už taky měla něco aspoň trošku okouknout, protože si nedovedu představit, jak v zimě lítám po obchodech..
Přeju pěkný večer..