Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

elysion
2. led 2014

@bonifac Ty to určitě na rozdíl ode mě zvládneš 🙂 Já to zkusila jednou vpich sem teda docela cítila a po vytažení jehly šlo trochu krve tak to přítel zase převzal od něho sem ty vpichy vůbec necítila a žádná krev po vytažení nešla no hold je v tom šikovnější než já 😀
Některý holky zůstávají doma už od začátku stimulace což nepochopím proč vždyt to píchání injekcí se dá normálně zvládnout i v pracovním procesu,ale u tebe se to dá pochopit,když jsi nemocná.Snad tě ta průdušková bakterie co nejdřív opustí 🙂

@jilu04 vzhledem k tomu,že ti u toho prvního potratu řekli,že to bylo geneticky špatné nezvažovala jsi to PGD Myslím,že bych asi dopadla jako tvoje sestra....Zvažuji si najít novou práci,abych nemusela dojíždět do práce z LBC 30 km jenže to se mi právě moc nechce.Práci mám na neurčito kdybych nastoupila jinam byla bych na základu a co kdybych zrovna jako tvá sestra otěhotněla co bych pak měla za mateřskou ta se bere z platu si myslím ne ? Teď si novou práci v tomhle procesu nehledám bylo by asi taky docela nefér,kdybych tam nastoupila a třeba za 3 měsíce řekla že končím....No kdo ví třeba to mám taky v osudu nastoupit do jiné práce a třeba by se zrovna zadařilo 😀

jilu04
2. led 2014

@bonifac Asi jo a jestli ne, tak to taky není konec světa 😉

bonifac
2. led 2014

@jilu04 se nějak netrefuju do toho odpovez 😀
Tak,není to konec světa ... Řešení porad je,je potřeba být pozitivně naladena.

@elysion asi si byla sevrena když si se sama pichala.mateřská je počítá z posledních 12ti měs tuším ....

jilu04
2. led 2014

@elysion To jsme nezvažovali, přijde mi to zbytečný vyhození peněz, jelikož jsme jinak oba v pohodě, probírali jsme to s dr. Křečkovou, když jsme byli pro výsledky a i ona nám řekla, že si myslí, že u nás je to celkem zbytečný vzhledem k výsledkům. U mě je totiž ten problém, že mi ty vajíčka v nomálním stavu nedozrají úplně a pokud se oplodní, tak je jasný, že nemůže být úplně pak v pořádku ani to embryo.

jilu04
2. led 2014

@bonifac to teda to je základ

megara
2. led 2014

jilu04 Tak to se snažíte opravdu dlouho,už si zasloužíte odměnu 🙂

@elysion Věřím,že tentokrát vám to výjde a ten sněhulka zamražený vám všechno vynahradí. Věřím že bez PGD by to byl risk,a zbytečné zklamání ,ještě ze takové moznosti dnešní medicína nabízí.

@bonifac Mě sestřička řekla,že se s tím perem nemám brát na vzduchove bublinky zřetel,ať si prý nevykapu omylem látku,bublina prý může udělat je malý flek pod kůží .

jilu04
2. led 2014

@megara to mi povídej a jsme oba přesvědčení, že letos přijde

elysion
2. led 2014

@bonifac Já myslím,že houby sevřená prostě nemehlo no 😀

@megara Budem doufat,že to letos výjde 🙂 medicína dnes nabízí hodně možností to je fakt,jen kdyby za to nechtěli takový prachy 😠
@jilu04 Jestli je ti opravdu těch 29 tak bych fakt nevěřila,že už v tomhle věku může mýt žena problém s dozráváním vajíček ale možný je všechno.My s přítelem jsme taky co se týče genetiky a imunologie naprosto v pořádku nám to PGD bylo nabídnuto ohledně věku no už nejsme nejmladší 😠 sakra práce.
Sice to stojí peníze to je pravda,ale v našem věku je to asi dobrý řešení do 40 let to částečně hradí pojišťovna tak proč toho nevyužít.Pak už akorát zbyde udělat gennetu pá pá 🙂

jilu04
2. led 2014

@elysion aha, tak to jsem nevěděla, že to hradí pojišťovna, tak to je dobrý. No vidíš a přitom v mém okolí je spousta holek mého věku, co s tím má problémy.

elysion
2. led 2014

@jilu04 Jo jo hradí platili jsme jen prodlouženou kultivaci 2,500 a ICSI 7000 zamražení a asistovaný hatching hradí pojišťovna.To ICSI si každý dělat nemusí,ale mi jsme si to raději nechali udělat protože,kdyby nebylo po OPU hodně vajíček a mi je nechali přirozeně oplodnit tak by se mohlo oplodnit třeba jen jedno a to že by zrovna to jedno vyšetřením PGD prošlo je šance strašně malá.Proto to ICSI aby jsme měli záruku,že se oplodní všechny a bylo jich víc na vyšetření.
Bože co všechno musí člověk podniknout,aby se toho malího uzlíčku dočkal 😕 Jak tak koukám tak čím dál tím mladší holky mají problém otěhotnět

bonifac
2. led 2014

@elysion ja umim pichat jebzviratkum do kozichu, jak jde o me jsem podelana :D dneska me bodali do prstu a ja koukala jinam protozenjsem cekala kdovijakou bolest...a bylo to jako prd....

@megara
@jilu04
Letos to mame jasny, pod szromecekm bude koblizek... 🙂 aspon budeme mit valeci leto ;)

jilu04
2. led 2014

@elysion a můžu se tě zeptat jako máš pojišťovnu? My totiž zamražení platili, ale měli jsme to tou vitrifikací

elysion
2. led 2014

@jilu04 mám VZP a to zamražení máme taky vitrifikací to rozmražení je šetrnější.

megara
2. led 2014

@elysion Mám stejně starou kamarádku, která má endometriozu, problémy s otěhotněním a vůbec se spodkem měla snad už od 18-ti let, doktor jí ve 24 letech řekl dítě buď teď nebo nemusí být nikdy, po vyvolaném přechodu a následném vrácení do původního stavu se jí otěhotnět podařilo, ale byl to boj, po 6 letech znovu a dostali se i do Gennetu a když si měla jít po vyvolaném přechodu pro léky, zjistila že v pauze mezi stimulací a umělým přechodem otěhotněla úplně náhodou, a malýmu jsou dneska 2 roky
Je hrozný že na lidským neštěstí nebo smůle pojišťovny rejžují, je to děs ☹

elysion
2. led 2014

@bonifac No tak ty máš to píchání už v ruce tobě to půjde jedna radost 😉

bonifac
2. led 2014

@elysion teda nam rikala ze asit.hatching bymse taky platili :(
Ale myslim ze je to fuk ono uz jednou napichnute je a plastik ma poruseny takze se mu poleze vem snaze.
No me by nikdy nenapadlo ze tohle budem posftupovat.... to je ta moderni doba... po 6ti letech antikondepce se moje trlo vic nez rok snazilo vzpamatovat! A to mam takobou imuniti ze srm ji ani jepotrebovala... a kolik chlapunema kvalitni spsperma???
To ty nase deti uz nebudou ani vedet co to je, ptirozene otehotnet...

jilu04
2. led 2014

@elysion Tak to moc dobře nechápu tedy, proč my jsme to platili.

elysion
2. led 2014

@megara No kdo by to řekl,že mezi stimulací a umělím přechodem se dá otěhotnět sem si teda myslela,že když je člověk v přechodu,že se otěhotnět nedá,ale hormony asi udělali taky svoje.Tomu se teda říká štěstí 🙂

jilu04
2. led 2014

@bonifac to teda si budeme v létě psát jak jsme nateklý, nafouklý ale šťstný a spokojený

elysion
2. led 2014

@bonifac
@jilu04 ...já mám za to,že tu vitrifikaci a asist.hatching pojišťovna hradí jen v tom případě pokud je to vyšetření PGD...sem koukala teď do papírů vitrifikace stojí 6 000 a asist.hatching 2 000 za každé embryo.

elysion
2. led 2014

@jilu04 Já sem teda nateklá a nafouklá už teď 😀 a vůbec po svátkách sem teda ani před svátkama nebyla bůh ví jakej hubeňour 😠

elysion
2. led 2014

@bonifac přesně jak píšeš děti co se narodí už snad nebudou opravdu vědět co je to normálně otěhotnět.

megara
2. led 2014

@elysion Jedine co té kamarádce vlastně kdy pomohlo byl ten přechodový restart, kdy vlastně celý tělo vynulovala a začla znova.

@jilu04 No v to já celou dobu doufám, že budeme doma spokojený, případně i oteklý, ale to být nutně nemusí 😀

bonifac
2. led 2014

@elysion
@jilu04
Presne tak...budeme jako velryby ale stastny velryby :D
Ja sem prvne v zivote o svatkach shodila :D padaj mi gate... nebojim se ze by me to dlouho vydrzelo teda.... a tojsem si rikala ze do konce ledna shodim at me to velrybeni tolik netrapi...

megara
2. led 2014

Mě se tak nechce dneska na noční, snad bude klid a lidi nebudou moc bláznit, a budou ještě odpočívat po silvestru 🙂

megara
2. led 2014

@bonifac já taky shodila o svátkách, ale nebylo to dietou ale běhačkou, páč v sobě nic neudržim, zase si moje střeva dělají co chtějí, musim koupit probiotika, holt bez žlučníku je to pro mě větší lítačka 😖

hudala
2. led 2014

Holky, nejde některá z vás v lednu do Gennetu na IVF? Já jsem objednaná na konci ledna 😀

jilu04
2. led 2014

@elysion tak to potom už chápu, proč jste to neplatili. Já jsem taky teď po svátcích zase jako vzducholoď, ale dám si pár dní ošistnou kůru jablíčkama a bude dobře.
@megara to já bych taky brala, kdybych nebyla nafouklá, ale ono to k tomu asi patří.
@bonifac Ty jo a jak jsi to udělala? Já teda při stimulaci taky nepřibrala nic, zato teď mám pocit, že se to ve mně nějak všechno vstřebává 😀

elysion
2. led 2014

@megara Sakra ,že by mi taky třeba pomohl takový restart 😕 ale kdo ví co komu pomůže to je ve hvězdách.
@bonifac Tak si to teda pořádně užívej to padání gatí 😀 Já sem vždy o svátcích držela diety,ale takový dva roky zpátky o svátcích jen žeru 😖 Než sem minulí rok nastoupila do gennetu podařilo se mi zhubnout na 80 kg taky sem chtěla mít příznivou váhu na případné otěhotnění a od prvního pokusu je to v prrrrrrr 20 kg nahoře 😖 Nikdy v životě sem nebrala antikoncepci první až v gennetu a ty kila jeli teda pěkně nahoru do toho stimulace,prednison a mám takový pocit,že si zítra půjdu obhlídnout větší číslo kalhot,protože ty svoje už vůbec nedopnu..popravdě nechci vidět jak budu vypadat kdybych otěhotněla 😠

megara
2. led 2014

@hudala Ahoj, já začínám teď 5.1. se stimulkou a @bonifac jestli si to pamatuju dobře 8.1. a ciciky@ už stimuluje od 1.1 taky 🙂

megara
2. led 2014

@jilu04 Já nafouklá vůbec nejsem, jen se najím a do půl hodiny je to pryč 😖