FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

ametob
6. dub 2009

Holky, tak jsem objednaná na 29. května k doc. Dostálovi🙂

sukubka
6. dub 2009

ahoj holky,tak na ultrazvuku je kolem deseti folíků,dneska mi píchli 3x75mm gonalu a dneska a zítra si mám večer zavést jakýsi prášek proti infekci a zítra píchnu ovitrele a ve čtvrtek OPU!

ametob Dostál je dobrej taky k němu chodím,nic nezanedbává a dělá veškeré vyšetření

ametob
6. dub 2009

sukubka: Tak to jsem ráda🙂 Jinak těm zkratkám a všem těm věcím, kterýma teď procházíte moc nerozumím, ale asi se do toho taky dostanu jak vás budu číst🙂

sukubka
6. dub 2009

ametob
IVF je umělé oplodnění
OPU je odběr vajíček
Et je embriotransfer
ICSi je intocytoplazmatická injek(to se připlácí když je špatné spermo)
PK je prodloužená kultivace poznají se u ní kvalitnější embrijka
AH je asistovaný hatching to je naříznutí obalu vajíčka aby se líp uchytilo v děloze

PK,AH,ICSI jsou nadstandartní výkony nehrazení pojištovnou.Klidně se ptej jí tomu ze začátku taky nerozumněla
😉

ametob
6. dub 2009

sukubka: Děkuju, to je pěknej přehled, tak jsem zase trošku chytřejší 😉 Ptát se určitě budu, hlavně po té první konzultaci 😀

lenkacar
6. dub 2009

sukub no to je bezva zprávička ...tak to na tebe budu ve čtvrtek moc myslet a kdoví jestli jich nevyštourají víc 😉 ,ber to jako jsem to brala já ,aspon 2 do bříška a 2 do mrazáku a velká spokojenost 😉

s9480
6. dub 2009

Lencar já tajně doufám že mě to nečeká, teď bereme ti antibiotika na zánět jiný problém nám nezjistili tak mi dala dr. naději, že se jim stává že ženský otěhotní sami po vyléčení zánětu tak si říkám že by bylo super kdyby měla pravdu, uvidíme jak to bude, teď máme zákaz snažení a sexu, v krajním případě s ochranou ale nevím proč, jestli proto aby jsme si to nepředávali ale bere je i manža tak to asi nebude ono, tak potom jenom abych neotěhotněla, jenomže u nás doma se bohužel guma neuznává 🤐 takže jedeme bez ní ale s opatrností, kdyby to doktorka věděla ta by mi asi dala 😖 , snad to bude ok
Sukub tak stejně jak Lencar ti přeju ať je úroda co nejkvalitnější, přesně jak píše stačí aby zůstali 4, 2 do bříška apak nanučky pro případný nezdar

lenkacar
6. dub 2009

s 9480 u nás je pojem gumy též neznámý 😀

lenkacar
6. dub 2009

moc bych ti to přála,kdyby se vám povedlo přirozenou cestou ,určo je to milionkrát příjemnější

sukubka
6. dub 2009

Leni jj taky si říkám že závidím těm co jim to jde přirozeně,nedostanou MS udělají testík a mají ¨// to by byl můj sen,ale ted bez těh vejcovodů asi těžko,ale závidím jim

lenkacar
6. dub 2009

ale co sukub zase máme 100% plánované rodičovství a vem si že před kolika lety bys jen čuměla do zdi a snila o mimču ..kolik párů děti nemělo ,prostě to nešlo a nazdar ,my tu šanci máme..

sukubka
6. dub 2009

Leni to je pravda ještě že to IVF je jinak by sme byli v háji 😒 😉 díky tomu kdo to dokázal že?a jak ti je?

s9480
6. dub 2009

Lencar moc díky za přání, po těch letech nezdaru, nepovedeném IVF a 5x IUI a konečném smíření že jestli to vůbec půjde tak jenom "uměle" by to byl krásnej dárek, ale jak píšeš díky za IVF, bez něho by bylo hodně lidí nešťastných
a co ty jako maminka 😉 ?máš už vycházky? já je dostala myslím až po týdnu,ale kontoly myslím v těchto případech stejně nechodí, teď je tak krásně, v sobotu jsme prej měli víc stupňů než na Djerbě a tento týden máme mít víc jak na Kanárech, s takovou procestujeme celej svět a nic nás to nebude stát 😀
sukub a co ty co vajucha tlačí nebo jsi OK?

sukubka
6. dub 2009

s9480 už mě tlačí vajucha,za chvíli půjdou ven a nazpět jen dvě 😀 snad se jim u mě bude líbit 😀

s9480
6. dub 2009

Sukub to je jasnačka 😉

lenkacar
6. dub 2009

mě je dneska silně divně asi se za chvíli hodim tyčku ...asi blbej tlak nebo co

petista
6. dub 2009

Leni, to se mimís usazuje 😉

lenkacar
6. dub 2009

já nevim ,ale ulevila jsem si a je mi dobře ..tak nevim ,motala se mi hlava a prostě divně od rána ,v noci mi bylo taky hnus..a ted jsem nějak okřála..asi 5míza 😀

petista
6. dub 2009

Leni, to by tak vycházelo, mimís se uhnízďuje asi 7-9 po oplodnění, takže teď dělá vrty vrty k mamuli 😀

lenkacar
6. dub 2009

třeba ne peti ..kdoví čim to bylo ..ale doufám ,že mi jako zítra už bude dobře ,páč se chystam do města,už mě to v posteli neba..

petista
6. dub 2009

no třeba ti nebude dobře několik měsíců 😉

s9480
7. dub 2009

jééééééé Lencar to vypadá dobře 😉

lenkacar
7. dub 2009

s9480 spíš mám pocit v podbřišku na mrchu ..to nebude holka neblázněte je to moc brzy.. 😒

lenkacar
7. dub 2009

sukub to je dobře že tlačí maj správnou velikost .. 😉

lenkacar
7. dub 2009

ve čtvrtek už budeš těhule mističková 😉

s9480
7. dub 2009

Lencar to jsou právě i příznaky na těhu 😉 , no to víš že nevíme pravou příčinu, ale přejeme ti a doufáme že mrcha to nebude 😎

lenkacar
7. dub 2009

jo díky já vim že jste moje hodný holky 😉 ,ale znáte to .. 😔

sukubka
7. dub 2009

ahoj holky já dneska na net nemám vůbec čas hlídám malího od brýchy,jsou mu dva,oni jeli do olomoucd na genetiku(čekají druhý přírustek)to mají ale štěstí co?ale přeju jim to!malej je úžasnej dopoledne sme jezdili venku na motorce-teda on jezdil já ho doháněla,ted spinká a pak vyrazíme zase ven když je tak úžasně!večer na vás určitě mrknu!normálně ve FN nemocnici měli plno na tu genetiku tak je poslali do toho soukromého CAr Fertimed dobrý že?a to mají na 11h braní krve a až na 17h ultrazvuk,no zabitej celej den!!!!ani si nechtějí nechat říct pohlaví!
jinak leni mimisci se určo zavrtávají 😉

lenkacar
7. dub 2009

to já bych si teda nechala říct pohlaví určo ..byla jsem chvilku venku a je mi zas divně šla jsem domu raději ..sukub tak to se zacvičuješ na svoje co? a jak se těšíš na čtvrtek ? to už budeš skoro těhotná 😉

lenkacar
7. dub 2009

to mi říkal manža když už to oplodnili..