Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
10. kvě 2010

petulev - tak to jsme se možná potkali, pro mě přijela mamina, protože manžel musel do práce

winter - byla jsem ráno u Alexandra, ale to už tě teď asi nezajímá, ty už teď odpočíváš s mimískama v bříšku, já jsem se sem ale dřív nedostala, tak sorry za zpožděné info - kdo ti děla ET?

ketyz + mick - snad máte holky pravdu a budou i mražáčky, ale pořád se bojím aby se nepřestaly mršky vyvíjet, ráno jim bylo 44 hod. a bylo jich 15, tak snad to jsou bojovníci, ale po té minulé zkušenosti, kdy k 20 vajíček zbylo jen 1 embryo, se pořád trochu bojím

škoda že po telefonu neříkají počty embryjí, já když tam zítra budu volat tak mi řeknou jen jestli bude ET nebo zda si mám volat zase další den, ale víc se mi neřeknou, to je naprd ☹

ketyz
10. kvě 2010

petruš - neboj, pro tebe teď v podstatě neexistuje špatná zpráva, jen ti řeknou kdy si pro ně máš přijet, a jestli jich bude 15 nebo 14, no velebnosti přeci nebudeš takový puntičkář.... 🙂

petronela82
10. kvě 2010

kety - no zase ne, já mám fakt strach že mi řeknou že se přestaly nršky vyvíjet a zbylo jen jedno nebo dokemce .... ani to nechci říkat (psát) na hlas

ketyz
10. kvě 2010

a kolik se ti jich oplodnilo minule, to jste neměli ICSI že?

mick
10. kvě 2010

Petronel, já tě chápu, my měli poprvé z 10 embryí jenom 2. A podruhé jsem bála, že to bude to samý a bylo 6 ks do mrazáčku 😉 . Musíme věřit 😵

petronela82
10. kvě 2010

ketyz - poprvné jsme neměli ICSI - a oplodnilo se z 20 pouze jedno, nyní bylo ICSI a z 21 se oplodnilo 15 - teď hlavně aby vydrželi

mick - můžu se tě zeptat, tu toho vaše prvního IVF, víš přesně jak se embrya přestali vyvíjet, myslím kolik se jich z těch 10 dožilo druhého dne, kolik třetího dne ..... u mě se z 15 oplodněných dožilo 44 hod. všech 15, tak to snad je dobré znamení, ne?

ketyz
10. kvě 2010

petruš - je to určitě dobré znamení, já z 15 oplozených měla 6 embr (72h) kdy se přestala vyvíjet ta ostatní jsem se bohužel nezeptala, neboj budou i mraženky
a co hyperstimulák, cítíš se dobře?

petronela82
10. kvě 2010

katyz - OHHS je zatím O.K. (nechci to zakřiknout) piju, piju, a zase piju, na záchod lítám snad každou půl hodimu, nejhorší je to v noci, dnes jsem vstávala na záchod asi 6krát, vodu v břiše prý moc nemám, kolem jater vůbec a v pobřišku trochu - prý v pohodě - snad to zvládnu

sophiejane
10. kvě 2010

petruš víš co je nejhorší že když otěhotníš tak ti to zůstane, já měla jen slabej a dnes mě pořád ještě parádně bolí zvětšené vaječníky a folikuly na nich...už by to mělo ustávat po 12tt, ale někdy je to děs, třeba když se mi vnoci chce na záchod nebo na velkou...šílený...

sophiejane
10. kvě 2010

tak mi zrovna operují babičku, zlomila si ráno blbě nohu v kotníku nadvakrát, budou ji tam dávat šrouby, táta asi kvůli tomu bude muset přesunout dovču u moře na září...chjooo...

mick
10. kvě 2010

Sophie, acho jo, chudák babča, tak hlavně, aby jí to dobře srostlo.

Petronel, vůbec nevím. Každopádně mi embryoložka při transferu řekla, že si mám ráno zavolat, že je mají na misce, jestli budou k zamražení a když jsem volala, tak řekla bohužel nebyli, ale kolik jich bylo to vůbec nevím. Já jsem byla úplně zblblá, že jsem se ani nezeptala.

Katchiku a co balíky, nemusela jsi je tahat?

petronela82
10. kvě 2010

sophi - jojo embryolog mě na to upozorňoval už před minulým ET, ale já fakt ani bolesti nemám, vaječníky ani necítím (o jednom vůbec nevím a druhý mě sem tam píchne, ale až tak na večer - což je prý normální, že je to večer horší) - doufám že to ustojím i aý otěhotním. Sophi a kolik je babče, doufám že ji to dobře dopadne - ještě že si nezlomila krček, kotník bude v pohodě - neboj

winterska
10. kvě 2010

ahojky navečer - snad tu ještě někdo bude..

byla jsem objednaná na 12.30, stejně tam došla i ta holčina, co byla se mnou i na OPU. Nejdřív k embryoložce - tak z těch 10 vajíček celkem se oplodnily jen 2!! ☹ Takže opět nic nezůstalo na mrazák..Tyto 2 šeštibuněčná mi zavedla dr. Poláková. A stejně jako loni Dr. Alexander brblala, že se mi nemůže dostat pořádně katetrem až do dělohy - mám ji nakřivo 😖 .. Trošku mi při tom píchalo v podbřišku. Po zákroku jsem tam ležela asi něco přes hodinku a pak se mi začalo chtít na wc, tak jsem ležení vzdala, stejně jsem nespala..
dostala jsem informace, které znáte i vy a počkala na muže. Ten pro mě na 3. hodinu dojel a brzy jsme byli doma, ještě mě vzal na pozdní oběd či brzkou večeři abych pak nemusela vařit.. (máme u domu restauračku s nekuřáckou jídelnou a nikdo tam nebyl 🙂 ).
Tak jdeme čekat!!!!

sophiejane
10. kvě 2010

tak winters pořádně je tam drž 😉 se mnou je taky problém se zavedením, musí brát pevný katetr...

winterska
10. kvě 2010

Soph - tobě mrazáčky nějaké zbyly?

Hlavně at je tvoje babička brzy v pořádku!!

sophiejane
10. kvě 2010

zbyly mi tři, ale zamrazili je v jedné dávce aniž by mi to sdělili...

winterska
10. kvě 2010

takže až budeš chtít třeba za 2 roky další dítě, tak je rozmrazí všechny 3 najednou a transferují??

petronela82
10. kvě 2010

winter - škoda že nezbyly žádní sněhuláčci, ale dvojčátka budou stačit, nebo ne? 😉 připlatili jste si i AH a lepidýlko? a kdy jdeš na krev? držím moc moc palečky.

sophi - no to by mě taky zajímalo, když ti rozmrazí všechny tři najednou tak ti je i všechny zavedou? já myslela že zavádí max. 2 kousky.

ketyz
10. kvě 2010

u mě to zavádění je taky do zatáčky, Šulc si pomohl pevným katetrem, ale Poláková to zvládle i bez něj, nevím proč ale s ní se mi to líbilo víc, možná kvůli celkové atmosféře na sále... 🙂

petronela82
10. kvě 2010

kety- mě taky první ET dělala Poláková a byla perfektní, Šulc je asi taky kapacita, ale takový suchar, neusměje se a neusměje, jsem zvědavá kdo mi bude dělat ET nyní

ketyz
10. kvě 2010

já mám hlavně dojem že i sestry jsou z něj trochu vystreslý, manžel mi líčil, když na mě po OPU čekal, jak kontroloval, jestli mají utřený prach na recepci... 😀 to bylo něco na mýho chlapa

petronela82
10. kvě 2010

kety - no, on je zakladatele GESTu přece, tak ýe bude asi i vlastníkem, alespoň částečným

petronela82
10. kvě 2010

koukla jsem na JUSTICI - a Šulc je jedním z jednatelů GESTu

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?s...

winterska
10. kvě 2010

jj Šulc a Čekal jsou majitelé

nejnervóznější jsem na place byla asi já.. sestřičky byly skvělé v pohodě, dr. Polákové pustily hudbu - takovou tu relaxační.. Jen jsme na ni chvilku musely čekat..
lepidlo mi tam nedávali, AH mám u obou embryjí.

petronela82
10. kvě 2010

winter - a k tomu ještě ten čtyřlístek - určitě nám to vyjde - je tu plodné jaro, přeci 😉

winterska
10. kvě 2010

petro - to jsem ještě nenapsala - našla jsem na tom samém místě dneska ještě jeden 😀

asi mi ta dvojka je nějak daná: kdysi dávno jsem udělala maturitu až podruhé, řidičák taky, jsem vdaná podruhé.. toto je moje 2. IVF.. a že by k tomu byly ještě dvojčata??? 😅

sophiejane
10. kvě 2010

holky mě poláková nesedí ani trochu...chovala se párkrát ke mě dost arogantně

petronela82
10. kvě 2010

winter - tak nakonec dva čtryřlístky? jak každý chrání jedno embryjko - určitě ná to vyjde

winterska
10. kvě 2010

petro - doufejme 🙂

za 10 dní spolu budeme testit !!!

Tak skončil na primě další díl toho šíleného seriálu o umělém oplodnování atd... a představte si, jaké jméno je v titulkách jako odborný poradce??? Dr. Alexander!!!

niki2
10. kvě 2010

Ahojky,
ze bych se na to taky zacala divat? Ale ja v hlavnim vysilacim case nemam sanci 😉 Koupu, ctu pohadky a ukladam.

Tenhle cyklus jsem MS dostala uz 24.DC, tak si tak omlouvam tu svoji dovolenou, ze by to stejne asi nebyl dobry cyklus pro poceti, kdyz byl tak kratky 😀 😎 Zitra se budu snazit zavolat do Gestu a objednat se. Nejlepsi termin mi vychazi na utery a to je jediny den, ve kterem mam pevne stanoveny program, to chodime plavat 🙂