Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
17. led 2013

@andulka79 to si piš!!! Ve mě je dneska zase malá dušička.
@katuleb Kačenko,ty jdeš na tu konzultaci v úterý 22.1,že? Zeptáš se na to jak je to pokud by nedošlo k transferu,jestli se to počítá jako pokus?

katuleb
17. led 2013

@danaho jo zkusim nezapomenout,už si musim udělat seznam na co se zeptat....bojím se že jsem už pulku zapoměla.... 😅 😅

katuleb
17. led 2013

Kočky kdo jste z Brna doporučte bydlení,nějaký penzionek nebo tak a ne moc drahý.. 😕 však chápete....děkuji.. 😉

kinos
17. led 2013

@katuleb Na té stejné ulici jako je Helios jsou myslím, další tři možnosti na ubytování, nějaký penzion (nemyslím Helios) a také i ubytovna, dobré ceny. Už jsem měla i něco vybrané, ale nakonec jsem to zrušila, zajeli jsme to autem. Ale podívej do mapy. Vybírala jsem něco blízko. Ale holky ti možná něco doporučí i jinde.

katuleb
17. led 2013

@kinos děkuji moc a koukám že jsi kousek ode mě....

kinos
17. led 2013

@katuleb jéé no super, tak zkuste to třeba autem, my to zajeli, co já už vím 2,5 hodiny..., i když teď přes zimu to asi není taková idylka

katuleb
17. led 2013

No to my v pohodě ted pojedem,já jen uvažuju během stimulky , že je moc návštěv....to je horší....

katuleb
17. led 2013

@kinos to bylo pro tebe předchozí zprávička... 😅

lucmora
17. led 2013

@danaho tak jsem na to úplně stejně, mě test dnes opět nic takže je to jenom otázka času..Je to všechno hrozně náročné, nic nemůžu dělat, nic mě netěší, máš špatnou náladu. Prostě nemohu se zbavit dojmu,že když ted ty 3 pokusy nevyšly, jaká je pravděpodobnost, že se to povede teď? a kolik toho budu vůbec mít 😖 Jinak když po zásahu genetiky nic nezbyde tak se to myslím i tak počítá jako pokus, aspoň jsem to někde četla. Genetika je totiž nadrámec IVF, taková jako třešnička. Je pravda,že selekce šílená. My asi 20 embryi měli jenom 3 😢 😢 😢 😢 😢

lucmora
17. led 2013

@katuleb a ty jdeš poprve ted stimulovat? nebo jsi už stimulovalal 🙂

katuleb
17. led 2013

Ne ne bude to muj 3 pokus....dvě stimulky už mám za sebou teda... 😉

danaho
17. led 2013

@lucmora to mě moc mrzí,ale jsi myslím dneska 8 den po transferu. Tak třeba se ještě // ukáží. Taky mě teď napadá co dělat když to ani v Heliosu nevyjde. Ale hned jsem si ty myšlenky zakázala. Jdu tam proto aby nám provedli další vyšetření a s tím zkusíme další IVF. Pokrok bude v tom když se podaří zdravé embryjko. Teď jsem jich měla krásných 5 a bylo to k ničemu. Kdo ví,jestli by prošly tou PGD.

danielahe
17. led 2013

@kinos ja u porodu nelezela, to by moje zada nedaly 😀 , rochnila jsme se ve vane a pak jsme maleho tlacila v klece, trosku jsem se natrhla, jak mi tlacil hlavickou na hraz, ale siti asi na 3 minuty a 14 dni po porodu jsem byla uplne ready 😵 😵 😵 😵 , u jirika me strihly a to byl zazitek, muj spodek se daval dokupy asi 2 mesice a navic jeste 2 roky od porodu jsem citila vnitrni siti 😠 😎 a meleho jsem mela pryc jenom na koupani, nemohla jsme z neho pustit oci 😵

katuleb
17. led 2013

@lucmora a jak ty jsi řešila návštěvy v Brně?? Dojížděla jsi?,

katuleb
17. led 2013

@kinos a vy jste jezdili taky každou návštěvu nebo jsi nechala dělat nějaké kontroly u Vás??

kinos
17. led 2013

@danielahe jéé to se hezky čte, já chci taky 😀

kinos
17. led 2013

@katuleb neee, jak už jsem tu nedávno psala, byli jsme v Heliosu jenom 5 a co se týče samotného IVF tak asi jenom 4krát. Poprvé pro všechny léky najednou, potom na kontrolní ultrazvuk už na konci stimulace, pak odběr, no a pak jsme volali, jak to vypadá s embryjkama a myslím, že 6. den byl transfér a pak už ne. Na odběry krve se domluv se svým gynekologem a případně s nemocnicí, kdyby ten nechtěl spolupracovat (jakákoliv gynekologická ambulance by tě měla vzít).

katuleb
17. led 2013

@kinos aha super nějak mi to uteklo promin... 😅 a stejně jak jste odhali že bude poslední kontrola??To ti kontrolovali i folíky??

kinos
17. led 2013

@katuleb no původně jsem vlastně chtěla jezdit vlakem 😀 a přespávat tam, ale bylo by to zbytečné a asi bychom byli více ve stresu a unavení. Byli jsme objednáni vždycky na dopoledne, vyjížděli jsme ráno a pak zpátky domů. Ale po transféru jsme si vzali týden volno a jeli jsme na dovolenou do hor, což bylo super. Doporučuji 😵.

kinos
17. led 2013

@katuleb Jo tam, kde jsem chodila na krev, mi dělali i ultrazvuk. My jsme měli dlouhý protokol. Krev jsme vždycky hlásili, tak jak bylo dohodnuto s koordinátorkama a pak jsme hlásili i výsledky ultrazvuku a na další ultrazvuk už jsme jeli do Heliosu, no a protože vše bylo ok, tak Texl rozhodl, že už bude odběr nějak za dva dny po této návštěvě. Jinak asi je možné, že kdyby bylo třeba, jeli bychom ještě na další ultrazvuk.

kinos
17. led 2013

@katuleb Jo a jednalo se jenom o jeden ultrazvuk, který mi dělali u nás. Ten druhý byl v Heliosu.

lucmora
17. led 2013

@katuleb dojížděla 200 km, vstávala někdy ve 4:30 abych byla kvůli krvy na místě 🙂) vždycky jsem kvůli každé návštěve vlastně dojížděla. několikrát dokonce ikdyž jsem nemusela. ale já nechtěla nic podcenit. Stále je předemnou můj instink než doktor. Už mám svý zkušenosti viz. menese. Radili mi neustále at stimuluju ikdyž menses skoro žádná nebyla jenom krátkodobý tmavý špinění a sliznice nerostla před ket. Prý to nemá vliv. tak mi to bylo divný po druhé znovu zase nedorostla půl roku byla menses nijaká skoro žádná a pokaždý že to na to nemá vliv. No tak mi nedalo brouzdala jsem po netu a sehnala pár info že sliznice roste lépe po prodělané menses tzv.pořádné (klasicky). No tak jsem řekla, že si počkám bez hormonu na tu svoji menses.čekala jsem sice 45 dní než se dostavila ale za to pak sliznice díky stimulací začla růst. Před tím jsem do sebe cpala hormony a fut se transfer odsouval a moje cesty tam byly nesčitatelné.

lucmora
17. led 2013

@katuleb tím ale nechci říct že doktorům nevěřím, jenom prostě chci taky naslouchat svýmu tělu. Teď u toho 3 jsem taky moc nedfoufala že to vyjde. Ta sliznice mi nešla do hlavy měla jsem něco přes 7 mm a pidi folikuly...žádný nebyl k prasknutí 🤐 ale v naději jsem doufala. jak ty řešíš dojezdy do Brna?

lucmora
17. led 2013

@danaho neukáží 🙂 vzhledem k tomu že jsem jakoby měsíc předtím byla těhule (bohužel biochemické) tak vím jaký mám mít pocit po KET. a je pravda,že jsem to tehdy cítila sama, že se něco děje. Ted jsem se cítila jinak tak 2_3 dny pak jsem se probudila a najednou cítila jenom vaječníky, vím to je i u těhu,ale u mě to tak není 🙂)

lucmora
17. led 2013

@katuleb a vyplatí se ti to tam přespat? 🤐

katuleb
17. led 2013

@lucmora no my zatím nevíme ted bude knzultace,ale pokud by to ško u nás tak mám docela dobrého gynekologa a má vybavenou ordinaci tak myslím,ža asi budu řešit to tady a pak do brna ke konci...uvidím...

lucmora
17. led 2013

@katuleb a jak to chceš udělat s tou krví? můj gyndař mi to např. neřekne ten den 🙄 hlavně s ní ani nejsem moc spokojená 😖

lucmora
18. led 2013

@kinos a ty jsi měla nějaké doporučení v ruce když jsi šla na tu gyn.ambulanci? já se jenom bojím odmítnutí. Jinak už si to nepamatuju,ale u stimulace před IVF jak se chodilo na kontroly a jaká vyšetření se dělala? Další dotaz, kontrlují se folíky před KETEM? jestli nějaký po transferu praskne či nikoliv? 🙄 🙄 🙄 🙄

katuleb
18. led 2013

@lucmora ahoky,no já mužu na krev k sobě a muj gyndař to zvládne ten den vysledky už jsem s ním o tom mluvila...

kinos
18. led 2013

@lucmora Nejlépe si tam zavolej a poptej se, jestli by tě brali, jenom jsem měla sebou papír, jaké výsledky chtějí z Heliosu vědět. A jen se bere krev a pak jeden ultrazvuk u KETU nevím.