FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marmar79
3. lis 2011

@petulka22 My měli jméno pro kluka, pro holku se nějak nemůžeme dohodnout, mám dlouhé příjmení, tak bych ráda nějaké kratší jméno. Už víš, jaký kočárek budeš chtít?

petulka22
3. lis 2011

@marmar79 My se zas nemůžem shodnout na klukovi.🙂 Jinak z výbavičky nemám krom jedněch roztomilých capáčků nic a ani jsem ještě nezahájila průzkum, nějak to nestíhám. Ale už se do toho budu muset pomalu pustit.🙂 Ty už víš, co budete chtít za kočárek? Já se obávám, že vybrat z toho množství bude dost problém.🙂

marmar79
3. lis 2011

@petulka22 No já jsem tak trošičku "blázen" co se výbavičky týká. Spoustu věcí jsem už obhlídla, teda zatím na netu. Kočárek bychom chtěli Xlander-limited. Na výběr je spousta kočárů, ale všechny mají něco, co se mi nelíbí. A tento u nás zvítězil. Sice není odpružený, ale jinak jsem žádné větší "nedostatky" nenašla. Taky jsem se poptávala sestřenky, která tento kočár má a jsou docela spokojení.
Teď jsem sehnala monitor dechu do postýlky za docela dobrou cenu. Jinak jsem si už vyzdobila pokojíček dětskými samolepkami, koupila lustr a lampičku a pomalu začnu doplňovat nábytek....
Oblečky ještě nemám, ale pomalinku začnu nakupovat.

paraple98
3. lis 2011

Ahojte kočky 😉

@marmar79 gratulka k holčičce 😉 S tou placentou držím palce, ať se vytáhne... Xlandery jsou fajn, taky se mi líbily,ale chtěla jsem odpružený, takže u mně to vyhrála Inglesina, navíc má velkou korbičku, takže i proto 😉

@petulka22 jsem ve 35tt, takže termín mám v půlce prosince...

petulka22
4. lis 2011

@marmar79 My pokojíček pro malého nemám, zatím bude muset být s námi, takže koupím jen nějakou komodu na věcičky, přebalovák, koš na spaní máme zděděný, no a pak všechno to další. Holky, toho je tolik, že nevím, kde začít.😀
@paraple98 Paraplíčko, to už máš teda fakt za pár.🙂

marmar79
4. lis 2011

@petulka22 Nám se postýlka do ložnice jaksi nevejde, když jsme navrhovali dům, tak jsme na to nějak nemysleli, že by tam měla být v budoucnu i postýlka. Takže miminko bude od počátku spinkat samo. Ještě že jsou dnes ty vychytávky jako chůvičky a monitory dechu.

paraple98
4. lis 2011

@petulka22 Jojo, už se to blíží mílovými kroky 😀

My taky máme postýlku v ložnici, zatím bych nerada malou nechávala samotnou, už se vidím jako hysterická matka bdící u postýlky a hlídající každý zvuk 😉 😝

evik3
4. lis 2011

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat na prvotrimestrální screening, kde jste na něm byly a kolik vás to stálo? Já mám jít do Fertimedu a zapomněla jsem se zeptat, jestli se to bude platit?

lajcikova
4. lis 2011

@evik3 ja byla dneska na sreeningu,ale ve zline v prediku,a platily sme 1400kč ale mě to pojištovna proplati,a řekl nam vysledky krve,a udělal mi ult.přes břicho,a ukazoval nam kde co mimčo,ma,nosni kustku,mozek,a jestli nema kýluatd,bylo toho moc ja polovinu probrečela 😀 takže tak no...ale krásnej zážitek

marmar79
4. lis 2011

@evik3 Ahoj! Já byla ve FN Olomouc a neplatila jsem nic.

lajcikova
4. lis 2011

ale myslim si že ve fertimedu platit,budeš,sobek neděla nic zadarmo 😠

petulka22
4. lis 2011

@evik3 Myslím, že se chodí mezi 11-14 tt, já takz ve FN zadarmo.
Holky, byla jsem omrknout ty kočárky a už to vidím, že to chce velký průzkum. Jojo, musím to nastudovat.🙂

lenkacar
5. lis 2011

@lajcikova ty čekáš miminko?

lajcikova
5. lis 2011

@lenkacar ano jsem ve 12tt+3,tak nějak se mě to chytlo na dovči v chorvatsku 😕 ale moc se nechlubim,mam pořad šílenej strach......

marmar79
6. lis 2011

@paraple98 To budete mít krásný dáreček pod stromeček.

Včera jsem byla omrknout znovu kočárky a mám nového favorita - Peg perego GT3. Korbička je větší než u Xlanderu, sporťák je taky veliký. Jen je malinko robustnější a zabere celý kufr auta. Ale vypadá to, že je rozhodnuto.

lenkacar
6. lis 2011

@lajcikova to chápu holka to ani neni snad možný takový zázrak po tom všem ...moc ti to přeju ,úplně mám husinu..

lenkacar
6. lis 2011

zdravím zbytek přeji krásný podzim ,já si vás zase přijdu zkontrolovat jestli nezlobíte ..

lola72
14. lis 2011

@lajcikova Ahoj,nevím jestli si mkě pamatuješ,ale moc tu nepřispívám.Kdysy jsme si psaly.Ty jsi otěhotněla přirozeně?To není možné,ani nevíš jak moc ti to přeju.Já to teda přeji všem,ale strašně špatně se tomu věří.To si přeju posledních 10 let,že mi jednou vynechá menz.půjdu a ze srandy si udělám test a bude tam čárka.Je to úplný zázrak,ale bohužel mi se zázraky vyhýbají!!!vLASTNĚ JEDEN DOMA UŽ MÁM.Ten byl těžce vybojovaný!!!A jak se jinak cítíš?jestli budeš mít čas a chuť něco o tom napiš.Je to strašně krásné,jedna moje známá taky tak po několika neúspěšných IVF otěhotněla přirozeně a byl to šok.Mi teď nevyšlo 5 IVF,tak jsem celkem naštvaná!Ale tobě to přeju,užívej si to ,tady si to zaslouží všechny holky!!!Vidíš zázraky se dějí,ale mi ne !SAKRA!!!Měj se.

lenkacar
14. lis 2011

koukám a vidim že tu prdíte na diskuzi ..jdu se mrknout kdy má para termín jo vidim půlka prosince akorát na začátek mojí akce,tak doufám ,že mi zdárně holka předá štafetu

lajcikova
14. lis 2011

@lola72 ahoj,ano pamatuju si tě,,,ja to sama moc nechapu,asi prostě změna muže,upřela sem se na to že mam od řijna nastoupit na lukrativni místo,no to už nehrozí 😀 možna i zhozena kila,a ja už fakt byla smířena stím že děti mít nebudu,ale člověk míni a osud měni....ale sem pořad nohama na zemi,pořad mam strach....
obdivuju tu trpělivost jako 5ivf,žadna sranda hlavně psychicky,ale i finančně,naštěstí už jedno maš,tak tě muže utěšovat že nejsi sama.... 🙂

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marmar79
15. lis 2011

Ahojky!
@petulka22, @paraple98 - Jakpak se máte? Dnes jsem byla na velkém UTZ a vše v pořádku, miminko je zdravé. Na 90 % nám potvrdili holčičku 🙂 takže můžu konečně nakupovat růžovou výbavičku.
Petulko už máš vybraný kočárek? Je to docela těžké z toho množství něco vybrat, co?
Mějte se hezky.

petulka22
15. lis 2011

Ahoj holčiny! Hlásím se po delší době..🙂
@lenkacar Leňuli super, budu na Tebe moc myslet! 🙂
@marmar79 Gratuluju k holčičce.🙂 Já zatím ani moc po ničem nekoukala, máme jen koupené šuplíky a dvě skříňky malému na věcičky, ale od prosince už bych chtěla být doma, tak pak začnu lítat po netu a vybírat.🙂
Jinak jdu zítra na test na těhotenskou cukrovku, snad to do 10 vydržím bez jídla.🙂
Holky opatrujte se, já zase zaskočím nakouknout.🙂

lenkacar
16. lis 2011

@lajcikova a co ten tvůj bejválek ten bude čumět

petulka22
18. lis 2011

Ahoj holky, nakukuju a nikdo nic nepíše.🙂
@paraple98 Paraplíčko, chtěla jsem se zeptat, jak to máš s Fraxíkem, kdy Ti řekli, že ho máš vysadit? Nebo se nevysazuje vůbec, až po porodu? Já fakt nevím. A jak jinak se máš? Už se Ti to krátí, co? 🙂
Já jsem dnes v práci, je tady celkem klid, tak si chci dát do pořádku všechny papíry, pokud fakt na konci listopadu skončím, tak ať to mám hotové.🙂
Mějte se krásně, pište, já jdu makat.🙂

marmar79
18. lis 2011

@petulka22 Ahojky! Já jsem taky v práci. Docela Ti to volno od prosince závidím 🙂 Někdy si říkám, že bych taky zůstala už doma, ale už jsem tady slíbila, že budu pracovat do konce ledna, takže to nechci rušit.
Doufám jen, že nenapadne moc sněhu, protože si neumím představit, jak budu z auta odhazovat sníh 🙂
Ať Ti práce utíká.

petulka22
18. lis 2011

@marmar79 Toho sněhu jsem se taky právě bála, musela bych chodit pěšky a tady chodník, co vede k práci nikdo neuklízí, musí se chodit po silnici, tak bych sebou nerada ještě někde sekla.. A taky vydržet 8,5hodiny sedět u počítače už není žádná sranda, malej dost kope a bolívají mě i záda, tak budu moc ráda doma.🙂 Když už jsme si to tak vybojovaly, tak to taky už moc nepřeháněj a odpočívej! 😉

marmar79
18. lis 2011

@petulka22 Jojo, to je fakt, že i to sezení u PC není žádná sranda. V práci občas musím vstanout ze židle a projít se. Doma pak už jen odpočívám.

paraple98
19. lis 2011

Ahojte kočky 😉

Ještě jsem 2v1, akorát jsem teď neměla moc náladu, protože mně v porodce dost vystrašili, tak jsem si zakázala net kvůli katastrofickým diskuzím 😉 Doktorka zjistila hypotrofický plod, za měsíc prý přibrala tak 100g, bříško odpovídající tt, hlavička pod normu menší o víc jak 3 týdny, možnost VV ☹ Naštěstí teď na KO u mého gyndaře jsme si o tom povídali, měřil malou dle obvodu hlavičky a že to zhruba odpovídá (cca 2,5 kg), průměr hlavičky je teda opravdu maličký, ale říkal, že může mít stlačenou hlavičku díky poloze KP. Tak jsem koukala na net a tam jsem našla studii, zrovna od Procházky z FN, že při KP bývá průměr signifikantně menší než obvod. Tak jsem hned klidnější 😎 Takže pokud se mrně neotočí, chci jít na císaře, nechci si hrát na hrdinku s přirozeným porodem při své diagnóze a věku 😝

@petulka22 doktorka říkala vysadit fraxík v 38tt aby mi mohli píchnout epidurál při porodu, ale asi mi ho nechá do porodu, kvůli zprávě z porodky o tom nepřibírání.

@marmar79 gratulka k holčičce 😉 🙂

Jinak vy dvě těhule odpočívejte už a opatrujte se, práce neuteče 😀

paraple98
19. lis 2011

@lenkacar A co ty kočko, jak se vede?