FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

monali
24. únor 2009

Sukub, já mám taky dlouhý protokol, tu první injekci bych měla dostat kolem 11.3. a pak mám taky v papírech
že za 14-20dní přijít a začne se stimulovat. Tak uvidím. Jinak taky mám v ledničce gonal a ovitrel, a už mi taky
dali tu spouštěcí injekci - myslím diferline nebo tak nějak 😉
Olmi, taky jsem slyšela že většinou další IVF po 3 měsících. Myslím že to Dostál nebude nějak řešit a začneš
jak ti to bude vyhovovat nejlíp.

mufy
24. únor 2009

Olm taky si myslím,že spíš záleží na tobě, kdy ty chceš začít.

Dasule čau, taky jsem tě dlouho neviděla.No hlavně,že na tebe zapůsobil dobře.Tak snad ti to vyjde přirozeně jak říkal léčitel. 😉

Holky ještě jsem vám chtěla poradit, než si vždy ráno budete píchat Gonal tak si ho asi hodinku vydělejte z ledničky, protože když bude odstáté a nebude tak studené, tak vás to bude míň bolet. 😉

lenkacar
24. únor 2009

olm u nás v caru děklaj další ivf po 3měs.já třeba jdu po té zastavovačce 16den na krev a pak utz a pak mi daj rozpis a léky ,ještě nic nechladim..z tý zastavovačky mě doma málem upadlo půl prdele.. 🙄 ,sukub já třeba návaly nemám ,ale hrozně mě bolí hlava a houpe mi žaludek

lenkacar
24. únor 2009

a taky co car to jinej postup já byla na zastavovačce 2DC,jak to budete mít vy?

monali
24. únor 2009

lenkacar, jo taky máme zastavovačku 2den cyklu. jsem zvědavá co to se mnou bude dělat, v Ostravě nic
takového nepíchali. Doufám, že to nějak zvládnu, protože bych u stimulačky radši ještě chodila do práce.
no uvidím jak to půjde 😒

monali
24. únor 2009

holky, a vy vlastně budete při stimulce chodit do práce a nebo budete doma?

sukubka
24. únor 2009

lenkacar takže ta zastavovačka bolí?ach jo 😒

monali takže zastavovačku ti píchnou kolem 11.3 nebo ji už máš píchlou?mě by ji měli píchnout kolem 7-8 března no uvidím jak dojde mrcha 😉

mufynko díky za radu určitě si vždy injekce vytáhnu s ledničky at mě to aspon trošku mín bolí.zatím se pořád chladí a ještě nějakou dobu budou 😒 😀

monali někdo je při stimulaci doma někdo chodí do práce,záleží na každým!

s9480
24. únor 2009

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla moc jste toho nenaplkali 😉 , čau Dasule - jsme na to úplně stejně já taky přestoupila v lednu do FN z Fertimedu kde jsme měli 5x IUI a 1x IVF a nic a jsme oba v pořádku 😖

olm
24. únor 2009

Me Gonal nebolel vubec a to jsem ho vzdycky vytahla z lednicky. To je asi tim spekem 😀 😀 😀
Jedine, co mi nebylo prijemne byl Cetrotide, po prvni injekci jsem mela i dost velkou kozni reakci, ale je to pry normalni. Po druhe uz to bylo lepsi a po treti uz nic.

Mufy a kolik Ti zbylo na iui foliku? Jeden, nebo nakonec 2?

Jdu asi spat´, dobrou 😔 😔

s9480
25. únor 2009

Děvčátka ahoj kde jste??? Tak jsem si dnes byla pro "rozsudek" na dopravním inspektorátu, poslušně hlásím, že mi byla pokuta odpuštěna 🙂 , akorát mi to teda odmítly dát písemně tak doufám, že mi nepřijde za rok exekuce na 10.000,- 😠

lenkacar
25. únor 2009

tak gratuluji ..taky by to byla sakra nespravedlivé

lenkacar
25. únor 2009

olm mám ty samé zkušennosti ,gonal jsem vůbec necítila jen to trochu studilo a centrotide ,na hnátě puchejř jak blázen a i to štípalo..

lenkacar
25. únor 2009

sukub píchnutí nebolelo ,maličko tlak ,ale mě se blbě rozchází každá prdelková injekce ,zlaté do břicha

lenkacar
25. únor 2009

a co ten puregon ,bolí?

sukubka
25. únor 2009

holky na co jsou ty injekce cetrotide?ty nemám mám gonal,ovitrele a dipherine(asi to píšu blbě nechce se mi do lednice) už aby mi byla aspon píchnuta ta injekce zastavovací bude to jedna z nich že?

petista
25. únor 2009

sukub, zastavovací je ten difereline, mě ho píchal dr. Dostál 1. den cyklu, cca za 14 až 20 dní půjdeš na UTZ a když je vše OK, tak začínáš píchat Gonal, Ovitrell se píchá až ke konci stimulace, když už se to blíží k OPU

petista
25. únor 2009

Sukub, taky jsem si včera objednala ten kajenský pepř, tak jsem zvědavá 😉

olm
25. únor 2009

Cau holky,

nejak to ted moc nestiham sem chodit 😒 Dlabu antiko a mam porad MS, celkem me to toci. Ale co si vzpominam, tak minule pri prvnim baleni jsem to mela cely mesic. Ach jo.

Piju ted caj dle Mojzisove - bylinky mam rada, ale tohle je naprostej brutus 😝 Pritelovi jsem zacla varit Kotvicnik a tak se u toho ksichtime spolu 😀 😀 Oba caje jsou dost nechutny!!! Zlatej malinik!!!!

S9480, jeste, ze to s tou pokutou tak dopadlo!! No, ale nejake vyjadreni Ti radej dat mohli, ne? At nemas do budoucna problem!

Dobrou noc, frcim spat! 😔

lenkacar
26. únor 2009

ahoj holky,jo sukub ten diferine je ta zastavovačka

mufy
26. únor 2009

Ahojky holky, poslední dobou nestíhám. Mám toho nějak moc.

Olm teď jsem měla jen jeden folík.Ani teď nemám čas na to myslet, máme toho fakt dost. Do nemocnice se netěším, nejraději bych tam nešla.
Zase se někdy ukážu.

sukubka
26. únor 2009

petista takže kdyby mi 1den cyklu jak mi mají píchnout ten difereline vycházel na sobotu mám jet rači v tu sobotu než 2den cyklu v neděli že?je jedno jestli mi to píchnou 1den nebo 2den?asi bych spíš kdyby to vycházelo na sobotu jela v sobotu než v neděli aspon bude naděje že tam bude dostál a mám třebas v pátek rači zavolat?

sukubka
26. únor 2009

holky holky vy to flákáte!sara.max nás asi upustila a ostatní????co děláte kočky?aspon že občas nakoukne lenkacar,mufy a olm 😎

sara.max
autor
26. únor 2009

Sara max vás neopustila, každý den si vás pročítám. 🙂

Ahojky, a omlouvám se, ale nějak blbě se teď cítím a tak se mi nechce zúčastňovat diskuzí o miminku. Vzalo mě to hodně, do toho se přidala ta zas.... práce, o kterou jsem přišla a poslední 2 týdny je moc nemocný syn. Hrozí mu operace a hospitalizace. Bohužel aby to nebylo jednoduché, tak každé z jiných důvodů.

Takže holky držte se, jsem s vámi a ještě mi dejte trošku času. Vzpamatovávám se pomalu, ale jde to 🙂

Tak papa

sukubka
26. únor 2009

sara max dáme ti času kolik chcseš,hlavně se za námi vrat!

holky když dostanu tu pozastavovací injekci 1-2den cyklu pak začnu stimulovat tak za 14 dní?a jak dlouho stimulace trvá????

petista
26. únor 2009

Sukub, je lepší, když tu zastavovačku dostaneš š1 den cyklu, v so tam ale většino bývá Oborná. Pak přijdeš v út za cca 14-20 dní ( záleží, kdy ti píchnou tu zastavovačku) a stimulace je potom individuální podle reakce, já měla při prvním pokusu stimulku od středy do následující soboty, takže cca týden a půl. Ale byla tam jedna holka a ta stimulovala 14 dní, jiná jen 8, takže se to takhle dopředu říct nedá.

sukubka
27. únor 2009

pěkné ráno holky 😀

petista děkuju za info.rači bych tam zajela 1den cyklu!neva jak ta stimulka bude dlouho,hlavně at je zž tu!!! 😀

mufy
27. únor 2009

Ahoj holky,

sukubko, já stimulovala např. 14 dní Gonalem. Každá to má jinak.Ale neboj, za chvíli se už dočkáš.

Já toho mám v práci i doma hodně, takže si vás buduzatím 😉 nejspíš číst.

sukubka
27. únor 2009

ahoj myufynko 😀 já budu mít taky gonal už se mi chladí v ledničce.kdepak pracuješ?

mufy
27. únor 2009

v jedné soukromé firmě, ale jinak se máma stěhuje,takže vyklízíme 2 byty a je toho hodně a už jsem se silama v ...... 😒 Už to chci mít za sebou, protože je to náročné. Po včerejšku jsem na tom tak,jako bych tahala pytle s uhlím. 😀

milin
27. únor 2009

Ahoj holky
omlovám se že Vám jsem lezu,ale našla jsem tu Petistu. 🙂
Peti a v kolik tam budeš?My tam máme být myslím jestli se nepletu asi 11:45 nebo 10:45.Teď přesně nevím mám to napsaný v diáři a ten jsem nechala omylem v práci. 🙂 Budu ráda když napíšeš,dík.