Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

reny01
16. led 2011

@monaa2009 určitě se to jednou povede 😉

nadis.h
20. led 2011

Ahojky,

Moni přesně tak. Podívej kolika nám už Gennet k prťouskům pomohl. 🙂 Pomůže i Vám. 😉

monaa2009
20. led 2011

Stejně mi teď zbyly jen oči pro pláč...mám problémy v práci, psychicky mě to teď hrozně ničí, nemůžu si teď dovolit marodit....takže jsem dnes zrušila ten termín, kdy jsem si měla jet pro léky do gennetu... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nadis.h
20. led 2011

Moni to je mi líto. Ale bude zase dobře. 😉 Léky jsi si vyzvednout mohla. Já je měla doma od léta a stimulovat jsem začala až s říjnovou mrchou.

nadis.h
11. únor 2011

@monaa2009 Ahojky, tak co? 🙂

olusenka
15. únor 2011

Ahoj, můžete se prosím se mnou podělit o Vaše zkušenosti, názory? Vaječníky mám v pořádku, průchodnost vejcovodů v pořádku. Mám ale endometriózu, a odběry v Gennetu (AMH) prý prokázaly, že nemám ovulaci. Manžel spermiogram taky OK. Nechtějí mi ale dělat IUI, se kterým jsem už počítala, je tam prý riziko mimoděl.těh., a ta moje endometrióza....kdoví. Prý rovnou IVF. Nechápu, proč mi jen nemohou pomoct k ovulaci nebo udělat IUI. Nebo je tam to riziko mimoděl.těh. tak velké nebo při endometrióze malá pravděpodobnost, že se to povede?
Doktorka Mokrá ale končí, tak jsem si vyžádala ještě konzultaci u dr. Petra. Nikoho tam neznám, byli jsme tam 3x. Genetiku a imunologii nám nedělali. To jen pro informaci. Díky za každou odpověď. (Léčím se s játry, během případné stimulace budu sledovaná, ale bojím se další zátěže - narkózy u IVF atd.)

bruni
15. únor 2011

@olusenka to je nějaké divné, protože mimoděložní těhu hrozí když máš neprůchodné vejcovody nebo jsi ho už před tím měla tak se pak může opakovat, ale kvůli endometrioze to slyšim poprvé, taky mám endošku a to má vliv jen na to, že to snižuje schopnost uhnízdění embria protože to vylučuje nějakou látku která tomu brání, ale taky ne vždy je spousta těhu s endometriozou. Spíš si myslím že ti nechtějí dělat IUI protože nemáš ovulaci, což pak nemá smysl. Ale nejdříve by se mělo zkusit tu ovulaci nějak vyvolat a teprve když to nejde tak potom IVF. Já tedy chodím do jiného caru takže to je spíš jen můj názor na věc 😉

nadis.h
17. únor 2011

Olusenko já myslím že IVF kvůli té endošce.Od každé co má endo jsem četla že jedině IVF.

nadis.h
17. únor 2011

@olusenka respektive pro ně nábízené postupy-půl roku umělý přechod a pak se uvidí a nebo rovnou IVF.Nevíš kolik AMH máš?

olusenka
17. únor 2011

AMH? 5,52. Prý neovuluju, řekla ta dr. v Gennetu.
Můj gynekolog mi zjišťoval ovulaci jen 2x. Jednou před rokem a to vyšla 1x negativní a po druhé už pozitivní, ale znovu se na to už vykašlal, a podruhé v prosinci negativní a teď v lednu pozitivní. Takže ji mám nejspíš velice sporadicky, pokud ty testy nelhaly. Folikulometrii mi nikdy nedělal a clostilbegyt apod. nikdy nepsal, pač říkal, že jedině, kdybych ji neměla opakovaně za sebou. Výsledky z operace v listopadu 2010 říkají, že vejcovody ok, vaječníky taky, jedno neaktivní ložisko endometriozy (předtím jsem měla zastavenou MS od dubna do srpna včetně 2010), ale dr. v Gennetu říká, že tam může být endoška i jinde, ale nemusí být vidět, je to malinké. :-/ Proto asi chce rovnou IVF. Jsem zvědavá, co řekne ten dr. Petr.

nadis.h
17. únor 2011

@olusenka jojo ten AMH ukazuje na to. Blíží se to hodně k PCO. Já bych to asi neřešila a šla do IVF. Uvidíš co Ti dr Petr řekne, ale myslím si že to samé.

olusenka
18. únor 2011

Občas asi ovuluju, pač v operač.zprávě jsem měla něco o tom, že vaječníky oba v pořádku se známkami proběhlých ovulací. Ale asi ne pravidelně. A to je to. proč se to ovšem nepovedlo, když ovulace byla, to je věc jiná. 😒

monaa2009
23. únor 2011

@nadis.h
ahojkyy 🙂
tak v práci se to trochu uklidnilo,ale jak to tak vypadá, tak musim od září nastoupit na VŠ, takže na umělko se asi nejspíš v dohledné době chystat nebudeme a necháme to na přírodě...do 30ti ještě času dost 😒 tim se teda utěšuju...ikdyž manželovi se to moc nelíbí, že chci jít místo mateřský studovat...no uvidíme.....snažim se myslet pozitivně.. 🙂

bruni
23. únor 2011

ahoj holky, mám za sebou druhé neuspěšné IVF, protože se neoplodnilo ani jedno vajíčko a tak uvazuju o metodě PICSI. Jelikož ted nově to dělají v Gennetu v Liberci tak se rozhoduju že tam přestoupím, mám to i blíž než do Prahy. Máte někdo zkušenost, jak to probíhá když přestupujete z jiného caru? a jste tu některá která má za sebou PICSI nebo se na to chystá?

nadis.h
24. únor 2011

@monaa2009 Moni uvidíš. Nelámejte nic přes koleno. 🙂
@bruni Ahojky,já myslím že tam není žádná komplikace. Prostě se do G objednáš na 1 konzultaci a je to. Max si vezmi s sebou na tu 1 konzultaci papíry s výsledkama jestli nějaké máš-jako vyšetření co jsi měla,jestli máš nějaké zprávy o IVF z předchozího centra... Oni se Tě vyptají na co chtějí a hormonální profil, spermiogram.. ti udělají znova tam aby měli aktuální výsledky. 😉

bruni
24. únor 2011

@nadis.h díky 🙂 a nevíš ted aktuální objednací dobu na 1. schůzku? Ta bývá většinou delší než ty další schůzky.

nadis.h
24. únor 2011

Bruni zkus to. Je to fakt o náhodě. Nemají danné že by to mělo trvat tak nebo tak dlouho. Prostě dají hned ten nejbližší termín co najdou. 🙂 Já jsem volala na konci března a na 1 konzultaci šla někdy 12 dubna.

nadis.h
24. únor 2011
bruni
24. únor 2011

@nadis.h tak to je brzy, za dva tydny 🙂 tak uvidim proste tam zavolam. A ještě se chci zeptat jestli je mozny na prohlidky nebo testy nebo schuzky chodit po 16h. Já se dívala, že mají od 7,30-18h.

nadis.h
24. únor 2011

Na odber krve musis od 7.30 do 8.00 to je na horm.profil. ale zalezi na domluve s dr. muze te vyjimecne poslat i odpo.Je to hned v prizemi ta odberova mistnost. A taky se muzes domluvit aby ti tahle vysetreni udelal tvuj gyndr aby jsi tam nemusela tak casto.

nadis.h
25. únor 2011
nadis.h
25. únor 2011
bruni
25. únor 2011

@nadis.h tak jsem se dnes objednala, můžeme 4.4. v 16h, takže super 🙂 mám radost že to jde tam jezdit odpoledne protože to budu stíhat po práci a nebudu muset to složitě vysvětlovat kam furt jezdim. Jdu k Mudr Petrovi. Četla jsem tady o něm dobré i špatné info ale uvidim sama, znám to, že každému vyhovuje někdo jiný a taky záleží zrovna jakou má doktor náladu. Žádné vyšetření jsme do telefonu nedomlouvali, chápu, že musí nejdřív zjistit co mám za sebou. Jsem plná naděje 🙂 ta nová metoda PICSI mě láká a věřím že je to zatím to nejlepší co můžu udělat, když ICSI ani normo oplodnění u mě nefunguje dobře. A co ty máš za sebou jestli se můžu zeptat?

nadis.h
25. únor 2011

@bruni Tak supr. 🙂 Ne mudr Petr je odborník! Je to ten nej ke komu můžeš jít. 🙂 Do telefonu oni nic moc neřeší. Vše Ti vysvětlí na té 1 konzultaci. Já tam byla asi hodinu i přes to že u nás je to jednoznačný kde je problém. Já přišla o vejcovody..

Já mám ještě k tomu všemu vysoké FSH.. Takže první stimulku co jsem měla s Fostimonem mi stopli hned na prvnín UTZ ptž jsem na něhj vůbec nereagovala. Pak mi furt lítalo to FSH tak byla pauza a v říjnu jsem stimulovala s Gonalem, měla 10 zral. vajuch, 7 se jich oplodnilo a už všechna vydržela. 5 šlo domrazáku, 2 na ET a mám z toho Káju. 🙂

Oni Ti to ušijou na míru. Já díky tomu měla pak podstoupit po Novém roce novou metodu pro ty které mají problémy s růstem vajíček.

bruni
25. únor 2011

@nadis.h jo to je ta metoda IMSI viď? Ted jsem o tom četla. Já mám taky FSH na hranici kolem 10, takže stimuluju gonalem vysoké dávky 225 jednotek a mám v průměru 7-9 vajíček zralých, bohužel jsou asi tvrdá či co, protože se spermio do nich nemohly sami dostat a ICSI sice šlo ale špatně. Zbylo jen 1 embrio. To máš super, že máš mrazáčky, o tom se mi může zatím jenom zdát 😒 Jak ty máš vysoké FSH?

nadis.h
25. únor 2011

@bruni jj to je ono. 🙂 Já měla 19,9 fsh.Kolem 10i je to naprosto OK. 😉 To je ten obal no.Možná by bylo i dobrý udfěta při ET asistovaný hatching ne?

bruni
25. únor 2011

@nadis.h to právě nevim. Říkali mi, že už při ICSI sundávají obal a pak tam vpíchnou tu spermii, takže si myslím že ten obal už tam pak není, ale pokud se to ted potřetí nepovede tak počtvrté si dáme hatching. Uvidim co Mudr Petr doporučí. Škoda že mi nikdo nemůže říct, že vajíčko je tvrdé a proto se musí udělat to a to 😒 Oni mi neřekli nic, jen že se spermie nedostali do vajíček.

nadis.h
25. únor 2011

@bruni věřím že budeš spokojená! 🙂 Se mnou by se nikdo jinde nebavil a odkázal by mě rovnou na dárkyni.. 😝

bruni
25. únor 2011

@nadis.h jakto na dárkyni? ty jsi měla neprůchodný vejcovody, tak jak je to pak s vajickama? 😕 ani nevim

monaa2009
28. únor 2011

Ahoj holky, tak teď jsem úplně zmatená, jak lesní včela...17. února jsem měla dostat MS a ona nikde... 😲
Dělala jsem si v sobotu těhu test a vyšel negativní,tak nevim jestli mám ještě počkat nebo jít na gyndu.....
Zas abych neplašila a doktor na mě nekoukal jak na blázna.. 😝