FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lola72
13. únor 2012

@marmar79 Tak embrijka se kupodivu vyvíjela dobře,tak jak měla.Aspoň to říkali ve FN.V pátek byly 8 a druhé už dokonce 10 buněčné.No nechci to zakřiknout!!!Takže transfer byl už v pátek,nebylo na co čekat,když byla jenom dvě.Dali jsme obě.Ale aby té radosti nebylo tak moc,tak jsem dostala rýmu a šílený kašel.Tak to bylo i minule,a potom se neuchytilo ani jedno ambr.Já se fak zastřelím!Dostál sice říkal,že kašlem je nevykašlu,horší by bylo,kdybych dostala horečky a nějakou silnější virózu.Ale kašlu tak,že se mi třepe celé břicho i snad s dělohou!!!Není to ono,člověk by měl být takový uvolněný,ale s tím kašlem to nejde.Neberu žádné kapky,mám strach.Ale možná by to bylo lepší,kašel by rychleji přešel.Máte někdo zkušenosti?Všude je napsáno,že to těh.nesmí.

lola72
13. únor 2012

@petulka22 No to právě člověk nikdy neví,co je lepší.Nakonec dvě zůstaly,tak uvidíme.Transfer nakonec dělal Dostál.Ten nový doktor je tam místo Michnové,jmenuje se Pavel Hejtmánek.Je mladý,mezi 30 a40 lety.Je sympatický,milý,ale spoustu věcí mu musí radit sestry.Kdybych se nezeptala,tak celkem náhodou,tak mi vůbec neřek,že si mám píchat jednu injekci na oddalení přir.ovulace.Takže bych mohla odovulovat sama dřív.Nakonec to zachraňovala sestra.No ale odpouštím mu to...Ale jestli¨se to nepovede.Ne,dělám si srandu,on za toto už fakt nemůže.Michnová je už na nemocenské,protože je těhotná,nevím jestli to víte.Pak je tam ještě jedna mlaďounká doktorka,ale ta nevím jak se jmenuje.No ale taky mi napsala Fraxík místo 0.3 tak 0.4.Budu tam muset zavolat,jestli si to mám vůbec píchat.Manžel to donesl z lékárny,nerozumí tomu,takže ho ano nenapadlo,že je něco špatně.

petulka22
13. únor 2012

@lola72 Tak to je super zprávička, že máš embroušky u sebe! Moc držím pěstičky, odpočívej, buď v klidu! 🙂 S tím kašlem bych zašla aspoň do lékárny, jestli něco neporadí.. Mně od včera začalo bolet v krku, takže taky léčím čím se dá.. A na co pícháš Fraxík? Taky ho mám a už se těším, až to 7 dní po porodu vysadím. Už to píchám do stehen a mám jednu modřinu a bouli vedle druhé.. 🙂 Michnová je těhotná? To je teda novinka! Takže zůstává docent a dva mladí. Tak hlavně, aby se brzy zaučili.🙂

marmar79
13. únor 2012

@lola72 Super 🙂 Moooc držím palečky, aby se mimísci uchytili. Opatruj se a odpočívej.
S tou Michnovou to jsou teda novinky 🙂
Budu netrpělivě čekat na další dobré zprávičky. Měj se hezky. M.

paraple98
13. únor 2012

@petulka22 to je zakon schvalnosti,nabalis, budes prenaset, nenabalis, prijde to necekane 😀 😀

@lola72 no to teda ziram...a proc ti najednou menili protokol? A jak je a jak to dopadlo?

@marmar79 a co ty holka, taky uz to mas za par 🙂 Mne to prijde jak vcera, kdyz jste to s Petul oznamovaly 😝 😀

My zatim v poho, mala ma sice stale tu hnusnou rymu, ale jinak snad ok. Akorat ty mrazy mne stvou, ze nemuzeme ven a ted ma zas byt hora snehu, tak to zas neprojedem s kocarem 😠 Uz nas to doma nebavi 😉

marmar79
13. únor 2012

@paraple98 Ahoj. Jojo, máš pravdu, jako by to všechno bylo teprve včera. Já se už moc těším až budu mít miminko u sebe. S tím počasím je to teď šílené, zrovna jsem četla, že má pro změnu přijít hodně sněhu 😠 Zimu mám ráda, ale letos mě to moc nebaví - teda hlavně zavazování tkaniček dělá mému bříšku velké potíže 😀 a už jsem si musela půjčit kabát od mamky, protože svůj taktak zapnu 🙂 Ale nestěžuji si, tohle všechno k těhu patří a já si to fakt užívám.

petulka22
14. únor 2012

Holky ahojky.🙂
@marmar79 Tak já v bundě jsem nacvaknutá nadoraz, tak snad už to nějak dochodím.😀
@paraple98 Jojo, je mi to jasné s tou taškou, ale snad už se do toho fakt pustím. Nedovedu si představit to balit pak narychlo.😀

lola72
14. únor 2012

Čau holky!Dík za podporu!Sedím doma a odpočívám.Malý chodí do školky,vodí mi ho tam brácha,ale počítám,že zítra už s ním půjdu sama.Jestli se bobci chytli,tak už by to mělo být.Od pátku myslím,že jo.Jasně,že nebudu lítat,ale tak nějak normálně fungovat.Člověk to moc neovlivní.Uvidíme,22.2.jedeme na krev.Po tom minulém nezdaru mám strach i dělat test.Dost mě vykolejilo,že jsem vůbec neotěhotněla.Šestkrát za sebou jo a najednou sněhobílo.Sice jsem ,kromě jednoho pokusu,potratila,ale test vždycky vyšel.No uvidíme.Ten protokol mi vymněli,protože Michnová říkala,že se dlouho vleklo.Stymulovala jsem nějakých 25 dní.A prý po tom Pregnylu a Menopuru jsou kvalitnější vajíčka.No nevím zase jich bylo míň,a teď ještě poznáme jestli byly kvalitnější!No Michnová měla chudák taky problémy s otěhotněním.Už to vypadalo,že taky půjde na IVF,ale na poslední chvíli zapadla.Ale Fraxík si taky píchá preventivně.Já ho mám taky jenom pro sichr.Už totiž neví co mi mají dát.Nemám žádnou mutaci,jenom heteroz.a to prý má spousta lidí a nic to neznamená.Michnová to má taky.Tak uvidíme.Jo a ještě mi dávají po otěhotnění místo Frax.Anopyryn.On taky ředí krev,ale působí ještě navíc nějak protizánětlivě a trochu jinak na krvinky.Nevím už přesně,vysvětlovali mi to už dávno a je fakt,že když mi ho nasadili poprvé,tak jsem nosila kluky.

petulka22
17. únor 2012

@lola72 22.2.je krásné datum, to bude štěstíčka! 😉 S tou Michnovou je to fakt dobrý.. Takže držím moc pěstičky a myslím na Tebe! 🙂

paraple98
17. únor 2012

@lola72 Tfujtfujtfuj 😉 Drž se 🙂 S Michnovou je to zajímavé, samozřejmě je super, že je těhu... Já jsem taky heterozygot a fraxík jsem měla taky preventivně. Moje hematoložka a nezávisle na ní i na imunu mi říkali, že ač je to zatím vědecky nevysvětlitelné, že to prostě v takových případech pomáhá a že s tím mají výborné zkušenosti 🙂

@petulka22 Tak jak je těhulko?

petulka22
18. únor 2012

@paraple98 Těžce finišujem Paraplíčko.🙂 Co u vás nového, jak roste babulka? 🙂

paraple98
19. únor 2012

@petulka22 koukám, koukám, 38tt 😉 ještě si zavážeš tkaničky?? 😝 😀 U nás nic, malá roste jak z vody, akorát teď nějak chraplá a ztrácí hlásek... chuděra, když chce plakat, jen tak sípe a chrchlá 😒 snad to brzo přejde a nebude z toho měco vážného...už aby bylo jaro 😉

petulka22
19. únor 2012

@paraple98 Zrovna před hoďkou jsme došli z procházky, měla jsem pohorky, takže jsem tkaničky zavazovala a řeknu Ti, je to boj.😀 A co ten čas odeslání zprávy? Nespinkáte? Ať se malinká brzy uzdraví! 🙂

paraple98
22. únor 2012

@petulka22 😀 😀 😀 ale jo spinká, spinká, jen se krmila, tak než jsem si jistá, že tvrdě spí, tak koukám na net, co u vás holky nového 😉 už máš domluven TP?

nana.76
22. únor 2012

ahojky holky jdu na vas mrknout.
@petulka22 přeji hodně štěstíčka už se ti to pěkně kratí a hrozně rychle to uteklo 🙂
@paraple98 Terce vyrostla třetí stolička tak je to u nas mazec je umrančena přes den moc nechce spat ale jinak je to sluníčko.taky jsme byli nachlazeni měla trošku chycenou prudušku tak měla medecinu ale do tydne byla zdrava.mame 11 zubu ale nejhorší jsou pry špičaci tak uvidime 🙂 Ještě jsem neviděla tu vaši princeznu myslim že nemaš zatím někde fotečku že?Tak se opatrujte pa

petulka22
22. únor 2012

@paraple98 Zítra jdu do porodnice na monitor, tak pak dám vědět.🙂 Ale včera večer sebou brouček tak děsně házel, že jsem si myslela, že jde ven.😀
@nana.76 Děkuju.🙂 Jojo, uteklo to a jsem ráda, že krom toho tlaku v srpnu nebyly doteď žádné jiné problémy. Tvoje Terezka už je taky velká slečna... tak ať zoubky brzy přestanou zlobit.🙂

lola72
23. únor 2012

Čau holky!Ani se mi moc nechtělo psát,protože mám takové smíšené pocity.Včerejší kontrola dopadla tak nějak,no na půl dobře.Těhotenství prokázané,ale hcg jen 70.Je to celkem málo,ale sestra na mě vyhrkla ať to nevzdávám,protože to může být v pohodě.Je fakt,že embrijka měly jen 3 dny/osmibuněčné/a na krev jsem šla už 12 den.Takže teoreticky by to mohlo být tak,že ty mladší embr.se přichytnou později a tudíž ještě nevyprodukovaly toho hormonu moc.No byla tam ta nová mladá doktorka,takže ta zopakovala toto,protože to před ní řekla sestra.Je taková zmatená,protože mi tvrdila,že nemůžu začít krvácet,protože beru utrogestan.Což je blbost,když je těhot.špatné,tak to ty prášky neudrží.Možná trochu pozdrží.Je tam samozřejmě jen jedno,ale to vůbec nevadí,byli bychom šťastní .Nejvíc mě překvapuje malý,pořád mluví o miminku,ikdyž se před ním vůbec o nějakém IVF nebavíme.Předev.přiběhl do kuchyně a říká,maminko já bych chtěl aby se to miminko narodilo.Já na něho hledím ,kde na to přišel,tak jsem se ptala manžela jestli mu něco říkal,a on prý ani slovo.Tak nevím,jestli je nějaký věštec?No bylo by to krásné.Na kontrolu jdu zase 8.3.,tak mi moc držte palce!!!

marmar79
23. únor 2012

@lola72 Ahoj! Včera jsem na Tebe myslela, jakpak jsi asi dopadla... moooc držím palečky, aby HCG stoupalo.

paraple98
23. únor 2012

@lola72 Moc na tebe myslím a držím palce 😉

@marmar79 nazdárek, tak jak je mamino? taky se ti to už koukám krátí...už máte kočárek?

@nana.76 tak ať máte se zoubky co nejmíň trablů a už žádné nemoci, už aby bylo jaro....

marmar79
23. únor 2012

@paraple98 Ahooooj! Jojo, letí to. Kočárek už máme (peg perego) a i výbavičku už mám nakoupenou 🙂 O víkendu jsme dokončili dětský pokojíček... a teď už se jen těšíme na miminko.
Kdypak uvidíme fotečku malé?

petulka22
24. únor 2012

@lola72 Budu moc držet pěstičky. S malým je to sranda,, třeba bude jasnovidec.😉 8.3., třeba to bude krásný dárek k MDŽ.😀
@marmar79 O fotečku už paraplíčku neříkej, nemá to cenu. 🙂 My jsme se domluvily, že ji sem dá až jí bude nejmíň 18.😀

lola72
25. únor 2012

@petulka22 Jo malý někdy překvapí.Miminko si přeje snad od té doby co začal vnímat.Všechny děti kolem sebe pořád pusinkoval.Asi mu chybí jeho bráška.Tak proto bych chtěla strašně ať se to povede.Ale ta krev byla strašně nízká!Mám z toho strach.Vám všem závidím/v dobrém/že už to máte za pár.Hlavně ať všechno dobře dopadne!!!AŤ jste zdraví!!!

petulka22
25. únor 2012

@lola72 Že byla nízká nic neznamená, vždyť Ti to říkali. Tak tomu zkus věřit, že to vyjde. Budu na Tebe moc myslet.🙂

paraple98
25. únor 2012

@petulka22 Náhodou už mám v albu fotečku 😝 tak nepomlouvej 😀 😀

@lola72 nejde o hodnotu, ale o to aby hCGrostlo...když to tak počítám, já musela mít 12 den taky tak nějak a výsledek je v postýlce 😉 držte se 🙂

@marmar79 tak to je super, že už máte vše... jsem zvědavá, jak budeš s peregem spokojená, taky se mi líbil 😉

petulka22
25. únor 2012

@paraple98 😀 No konečně ses nechala vyhecovat.😉 Malá je nádherná.🙂

paraple98
26. únor 2012

@petulka22 Spíš jsem konečně koupila nový kabel na stažení z foťáku 😉 Starý nám prokousal pes 😀 😀

marmar79
26. únor 2012

@paraple98 Malá je krásná 🙂
Taky jsem zvědavá, jestli budeme s kočárem spokojeni. Spousta lidí mě odrazovalo, protože je to trojkolka, ale na netu jsou spíše pozitivní názory, tak snad jsme udělali dobře.

paraple98
26. únor 2012

@marmar79 Dík 😀 Kámoška má taky trojkolku a je s ní spokojená. Určitě v některých situacích je to lepší mež 4 kola 🙂 A máte kombinovaný, nebo jen hluboký?

marmar79
26. únor 2012

@paraple98 Dobré ráno, koukám, že taky už nespíš 🙂 Máme i sporťák a autosedačku. Vzali jsme rovnou celý set, byl za docela výhodnou cenu.

paraple98
26. únor 2012

@marmar79 Nespím no,malá jaksi nedovolí 😀 😀 Naštěstí je teď plně zaujatá hrazdičku, tak můžu sem tam odpovědět 😉 Takže jeden podvozek a dvě korbičky? Já teda mám inglesinu,takže lze hlubokou verzi přestavit na sportovní a 4 nafukovací kola jsem chtěla kvůli sněhu. A letos jsem to využila snad jen 2x, jinak buď sníh nebyl,nebo jsme kvůli mrazům seděly doma. A bůhví jak to se sněhem bude příští rok. A je pravda, že v létě se určo na normálním terénu líp jezdí s trojkolkou, hlavně do zatáček...takže myslím, že budeš spokojená 🙂 A jakou barvičkumáte?