FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marmar79
19. pro 2011

@marcajda Ahoj Marci! Moc Tě zdravím a přeji Ti krásné svátky a splnění všech přání v příštím roce.

@petulka22 Ať se Ti daří pečení 🙂 Já jsem pekla už něco minulý týden, mám asi 6 druhů, tak ještě 2-3 a budu mít napečeno. Mě to docela baví, a odpočinu si tím od práce. Akorát jsem pak večer totálně K.O.
No, ale já stejně neumím odpočívat, takže bych si určitě vymyslela nějakou jinou "zábavu" 🙂 V práci budu teď tak do čtvrtku a pak se už budu těšit na Ježíška.

s9480
19. pro 2011

Marci to je fajn že jsi se ozvala kočko, nějak jsme tu zbyly jen my dvě,kterým se nepoštěstilo........tak sem už taky nelezu když není co psát
a přesně jak píšeš ony ty vánoce jsou přeci jenom spíš pro děti, co si budeme povídat, takže já to nějak nehrotím, letos se mi ani nepodařilo vymyslet nějaké extra dary takže jsem tak trochu zklamaná sama ze sebe, no ať už je to za náma 🙄
pekla jsem s mamkou máme 5 druhů, já cukroví vůbec nejím, to taková čokoládka to je něco jinýho 😎 , takže pečení jen kvůli chlapům 😝

petulka22
21. pro 2011

Ahoj holky, tak tady do rána napadl nějaký sníh, třeba do soboty vydrží..🙂
Včera na kontrole vše OK, chlapeček je zas dole prdelkou, já už jsem nachystaná na vše..🙂
@s9480 Ahoj Esíčko, piš cokoliv, to nemusí být jen o snažení a tak, my budem rády, že se tady povídá o čemkoliv! 🙂 Jinak Ti přeju krásné a hlavně pohodové Vánoce a šťastný celý ten nový rok!!!!!
@marmar79 Jojo, pomalu peču, pomalu uklízím, pomalu budu zdobit stromek a balit dárky pro 24 lidí,je toho hodně, ale nezblázním se.. Jak se jinak cítíš?
@lenkacar Leňuli, co Ty kočko, jak je? 🙂

marmar79
22. pro 2011

Ahoj holky!
@petulka22 Cítím se fajn. Včera jsem byla na kontrole, malá je hlavičkou dole, tak snad to tak i zůstane 🙂
Cukr jsem měla taky v pořádku, takže zatím vše jak má být. Na mateřskou bych měla nastoupit 25.1., takže to už mám taky za pár 🙂
U nás máme taky sníh ... ale jestli vydrží, kdoví, ale byla bych ráda. Vánoce na sněhu jsou vždycky hezčí.
Mám tyhle svátky strašně moc ráda, snažím se užít vánoční atmosféry, pohádky, půlnoční .... fakt se těším.

lenkacar
22. pro 2011

marcíčku ahoj ..to je dost žes přišla mrknout ..jak mi je? já nevim ..to se nedá poznat ..kolem ježíška to bud dostanu a nebo 14den od ET testnu ,moc šancí si nedávam ,ale jsem v klidu ..jsem dokonce ráda že to vyšlo kolem ježíška ,že na to nemyslim..

marmar79
22. pro 2011

@lenkacar Držím palečky, aby Ti Ježíšek přinesl ten nejkrásnější dáreček v podobě dvou čárek na testu. Opatruj se.

paraple98
23. pro 2011

Ahojte kočky, jdu sondovat co nového 🙂 Já jsem totálně nevyspaná a vyčerpaná, už aby malá neměla rýmu a tolik neblinkala... Ale jinak je zlatá, brečí jen když má velký hlad, jinak to snáší statečně 🙂

Leni - moc na tebe myslím a strašně držím palce 😉

@marmar79 to už máš fakt za pár 😉

Jinak všem přeji krásný štědrý den,bohatého ježucha (specielně s dovolením Leničce)a hodně pohody a klidu přes svátky 😉

nana.76
23. pro 2011

Posílám Vám anděla, aby Vás chránil, posílám Vám lásku, které věříte, posílám Vám plamínek, ať Vám v srdci plápolá a přeji Vám ty nejkrásnější Vánoce. 🙂 🙂

lenkacar
24. pro 2011

holky přeji všem krásné Vánoce!dneska jsem 9den strašně mi bolí na mrchu tak čekam každou chvíli kdy skončí zase jeden zázrak ..no jo život půjde dál ..

marmar79
24. pro 2011

Holky přeji Vám všem krásné a klidné prožití vánočních svátků.

lenkacar
26. pro 2011

11den mrcha nepřišla ,někde se toulá

marmar79
26. pro 2011

@lenkacar Leni, tak to je dobré znamení ne? A co testíky? Dělala jsi nějaký?

nana.76
27. pro 2011

@lenkacar tak holka testni 🙂 jsem zvědava 🙂
Paraplíčko nějaka fotečka male berušky by nebyla??? 🙂 🙂 🙂 🙂

petulka22
27. pro 2011

Ahoj holky, konečně jsem se za vámi po tom vánočním bláznění dostala.🙂
@lenkacar Leni, tak jak? Myslím na Tebe.. Nenapínej! 🙂
@paraple98 Jojo, kde je fotečka? 🙂

lenkacar
30. pro 2011

je to holky negativní ,mrcha nedorazila a tak jsem vysadila léky a už 2dny malilinko špinim..18.1 jedu do Prahy na imuno..vypadalo to slibně ,ale asi to držel utroš a 14den test negat. z ranní moči ,nebylo co řešit ...

lajcikova
31. pro 2011

@lenkacar leni to mě mrzí ☹ kdyby aspon na tom imunu něco našli aby člověk věděl v čem je chyba,a máš zmražene?

petulka22
31. pro 2011

@lenkacar Sakryš Leni, to mě moc mrzí.. Třeba na tom imunu něco pořádného poradí.. Mražáčky snad určitě nějaké máte, když byla taková úroda. Myslím na Tebe!!!
Jinak holky přeju krásného Silvestra a do toho nového roku hlavně zdraví a pohodu a ať se vám všem splní to, co si nejvíc přejete! 🙂

marmar79
31. pro 2011

@lenkacar Leni, tak to je mi líto. Myslím na Tebe a hlavně ať Vám na imunu zjistí, v čem by mohl být problém.

Všem přeji veselého silvestra a do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a splnění všech přání. 🙂

lenkacar
1. led 2012

na imunu mi toho našli 3 prde... ale jedem na kontrolu jestli se vůbec něco změnilo přes ty dávky léků..jsem sama zvědavá ..jojo mám mrazajdy na 2 pokusy 7 buněčný ..

lenkacar
1. led 2012

včera jsem měla depku ,ale jinak jsem docela v pohodě ..už nemám ani sílu být smutná ..jen jsem už ze všeho unavená ..

paraple98
2. led 2012

Ahojte kočky, všem přeji v novém roce hodně zdraví, štěstí, pohody, splněné přání, mamkám radost z dětí, těhulkám rychlý porod a snažilkám konečně ty // 😉

Leni - kurňa už.... to mně fakt mrzí ☹ Tak jsem se těšila na dobré zprávy. Tak je holt řada na sněhulácích, určo na imunu něco vymyslí, drž se holka !!

Jinak my svátky tak nějak přežili, jsem stále nevyspalá a grogy, ale už se to lepší,přece jen už má malá 5 týdnů, tak jsme se už trochu zaběhli...

s9480
2. led 2012

Ahoj holčiny tak čtu že Leňa nic, sááákryš no nic jdeme dál, Leni nanučci to jistí 😎 , já jsem minulý týden posílala na imuno do Prahy dr. Madarovi (vyhlášený odborník na repro imuno) mail se všemi výsledky, které nám kdy dělali, a dr. mi asi za 2 dny odepsal, že máme udělána všechna dustupná vyšetření a to poctivě a že jedinné co by mi mohl poradit je: nasadit Prednison 5mg denně a před oplozením snížit dávku na polovinu a přidat ještě 50mg Anopyrinu,cca 6 týdnů před otěhotněním +důsledně léčit případné gyn.záněty + používat kondomovou ochranu
tak nevím asi zajdu na gyndu dám jim toto k přečtení a uvidím co oni na to, do Caru se mi nechce máme už jen poslední hrazený pokus 😖
doufám že jste všechny prožily ten sváteční blázinec v klidu a bez stresů, hurááá je to za náma

paraple98
2. led 2012

Ahojky Esíčko 😉 Mně zrovínka Madar pomohl, resp. jsem na tom byla úplně stejně, tak jsem baštila prednison a poslední hrazený pokus vyšel 🙂 Jenže u nás je ještě špatný spg, takže přirozeně moc velká šance nebyla, proto ten CAR. Pak písni, co gyndař a jak se to u vás vyvíjí 😉

s9480
2. led 2012

@paraple98 ono je úúúplně jedno jestli to bylo doma nebo v CARu hlavně že chováte 😉 ,no kéž by to bylo tak jednoduché, já měla Prednison už u IVF i s Frafíkem a nic, no teda TT byl chvíli pozitivní, ale pak // zmizely, HCG bylo nulové a po vysazení léků dorazila mrcha, no je to rok co jsem začala stimulovat a nějak se mi do toho posledního pokusu nechce a taky proč když jsme zdraví že....... ☹

gammaray
2. led 2012

@s9480 ahoj,já vás všechny občas pročítám...rozhodně se drž toho,co ti madar odepsal.je to podle mě a pro mě odborník na pravém místě.mně takto nějak podobně pomohl ke štěstí.držím palce.

paraple98
3. led 2012

@s9480 a brala jsi ho predtim dele nebo az pri stimulce? Jo jeto jedno jestli tak ci onak, hlavne ze se zadarilo, i kdyz dnes mala prorvala celou noc, tak to jsem tak nadsena nebyla 🙂

s9480
3. led 2012

Holky brala jsem ho myslím až při stimulce, ale teď nevím jak bych to měla udělat, kdybych nešla do dalšího IVF ale jen se snažila doma? to bych to měla brát v kuse a jen před ovulkou to snížit nebo jak? a kdyby se nezadařilo tak to zase navýšit? no jsem z toho jelen on asi předpokládal že půjdeme zase do IVF, mám z toho Prednisonu obavy přece jen je to svinstvo a snižovat a zvyšovat dávky no nevím, a 5 mg je jedna tableta denně nebo kolik vlastně?

gammaray
3. led 2012

@s9480 mně třeba s mou diagnozou blbá BI.madar přímo řekl,že brát prednison jen těsně před a počas stimulky bylo v mém případě nesmysl a zbytečnost.proto taky ty ranné potr.a zamlké těhu.léčila jsem se u něj rok,než jsem mohla do dalšího kola 😀

s9480
3. led 2012

@gammaray teď jsi mě zmátla, napřed jsi psala že Madar je kapacita ať se držím toho co mi poradil a teď ale píšeš že brát Prednison tak jak mi poradil je blbost 😝 ? nebo myslíš jako že jen při IVF je to blbost tak abych to brala pořád?
jen pro upřesnění on mi doporučil ten Prednison, Anopyrin a gumi sex ale jen jako doporučení, že to dle výsledků však není potřeba - psal to jen jako na zvážení, my máme totiž vše ok i BI, tak já už fakt nevím ☹ , děvčice co Vy, přidejte trošku do mlýna

gammaray
3. led 2012

@s9480 tak to jsme si nerozuměly 😀 já,když mi madar zjistil tu špatnou BI,tak se teda vůbec nedivil,že ivf výsledek je u mě vždy negat či posit jen na chvíli.)byla jsem tam na vyšetření poslána,bohužel dost pozdě).já měla špatné všechny markery bi.přesně si pamatuji,jak říkal,pro vás je braní prednisonu těsně před,úplně na nic,musíte se léčit.já jsem si teda myslela,že když jsi ve styku s madarem,tak že ji máš taky špatnou.tedka dočítám,že u tebe vyšetření bi ok.takže se nezlob.....