Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jeanne_g
7. únor 2018

@hanyas @fonamor Holky, Dipherelline je agonista, tj. nejdřív nabudí vajecniky, ale potom utlumuje činnost hypofyzy, aby nedošlo k predcasne ovulaci.Pak jsou jeste antagoniste, jako Cetrotide, tj. jjen utlumovaci.

hanyas
7. únor 2018

@jeanne_g diky za objasneni 🙂

fonamor
7. únor 2018

@jeanne_g taky děkuju🙂..

tynka75
7. únor 2018

Já začínám od soboty proveru a týden po ní Dipherelline...další postup nevím, zeptám se koordinátorek, ale měla bych taky někdy po MS nebo během Menopur

fonamor
7. únor 2018

@tynka75 a který den cyklu začínáš proveru a kdy navazujes diphereline? Díky

fonamor
7. únor 2018

@fonamor už to vidím týden po ní,ale to už budeš cca 2 DC a pak pojedeš diphereline s menopur až do konče že?

tynka75
7. únor 2018

@fonamor 16dc provera, 23 DC diphereline, 25 DC dobrání provery a 30-31 bych měla dostat další MS. Po té jdu na UTZ a krev a podle toho mě určí, kdy začnu píchat Menopur. Nevím, zda budu po celou dobu od toho 23 píchat ten dip. a přidám menopur, nebo vysadím dip. a začnu menopur 😕🙄Taky teď někdy začínáš?

langenlois
7. únor 2018

Jde nekdo v patek na KET?

fonamor
7. únor 2018

@tynka75 cože??? To jako budeš pichat od 23dc diphereline,pak 31dc mrcha a pak až za měsíc pokracujes?.. já začnu v březnu až,musím jednu mrchu pockat a až pak. Holý,vy mi dáváte,jedna tak druhá úplně jinak

mirda79
7. únor 2018

Ahoj. Já měla krátký protokol, začala sem píchat první den menstruace Diphereline a od druhého dne Diphereline a Menopur

hanyas
7. únor 2018

@fonamor nejanciiii, tynka to ma jako ja 😉 jen ji podle krve reknou, jestli bude Menopur pichat od 2. nebo od 3.DC 😉

fonamor
8. únor 2018

@mirda79
@hanyas jo,nebudu jančit, nějak se to zvládne🙂.. díky holky).. dokonce mi moje osobní guru archivářka našla protokol, co jsem měla v heliosu tehdy, ale prd už se v tom vyznám🙂... však ono to zase nějak dopadne)

hanyas
8. únor 2018

@fonamor osobni guru archivarka? 😁 to si dam do zivotopisu 😁😁😁

tynka75
8. únor 2018

@fonamor jak píše @hanyas 2DC nebo 3DC píchám, asi jsem to špatně napsala, promiň 🙂
@hanyas a ty si taky v Heliosu? a taky začínáš nebo máš už po ? 🙂

absintka19
8. únor 2018

@fonamor tak jsem to nedohledala, nevim kde je diat :(

absintka19
8. únor 2018

@langenlois ja uz jeden ket mam za sebou a na dalsi jdu az v cervnu

hanyas
8. únor 2018

@tynka75 mně už Heliosátko pokopává v bříšku 🙂

tynka75
8. únor 2018

@hanyas tak to je skvělé, moc gratuluji, doufám že se dočkáme taky 🙂 a hned napoprvé?

hanyas
8. únor 2018

@tynka75 Mám za sebou 3 neúspěšné transfery v jiném centru (1. mimoděložní těhotenství, další dva se nechytly vůbec). V Heliosu se chytl hned první ET, ale bohužel jsme o něj přišli skrze vysoké horečky. Následný KET už je ten pravý (teda aspoň doufám, že to dotáhneme do konce 🙏 ). Helios je pro mě jednička. Budu držet pěsti, ať ti to taky dopadne! 🍀

tynka75
8. únor 2018

@hanyas jé aha, takže máte taky za sebou toho dost, ale teď si to už užívejte 🙂 doufám že to bude hned na poprvé, modlím se. A můžu se ještě zeptat kolik ti je let?

hanyas
8. únor 2018

@tynka75 je mi čerstvých 28 😉 věřím, že ti to vyjde - teď je nejdůležitější, aby byla stimulka v pohodě 🙂

tynka75
8. únor 2018

@hanyas tak to ses věkově jako já, akorát, já mám 28 až v září 🙂 Doufám, že to dopadne dobře, jak stimulka, tak odběry, narkoza i embryjko 🙂 díky

fonamor
8. únor 2018

@absintka19 to nevadí, my jsme dohledaly, co jsme tak nějak potřebovaly a už mám v tom trošku přehled, pořád se mi míchal dlouhý protokol s krátkým🙂... děkuji

fonamor
8. únor 2018
tynka75
13. únor 2018

Dnes jsem vyfasovala igelitku léků, stříkaček, ampulí, jehel....trošku mě to vyděsilo, chtěla jsem jsem si to aplikovat perem, bohužel to prý nemají....z normálních jehel mám velký strach, jak to zvládnu. Nevíte někdo, kde by se to pero dalo sehnat? díky

jawuna
13. únor 2018

@tynka75 v tom peru se to už vyrábí, ale to jsou jiné a dražší léky a výsledek by měl být s těmato lepší, tak to vydrž, jehlička jako jehlička 😉

linusha
13. únor 2018

@tynka75 pera v Heliosu nemají, bohužel ☹ V peru jsou jiné léky než které použivají v Heliosu. Ale přesně jehlička jako jehlička. U heliosáckých léků je nepříjemné jen to ředění ale to zvládneš 🙂 🙂

tynka75
13. únor 2018

@linusha @jawuna takže jste to v pohodě zvládly celé ty 3týdny? mám dlouhý protokol :( první injekci mám o víkendu a zrovna budeme u mých rodičů, kteří nemají tušení...takže se budeme muset zamknout a provést to, pak půjdeme na ples 🙂

jawuna
13. únor 2018

@tynka75 Jasně, zvládly, taky to zvládneš, pro 👶 cokoliv....a tohle je jen začátek

linusha
13. únor 2018

@tynka75 no když pominu ke konci břicho jako jehelníček a dost modřin tak jo zvládla jsem to celé ty 3 týdny. My to měli jako takový rituál s manželem 🙂