Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

chrobacek
29. čer 2010

@petronela82 jo mě to baví akorát teda ted nic nedělám 🙂

@mick já mám docela kvalitní takže zavařit nejde 🙂

mick
29. čer 2010

@chrobacek já mám ten obyč, ale na to moje "sportování" to stačí. Ty budeš teď pěkně odpočívat u moře. Téda, bledě závidim, těhu a ještě dovča s manžílkem v Řecku, co víc si přát... 😉

petronela82
29. čer 2010

@mick - my už to máme taky za pár - budou z nás těhu a s manžílkem jsi taky - jen to moře my neplánujem, nevím jak vy 😉

mick
29. čer 2010

@petronela82 No kéž by 😉 . My letos taky nic. Staronový auto, nový hafáci a IVF a jsme v mínusu 😀 . Na dovču už nějak nezbylo. Petruš budeš mít po ketu dovču nebo budeš chodit do práce?Já to pojmu jako dovču, stejně bych si jí brala.

petronela82
29. čer 2010

@mick - uvidím jak do vyjde - když bude po DPH, tak si asi nezmu dovču, stejně jsem si ji na přelomu červenec/srpen chtěla brát. a moře nám penízky taky moc nezbývají - jako vy máme ročního hafana, a nedostaněný barák

mick
29. čer 2010

@petronela82 já už to taky propočetla, abych tady byla na DPH 😀 a vychází to suprově, dle mých propočtů transfer 24.7. Hm, takže taky máte kam ty peníze pořád dávat, my si teď žádali o prodloužení stav.povolení a přišla nám kontrola. Málem jsme měli zástavu, protože to stavíme sami, ale dopadlo to úplně v pohodě 😉 . Už bych to taky chtěla mít hotový. A kdy plánujete stěhování do domku?

petronela82
29. čer 2010

@mick - stěhovat by jsme se měli v září (letos) už se těším a hlavně doufám že se budete stěhovat tři (nebo čtyři 😅 ) a hafan. a kdy vy plánujete že budete mít hotovo

mick
29. čer 2010

@petronela82 No nám chybí schodiště, dětský pokojík (tam nemáme podlahu ani podhledy-tam máme staveniště), dlažba dole v chodbě a na balkoně podlaha se zábradlím a dalo by se říct, že je to komplíto. Jo a nemáme skříně, potřebovali bychom pořádnou vestavěnou, ale nejsou prašule. To by bylo parádní se v září rovnou stěhovat těhu 😵 . A jak ho máte velký?

petronela82
29. čer 2010

@mick - my už máme baráček z venku hotový celý (vč. fasády) a teď dodělat ten vnitřek - včera jsme objednávali kuchyń, dnes mají přijít dělat sádrokartony, teď vymýšlíme dlažbu do koupelny, ale ten formát co jsem si vyhlídla mi tchám nechce pokládat že je to moc složité - tak že asi budeme shánět obkladače 😠 pak nám bude chybět ještě na podlahu marmoleum a do pokojů koberce - vymalovat - a stěhujeme se - nábytek se bude kupovat za pochodu. Jinak máme dole obývák s kuchyní + technickou místnost + kancelář a WC (se sprcháčem) a manžel si vynutil sipoár 😀 a nahoře 2 dětské pokoje + ložnice a velká koupelma

sophiejane
29. čer 2010

ahoj holky! baráčky vám tedy upřímně závidím, u nás to moc nehrozí, hypotéka...ale řešit to budeme muset...navíc ted nám k parcele přidají 500m čtverečních za 10korun metr, měl to být zaslesnovací pás,tak se tam musí něco zasadit, obec na to nemá, ale celkem už to bude mít pak 1700metrů čtver. to už je slušné 😀

a to máme zase teplíčko,co?koupila jsem merunky a krááásný broskve ještě s listím 🙂

sophiejane
29. čer 2010

petruš co je to ten sipoár prosímtě??? 🙂 a je to nějaký domeček řadovka, nebo váš návrh?

sophiejane
29. čer 2010

chrobi kam jedeš do řecka? to tě obdivuju, já měla ze začátku tak strašně nízký tlak, že bych tam asi nevydržela...

mick
29. čer 2010

@petronela82 Týjo, tak to už máte taky skoro hotový. my to máme podobný, akorát nemáme pracovnu dole, ale nahoře a k tomu 2 pokoje, no kdyby se nám poštěstilo mít 2 děti, tak pracovna nebude. Tak to už se těšíte viď? My kupujeme nábytek taky za chodu. Teď řešíme vrata, to bude taky pálka ☹ . A co zahrada, plánujete bazén?

mick
29. čer 2010

@sophiejane 1700 m, to je pěkná parcela. My máme jenom 800 m2, na víc jsme neměli 😝, i tak je to v dnešní době mazec kupovat dům i byt, ale co jiného nám zbývá. Dávat prašule někde do podnájmu to je děs.

Holky, já bych někam jela hned. Ráno jsme viděla na bus zastávce páreček s kufříky a vypadali natěšeně, že někam jedou.

sophiejane
29. čer 2010

mick když tohle je na vesnici a stál tenkrát 30kč metr

sophiejane
29. čer 2010

takže parcela za pakatel a le jak říkám - mému chlapovi se tam moc nechce že to není hezká vesnice (já tam vyrůstala mě to až tak nepřijde) a hlavně že by se mu ještě prodloužilo dojíždění do Prahy, navíc za vším musíš do města, no má pravdu, ale tady ve Slaném bysme parcelu nezaplatili, to jsou hrozný sumy...

petronela82
29. čer 2010

@mick - my máme zahradu společnou s manželovými rodiči - tak že zahrada je komplet hotová vč. bazénu, ale výhledově kupovat nový - ten stávající je dělaný svépomocí před 15 lety - a hlavně nejde bezpečně zakrýt, a švagrová má už nyní dvě malé holčičky - tak je to dost nebezpečné pro ně. A nábytek =. budeme kupovat je TV a sedačku do obýváku, ložnici máme, a dětské pokoje se budou vybavovat až spolus rostoucím bříškem 😀

@sophiejane - tak tobě už dnes padla - nebo ji na netu v práci? jo a jsi třídní - bude zítra záplava květin 😀

a ten SIPOÁR je přece PISOÁR to jsi nepoznala 😀 😀 😀

niki2
29. čer 2010

Ahoj holky,
jen reaguji na posledni, Sophie, je pravda, ze mi jsme malem kupovali domek ve Stehelcevsi vedle Bustehradu a kdyz jsem tam pak jela s moji mamkou autobusem, vystoupily jsme na namesti a pres tu vesnici sly pesky, tak jsem si rikala, ze tady snad ani bydlet nechci... No nastesti pan nesel dolu s cenou domku, tak jsme to nevzali a pak se nam postestilo bydlet v Praze. No a je zajimavy, ze se da (teda aspon v Praze) postavit dum levneji nez koupit byt na sidlisti 😕

petronela82
29. čer 2010

@mick - taky bych někam vypadla, hlavně pryř z téhle rozpálené kanceláře - ještě 3 hodiny - to se tu asi uvařím

petronela82
29. čer 2010

@niki2 - to máš pravdu my stavíme v Praze (6+1 se dvěmi koupelnami + technická místnost) a zatím nás to stálo něco málo nad 1,5 mil. a za to nekoupíš ani garzovku na sídlišti

petronela82
29. čer 2010

@sophiejane - ani se manželovy nedivím, fakt nevím jak bych se rozhodla- jestli domeček (mimo Prahu) nebo byt v Praze - asi bych zůstala v Praze 😵

niki2
29. čer 2010

No prave, my jsme rok uhaneli stavebni povoleni a kdyz ho konecne dostali, tak jsme trochu vahali, zda do toho opravdu jit a zjistovali ceny bytu a proste 3+1 na sidlisti cca 3 mega a my mame 5+1 s dvema koupelnami za tu cenu, ale delano hodne kvalitne, mohlo by to byt tak o tretinu levnejsi. A to jsme koukali na stare byty, zadne novostavby...

niki2
29. čer 2010

@petronela82 od koho budete mit kuchyn? Na tu ja jeste cekam, zatim mam provizorne z Globusu 😖 Ale casem snad bude pekna, velka, do U s barovym pultikem 🙂

mick
29. čer 2010

My bydlíme 10 km od Prahy a pozemek jsme kupovali za 600,-m2 a teď se tu prodává za 2,000,-, ač jsme oba z Prahy, tak tady měl manžel spoustu známých, takže jsme nebyli hozeni do neznámého prostředí a moc se nám tu líbí 😉 .

@niki2 to je parádní, já jsem z domku taky nadšená. Když jsme sháněli pozemek nebo domek, tak se byl manža podívat v Buštěhradě a říkal hrůza!

@sophiejane takže by se to asi za moc neprodalo, abyste si mohli postavit ve Slaném viď? Tam jsem byla jako malá a byla jsem tam v cukrárně na výborný zmrzlině 😉 .

petronela82
29. čer 2010

@niki2 - původně jsme chtěli od ORESI, přijdou mi docela slušný a teď přes léto mají i slevy, ale nakonec nám ji bude dělat, jeden známý truhlář, s tím že dřez a baterii budeme mít od FRANKE a spotřebiče od Wirlpool, kromě lednice - tu chceme tu americkou a tu ještě nemáme vyhlídlou

sophiejane
29. čer 2010

já už jsem doma a třídní nejsem takže zítra už nikam nejdu 🙂

sophiejane
29. čer 2010

no jo když vy v té praze máte šílený ty ceny....

sophiejane
29. čer 2010

a to tady ve slaném je to taky vyšší, kvůli blízkosti prahy, ale zase ne tak...my naštěstí máme byt po dědovi přítele...ale bohužel jen 2+1, jinak je to super, v cihle, kousíček do centra

sophiejane
29. čer 2010

no já přes stehelčeves občas jezdím do prahy busem, roste to tam na poli, brrrr, hnusná vesnice....

sophiejane
29. čer 2010

holky mě se ted hodně líbí i kuchyně IKEA, mají ted fakt pěkný