Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
12. srp 2010

@beatrice7 - na dvojčátka - tak to nevím, ale když jsou stejného pohlaví - za pokus nic nedáš

petronela82
12. srp 2010

@beatrice7 - já poprvé 10 den po KET pak 14 a nakonec včera 18 den - vše mám v albu

beatrice7
12. srp 2010

@katchik Rodit budu u Apolináře, jsem tam registrovaná. Četla jsem, že ty taky. A registrace bez problému, viď ?

Jinak ptáš se na ten zánět ledvin - byla jsem normálně u svýho dr.na běžné KO, prohmatal mi dělohu a v jednom místě mě to hodně zabolelo, řekl, že se mu to nelíbí, že by bylo dobrý si zajít k Apolináři aby se na to podívali, říkala jsem si, že je to plašan, že mi nic není a on z ničeho dělá problém. No ještě že jsem tam šla. Nejdřív podezření na slepák, to se vyloučilo a nakonec mi řekla že ta bolest byla způsobená masivní infekcí močáku, zánětem ledvin a k tomu ještě infekce pochvy a streptokok tam i tam .... 😠

katchik
12. srp 2010

@beatrice7 no to je pěkný. A měla jsi nějaký problémy? Mě jak bolí ty záda, tak jsem si taky říkala jestli to nejsou ledviny. Ale zase u dr. mi vždy při každý KO kontrlujou moč, tak by se to tam asi moznalo. Mě u Apoli registrovala mamči kamarádka, tak že jsem tam nemusela. Jen jsem si tam ted v pondělí zajela pro razítko do průkajdy.

katchik
12. srp 2010

Holky nevíte náhodou jak je to s nemocenskou? Mě ještě nepřišly prašule z práce. I u dlouhodobý neschopnosti paltá prvních 14 dní v měsíci zaměstnavatel a zbytek sociálka....je to tak? Petruš, Mick nevíte jak to je?

katchik
12. srp 2010

paltá - platí....už neumím ani psát. 🙂

chrobacek
12. srp 2010

ahojky

Katchi prvních 14 dní zaměstnavatel pak už jen sociálka, ale pozor mají na to 30 dní a fakt se s výplatou dávek nehoní, alespon tady u nás ne.

beatrice7
12. srp 2010

@katchik , právě že mi nebylo nic. Jen mě při pohybu pobolívalo břicho dole vpravo, ale jen občas a trošku. Vůbec jsem tomu nepřikládala význam. A moč mi taky pokaždý kontrolujou ale ne na zánět, jen na bílkoviny se to dělá, ten den při běžné kontrole jsem to měla negativní, až odpoledne v nemocnici mi vzali moč konkrétně na zánět a tam to bylo. Jinak jak říkáš že tě bolej záda - v těhu máš nárok na těhotenský pas, komplet hrazený pojišťovnou, je to proti bolestem zad a td. Já ho mám.

chrobacek
12. srp 2010

@petronela82 krása 🙂)) těším se na fotku z utz 😉

katchik
12. srp 2010

@chrobacek s tou sociálkou to vím, že na to mají 30 dní. Mě min. měsíc poslali docela rychle. Ale zaměstnavatel se tenhle měsíc nějak fláká. Prašule jsem měla mít 10 a furt nic. 😠
@beatrice7 a ten pás máš přes VZP? Nebo kde jsi si ho koupila? Do toho jdu určitě.

beatrice7
12. srp 2010

@chrobacek , s tou sociálkou máš pravdu, mně první měsíc peníze přišly až 25. , a další měsíc už nic. Tak jsem tam volala a bylo mi řečeno, že mám ukončenou PN, což byla blbost, dr. mi ji neukončoval. No hrůza. Po 14 dnech přišli na to, že se na té sociálce nějaká baba překlepla a místo trvání PN ( lístek na peníze ) mi zaklikla Konec PN. Fakt děsný, takže mi ty peníze poslali až s tou 3. dávkou.

chrobacek
12. srp 2010

počkej zaměstanavatel jen prvních 14 dní neschopnosti tak to už snad máš ... ne každých prvních 14 dní v měsíci !!!

chrobacek
12. srp 2010

dál ti vyplácí jen sociálka celý měsíc

beatrice7
12. srp 2010

@katchik Jo, dozvěděla jsem se o něm od jedné holky tady na koníkovi. Poslala mi i kody VZP na proplacení, stačí jen zavolat na pojišťovnu jestli ti ho proplatí, jako že určo jo, pak DR -musí to být neurolog nebo ortopéd, ne gynekolog a říct mu že ses na to ptala a že ti ho vzp proplatí. Napíše ti poukaz a hotovo, pak si ho v lékárně vyzvedneš.

chrobacek
12. srp 2010

@beatrice7 jo jasně právě člověk si musí zavolat a připomenout se ... mě taky volal zaměstananec, že nemá peníze tak jsem mu řekla at si tam zavolá, že já jsem mu papír na peníze odeslala a výplata je na úřadu a já s tím nemám nic společného... no tak když to takto zavedli tak to tak prostě je ode mě měli lidi peníze dřív

beatrice7
12. srp 2010

@katchik pošlu ti ty kody do IP, ok ?

katchik
12. srp 2010

@chrobacek aháá 🙂 já jsem právě myslela, že každých 14 dní v měsíci....to jsem trubka. Tak to jo to mi přijde až někdy po 20.

chrobacek
12. srp 2010

@beatrice7 tak to je dobrej nápad s tím pásem já si ho chtěla taky časem kupovat protože budu mít asi obr břicho 🙂

chrobacek
12. srp 2010

@katchik nene ted už jen sociálka to by se zaměstnavatel teda prohl 😀 😀

petronela82
12. srp 2010

@chrobacek - ahojky - já už se zítřka nemůžu dočkat - ale más stále aby vše bylo v pořádku, ale to bude před každým KO - tak že si začínám zvykat a snažím se myslet pozitivně a žádné problémy si nepřipouštím

chrobacek
12. srp 2010

@petronela82 jo já vím já měla taky strach hroznej před tou kontrolou v 8tt bála jsem se že tam nic nebude a ono bylo a hned dvakrát 🙂)))

katchik
12. srp 2010

@chrobacek to je fakt platit to každý měsíci. To by se mu asi moc nelíbilo. 🙂
@petronela82 neboj vše bude jak má být. A ten strach bude před každou KO. Já jsem docla uklidnila až ted.
@beatrice7 pošli, díky moc. Akorát budu muset splašit nějakého ortopeda nebo neurologa.

chrobacek
12. srp 2010

@beatrice7 já chci taky kody 🙂

petronela82
12. srp 2010

@chrobacek - ty jsi byla na první UTZ až 8tt? - jjo já už si vzpomínám, ty jsi chodila na krev a na UTZ jsi šla až po dovče, viď?

petronela82
12. srp 2010

@katchik - mě je to jasný že ty nervíky budou celých 9 měsíců - ale stojí ho za to - vlastně měsíc už mám za sebou - tak že už jen 8 - ti se dá zvládnout 😉

chrobacek
12. srp 2010

@petronela82 já měla první v 5+5tt ale na ten jsem šla před dovolenou těsně a věděla jsem že jedno je tam určitě takže jsem se nebála, ale na ten druhej jsem se fakt bála, protože jsem neměla žádné těhu příznaky nic... takže jsem si myslela, že se třeba zastavily ve vývoji no prostě to nejhorší co může být pochopitelně mi šrotovalo před tou ordinací v hlavě... a jak jsem viděla dvě tak už mi bylo všechno jedno kolik měří atd. 😀 😀 😀

luksi
12. srp 2010

ahojky holky 🙂

mick
12. srp 2010

@katchik tak se nám pak pochlub, až to zkusíš s prstýnkem. U těch dvojek by to mohlo být zajímavý, to by
mohla zkusit @chrobacek a když začne prstýnek nadskakovat, tak je to jasný páreček 😀

@beatrice7 téda, to jsi si užila, tak snad už to bude všechno OK. No ty budeš mít doma pěknou mužskou přesilovku, tak jedině, že byste si příště zkusili doma vyrobit holčičku, člověk nikdy neví, stačí jedna šikovná holčičí spermijka 😉

beatrice7
12. srp 2010

Holky, pošlu vám ty kody do IP. Až budete volat na VZP, tak je lepší jim to nadiktovat, hned to najdou a řeknou že máte nárok 🙂

chrobacek
12. srp 2010

@mick no počkej s prstýnkem sice nevím jak se to dělá, ale jdu to hledat 😀 😀