FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

olm
28. led 2009

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska
klymene: 32, čekám na výsledky kontrola 16.2., poté 3.IVF FN Olomouc dr.Dostál, před tím 2.IVF - neg. fertimed
s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat
monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)
lajcikova-29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)
olm - 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

sara.max
autor
28. led 2009

lajcikova:Nevěš hlavu děvče, bude dobře. Mám kamarádku z čech a ta si teď prochází taky peklem, asi tak jako ty. Tolik touží po miminku a má problémy snad se vším. Dokonce už skoro ani nemenstruuje, byla se žaludkem i na kolonoskopii, no prostě hrůza. Naštěstí nic nenašli, prý asi psychický stav. Je to hrozné, taky jsem hodně citová. Všechno si moc beru. Prostě jsou u mě věci bílé nebo černé, buď to jde nebo nejde. TeĎ se hodně bojím, že to nevyjde a psychicky se z toho budu dost těžko hrabat.

olm
28. led 2009

Tak jsem se dovolila pridat 😀

Sari, chodim do FN, k Dr. Dostalovi. Od 2.DC jsem zacla pichat Gonal a Luveris a na prvni kontrole jsem byla dnes - 6.DC. jak jsem dopadla je v tabulce 😒

Monali, jojo, picham si to sama, poprve jsem malem umrela 😀 nad predstavou "pichnout si do sveho speku", ale je to fakt jen pocit. Zato dnes mi sestra pichla injekci - ode dneska mam pridanou 3. injekci, po kterem jsem mela takovou reakci, ze jsem cucela. Nastesti uz mi tady na konikovi bylo zodpovezeno, ze je to normalni. tak jsem v klidu a zaroven se desim, co mi to udela zitra - to uz si ji budu muset pichnout sama 😉

lajcikova
28. led 2009

no snad bude lip.hodně sem toho nastudovala na netu,no uvidim co tam vlastně ¨mam. 😒 myslela sem že sem si vytrpěla dost-ale asi to bylo malo 😔

sara.max
autor
28. led 2009

olm: tak tos tam byla dnes? jé, ty se máš, že už víš, že se něco děje. A ty máš dlouhý protokol? Já ano. Beru zatím jen 75 gonalu a za týden kontrola. Jseš o 4 dny napřed 🙂

lajcikova: nevě hlavu, už jsem to tu myslím psala. Mám bezvadnou kolegyni, která se týden před vánocema dozvěděla, že má cystu na 4 a musí na operaci. Od vánoc do sebe rve jen vitamíny a pije kontryhel a všechno co kdo doporučil a teď byla na testech a už je bez cyst, samy praskly, a stěry má na 3. Takže operace nehrozí, zatím, pokračuje v léčbě bylinkami. Takže klídek, bude zase dobře. Ale asi to byl šok, umím si to představit. Ale drž se!!!

sara.max
autor
28. led 2009

nic prosím nečti. V létě našli mému synovi cystu v dutině obličejové a musel na operaci. Četla jsem všechno a myslela jsem, že to nepřežiji, jestli se mu něco stane. Nakonec z toho opravdu byla jen ta cysta a po operaci už je dobře. Zůstal z toho jen můj pošramocený bolavý žaludek z toho, jak se pořád něčím stresuji.

lajcikova
28. led 2009

sari diky 😔

sara.max
autor
28. led 2009

Myslím to upřímně. Tak já už jdu do sprchy ať můžu brzo do postele. Zítra mám dovču a chci si ji pořádně užít. Tak hezké sny holky.

olm
28. led 2009

Sari,
ja mam kratky protokol. Taky mam Gonal 225 j. denne! ty jo, ty mas 75 j., to se mas, urco bude krasna uroda 🙂 ja mam problem s FSH, takze mam proste problem vyprodukovat vajicka 😠 Pritel taky neni uplne ok, takze jsme se hledali, az jsme se nasli 🙂
Dobrou noc!

Lajci,
neboj, je to jen kontrolni. Me pri cyste poslali na rakovinovy markery a ja malem zesilela. Proste lepsi, kdyz to berou zodpovedne a radsi si hned vse overi. Bud v klidku, nijak to neuspechas!!! Lehce se mi radi, vim, ale neboj.
Jo a ty horory na netu necti, ja si taky vzdycky neco na netu "nastuduju", pak malem zesilim a nakonec to neni tak horky!
Dobrou noc 😔

sara.max
autor
29. led 2009

Ahojky, jak to dnes jde? U nas celkem klid, cekam na deticky az dorazi s vysvedcenim. Jinak po druhem dni pichani zatim necitim zadne vedlejši priznaky. Tak nevim jestli to neni chyba. Možná by mě mělo něco bolet, a nebo už jsem z toho zblblá, jak se pořád hlídám a měla bych být ráda, že mi je fajn.

olm
29. led 2009

Ahoj Sari,

je dnes je vyzo 😀 ani me to nedoslo 🙂

Ja az dnes zacinam citit, ze me to tam tlaci, pri dosedu, pri vstavani, rychlejsim pohybu. Bud rada, ze Ti zatim nic neni. Jinak zadne jine vedlejsi priznaky nemam. A jak Ti to jde? Myslim, ze Gonal je pohoda, ne? Neni to ani citit.

Zitra jdu na kontrolu, tak se musim zeptat, jestli ti moji 3 folici nejsou trocha malo ☹ Ve stredu tam byl takovy divny frmol a atmosfera, ze jsme se radsik neptala. Doufam, zeme na pondeli uz naplanuji na OPU. Vubec nevim, jak dlouho by se to melo pichat - asi je to individualni, ze, podle toho, jak rostou 😉

Tak at maji deticky same pekne znamky a mate doma poradnou party 😀 😀

sara.max
autor
29. led 2009

Diky, deticky jsou previti a znamky nic moc, ale snazi se, jakž takž. Jsem zvedeva co to se mnou bude za par dni dělat. Ty jsi předemnou o 4 dny a máš větší dávky. U mě se to asi projeví až za ten týden, dřív nejspíš ne. Já se dost bojím OPU, slyšela jsem, že to pak dost bolí a je hodně nepříjemné. Už jen to že člověk jde pod narkózu, ale co by jsme pro to naše štěstí neudělaly.

Jo a party se nekoná, jen rodičovstvo zbodlo zákusky ke kafíčku a děcka se rozutekly ke kamošům. Takže to nejhorší máme za sebou a už zavládla pohoda. 🙂

olm
29. led 2009

Sari,

opu se neboj! Ja uz na jednom byla, narkoza v pohode, bolest nic hroznyho, proste me bolelo bricho jak pred MS. Doma to uz bylo horsi, ale slo o to, najit vhodnou polohu na gauci 😀 😀 Jedine blbe bylo chodit na zachod, to bylo docela neprijemne - ale zase nic strasnyho! A to ja jsem strasna citlivka, takze ty o tom ani nebudes vedet 😉

sara.max
autor
29. led 2009

no jen aby 🙂 , do teď jsem vůbec nevěděla co jsou doktoři a tak mě děsí každý lékařský zákrok. Aspoň vím, co mě čeká. Někde jsem četla, že je dobré na OPU si vzít dlouhé tričko, protože se vůbec neobtěžují nějakým převlíkáním a berou jednu za druhou. Ta , která nemám dlouhé tričko, tak tam prý lítá s nahatou prdýlkou. Jak to bylo u tebe?

petista
29. led 2009

Tak holky, referuji, že mě dr. Dostál po 6x IUI a 1x IVF bez výsledku poslal na imunologické vyšetření k pprof. Ulčové do Plzně, takže podávám zprávu, jak se to dělo. Pí. profesorka je moc hodná a milá. Objednává se podle dne cyklu, protože má u ženy dojít k odběru ovulačního hlenu, chlapy se objednávají na čt. To je u nás, co jsme zdaleka, trochu problém a nám se to zrovna nepovedlo sladit. Když jsem se objednávala, tak objednávali podle dne cyklu s tím, že chlapy dělají ve čt, tak když jsme zdaleka, tak kolikátý den cyklu budu ve středu. Řekla jsem že patnáctý, tak sestřička mě na středu objednat nechtěla, že už je to pozdě, ale paní profesorka tvrdila, že tm ještě nějaký hlen bude - a nebyl. Ale popořádku, přijedete do FN Lochotín, tam chvilku bloudíte, ambulantní ordinace pí, profesorky je v porodnicko- gynekologických ambulancích. Sestra vám vytvoří kartu, přidělí číslo a pak čekáte, až vás vyvolají, přijeli jsme asi v 9 a na řadě jsme byli v 11, takže se vyplatí přijet dřív. No pak nám oběma vzali krev a mě měli vzít ten ovuhlen, který ovšem pí. doktorka nenašla. Řekla mi, že vzhledem k tomu, že beru prášky na zvýšený prolaktin, tak jsem měla asi anovulační cyklus. Ale jelikož znám své tělo, tak vím, že ještě v út tam ten hlen, takový vazký a průzračný, přesně takový, jak má být, byl, ale ve středu jako patnáctý den cyklu, už asi bylo pozdě. Poslední cyklus jsem měla 26 dní, takže patnáctý den byl už asi dávno po ovulce. No nicméně zkuste se s ovulkou napasovat zrovna do středy, že No a taky mě vyplašila s tím, že podle pohmatu mám malou dělohu, tak jestli jsem už byla na laparce.
Vyšetření dělala na takovém příjemném gynekologickém křesle, které tedy bylo výrazně příjemnější než ty staré, co mají u nás ve FN. Nicméně doktorka mě v první chvíli, když mi řekla o anovulčním cyklu a malé děloze pěkně vyplašila. Nakonec však ohledně té ovulace jsem si řekla, že to asi opravdu bylo tím patnáctým dnem, protože ovulace se přece zjišťuje z horm profilu a ten jsem měla v tomto směru v pohodě, a navíc, jak už jsem psala, tam ten hlen předtím byl. No a pokud jde o tu dělohu, tak jsem si uvědomila, že mám dělohu zahnutou dozadu, to mi už říkal jak můj gyndař, tak dr. Dostál, navíc při tom rentgrenologickém vyšetření mi do dělohu pouštěly kontrastní látku a ve výsledcích mám napsáno, že normálního tvaru i velikosti. Takže asi tu zahnutou dělohu nemohla před břicho nahmatat a zbytečně mě vylekala.
No ale jinak byla příjemná. Manžovi dala do ruky papír, že se má hlásit další den ve FN na Borech, což je jinde v 7.15 hod. To nám předtím neřekli, že to manžovo vyšetření nakonec bude jinde, ale my jsme si nějakým zásahem prozřetelnosti objednali penzion u Švejka zrovna na Borech a k nemocnici to bylo asi 10 min pěšky.
Pro holky, co se tam chystají, tento penzion doporučuju, jednak kvůli té poloze a hlavně kvůli výborné restauraci a taky ceně, stálo to 900,- Kč na noc pro oba, což je na Plzeň dobrá cena, pokojíček byl docela fajn, pánové manžové ať si dají v restauraci Balounovu baštu, byla výborná
No a dnes jsme šli s manžou na to jeho vyšetření, FN na Borech je taková stará, omšelá a taky to podle toho vypadalo. Našli jsme to podle plánku, co nám profesorka dala ten den předtím. Mysleli jsme ,že je to na 7,15 proto, že to někde sváží, ale je to klasicky nemocnice, všechno stihnout co nejdřív, nikde to nesváží, laboratoře jsou hned vedle. No manža z toho vůbec nebyl nadšený, jednak byl poté, co jsme ve středu vstávali na cestu ve 4.00 hod. ráno a on celou cestu řídil, pak jsme čekali u doktora ... pěkně unavený a ještě odevzdat spermouše v 7,15 ...
No dali mu nádobku, žádná zvlášní místnost, normálně na záchodě 1x1 m, chudák malý, opravdu asi nic příjemného. No manžílkům to radši nevykládejte, ať je nestrašíte. Když už tam budou, tak to zvládnou, ale proč je stresovat dopředu.
Naštěstí cesta tam i zpět v pohodě, dobré pivo v Plzni bylo taky, tak se to nakonec dalo.
Pro výsledky ale musíme jet zase společně 4.3., takže další cesta, ach jo - cestování mám ráda, ale ne takové. Navíc se trochu těch výsledků bojím, předpokládám, že vzhledem k těm protilátkách proti štítné žláze najdou i nějaké jiné protilátky, které brání těhu.
No mám takový obojaký pocit, najednu stranu nechci, aby něco našli, na druhou stranu, pokud něco najdou, tak snad se to bude dát řešit a problém bude odstraněn. Ještě jsem se profesorky ptala na tu laparku, říkala, že podle výsledků z imuna mi řekne doporučení, zda na ni jít či ne. No výsledky budeme mít 4.3, 6.3 jsem objednaná k dr. Dostálovi, tak se s ním domluvím, co dál, asi laparka v březnu, potom lázně, ještě si pro jistotu, zda mi nelítají hormony, nechám udělat kontrolní horm. profil a v červnu, červenci hurá další pokus.
Tak jsem se jaksi rozepsala No aspoň podrobně víte co a jak. Zatím pá, ještě juknu.

petista
29. led 2009

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska

klymene: 32, čekám na výsledky kontrola 16.2., poté 3.IVF FN Olomouc dr.Dostál, před tím 2.IVF - neg. fertimed
s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

lajcikova-29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

olm - 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

petista - 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

petista
29. led 2009

ahoj holky, tak jsem si dovolila se přidat. A taky, poněkud obšírně popsat, co se s námi za poslední dva dny dělo. Jinak všem stimulantkám přeji příjemné pobodáníčko a hodně folíků, a všem ostatním hodně trpělivosti do dalších vyšetření a pokusů 😉

sara.max
autor
29. led 2009

ahojky petista, jsem ráda, že ses přidala. Tedy povím ti, ty toho už máš hodně za sebou. Od kdy se snažíte o miminko? A proč vás dr. Dostál posílal až tak daleko?

sara.max
autor
29. led 2009

mimochodem, hezky ses rozepsala 🙂

sara.max
autor
29. led 2009

tedy děvčata, jak se tak koukám na ten náš seznámek, jsem zazím jediná mezi vámi, která je úplný nováček v tom rozjetém vlaku zvaném umělé oplodnění. A jak to tak vypadá, všechny jsme u dr. Dostála. Něco jako jeho fanklub 🙂. Která z vás půjde na kontrolu příští týden ve středu?

olm
29. led 2009

Sara,

ja melana opu svoji kosilku, ale na posteli jsem mela nachystanou nemocnicni. To, co popisujes, mi spis sedi k IUI, tam to leti jedna po druhe a pokud nemas nic delsiho, tak behas s nahou prdelkou 😀
Pri opu si dojdes na salek a pak te na lehatku dovezou zpet na pokoj.

Petisto,
tak to jsi mi dala, ja ma taky hodne vysoky protilatky proti stitce a vysoky prolaktin - tak se teda desim, jak dopadne IVF. Prosim Te, cim jsi stimulovala a kolik jsi mela foliku?
Ty jo a cesta do Plzne, to je sila, to se mi teda moc nechce 😖

sara.max
autor
29. led 2009

olmi,
ja jsem byla po všech vyšetřeních poslaná jen na kontrolu na endokrinologii. Našli mi nějaké zvýšené protilátky štítné žlázy, ale prý nic hrozného, jen to chce hlídat. Díky komentář ke košilce 🙂 , a za jak dlouho tě poslali domů. Ráno se nastupuje a za jak dlouho je to asi hotové?

sara.max
autor
29. led 2009

Olmi, píšeš jako jeden z přípravků stimulace je Cetrotide, to je co, a kdy se to dává?

olm
29. led 2009

Sari,

Cetrotide - pokud se orientuju ve vsech tech vecech jeste spravne - tak je na zabraneni predcasne ovulace. ja osobne jsem ho poprve dostala 5. den stimulky - vcera, mela jsem ho dnes, budu ho mit zitra. Zitra jdu na kontrolu, tak uvidim, jestli ho dostanu i nadale, ale bylo by to logicke 😉 Akorat je na to celkem reakce, jako kozni myslim.

jo a OPU, u me trvalo pry tak 15 minut, rikal pritel - byli jsme tam sami, takze me cekal na pokojicku. Pak jsme lezela jeste dve hodiny, mezi tim mi merily tlak, ptaly se jestli jsem OK......., pak jsme jeli domu. Takze rano jsem tam byla v 7.30 ( tusim), pak se cekalo na doktora, pak zakrok......... Myslim ze ve 12 jsem byla davno doma.

A k te stitce - nevis, jakou mas hodnotu tech protilatek? Me rekli taky, ze je potreba to hlidat. Beres na to neco? ja ne.

sara.max
autor
29. led 2009

no já jsem se léčila na štitnou žlázu jako dítě, něco kolem desátého roku, ale pak už ne. No a teď jsem cosi měla zvýšené, tak mě poslali na UTZ štítné šlázy a jen mi doktor řekl, že kdybych otěhotněla musím přijít hned, ale jinak za půl roku jen na kontrolu. Žádné léky neberu a jiné omezení stravy nebo tak něco taky ne.

S tím opu to snad bude fajn, teď jen, abych se k němu ve zdraví vůbec dostala. Pořád maluji čerta na zeď, já vím. Ale když já nejsem o přírody optimista.

sara.max
autor
29. led 2009

Koukám, že dnes je tu nějak mrtvo, asi všechny koukáte na růžovku. Tak ja jdu koukat taky, hezký večer. 🙂 🙂 🙂

petista
29. led 2009

Olm, stimulovala jsem Gonal Pen, nejprve 75 jednotek, myslím první dva dny, pak 150 jednotek, měla jsem 9 folíků, 6 vajíček, 5 se jich oplodnilo ICSI, dvě byly ačková a zbytek měl nějaké fragmenty, ty áčková zavedly, ale bohužel. Jinak se Olm nijak neděs, u každého je to jiné. Do Plzně mě poslal dr. Dostál s tím, že prof. Ulčová je u nás na to nejlepší. Když prý byl problém v imunu, tak ona jim napsala takovou jakoby kuchařku, jak mají dávkovat léky, a pak se prý povedlo 90% holek otěhotnět. Tak ta cesta, kdyby to tak vyšlo, určitě stála za to. Jinak si nemyslím, že bych toho za sebou měla nějak moc, připadá mi, že jsou tady daleko zkušenější holky a s daleko více problémama. U nás nakonec není vyloučena ani možnost přirozeného těhu, nicméně na náhodě se mi to vzhledem k věku nechávat nechce. Dr. Dostál mi doporučoval i IUI, ale už jsem na tom byla 6x, nic, navíc při mém zaměstnání je docela problém se uvolnit, tak to nechávám do dalšího pokusu IVF plynout.

klymene
30. led 2009

ahoj holky, pěkně se to tady rozjíždí to je super 🙂

petista: můžu se zeptat proč tě Dostál poslal na imnuo do Plzně hned po nezdařeném 1.IVF přišel s tím sám nebo ses ho ptala? Zájímá mě to proto, že já mám za sebou nezdařené 2.IVF a vůbec o tom nemluvil - myslíš že se ho mám zeptat než půjdu na ten 3pokus?

olm:přeju hodně štěstíčka na kontrole, myslím že se zbytečně nervuješ s počtem fol. já jich měla taky málo a to jsem si píchlala 250jednotek puregonu 10dnů a nakonec výsledek ze 7 fol. 3 vajíčka z toho se jedno přestalo vyvíjet a dvě áčkové mi zavedly - bohužel to nevyšlo

klymene
30. led 2009

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska

klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

lajcikova-29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

olm - 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

petista - 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

klymene
30. led 2009

petista: díky za vyčerpávající informace o imuno v Plzni (kdyby náhodou tak víme co nás čeká)