FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
7. únor 2009

jj, to embryjko. Myslím, že je to pěkně rozbujené

sukubka
7. únor 2009

co je to + fragmenty?

olm
7. únor 2009

no, po 3 dnech by tech bunek melo mit 8. Vzhledem k tomu, ze mu jeste par hodin chybelo ke trem dnum, 😀 , tak by to mohlo byt dobre. Rikala Dr., ze to neni spatne a ze zkusime. Tak kdyby to bylo blbe, tak by mi ho snad nedavali, ne?

olm
7. únor 2009

mrkni na stranku http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogale..., tam je to pekne nafocene.

+fragmenty znamena, ze jeste nemelo 8 bunku, ale jen nejake castecky, nebo tak nejak

sukubka
7. únor 2009

ok kouknu děkuju olm za info jsi hodnoučká

sukubka
7. únor 2009

morula nebo blastocysta je hodně dobrá že holky?
olm kolik dní jsi měla PK nebo kolikátý den ti po OPU embrijka zavedli?to má ale asi každý jinak že?

olm
7. únor 2009

3.den, celkem nebylo na co cekat. Kdyby jich bylo vic, urcite by je nechali do 5. dne, kvuli tomu, aby dosahli blastocysty. Jenze jsem zase slysela, ze kolikrat se spis chytne v mensim stadiu vracene zpet. Pak si vyber 😀

sara.max
autor
7. únor 2009

koukala jsem na to, ale je to na mě hrozně složité. Začínám mít pocit, že už toho vím tolik, že bych už zase mohla maturovat z biologie 🙂

olm
7. únor 2009

je, sari neni to slozite 🙂 Kdyz si na to najedes myskou, tak ti tam i vyskoci popisek, po kolika hodinach to embryjko dosahne

sara.max
autor
7. únor 2009

tak já to ještě zkusím , třeba to zvládnu 🙂

sara.max
autor
7. únor 2009

je to dobře udělané, ale já bych už přece jen chtěla vidět ten UTZ, kde jsou vidět i ručičky a nožičky. 🙂 🙂 🙂

olm
7. únor 2009

No tak to mi ani nerikej 😀 😀 😀 Ja takyyyyy a mooooooocccc 😀

sukubka
7. únor 2009

sara kolik jsi měla na ultrazvuku folíků?

sara.max
autor
7. únor 2009

už to máš za pár děvče 🙂 , jen vydrž a nespěchej ven. Ještě aspoň 2 dny ať se tě rošťáček majinkej pěkně drží.

sara.max
autor
7. únor 2009

už jste se nějak domluvily s tím srazíkem?

olm
7. únor 2009

No, kdybys mela pravdu 😉

sukubka
7. únor 2009

olm a měli jste AH?držím ti úplně pěstičky a ten utoš sis teda zaváděla už po OPU jo?já jsem pořád v šoku s toho že mi utroš ve fertimedu dali až po ET

olm
7. únor 2009

Ne, cekame kdo se jeste prida. At nejdem samy dve.

olm
7. únor 2009

Sukub, jo meli jsme AH. A Utrog. mi dali dne pred ET.

sara.max
autor
7. únor 2009

a na kdy to je plánované, zatím?

sukubka
7. únor 2009

já s váma půjdu kočky

olm
7. únor 2009

Nevim. Zatim se hlasim jen ja a Sukub.

sukubka
7. únor 2009

to je den před ET?a zavádíš ho nebo polykáš?

sara a kolik jsi měla na tom ultrazvuku folíků?

olm
7. únor 2009

Neni nic presne urcene, muzem to stihnout pred tvym opu, nebo pozdejc, je mi to jedno. 😀

olm
7. únor 2009

Jojo, den pred ET. Zavadim - primo to tak mam od Dr. napsane. je to peknej humus 😒

sukubka
7. únor 2009

já vím měla sem po utroši tenkrát i teploty

sara.max
autor
7. únor 2009

sukubko, měla jsem asi jen 5. Doktor sice něco povídal co vypadalo na víc, ale podle záznamu, pokud jsem to správně vytušila, je jich asi jen 5. Ale jsem vděčná i za ně, jen ať jsou zdraví.

Na ten sraz určitě půjdu, když to bude možné. V pondělí se dovím víc až po kontrole, ale jinak mám vycházky mezi 14-18 hodinou a bydlím kousek od centra.

olm
7. únor 2009

fakt? Ja si prave chci od zitra merit bazalni teplotu, ale nevim, jestli to ma vubec smysl, asi ne, ze.

sara.max
autor
7. únor 2009

zeptám se trapně, ale o čem je tu řeč? co se zavádí a je to humus?

olm
7. únor 2009

Jo, super, vychazky mame shodne, hihihi a taky bydlim kousek od centra 😀