Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

grej
12. říj 2007

ÄHoj Zuzko,
já navštěvuji Gest cca od letošního srpna. Zatím jsem tam velmi spokojená. Byli jsme teda zatím jen na prvním sezení, kde nám řekli co a jak budem dělat a jak budem pokračovat. Vzali mi hned krev na imunologii a na hormonální profil (protože jsem byla na začátku cyklu, tak to bylo fajn). Manža už měl hotový spermio, takže to se neřešilo. Hned ten první cyklus jsem chodila na folikulometrii a taky vše v pohodě.
Vůbec nikdy jsem nečekala, vždy jsem šla max 5 minut po tom, co jsem byla objednaná. Ale možná to bylo tím, že byly prázdniny..

Byla jsem přímo u MUDr Šulce a bylo to příjemné. TeĎ čekám na další podrobnější výsledky imuna, protože jsem tam měla nějaký nález, a pak se chystám na laparo.

Tady na koníkovi už určitě téma GESTu je, tak se tam mrkni, je tam dost názorů. ALe různí se. Myslím že to je o tom, co od toho člověk čeká a tak. Já byla spokojená.

Držím palce ať ti pomohou!! Mojí švagrové tam pomohli, nemohla 10 let otěhotnět a te´D má díky Gestu rok a půl letého chlapečka🙂

ivka76
12. říj 2007

Ahoj zuzu, já jsem byla v Gestu zatím podruhé a jsem také velmi mile překvapená. Přístup se mi líbí, po roce a půl, co mi moje lékařka neudělala jediné kontrolní vyšetření, to v Gestu jede jako po másle. Takže během tohoto měsíce mi udělají veškeré testy z krve atd. přítel spermio,...a pak budeme pokračovat dále. Je mi taky 31, takže to nic nedělání mě již dost štvalo 🙂

ivka76
12. říj 2007

jo a já zatím přišla do kontaktu s Dr. Polákovou a s Dr. Šulcem. Oba příjemní. Nikde jsem nečekala, chovají se velmi vstřícně.

pipisek
12. říj 2007

ahoj holky, já jsem do gestu k dr. šulcovi chodila 8let a kdyby moje zdrav. pojišťovna (ozp) s nimi neukončila smlouvu, tak tam chodím dál....byla jsem moc spokojená s panem doktorem, je pečlivý a vstřícný.teď chodím do gyncentra v hloubětíně a opět spokojenost 🙂

grej
12. říj 2007

Pipisek OZP se nimi ukončila smlouvu? Já mám tak OZP a normálně tam chodím... Navštěvuji tedy CAR, ne gynekologii, ale to by asi mělo být jedno...

oriorin
12. říj 2007

Ahoj,
ja chodim do Gestu od zacatku zari, byla jsem tam sice jen dvakrat, ale nemuzu si stezovat, chodim teda jen na gynekologii, ale problemu mam dost, takze se zatim pekne staraj a neco delaj. (Ja vubec nemenstuuju a neovuluju, ale jednou jsem nejekaou zbloudilou ovulaci otehotnela a pak v 9tt zamlky tehu, takze revize).
Od ledna jsem menila gynekologa 4 krat a ted jsem spokojena!!!
Jo a to nejhlavnejsi, mam OZP a je to bez problemu!

cleira
12. říj 2007

Čauky,
do Gestu chodím od června. Jsem tam spokojená. Taky tam chodím do CARu. Na starost nás má dr. Černý, je hodnej a příjemnej... Půjdu tam už na druhou IUI. Tak uvidím, jestli už budu mít to štěstí, že nám tam pomohou k miminku.

chiwule
11. lis 2007

holky mám na vás na všechny dotaz: protože nejsme moc spokojení s Pronatalem Praha, kam teď chodíme, koukala jsem i na jiná CAR. A zjistila jsem, že do Gestu v Praze přešli z Pronatalu někteří lékaři...nevíte proč? A jaké máte názory a zkušenosti s Gestem? Umí řešit endometriozu?

ivka76
11. lis 2007

Ahoj chiw: chodim do gestu zatim jen 2 měsíce. Objednala jsem se tam bez doporučení gyn.. Jinak z toho já i přítel máme velmi dobrý pocit. Nečekáme, vše probíhá rychle.. první měsíc mám za sebou všechna vyšetření, a teď druhý měsíc průchodnost kapalinou a pak hned ještě v tom samém cyklu IUI. Pokud tedy budu průchodná 😉 O jejich zkušenostech s endometriozou info nemám. Jinak mi připadá, že mají zájem o své pacienty a nebo to aspoň dobře hrají 🙂a zbytečně neplývají mým časem. měj se

chiwule
11. lis 2007

ivko, ve středu jdu na konzultaci, tak uvidím, jak se rozhodneme co a jak dál...díky moc za info!

murasek
11. lis 2007

chiwule ahoj, napis pak prosim svoje postrehy. kamaradka uz ma po prenosu embryjek, mam dotaz - maji taky pres vanoce zavreno nebo funguji nonstop? diky

campi
11. lis 2007

Byla jsem v Gestu u pana Alexandra. Cekala jsem 20 min., mela jsem pocit, ze tlaci na ivf jako jedinou moznost,aniz by me vubec prohledl. Pak se tedy podival,stezovala jsem si na krvaceni uprostred cyklu,nic nevidel. Pak jsem byla u sveho gyn a ten me poslal roVnou do Krce s podezrenim na docela velky myom. Tak nevim.,

chiwule
11. lis 2007

Já se možná špatně vyjádřila, ve středu jdu na konzultaci do stávajícího CARu, podle toho se pak rozhodneme, jestli přejdeme jinam 😒

ipuska
11. lis 2007

Já chodím taky do Gestu a mám z nich dobrý pocit. Můj lékař je taky dr Alexander. Mě je příjemnej a cystu vždycky poznal. Co ale musím uznat, že opravdu tlačí spíš na IVF. Ale na druhou stranu proč ne, je to přeci jenom vetší možnost otěhotnění. Mě teda bude dělat 3IUI, pokud se nepovede tahle druhá.

ipuska
11. lis 2007

Chiwulko, proč chceš vůbec měnit CAR? 😒 Nějak mi to uniklo

chiwule
12. lis 2007

holky, díky všem za postřehy. je to hrozně těžký vybrat si CAR, který člověku sedne...v tom mém od začátku jsou takový drobnosti, který člověka vytáčí a rozčilují, jenže když jich je moc, tak už se z toho stává jeden velký problém. Třeba to, že se tam skoro nikdy nemůžu dovolat napoprvé, no ono ani na potřetí ☹ i když jsme objednaní, musíme čekat, vůbec neřeší mou endometriozu, šoupli nás na IUI i když máme spermio ok, žádné protilátky, průchozí vejcovody, ovuluju atd... a to nemluvím o stimulaci a dopování hormonama, mi to přijde zbytečný, když jsme podle nich zdraví. Taky věci kolem dalšího postupu nejsou korektní, každej dr říká něco jinýho, lhali i v tom, že mám objednané léky na stimulaci na IVF. V recepci se prořekli, že ani nemám podanou žádanku ☹ od poslední neúspěšné IUI mě objenali až za 3 týdny, tj. v tomhle cyklu po ovulce...prostě vzhledem k tomu, že se o mimi snažíme už 3 roky mi to nepřijde zrovna ok 😒 prostě k ním nějak ztrácím důvěru a to je asi hodně důležitý 😕 😢

murasek
12. lis 2007

chiwule, jak dlouho chodis do Pronatalu?

chiwule
12. lis 2007

murasku, můj dr gyn mě předal do jejich péče v květnu tohodle roku...

murasek
12. lis 2007

my tam jsme od cervence, obcas mam taky pochyby, ale to je spojene asi taky s mou blaznivou predstavou, ze se musi neco dit hned ☹

chiwule
12. lis 2007

murasku, já ti nevím, od května nebo července mi to zas nepřijde hned 😒 si vem, že by mám bylo ke 40, to je pak každý měsíc hodně důležitý! a na psychické podhodě těch 5 měsíců taky nepřidá 😒

oriorin
12. lis 2007

Ahoj holky,
jen jsem chtela rict Chiwule at to zkusi zmenit, proste v nejhorsim zase odejdes. Ja jsem od ledna zmenila doktory uz 4 krat. Ale mam aspon ted pocit, ze se neco zacalo dit.
Holky chodite nekdo k Dr.Vicenovi? Jakej na nej mate prosim nazor? Dik.

murasek
12. lis 2007

souhlasim s tebou chiw, ja ted dospela do stadia, ze bych chtela byt tehu hned 😀 😀 taky se mi echce na nic cekat, ja ma 30tku na krku, tak me jeste nestras s dalsima 10 rokama cekani 🙄

chiwule
12. lis 2007

já jen nechci hysterčit 🙂 ale prostě mi to nějak nesedí, tak je asi nejlepší čas na změnu 🙂 jen nevím, kam jít jinam, napadl mě jen Gest...

murasek
12. lis 2007

kamaradka tam chodi a je moc spokojena, ma jednoho doktora, muze mu i zavolat a zeptat se, vse ji vysvetli, ted ma po prenosu embryjek, tak odpociva doma. moc ji to preju a chci takyyyyyyyyyyy 😅

chiwule
12. lis 2007

murasku, mě už táhne na 34 😖 😀 a mimíska chceme čím dál víc 🙂 navíc pokud si vezmu adopční proces, taky nějakou chvíli trvá a po 35 se na to moc netváří 😒 😖

murasek
12. lis 2007

chiw, nehazej flintu do zita, aspon se tady muzeme trosku podporit, i kdyz je nam uzko.. a to zname vsechny. co by s tebou delali dal v Pronatalu?

chiwule
12. lis 2007

muraske, to je právě to, co nevím. Proto jim dávám poslední šanci něco rozumnýho navrhnout 🙂 jdu tam na konzultaci ve středu ráno, tak se uvidí. Původně jsem už touhle dobou měla stimulovat na IVF, tak se nechám překvapit 😒 😖 😠

murasek
12. lis 2007

ke komu jdes? ja jdu pristi tyden, chci se zeptat na hromadu veci, uz si to pomalu pisu 😀 😀

chiwule
12. lis 2007

murasek, jdu k Lazarovské, ta je naštěstí super!

campi
12. lis 2007

Chiwule: bych jim normalne rekla, ze uvazuju o zmene CARu...
Tohle je hodne slozity, me treba Dr. Alexander nastval, kdyz zacal kritizovat zamestnavatele meho manzela a protoze jsem byla rozmrzela uz tim cekanim, tak jsem pak vnimala vsechno spatne.

A co Podoli? To mam na druhem miste po Pronatalu. To zdrzovani v Pronatalu je fakt k vzteku, ja tam jdu pristi tyden teprve na vstupni konzultaci a treba se mi taky nebudou libit. Ale zase si rikam, ze delaji obrovske mnozstvi ET za rok, takze maji mnohem vetsi zkusenosti nez jine CARy, kde treba nejsou takove cekaci lhuty, ale ani ty zkusenosti...