Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

terkytka
24. dub 2008

Grej díky moc, čtu Tě na IVF 2, taky moc držím palce.

grej
24. dub 2008

Díky Terkyt 😉 🙂

labla
24. dub 2008

ahoj,
díky za info s tou rekonstrukcí. Jsem zvědavá jak to budou dělat. Držím palce ať všem vyjde hned ten první pokus 😀

janakla
30. čer 2008

Ahojky,
plánujeme navštívení Gestu. Nedaří se nám mimčo.
Chci se zeptat, jaké mají objednací lhůty?
A pak také jaké jsou u nich poplatky - kromě těch už zmíněních "registračních" - napří kolik se cca doplácí při IUI a při IVF.
Vím že to asi nebude u každého stejné, jen chci mít zhruba představu abych na ně nekoukala jak puk...
Nemám já ani manžel zatím žádné vyšetření. Pojištěná jsem u VZP.
Jo a v které části cyklu je dobré k nim jít?
Holky poraďte!!!
Díky předem

mila30
30. čer 2008

Ahoj Janaklo.
Objednací lhůty jsou krátké, na první seznamovací návštěvu mě objednali asi tak za necelý týden. Při té je úplně jedno v jaké části cyklu budeš. Nejdříve s tebou proberou vše co si již podstoupila, jak se snažíte dlouho atd. Mě pak dělali rozbor hormonálního profilu, to je z krve a taky průchodnost vejcovodů, to dělají přímo v GESTU, není to úplně příjemné, ale nemusíš kvůli tomu na laparoskopii. Taky mi hned ten další cyklus kontrolovali zda mám ovulaci a podle toho jsme se domlouvali dál.
IUI - za výkon nedoplácíš nic, doplácíš jen za léky a bylo to cca 250Kč.
IVF - to je hodně individuální, já platila cca 20 000Kč, ale záleží na tom co vše k tomu budete chtít a potřebovat.
Jo a co je důležité, teď mají až do půlky srpna zavřeno, teda v tom CENTRU ASISTOVANÉ REPRODUKCE na Praze 5, na těch jejich pobočkách mají otevřeno, ale to je pouze běžná gynekologie.
Mrkni na jejich stránky, mají je dost hezky udělané a hodně tam vyčteš 🙂 :
www.gest.cz

janakla
30. čer 2008

Mila 30 : díky za info
Kdyby měl někdo ještě další postřehy nebo zkušenosti, tak sem s tím 😉

kruguer
30. čer 2008

Janaklo, já jsem v GESTu moc spokojená, chodím tam i na gyndu. Na schůzce ti všechno vysvětlí a dají podrobný ceník, myslím, že ho mají i někde na webu. Asi to bude +- ve všech CARech podobný. Tady mi vyhovuje všechno...přístup personálu, ordinační hodiny.....Jinak držím palce do dalšího snažení, je to záhul 😉

steffi77
30. čer 2008

Janaklo, taky jsem v Gestu moc spokojena. Cekacky nejsou moc dlouhe. Vsechno mi vzdycky vysvetlili, i kdyz jsem se nekdy musela dost ptat, protoze to sami nerekli. Jako Kruguer chodim do Gestu i na normalni gyndu a tam se plati 1900 na rok poplatek za nadstandardy.

zupla
1. črc 2008

Ahoj Janakla,

do Gestu dochazim uz skoro rok, mam za sebou tri inseminace z toho treti uspesna ale bohuzel skoncilo to mimodeloznim tehotenstvim, takze ted jsem si dala pauzu a ted uz zkousime opet. Pokud se nepodari tak tam opet posupajdim az budou mit po rekonstrukci abych se domluvila jestli jeste inseminaci anebo umele uvidime.
Doktori super, ja mam dr.Koreckeho ale povedena inseminace byla zrovna od dr.Alexandra, je to takovy srandista. A ostatni doktori take super. Mela jsem maly konflikt s pani dr.Polakovou ale narazila jsem na ni za ten rok jen jednou. Ale vrele doporucuji a drzim palce aby ti pomohli. 😉

janakla
2. črc 2008

holky děkuju...
ještě se chci zeptat, zda docházíte jen k jednomu doktorovi( kterého jste si vybraly?), nebo záleží kdo má právě "službu"?
příští týden jdu na gyndu pro doporučení do Gestu no a pak tam vyrazím na první "rande" 😉

barag
2. črc 2008

ahoj janakla, já sem začala chodit k doktorovi, ke kterému jsme šli na první pohovor, objednala sem se na určitý termín a ten doktor měl zrovna službu. a pak už záleží, když tam jdeš na kontrolní UZ jestli bude mít službu, je to podle dnů cyklu, takže termín musíš vybrat ty, já se uplnou náhodou na oba UZ (předovulační i poovulační) dostala zase k tomu svému

ale myslím, že kdybys měla tip na nějakého doktora odtud, a toho chtěla mít jako ošetřujícího, můžeš si ho vybrat. jinak nevim, jestli víš, že teď mají pro rekonstrukci zavřeno - tak cca do 20.srpna - aktuální info, kdy budou otvírat budou mít v srpnu na jejich stránkách, teď se to ví jen přibližně

janakla
2. črc 2008

ahoj barag a ostatní
o zavíračce vím - už se tu o tom někdo zmínil

nevíte jestli na tu prvotní kunzultaci musím přímo tam, nebo muzu jit do jejich "pobočky", kterou mam bliz? nebo radeji pockat na konec te rekonstrukce?

dekuju vsem - uz z toho magořim 🙂

barag
2. črc 2008

nechci kecat, ale myslím, že ty jejich pobočky jsou "jen" gyndy. a na ten pohovor úvodní chtěj i manžu, ačkoliv tam chudák sedí a kouká a řekne jen že kouří- nekouří, pracuje tam a tam a je mu tolik a tolik

janakla
2. črc 2008

barag když už jsi to nakousla... 😉
jak to probíhá?
myslím to první sezení???
ať vím co nás čeká a na co ho mám připravit 😉 🙂 😉

terkytka
5. zář 2008

Už dlouho se chystám Gestu poděkovat, když jsem byla na první poradně v těhu u MUDR. Černého tak mi říkal:"vy jste to teda vzala hopem 🙂 " Protože jsem otěhotněla třetí měsíc po první návštěvě Gestu a po druhé inseminaci. Všichni byli úžasní a moc se snažili, při tom jsem nezaplatila ani korunu (mimo povinné 30ti korunové poplatky) Takže na Gest nedám dopustit a vřele všem doporučuji. Zůstala jsem u nich i na gynekologii v ordinaci na Praze 6, kontroly každé tři týdny a perfektní starostlivost. Připadám si tak trochu jak v Ordinaci v růžové zahradě, když na mě doktor má půl hodiny času a třikrát se mě zeptá, jestli se chci ještě na něco zeptat a jestli je vše v pořádku. U své obvodní gyndařky jsem byla za tři sekundy venku, čekárna narvaná k prasknutí.
Takže kdybyste někdo rozmýšlel návštěvu, tak neváhejte ani minutu. Držím palce všem a pořád i sobě, abych to dotáhla do zdárného konce.

gasha
20. zář 2008

Holky, nevite jak je to v GESTu s OZP? Nekde jsem cetla, ze nemaji s OZP smlouvu ale proti tomu i informace, ze holky, ktere jsou u OZP tam chodi. Poradite nekdo? Pokud se u nas nezadari do konce roku (snazime uz se 9 mesicu a mam PCO), tak se tam chystam objednat. Kdyby nemeli smlouvu s touhle pojistovnou, pripadne bych uvazovala o zmene. Diky 🙂

annie29
21. zář 2008

Ahoj Gasho, OZP je v pohode, myslim, ze driv ji nemeli, ale ted ano. Ja tam chodim uz rok s OZP 🙂

gasha
21. zář 2008

Annie, moc diky. Tos me moc potesila. 🙂 A jake z toho mas dojmy? A v cem je problem? Snad teda nevadi, ze se tak vyptavam.

grej
21. zář 2008

Gasho - žádnej problém. taky mám OZP a chodím do Gestu v pohodě. Jak psala Annie - prý tam problémy byly, ale už nejsou. Někdy v dubnu mě strašili, že kvůli těm problémům bude i dýl trvat schvalování IVF, ale nakonec to bylo v klidu do týdne...

Já mám GEST ráda. Není to žádná "továrna". Sedí mi tam všichni doktoři, snad kromě Koreckýho. ALe asi je to o tom, že každýmu sedí někdo jinej. Za tu dobu co tam chodím (něco přes rok), tak jsem tam čekala jen jednou dýl jak 10 minut, jinak chodím na čas. Což taky kvituju, protože se tam většinou objednávám v pracovní době, tak jsem ráda, že aspoň nemusím moc čekat...
A maj tam moc milý sestřičky 😵

gasha
21. zář 2008

Grej, moc diky. To rozhodne zni pozitivne. Pred chvili jsme se tam byli podivat - jen u baraku, kde to je, zrovna jsme totiz jeli okolo 🙂 Prave ta kratka cekaci doma je mi sympaticka. Nedokazu si predstavit, jak bych to delala, kdybych tam cekala treba 2 hodiny. V praci by pro to pochopeni asi nikdo nemel ☹ Trochu me odrazuje, ze maji mnohem mene "vykonu", ale rikam si, ze vysledky maji podobne jako vsude jinde, jen tim, ze jsou mensi, toho maji mene do objemu. Rozhodne mi prijde lepsi takove "rodinne" prostredi nez "tovarna". A co mas za problem, jestli se muzu zeptat?

grej
21. zář 2008

Určitě je to tam příjemnější. Fakt doporučuju. Teď v létě měli rekonstrukci, tak to tam ještě nemaj úplně "zabydlený", ale až tam pověsí obrázky a daj kytky, tak to zas bude "ordinace v růžové zahradě" 😀

My nemáme tak nějak problém žádný. Oba jsme naprosto v pořádku a to mám zkontrolovaný snad úplně všechno co jde, včetně imunulogie, genetiky, hematologie a podobně. Jen mám lehkou endometriozu, ale jen první stupeň a doktor se vyjádřil, že to asi na neplodnost ani žádný vliv nemá...

Ani nějak nevím, jestli se dá PCO vyléčit, nebo to je jen na tom, že ti nasadí hormony... Kažodpádně držím palce aŤ ti tam brzy pomůžou!!

sluniiitkooo
21. zář 2008

Ahoj holky,
k vašim kladným názorům na Gest se připojuji. Jsem moc ráda, že jsme si ho vybrali. Všechno tam jde hrozně rychle, což je moc dobře. Hned na 1. návštěvě mi Dr. Poláková dala léky na stimulaci a hned jsme si zažádali pojišťovnu o injekce. Teď čekáme na schválení a hned další cyklus na IUI. No je to opravdu cvrkot 😉 . I přesto, že do Prahy máme delší cestu, neměnila bych.
Grej, držím palečky. Rok je hodně dlouhá doba tak snad mimi brzy vyjde 😵

grej
21. zář 2008

Sluniitko - a co teprve dva a čtvrt roku co už se snažíme 😀
Dělám si srandu, vím, jak to myslíš.. Zatím jsme po druhém IVF a vypadá to nadějně, tak jen držte palce, ať ty dvě čárky na testu zůstanou. Už jsem je dvakrát našla a vždycky po čase zmizely, tak snad se tam teĎ budou držet zuby nehty 😉

gasha
21. zář 2008

Grej, tak ted jsem prohlidla cele tvoje albiko a moc drzim palecky, aby // tentokrat zustaly!!! Dva a ctvrt roku je fakt uz hodne dlouha doba. Nejsi z toho uz trochu silena? My se snazim 8 mesicu a uz to mi prijde hrozna doba. Ale u nas je problem s chybejici ovu i MS, takze v podstate na nejake snazeni to moc neni. Navic na PCO jsem ted dostala HA, takze zase je po snazeni. Uvidime v rijnu az to vysadim 🙂

sluniiitkooo
21. zář 2008

Grej, neboj // určitě vydrží. Když víte, že jste oba zdraví to by v tom byl čert aby se konečně nechytilo. Hlavně hodně odpočívej aby se pěkně zahnízdilo a nechtělo se mu opět pryč. Můžu se zeptat nakolik Tě vyšlo IVF (kdyby nás taky čekalo ať vím kolik si našetřit)

grej
21. zář 2008

Gasho - no, už to nějak ani neřeším. Nejhorší byl ten první půl rok, kdy jsem si myslela, že se nám musí zadařit hned. Z každý MS jsem byla smutná. Pak jsme teda měli s manžou takovou krizi, která byla způsobená tím neúspěchem (aspoň teda myslím), tak jsem nějak ani neměla čas myslet na to, že to nejde (miluju ty kecy - přestaň an to myslet, ono se to povede - tohle je zdárný příklad toho, že to fakt nefunguje 😀)). A po roce neúspěchu jsme začali chodit do GESTu a to jsem se zas trochu uklidnila, že už s "tím" jako něco děláme.

Měla jsem taky období, kdy jsem se za každou příchozí MS "odměnila". Aby mi to nebylo tak líto, tak jsem si vždycky něco koupila nebo jsem si došla na kosmetiku nebo tak - doporučuju 😉 Ale začalo to slušně lézt do peněz 😀

Nějak se na to neupínám, spíš se snažím si představit život bez dětí, hledám si důvody, proč je to valstně ještě dobře, že to dítě ještě nemáme - aspoň vyděláme ještě nějaký peníze, doděláme úplně barák, zajedem si na dovolenou...
Prostě se to dá... I když nezapírám, taky mám slabý chvilky, že jo, to je normálka... Naštěstí mi manža nějak nedovolí truchlit, když mám "blbý řeči" že jsem neschopná mít dítě, že si měl najít jinou, tak mě hned zpraží a vynadá mi, že kecám kraviny a je to 😀

Sluni - první IVF náš vyšlo celkem na 21.500,- Kč. Měli jsme všechno, co se dalo připlatit - tedy lepší hormony /stojí cca 4500,-/, prodlouženou kultivaci (myslím cca 2500,-), asistovaný hatching (snad 3000,-) a ICSI (cca 8000,-). POdrobný ceník je na www.gest.cz.
Ale protože jsem blbě reagovala, tak jsem spotřebovala dvakrát víc hormonů než obvykle stačí, proto jsme platitli tolik. Celkem nás jen léky vyšly skoro na deset tisíc.

TeĎ při druhým pokusu jsme platili myslím 16500,-. Připláceli jsme úplně to samý, jen mi stačili hormony za 5000,-.

gasha
21. zář 2008

Grej, koukam, ze mas taky "moc hezkej pribeh". Verim, ze se to konecne podari. Snazim se predstavit si, jake je to po tak dlouhem snazeni. Me staci tech nasich par mesicu se vsema tema kamaradkama a znamejma, ktery otehotnely v podstate hned a jejich rada pak velmi casto zni, ze se na to nesmis moc soustredit a myslet na to... Uz by sis to konecne zaslouzila, aby se to podarilo 🙂 Moc drzim palce! 😉

terkytka
21. zář 2008

Ahoj Gasho,
jak už jsem psala i výše v příspěvku, mám taky PCO a vřele Gest doporučuju. Hlavně s touto diagnózou návštěvu ani neodkládat, protože já jsem bez léků neměla vůbec ovulaci a to bychom se mohli snažit do aleluja. Po první návštěvě Gestu jsem byla třetí měsíc těhotná. Měla jsem Clostilbegyt, na indukci ovulace Pregnyl a na podporu těhu Utrogestan, ještě jsme to podpořili inseminací a bylo to. Jinak jsem tam velmi oceňovala takovou skoro rodinnou atmosféru, žádné přervané čekárny a nervózní a přepracovaní doktoři a sestřičky. Takže určitě neváhej.

gasha
22. zář 2008

Terkytko, moc diky za povzbuzeni. Ja bych tam sla skoro hned, ale manzel ma pocit, ze zbytecne plasim. Dokonce jsem i vyuzila jejich online poradnu a poslala tam jeden vecer (asi v 10) email. No a druhy den rano v 8 jsem uz mela odpoved. To me naprosto dostalo, protoze jsem si rikala, ze to bude trvat treba nekolik dni. Dr. Sulc mi radil, at doberu HA (to mam do konce zari) a pak pokud telo nezacne fungovat jak ma behem 2-3 mesicu, tak mame prijit. Uvidim, jak to bude. Po vysazeni HA (po asi 8 letech) jsem MS dostala po 42 dnech (ovu byla), pak uz jen spineni (za 40dni) a pak skoro 90 dni nic... ☹ Pote mi doktor nasadil opet HA na 2 mesice. Takze pokud se to bude opakovat a v listopadu uz MS nedostanu, myslim, ze tam pujdeme i drive. Letos mi bylo 30, deti hrozne moc chci a mam pocit, ze uz neni na co cekat. V kazdem pripade tak jak to licis (nejen ty, ale i ostatni), tak nebudu vahat ani chvilku, kam jit. Navic bydlim kousek od Gestu, takze se mi to jen hodi. A kdyby se nam zadarilo tak rychle jako vam, byl by to uplny sen... 😉 Nicmene pockame i delsi dobu, jen kdyz si to miminko k nam najde nejak cestu 🙂

gasha
22. zář 2008

Grej, koukam, ze druha carka se uz tak "nestydi" 😀 Moc drzim palecky, aby se to ted uz opravdu vydarilo!!!! 😉