FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
15. únor 2009

sari tak ti držim pěstičky v dalším boji ,kdybysis stěžovala ,že tě bolí vaječníky máš nárok na neschopenku..

sara.max
autor
15. únor 2009

Já vím Leni, ale postoj dr. Oborné i dr. Březinové byl podivuhodný a to ne v dobré smyslu. Nechci si stěžovat, ale moc se mi jejich přístup nelíbil a to nejen mně. Možná proto, že nejsem její pacientka. Nevím co si o tom všem myslet. Neschopenku nechci, přestože se necítím moc dobře. A to nejen psychicky. A co už, jedeme dál....

lajcikova
15. únor 2009

Sara.max: 34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI. Z 9 folíků jen tři embrya, rozpadla se, ET nebyl. Další vyšetření cca za 3 měsíce.

s9480: 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali: 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Olm: 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Mufy: 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka: 22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar: ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

Lajčíková: 29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Petista: 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

lajcikova
15. únor 2009

sem si dovolila opravit sve jmeno 😉

sari to mě mrzi s těmi embrijky 😔 snad se zadaří příště

sara.max
autor
15. únor 2009

To je právě ten průšvih, možná žádné další nebude. Ale nebudu zatím malovat čerta na zeď ☹

sara.max
autor
15. únor 2009

Omlouvám se za zkomolené jméno, díky za opravu 😉

lenkacar
15. únor 2009

sari to tě to tak vzalo? ono to přebolí a dáte se do toho znova.. 😉

sara.max
autor
15. únor 2009

ne tak to není, sice to byl víkend plný slz, a to na obou stranách, ale ukázalo se, že náš problém bude závažnější, než "jen" že se to nepodařilo.

lenkacar
15. únor 2009

vždyt už děti máš ,nestraš mě ..je to věkem nebo čim..nebo se k sobě zrovna nehodíte?

lenkacar
15. únor 2009

vim ,žes psala něco o vyšetřeních ,ale mě to nejde na rozum ,doma máš zdravé děti a najednou by to nemělo jít,víš ,jasně ,že z tebe nechci tahat info ,když o tom nechceš mluvit ,je mi to tak líto ,že jsi smutná

sara.max
autor
15. únor 2009

To nevadí, jen se ptej. Asi to bude zajímat i ostatní. Folíků jsem měla 9, vajíček 5, emrya vznikla 3 a třetí den se začala rozpadat. Čtvrtý den to ukončili. Říká se tomu fragmentace. V takovém embryu se začnou vytvářet buňky, které nenesou genetický materiál a embryo je určené k zániku. Víc nevím, a i to jsme si museli vyhledat na internetu. Dnes jsem psala email doc Dostálovi. Uvidíme, jesti na něj bude reagovat. Vypadá to, že se moje vajíčko intenzivně brání spermii. Prostě si nesedíme. Tohle se léčit moc nedá. Začali jsme uvažovat o dárci ať už spermie nebo vajíčka. Je to ale běh na dlouhou trať. Stojíme teď na samém začátku. Vlastně ještě dál, že když jsme dověděli, že to samo nepůjde.

lenkacar
15. únor 2009

saro vůbec nevim jak tě potěšit ,ale tahle diskuze je tvoje dílo a když tu nebudeš ,asi se rozpadne.. ☹

sara.max
autor
15. únor 2009

Díky, ale musíme to zvládnout sami. Jsem ráda, že vás tu všechny mám. Jen doufám, že jsem ostatní moc nevyděsila. Bohužel i tohle se stává a nezbývá než se smířit. Snad mi budete inspirací s vašimi rostoucími těhulkovskými bříšky a budete i vy mě ještě nějaký ten pátek podporovat. 🙂

lenkacar
15. únor 2009

myslím ,že tu existuje i taková diskuze,saro tohle můžu zjistit i já ,taky s manžou nemáme děti...a už mě to taky napadlo..jestli do toho manža ,nebo přítel to je fuk co je to ,je to prostě tvůj miláček ,půjde ,je to frajer saro..my doma o tom mluvili už dřív a manža by do toho prej nešel..chce svoje dítě,raději nic,je to taky naprd ,když se tomu brání..ale nutit ho nemůžu.

lenkacar
15. únor 2009

to si piš ,že tě podpoříme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!za nějaký vyšetření to určo stojí 😉

lenkacar
15. únor 2009

tak jdu do postele kočko a brzy nashledanou..ne ,že před náma utečeš..

sara.max
autor
15. únor 2009

Určitě neuteču, už je mi líp a těším se, co se bude dít dál. Jsem plná optimismu a bojujeme... 😀 Jinak můj partner ještě před pár měsíci o tom taky moc nechtěl slyšet. Dnes už přemýšlí jinak. A s tím nápadem přišel sám. Je úžasnej, nědy vůbec netušíme , jací ti naši chlapi jsou, než se něco semele. Tak dobrou noc 😉

olm
15. únor 2009

Sari, je mi to moc lito, proc to musi byt vsechno tak slozity, ze?

Ja jsem dnes 10. den po ET, vubec nic mi neni, teplota konstantne 37,0 - mam pocit, ze ji drzi Utrogestan- prece neni mozne, aby se nehla???? Jsem z toho uz psycho, docela bych zitra sla do prace, at uz na to nemusim furt myslet a neco delat 😒 Test jsem jeste nezkousela, ale asi testnu ve stredu rano, at vim, co cekat na krvi.

Holky mejte se a urcite budem pokracovat dal v nasi diskuzi!!!!

sara.max
autor
16. únor 2009

Olmi drž se, pro tebe rozhodně nic ztraceno není. Pokud se na to cítíš a tvoje pracovní zařazení ti to umožní, možná by ti v práci bylo opravdu lépe. Doma už to musí být asi hrozná nuda 😉

lenkacar
16. únor 2009

saro ani pro tebe není nic ztraceno,tak ti daj léky na potlačení obrany proti spermijkám a třeba to pak půjde i normál ne?

s9480
16. únor 2009

Děvčata doma mi nešel mail tak jsem nemohla přizpět, Saro je mi to moc líto sakryš
Uvidíš že s odstupema času se to všechno vyjasní a nějaká cesta se určitě najde, Lencar nemyslím, že bez Sáry diskuse zanikne, jednak ona za náma bude chodit 😉 a myslím, že kdyby na pár dnů či týdnů vynechala, tak si poradíme, mě zajímají osudy Vás všech - jinak u nás je adopce nebo dárce taky vyloučený, nejenom že si to nepřeje partner ale já se s tím taky stotožnit zatím nedokážu, možná že za pár let se na to budu dívat jinak, zatím ale ne,no snad to ani nebudeme potřebovat, ono se taky jinak přemýšlí, když už svoje děti máš
Jinak já byla v pátek u nového gyndaře, protže ve FN narozdíl od Feťasu nedělají prevenci, nebo neřeší záněty, tak jsem nastoula u nás v nemocnici, zrovna tam byla dr. co mi dělala to HSG po potratě, prohlídla mě a říkala, že nechápe jak to že nám to nejde, protože jsem byla 8 DC a prej jsem měla sliznici nachystanou na uhnízdění a vaječníky taky OK tak nevím
Olm sakryš nechceš se testnout 😉 ?? Jsem za tebe napnutá jak šráky 😀 , vypadá to moc moc dobře 😉

olm
16. únor 2009

Cau S9480,

to mas pravdu, ze ve FN nedelaji prevenci, me to doslo ale celkem pozde. Ted cekam, jak to dopadne a pak se budu muset objednat k novemu Dr. ( ke staremu uz jit nechci - byl strasnej).

Ja nevim, jestli by na tom teste uz neco mohlo byt a hlavne-- se tehotne vubec necitim!-- Dnes jsem 11 den po ET, 14 den po OPU a 25 DC. Co myslis? Me uz normalne prestaly bolet i prsa. To necahpu. Driv jsem po Utrogestanu neoblikla pomalu podprsenku 😀 a ted nic.

Jinak k darcovstvi a adopci. ja s tim nemam problem, ale pritel je zatim celkem zasadne proti. Spise ale proti adopci. S darcovstvim vajicek to u nas asi nakonec stejne skonci - mam takove tuseni.

Dneska jdeme na obidek - moc se tesim, dam si nejakou supr mnamku!!!!

mufy
16. únor 2009

Ahojky holky,

Saro, já si tohle vytrpěla poprvé, taky se nám embryjka všechna rozpadla a proto musíme mít dárce.

Jinak dnes jsem byla v nemocnici a byl tam dr. Dostál, tak jsem se informovala o těch injekcích. Mám je schválené od pojišťovny, takže si je hradit sama nebudu. Moc jsem si oddychla. Dr. Oborná je....Myšpulín, ani u toho nepřemýšlí. Na každý cyklus je totiž hrazených 20 injekcí Fostimonu. A nevím, co u toho UTZ dělala, když jsem tam přišla 2 DC a měla jsem MS, tak je přece jasné, že si ještě nic nepíchám. No prostě hrůza.
Navíc už jsem objednaná na laparku jdu nani 19.3. Po tomto pokusu, když se nepodaří. Endošku tam prý mám určitě, pak by nastala půlroční léčba a pak IVF. Tož je to ještě na dlouhou trať. ☹

Olm na tebe jsem zvědavá. Držím všechno co mám.

Sukubko, pokud nedojde k ET, tak se to do pokusu IVF nepočítá.

s9480
16. únor 2009

Olm hele mám takové tušení (a doufám že správné 😉 ) že to u Vás vyšlo. To neva že se na těhu necítíš, hlavně že nekrvácíš atd, prsa hodně bolí po tom Utroši to jsem měla taky, ale časem to přejde, dnes už jsi 11 den od ET já bych testla ale vůbec tě nechci navádět, jestli chceš ještě vydržet tak vydrž 🤐
Doufám že si nemyslíte, že když nechci adopci tak ani děti, děti chci moc ale svoje, snad mě chápete, já taky teda doufám že u nás to vážně nebude potřeba, sice jsme idiopati (naše prozatímní diagnoza - idiopatická neplodnost - nezjištěný problém), tak já doufám, že ten problém najdeme a nebo přelstíme 😉
Mufy ten nepořítaný Et jsi asi myslela pro Saru ne 😨

olm
16. únor 2009

Mufy,
tak to je fajn! Jsem si to tak trochu myslela, ze 20 by mohlo byt na jeden cyklus. Protoze dat ti 20 na rok, to je dost divny.
Me to celkem stve, ze mi ta cysta tehda praskla, mela jsem taky uz domluveny termin laparky, vsechno by okoukli a vedela bych 😒
Mufy a neni divny, ze mam porad 37.0 ??? ja to nechapu.

olm
16. únor 2009

S9480 -- nene, nic takoveho si nemyslim, jen jsem napsala, jak je to u nas.
😉

s9480
16. únor 2009

Já myslím že to je právě dobře že se ti teplota drží nahoře, jen aby to fakt nedělal ten Utroš, ale snad ne 🤐

mufy
16. únor 2009

Olm mě taky takhle držel Utrouš teplotu. Asi 5 dní jsem měla po sobě 37,2. No potom teplota klesala.

Po ET jsem dostala MS asi až 15 den.To jsem byla z toho celá nesvá,ale bohužel přišla i přes braní Utroušu.

Olm já být tebou tak bych testla, pokud jsi těhu, už by to tam mělo jít vidět.Aspoň budeš vědět, na čem jsi. 😉

S9480 ten nepočítaný ET jsem myslela na Sukubku, na předchozí stránce se na to ptala, jenže jí nikdo neodpověděl. 🙂

s9480
16. únor 2009

Mufy aha jsem to zase nedočetla 🙄 , jak píšeš pokud má MS dorazit tak i přes Utroš, já to měla taky tak,taky myslím že ty // tam už Olm uvidí 😉

olm
16. únor 2009

Tak jsem testla a nic, samo, ze jsem to predpokladala. 😖 Tak ted uz fakt vyckam na tu krev. 😒