FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
8. únor 2009

olmi, to se mi nezdá, proč až koncem příštího týdne?

olm
8. únor 2009

no protoze az koncem pristiho tydne by melo dojit k zavrtani. A ja jsem si puvodne rikala, ze do te doby budu doma v klidku. To jsem si ale myslela, ze to bude trvat tak 3, 4 dny po ET.

sara.max
autor
8. únor 2009

já jsem si myslela, že je to 4-5 den po oplodnění. No a když k oplodnění dochází mimo tělo a pak se dávají dovnitř, tak si myslím, že by to mělo být maximálně 9-10 den po oplodnění a tedy 4-5 po ET. No ale možná se pletu ☹

olm
8. únor 2009

Tak jsem si to myslela taky, ale holky me vyvedly z omylu. 🙂

sukubka
8. únor 2009

sara.max já si taky myslím že je to jak píšeš s tím uhnizdováním.

sukubka
8. únor 2009

je to tedy prý tak 8den po Et.nevím všude říkají něco jiného

olm
8. únor 2009

sakris, tak uz nevim, no kazdopadne, behem pristiho tydne by se mel uhnizdit. 😀 😀

sara.max
autor
8. únor 2009

no je to logičtější, ale zatím jsem si to nikde neověřovala. Když si ale vezmu, že 12 tý den už se chodí na krev, tak to by byly jen 2 dny na uvolnění hormonu do krve. No nevím, asi se na to zítra mrknu někde na net.

sukubka
8. únor 2009

hlavně at se zavrtaj a je jedno kdy!!!!!!!!!!!!!!!!

rozara
8. únor 2009

Sarčo nemuzu srovnavat. Myslim ze všude je neco - výhody i nevýhody. Celkem to jde. Uvidime jak dopadnu. Libí se mi že je to takove vic domaci prostredí než v nemocnici. A co vy ve FN, jste úplně spokojené?

sara.max
autor
8. únor 2009

jj, to je fakt, hlavně aby už ta nejistota zmizela, že ? 😉

sara.max
autor
8. únor 2009

tak tohle jsem našla v důvěryhodných zdrojích:

embryo by se mělo zavrtat tak 7.-10. den po oplodnění. Když jsi měla 3-4-buněčné embryjko, to by mohlo být po dvoudenní kultivaci? Takže nidace má být tak plus 5-8 dni po KETu.

lilli1
8. únor 2009

Ahoj holky. Promiňte, že vám sem lezu 😉 . Jen, jak jste se bavily, kdy se embryjko "zavrtává". Já si taky myslím, že to je tak 3. den od ET 😉 . Někde jsem to četla. Asi "u nás".

sara.max
autor
8. únor 2009

díky za info, já už to začínám hledat na googlu, ale zatím se mi to moc nedaří

sukubka
8. únor 2009

rozara ty jsi tedy ve Fertimedu spokojená?já tam také šla protože to bylo jiné než nemocniční prostředí(a manža nesnáší nemocnice)a hlavně se tam na nic dlouho nečeká,ale na 2ivf jsem už utekla.Ale každý je spokojený jinde 😉 hlavně hodně štěstíčka

sara.max
autor
8. únor 2009

Ve Fn jsem sice krátce, jen od léta 08, ale až na dlouhé čekací lhůty před samotným vyšetřením, jsem spokojená moc. Je to sice nemocnice, ale mám z doktora Dostála dobrý pocit, myslím, že je to fakt odborník. Důvěřuji mu a to je asi to nejlepší. No hold kytičky na povlečení mě asi nečekají, ale snad to bude mít jiné výhody. 🙂

sara.max
autor
8. únor 2009

tohle jsem ještě našla v jiném pokojíku:

gabinaf • 1d • 21. červenec 2008 v 10:44

holky,
jestli můžu jenom v rychlosti vstoupit.... od ET do uchycení je max 6 dní, pak už zavedená embrya nemají šanci, takže ležet 14 dní je asi docela zbytečný (pokud se nechce zotavit po stimulaci)

sukubka
8. únor 2009

sara.max já právě z Dostála mám taky dobrý pocit a myslím si že je to opravdu odborník 😉 manža si na nemocnici taky zvyk a sme tam spokojení!chodím tak ještě od později jak ty já tam myslím byla poprvé 22.09

sara.max
autor
8. únor 2009

no co si budeme povídat, žádný komfort, ale jsme v dobrých rukou.

Našla jsem docela dobré stránky, ale přiznám se, že ani jeden z uvedených protokolů neodpovídá tomu mému. No schválně, kukněte se:
http://www.sexuologie-brno.cz/IMG/pdf/lecba_nep...

rozara
8. únor 2009

O Fn vim až stejně od vas. 😉 doufam,že přestup nebude nutný a že se to podaři! 🙂 Jsem tak napnuta,ze ani nemuzu spat.

sara.max
autor
8. únor 2009

a ty už to víš na 100 %, že jdeš v úterý na OPU? Kolikátý den stimuluješ a jakým protokolem?

sukubka
8. únor 2009

sara já si to čtu a ty máš ten dlouhý že začínalas 22den cyklu né?já asi teda budu mít krátký protokol když mám jet do car 2den cyklu a prý mi píchnou nějakou injekci.nebo tobě taky 2den cyklu neco píchli?kolikátý den cyklu jsi tam měla jet ty?promin ale mě to zajímá at vím víš?jdu to dočíst

sara.max
autor
8. únor 2009

no a to je právě ono, nevím od kdy to počítat. Tam píšou, že hned začali s nějakou medikamencí a mně píchli injekci 2DC a pak se skoro 3 týdny nic nedělo, tak už jsem z toho nějaká zmatená. Přestávám rozumět i tomu málu, co už jsem si troufla říct, že rozumím.

lenkacar
8. únor 2009

hele saro já mám mít po té injekci kontrolu za 14dní a nasazení léků

rozara
8. únor 2009

utery je 100%!!! Brala jsem Synarel sprej a 7 dni Fostimon 225 m.j. Je mi divne,ze mě ani nebolí břisko. Malo kdy. Jak to je nebo bylo u vas?

lenkacar
8. únor 2009

taky mám jet na 2dc do caru na injekci a budu mít sukubko dlouhý protokol

sara.max
autor
8. únor 2009

ahojky Leni, tak to jsi na tom stejně, ale na těch stránkách je to jinak. Asi už do toho fakt nebudu šťourat. Leni a nevíš jak je to s tí zahnízděním embrya? Kolikátý den po ET?

lenkacar
8. únor 2009

oni tě sukubko ani neřekli jakej budeš mít? divnej postup

lenkacar
8. únor 2009

saro myslim že 2až 4den

sara.max
autor
8. únor 2009

Leni mně to taky neřekli, já jsem to vytušila jen z toho, co jsem si za materiály donesla domů