Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

katchik
8. dub 2010

Chrobi přesně tak, co my by jsme bez netu dělaly, 🙂

Mick máš pravdu, po tom všem jsme schopné zkusit asi vážně cokoliv.

katchik
8. dub 2010

Holky, tak už chápu proč ty mužský doma neuklízej. Ti je dobrá blbost. 😀
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/184586-...

mick
8. dub 2010

Katchiku, to je dobrá kravina 😀 . To už nevědi asi, co mají psát ne? Tak mě napadlo z jiného soudku, proč se nemá jíst v těhotenství jídlo z mikrovlnek kvůli těm mikrovlnám?

katchik
8. dub 2010

Holkyyyyyyyyyyyyyyyy,
Sophie je těhotná mimi má srdíčko a odpovída 6+3. Dostala fotku a průkajdu. 🙂

mick
8. dub 2010

Jupíííí, měla jsem pravdu, měl zaflákaný brejle a viděl prt!!!! Akorát jí chudinku vynervoval!!!! Tak to je bomba! On si snad zapoměl ten UZV pustit ne!!! Hlavně, že je všechno, jak má a Sophie je těhule!!!!!!!

chrobacek
8. dub 2010

já to říkala včera 🙂.....ale za ty nervy to teda by si měl ten doktor naliskat ne?

katchik
8. dub 2010

mick já nemám slov, nechápu jak koukal.
Jdu na oběd.

mick
8. dub 2010

Měla bych sto chutí mu jít říct, tak vám pěkně děkuju, postaral jste se mi o pěkný nervy.. K němu se mi fakt chodit nechce.

mick
8. dub 2010

Jo a dobrou chuť 😉 !

niki2
8. dub 2010

Holky, dik za reakce ohledne Alexandra. Ja u nej byla 2x, kdyz jsem byla na zacatku tehu s mladsim a to byl fajn. Polakovou jsem zazila 1x a nikdy vic, i kdyz se mozna po materske zmenila. A Cerny tam je malokdy, tak asi se zkusim objednat ke Koreckemu. I kdyz ja ted budu chodit na UZT pred KETem, tak si asi nebudu moci vybirat, mame tam posledniho zmrzlika a tim zrejme nase kariera u Gestu konci 😉
Vsem vam preju hodne uspechu, nam se to v Gestu povedlo uz 2x 😉

mila30
8. dub 2010

Ahoj holky,
občas nakouknu do vaší diskuze a už mi to nedá a musím aspoň krátce přispět.
Do Gestu jsem chodila, ze začátku super, krásné prostředí, doktoři si s tebou hezky povídají...ale to je všechno. Pak z tebe tahají jen a jen peníze. Utekla jsem po cca 3letech. Za sebou neúspěšné 4XIUI a 2IVF, kdy druhé IVF bylo bez ET pže mě začali stimulku i přes cystu, pže při kontrole to byl takovej fofr, že si jí ani nemohl všimnout, takže vajíčka díky cystě žádná..to by ani nebyla taková tragedie, stane se..i když výmluva na to, že jsem moc štíhlá a proto nebyla cysta vidět mi přijde absurdní.
Co mě ale naštvalo nejvíc...od mých mimoděložních, jsem měla na pravé straně v třísle bolesti, které se neskutečně zvětšovali...nemohla jsem pořádně chodit, spát, sex no to skoro vůbec..tak mě teda vzal Černý na operaci, kde mi pak sdělil, že mám lehkou endometriozu a srůsty, které odstranili, ale na té pravé straně nic, že ty bolesti mohly být od toho. No týden po operaci jsem už věděla, že všechno bylo zbytečné, pže bolest pořád a stejně velká. Jo a zapomněla jsem dodat, že jsem v tom třísle měla hmatatelnou bulku, kterou cítil i můj manžel. V Gestu mi pak říkali, když jsem si stěžovala na tu stejnou bolest, že to už mám psychický, pže přece mě pan Černý odoperoval a nic tam nemám. Takže jsem se sbalila a odešla do Podolí a před tím ještě k jinému obvodnímu gynekologovi. Ten ihned!!!!bulku našel a dokonce jí našel i na UTZ. Zkrátím to...v Podolí proběhla další operace za přispění chirurga z Karláku a vyndali mi 3 cm velkou sraženinu staré krve, na které už byla i endometrioza. Od té doby klid a pohoda a konečně normální život.
Mohla bych psát dál a dál...opravdu Gest nikdy...NIKDY VÍC.

mick
8. dub 2010

Ahoj Milu, no po takovym zážitku se ti ani nedivim, že jsi odešla ☹ . Co si budem povídat, je to fakt vekej byznys. Mám taky pocit, že to tam jede jak na běžícím pásu a nic se moc neřeší. Když sedím dole v čekarně, tak pozoruju, jak tam ženský jenom cvakaj prachy, ale mám strach, že je to tak všude.... A v Podolí jsi spokojená?

katchik
8. dub 2010

tak jsem z5 a nacpaná. 🙂
Milu taky se nedivím, že jsi z toho znechucená a odešla jsi. Na druhou stranu si myslím, že to tahle bohužel funguje téměř všude. Nikde to není dokonalý. Možná ve státním, kde jim nejde o prachy. Prošla jsem diskuze snad o všech carech v Praze a všude se najde nějaký problém.

Mick myslím, že mě to teď ještě víc utvrdilo, že k Alex nee.

mick
8. dub 2010

Katchiku a nekonroloval ti tu sliznici, že jsi jí tam neměla? Asi mu budeme muset říkat-skutečně tam pane doktore nic nevidíte 😝 ....
Já na jiné diskuze taky koukala. Holky, je to složitý. Mě teda zatím nic tak hroznýho neudělali, ale se zážitkem jako má Milu bych taky odešla jinam.

katchik
8. dub 2010

ne, ne sliznici kontroloval Šulc a pak si mě i objednával k sobě, říkal že to je lepší, když on zná tu situaci od začátku. Ale Alex mi taky při ket udělal něco co mě nepřišlo úplne standard. Šla jsem na utz před ket sliznice dobrý, folikul taky pozval mě asi za dva dny a ovu ještě neproběhla a on už mě na utz nezval a rovnou mi naplánoval transfer. Aniž by věděl, že folikul prasknul. Tak nějak to odhadl podle mě teda.. Psala jsem mu pak email a on tam něco blekotal. jako že vše ok.
Jinak mi teda taky nic strašnýho neudělali.

niki2
8. dub 2010

No mne prave ted rikal, ze to vajicko ani nepotrebuji, pouze ty hormony. Tak jsem zvedava. Od 1.DC zacinam brat Prednison a pak cca 11.DC na UTZ

katchik
8. dub 2010

niki přiznám se, že už jsem z toho taky jelen. 🙂 Mě Šulc taky říkal, že vajíčko nepotřebují, že hlavně aby byla vysoká sliznice. Dr. Černý mi zase říkal, že jsou na to docela přísný, že sledují ovulaci( pokuj je ket v přirozenem cyklu) a emrya zavádělí podle toho jak jsou stará, tak tolik dní po ovu. Že se to snaží dodržovat. Tak si vyber. No musíme jim věřit, že vědí co dělají.

katchik
8. dub 2010

niki já začínám od 1.dc brát estrimax a na utu 12 -13.DC.

mila30
8. dub 2010

Holky já jsem v Podolí a jsem moc spokojená. Je sice pravda, že IVF které mi tam dělali nevyšlo i přes to, že vše bylo super. Ale díky tomu že mám před sebou poslední IVF, tak mě pan doktor posílá na všechna různá možná vyšetření, aby věděl, že vyčerpali všechno k tomu, aby byl 100% jistý, že nikde není chyba, která by bránila těhu. Byla jsem na genetice, dokonce už na dvou místech, udělali imuno, jdu teď na nějaký spešl UTZ, kterým vidí vevnitř vše skoro jako při laparce atd.Jdu na konzultaci ještě k jinému doktorovi. Fakt jsem spokojená.
Moje kamarádka taky chodila do Gestu. 1IVF, 20 folíků, jen 12 vajíček a pak jen 3 embrya...divné. Nepovedlo se ani IVF ani KET. Černý řekl, asi máte špatná embrya...jak tohle může říct, když neví!!! Přešla do Podolí, ihned IVF, 18 folíků, 17 vajíček, 12 krásných embryí a povedlo se. A pak že má špatná embrya!!!
Já v Gestu při IVF měla embrya zavedena hned po 3 dnech a šmitec. Hlavně do poslední chvíle než dojde k transferu nevíš jak na tom embrya jsou. V Podolí hned druhý den voláš a v laborce ti řeknou snad o každém embryu všechno. Měla jsem je kultivovaný 5 dnů a embryoložka říkala, že jsou luxusní.
Jo a třeba Alexander při UTZ kvůli folíkům mi řekl..tohle není folikul, to je vejcovod a já na to, pane doktore už jsem vám několikrát říkala, že tam vejcovod nemám...a tohle se mi tam stávalo běžně.

niki2
8. dub 2010

No ja nikdy na Gest nedala dopustit a ta posledni navsteva se mi teda ani trochu nelibila. Tak doufam, ze se zmrzlikovi u mne bude libit a ja prejdu opet k Vicenovi do poradny 😉
Jo a cetla jsem tu o uctenkach, tak ja to vzdy jen odkladala a spocitala jsem to az kdyz bylo mladsimu asi pul roku, leky, vysetreni, cviceni Mojzisove, manzelovo vysetreni, atd... celkam 100 000. Ale zase za ten vysledek to stalo 🙂

mick
8. dub 2010

Niki, už jsme to tady řešili s Katchikem, jí taky řekli, že ho nepotřebují, hlavně aby byla sliznice. A mě bez vajíčka řekli, že mám přijít další cyklus, pak babo raď. Ještě si pamatuju, jak mi říkali, sliznice je pěkná, ale bohužel neovulujete. Holky, my si to centrum snad založíme sami, myslim, že prostudovaný to máme všechno slušně 😉 .

niki2
8. dub 2010

A to jsem si minule UTZ skoro vydupala, Alexandr usoudil, ze to je vse v poradku jen na zaklade 28 dni pravidelne ms a 5 dni krvaceni 😠 To jsem si ten prednison mohla vzit sama, mam ho doma a jit na ket uz ted v dubnu. Ale nastesti, ze ne, protoze ted bojuji s nejakou chripkou.
Priznam se, ze jsem vas moc dukladne necetla, tak se omlouvam za duplicity 😉

mick
8. dub 2010

Niki, já taky nevím,jestli jsi psala a ty máš obě dětičky po IVF nebo i po ketu?

niki2
8. dub 2010

Ja mam obe po KETu.

1. stimulace - transfer 2 embryi - nic
- KET 2 embrya - nic
- KET 1 embryo - Martinek

2. stimulace - transfer 1 embryo - nic

3. stimulace - transfer 1 embryo - ZT v 9.tt
- KET 1 embryo - Peta

a jeste posledniho zmrzlika mame v mrazaku

Vyrazime do skolky, tak zatim pa.

chrobacek
8. dub 2010

NIki to je správná šťáva do žil 🙂) tak KET je náš 🙂))

katchik
8. dub 2010

Niki tak myslím, že jsi nás tady teď hoodně potěšila. 🙂 Tak že holky ket to jistí. 🙂

mick
8. dub 2010

Ještě, že jsem se holky zeptala co 😉 ? Niki, ty jsi naše spása, že ket funguje. Hurá! To je to odpoledne hned hezčí 🙂

katchik
8. dub 2010

tak, tak hned je to veselejší. 🙂 ježiě mě to dneska tak ukrutně nebaví. Už se vidím doma.

mick
8. dub 2010

Mě to tu taky neba, ještě že je zítra pátek, takhle kdyby byl kratší každý týden to by byla paráda 😎 . Samozřejmě má být v neděli hnusně, ale to je klasika.

petulev
8. dub 2010

Holky, jak to tady čtu, tak je to docela síla. Já chodila do Gestu normálně na gyndu k Vicenovi a než tam končil, tak jsem mu říkala, že nějak se nám těhu nedaří a on říkal, ať teda radši nechodím odtud a pak kdyžtak přejdu na těhu k němu.
No a když se nám ještě chvíli nedařilo, tak nezbylo nic jiného, než se tam fakt objednat. K Polákové už nikdy více, připadala mi jak školačka, která vylezla z medicíny - prý ježiš, já jsem šáhla na rukavice a pak na přístroje, to se asi nesmí, co? No tak to byla rána i na mně 😖
Tak jsme šli k Alexandrovi, který měl zrovna volno, tak nám to všechno vysvětlil, ale stejně se mi zdál takový divný, nějak mi ten člověk prostě nesedl. Na první kontrolu folikulů jsem šla k Černému a už jsem tam zůstala. Podle mě je to profík, od té doby jsme ho viděli několikrát a vždycky nám všechno trpělivě vysvětlil. Zítra tam jdeme na poslední sezení před IVF, jsem z toho už pořádně nervózní. Ale protože Černý říkal, že vzhledem k tomu, že u nás je chyba na straně manžela, tak máme velkou šanci, že se to povede hned napoprvé 😉 Jako Vicena byl super, o tom žádná. Ale Poláková fakt byla síla.