FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

rozara
9. únor 2009

taky bych to už měia všechno za sebou...ale pak zas to čekání na výsledek.Čekání na čápa už bude bezva!!! 😀 🙂 😀

sara.max
autor
9. únor 2009

no ja nevim, budou to hrozne nervy. Vcera jsem cetla v jedne diskuzi, ze je tam devce, ktere ceka na sve osme IVF a po poslednim přišla o dvojčátka v 21 týdnu. Tedy fakt jsem měla slzy v očích a mráz po celém těle, když jsem to četla a hlavně jak k tomu přistupovala. Stále měla sílu začínat znovu a znovu. Hodně silná holka. Zasloužila by si už to své štěstí.

rozara
9. únor 2009

to je teda fakt k plači.Mě drži nad vodou,že už jednu malou Rozárku mám. 😎 Ale o to je to divnější,že to ted nejde. ☹Nic nám nenašli.

sara.max
autor
9. únor 2009

No jo, když to nejde, tak se tomu musí pomoc. Ted jsem se dočetla, že špinění je možné, takže já si raději něco vezmu sebou.

rozara
9. únor 2009

me to taky nenapadlo,ale manžu. teda jak to dopadne...

rozara
9. únor 2009

sari,jake ty potrebuješ vyšetření před odběrem
Mysllím u svého praktika.Ja jen krev a moč.

sara.max
autor
9. únor 2009

jj, mně dělali jen krev a moč. Dnes mi ale brali krev znovu přímo v ordinaci

lenkacar
9. únor 2009

saro kdy teda jdeš?na opu?

olm
9. únor 2009

Jojo, vlozku si vemte, sorry, zapomela jsem. Ja jsem ji mela v kabelce, ale tim, ze jsem ji nepotrebovala, tak me nenapadlo ji napsat. 😉

sara.max
autor
9. únor 2009

leni jdu ve středu 🙂 , jj už se mi to blíží

lenkacar
9. únor 2009

vidíš taková vložka by mě nenapadla

sara.max
autor
9. únor 2009

no mě taky ne, to bych se asi divila. No třeba by tam měli i erární 🙂

s9480
9. únor 2009

Ahoj holky vy teda jedete, jsem Vás půl hoďky dočítala, tak jak se mají čerstvé maminy 😉 ? Saro tak vidíš nakonec slušná úroda 😅 ,no vidíš a nejpozději o víkendu budeš mít mimčo u sebe třeba zrovna na Valentýna 😵

sara.max
autor
9. únor 2009

no jo, už to tak vypadá 🙂 Každopádně by to byl hodně originální dárek k Valentýnu. Ikdyž já už mám jeden vymyšlený a objednaný. A co vy a Valentýn? Nejaké vzrůšo nebo zlatá klasika, myslím sladkosti 🙂

rozara
9. únor 2009

u nas ta klasika,na nic jineho ted není čas. Skoro každý den chodím po doktorech.Tak,že mimísek to musí jistit!!!!! 🙂 😀 😎

sara.max
autor
9. únor 2009

jasnačka, to je boží dáreček 🙂

rozara
9. únor 2009

to teda je 🙂 ,ale nekdo to bere jako samozřejmost.

sukubka
9. únor 2009

nazdárek holky,my byli dnes ve Fn na té genetice.Byl tam opravdu simpatický doktor,jen nám vzal krev a vykládal s náma o nemocech atd.nejvíc mě potěšil že mi řekl že mě chce vidět za 3měsíce s mimčem v bříšku,úplně mě dojal 😉

Sara.max byla jsi taky na genetickém vyšetření?jinak super že jdeš ve středu na OPU.kolikátý den si po té zastavovací injekci začala se stimulkou,a kolik dní si stimulovala?jsem to holka zvědavá že?

sukubka
9. únor 2009

lenkacar tak to už brzy dostaneš tu pozastavovací injekci a budeš čekat na stimulaci že?to já mám ted mrchu,mám ještě 12.2 začít jíst poslední platíčko antikoncepce a pak 3.3 bych snad mohla dostat tu injekci a pak SNAD ta stimulka!to vy už ale budete těhule a já mít vše před sebou

sukubka
9. únor 2009

holky za jak dlouho se po nezdařeném ivf může jít na KET?

sara.max
autor
9. únor 2009

sukubko, ,my jsme byli taky na genetice. Oni tam posílají všechny. Mluvili jsme přímo s dc. Šantovou. Po té zastavovačce jsem od 15.1. takže cca 29 dní.

No za jak dlouho na KET to nevím, ale typla bych tak 2 měsíce minimálně. Ale nemám to zjištěné.

sukubka
9. únor 2009

někto totiž psal že na et se může jít hned další cyklus MS tak nevím.ale sand to nebude potřebe 😉 s dr.Šantovou to vůbec nevím která je my tam měli doktora 😀

sara.max
autor
9. únor 2009

já jsem to ještě nezjišťovala, protože u mě to ani není možné, ikdyby to šlo. Je to hloupé, ale kvůli práci by to nešlo. Pokud bychom se proto rozhodli, udělala bych to tak, že bych si v září vzala dovolenou na 14 dní a pak bychom se do toho pustili. Do OPU bych normálně chodila do práce a pak bych se domluvila s moji praktickou doktorkou, že by mi napsala neschopenku ona, aby to v práci nevěděli. Snad by to šlo. Po zkušenostech už vím, že se to dá zvládnout i v práci. Hrozně jsem se toho bála a je pravda, že jsem byla hodně unavená, ale to už se dá přežít.

s9480
9. únor 2009

Holky na KET se chodí hned další cyklus pokud je vše OK, min. 3 měsíční pauzu dávají po potratě nebo zamlklém těhu, pokud se nepodaří ET tak na KET se jde hned po MS
Saro můžu se zeptat kde pracuješ , že je tam takové vedení 😠 ??JInka neschopenku si můžeš klidně nechat napsat od obvoďačky

sukubka
9. únor 2009

s9480 a jak jsi na tom ty?ty jsi stimulantka nebo čekatelka na //? 😉

sara.max
autor
9. únor 2009

s9480,no víš jak to dnes chodí. Drží mi dobrý flek. Když jsem přišla s tím, že do toho jdeme, tak jsem nabídla, že abych jim to nekomplikovala, dám výpověĎ v případě, že se to nepodaří. AŤ si najdou náhradu. Oni mi řekli, že to zkusí, takže se zaučila kolegyně na těch pár týdnů. V případě, že se nevrátím je to místo její a v případě, že ano, tak to zůstane při starém. Kdybych se měla vrátit a zase znovu po měsíci odejít na 14 dní, to by mi asi dali hodně sežrat. Hold je to všechno risk, do kterého jsme byli ochotni jít.

s9480
9. únor 2009

Sukub já nejsem ani jedno, teda čekatelka na // jsem už cca 5 let, ale teď teprve čekáme na ortel podle všech testů,na začátku roku jsem přestou pila z Ferťasu do FN tak děláce skoro celej kolotoč znovu 😒 ale Ko MÁM AŽ 24.3. ☹ , a jelikož už máme zaplacenou dovču do Egypta tak se ani momentálně nějak moc o // nesnažíme

s9480
9. únor 2009

hmm vím dnes je to s prací těžké 😖

sara.max
autor
9. únor 2009

Holky tak já jsem se teĎ dočetla:
Ultrazvukové vyšetření (folikulometrie a síla endometria)- dynamicky se sleduje vývoj folikulů měřením rostoucího a zrajícího dominantního folikulu. Zralý folikulus má průměr 15 až 24 mm, denní přírustek je 1-2mm. Měří se i růst endometria (kolem ovulace 10mm).

no a já mám dnes endometrium 10mm a folíci mají kolem 20mm. Já už to vidím bledě, to do středy všechno popraská a můžem se jít klouzat....

rozara
9. únor 2009

ja to v praci taky neříkala,protože se propouští,tak bych měla jistotu,že půjdu od válu. 😒