Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

genio
2. črc 2014

@sasanka033 no mám klasické jehly, takže celou jehlu zapíchnout? no já mam první den píchat Diferelin nebo jak se to píše a od 2 DC i to druhé. a říkali mi to tak jak jsi psala, že pokud MS dostanu po 13 tak je 1 DC až následující den

sasanka033
2. črc 2014

@genio tak to jo🙂 no jak bych ti to..ono to proste nejde, je to proti fyzice, abys to zvladla nezapichnout cely a zaroven zmacknout, abys to vstirkla🙂 jde to jako proti sobe, ze jo🙂 mas pichat do bricha? esli mas trosicku spek, tak to pujde samo, neboj se🙂 kazda jsme se baly a vsechny jsme to zvladly🙂 co mas na ten 2DC po tom dipherelinu?

genio
2. črc 2014

@sasanka033 merional...jj špek mám 😀 to se nebojím 🙂 tak děkuji za rady, večer budu zkoušet 🙂 ty jsi taky absolvovala krátký protokol?

sasanka033
2. črc 2014

@genio to je strasne zvlasti, jeste jsem o takovym postupu neslysela!
jojo, ja uz mela vsechny mozny protokoly: kratkej, dlouhej a s antagonisty.
tak hodne stesti a neboj se! mozna te bude ten hormon trosku palit, tak se na to priprav.

kejtblue
2. črc 2014

@madlenka87 V patek budete mit dalsi vysledky testu nebo co konkretne se bude dit? At vim na co mam drzet palce? 🙂
@petule1983 To me mrzi ze to nezvladnete jeste tenhle cyklus :/ Ty jsi tam prisla v den ovulace na utz a sliznice byla nizka? To znamena ze si neovulovala nebo jak ti to vysvetlili? Ptam se protoze vim ze od toho pak davaji Duphaston pred transferem..tak se divim ze te poslali domu. A ten estofem je na co?
@genio Niceho se neboj, to zvladnes! Taky sem se ze zacatku klepala, pritel me musel u toho drzet za rameno, ale po chvili uz jsem si to pichala malem po slepu, jak profik 🙂 Jehla tam zajede cela, ale je malinka, takze ti to ani neprijde 🙂

genio
2. črc 2014

@kejtblue no manžel hrál hrdinu že mi to bude píchat, ale včera se už začal kroutit že prvně to zkusí na nečisto a pak na čisto 😀 takže to budu dělat já a snad časem taky budu profík jako ty 🙂 kdy že to odjíždíš? budeš mít přístup na net nebo se neuvidíme tak dlouho?

kejtblue
2. črc 2014

@genio Taky sem si puvodne myslela ze to bude muset delat pritel, kterej s tim nemel problem, ale pak kdyz po me sel s jehlou tak sem zacala utikat 😀 Moc velkej pud sebezachovy..musela sem to udelat sama, proste to neslo od jinyho. Neboj, taky se "zapracujes" a ke konci stimulky ani nebudes vedet o strachu 🙂
Na dovolenou odjizdime vlastne uz pozitri, ale neboj, internet tam bude taky, me se jen tak nezbavis 😎

genio
2. črc 2014

@kejtblue ja tebe? spíš ty mě 😀 počkej jak během stimulky budu vyšilovat 😀 já jsem na to expert...hledám problémy i tam kde nejsou 😀

kejtblue
2. črc 2014

@genio To mi dost silne pripomina me samotnou! Taky obcas panikarim..ale prekvapilo me jak me ta stimulka rychle utekla a jak dobre jsem to cely zvladala. Strach mel velky oci, ale nakonec to vubec nebylo zly!
Pritel taky hodne pomohl, tim co pro me vsechno delal/dela..tudiz verim ze u tebe to bude mit stejne hladky prubeh. O to lepsi ze mas kratkej protokol, a rychleji to cely budes mit za sebou 🙂
A pak se budu tesit v prubehu dovolene na zpravy o vajickach a poctu bublinek atd.!
Ja sem to tak nejak predbezne pocitala ted, a muj transfer bude vychazet zhruba tak na 10-15.srpna..jestli vsechno pujde jak ma! Tak jsem zvedava kdo se ke me prida 🙂

genio
2. črc 2014

@kejtblue no doufám že vajucha si dají říct a porostou 🙂 pokud by to u mě šlo vše tak jak má, a něco se urodilo tak bych taky měla jít v polovině srpna 😀 to by bylo krásné teda 🙂 Manžel je zatím hodný, tak doufám že v tom bude pokračovat 🙂

madlenka87
2. črc 2014

Hlásím, že neuvěřitelné se stalo skutečností a máme HOTOVOU GENETIKU !!! 😀 Zatím máme informace jen po telefonu, ale prý úplně všechny ty testy dopadly dobře! Jupppííí 🙂 Mám dvojnásobnou radost. Hlavně samozřejmě, že to dopadlo dobře a manželova azoospermie není podmíněná geneticky, to je nejdůležitější! A zároveň jsem ráda, že už v pátek se můžem s Texlem domlouvat na dalších postupech 😉 Pevně doufám, že ta moje nově zjištěná alergie nebude žádná velká překážka!
@kejtblue To já právě vůbec nevím, co se bude v ten pátek všechno dít. Jsem prostě objednaná na konzultaci k Texlovi a víc zatím nevím. Pravděpodobně mi budou dělat nějaké další testy, protože jinak nevím, jak by se dalo přijít na to, na co jsem alergická.
@genio Moc přeju, ať stimulka probíhá v poklidu a na jehly si rychle zvykneš!

jawuna
2. črc 2014

@madlenka87 to jsou super zprávy...a jaký teda budete mít postup?

genio
3. črc 2014

@madlenka87 paráda 🙂 skvělé zprávy...takže teď hurááá vpřed 😉

kejtblue
3. črc 2014

@genio Drzim palce aby vajicek bylo dost ale ne zase moc kvuli OHSS! Takhle jsem se modlila i pro sebe, kdyz sem jeste nevedela kolik jich bude 🙂 A pak v polovine srpna do toho prastime spolu, co rikas? 😎
@madlenka87 To sou skvely zpravy, gratulace!! Ted uz jen domluvite postup a muzete snad co nejdriv zacit! Ty nejdulezitejsi vysledky mate za sebou, ted jestli budou doladovat jeste neco ohledne te alergie..to uz sou snad malickosti..

genio
3. črc 2014

@kejtblue no u mě prýOHSS vůbec nehrozí, že budu ráda jak budu mít pár vajíček :-/ tak uvidíme v pondělí na první kontrole.to už by tam nějaké mohly jít vidět že? no to doufám že se k tobě v srpnu připojím 🙂

genio
3. črc 2014

@artepka84 Tak jak pokračuješ? jak dopadla první kontrolo? 🙂

genio
4. črc 2014

co je s vámi? to všechny dovolenkujete? :-P

jawuna
5. črc 2014

@genio Asi jo ;)

kejtblue
5. črc 2014

@genio Me jich na prvni kontrole bylo videt nejak 8 myslim. Urcite tam budes neco mit, neboj! 🙂
Jo, a aby jste vedeli holky, dneska mam prvni den dovolene, jsem v Chorvatsku, ale neminim to tu zanedbavat 😎

artepka84
5. črc 2014

Ahoj holky, ja uz nejsem doma u pc, tak pisu jen tded rychle z pujcenyho, abyste enmyslely, ze na vas kaslu. Mam uz za sebou dve kontroly, vajuch cca 10, ale merostou asi nijak rychle. drzte palecky, ozvu sejak budu mit opu za sebou. myslim na vas, zatim pa

genio
5. črc 2014

@kejtblue tichá závist 🙂 pořádně si to tam užij 🙂 .... a cítila jsi nějak břicho? já právě nic moc necítím jen mám nafouklé břicho...uvidím co mi v pondělí řeknou 🙂

genio
5. črc 2014

@artepka84 Drzime drzime, neboj porostou 😉

doboszova
5. črc 2014

Ahojky holky, ja budu mit v pon.dva tydny po transferu, a testik // 🙂 mame jedno embrijko, tak snad bude vse ok.Jen se u me projevil OHSS, mam bricho jak v patem a plne vody.V pon.na kontrolu a asi mi ji budou odsavat, mam bobky.Mela to taky nektera???

kejtblue
6. črc 2014

@artepka84 Prosim te, me na druhe kontrole rekli ze jich vidi tak 15, s tim ze nektery sou moc malyinky..a tak se dokonce pocitalo s timhle poctem. No a odebrali 19..si pamatuju jak sem byla v soku! Takze to do posledni chvile nemusi nic znamenat, ty cisla sou vic orientacni! Niceho se neboj 🙂
@genio Ja nic necitila az ke konci..az tak cca 5 dnu pred odberem to zacalo byt trochu neprijemny a tlacilo to. Pak uz si pamatuju ten pocit ze sem to chtela mit venku ze sebe 😀 Ale zadna bolest, spis jen tlak a takovej neprijemnej pocit pri urcitych pohybech..
@doboszova Nemam s punkci tekutiny zkusenosti, ale jestli jsem to pochopila spravne tak se to provadi podobne jako odber vajicek. Takze bys nemela o nicem vedet ani zadnou bolest citit! Drzim palce at to dopadne moc dobre a gratulace na 😲 At je z embika krasny mimco! 🙂

genio
7. črc 2014

@kejtblue no tak mám po první kontrole, jak jsem se ptala jak to vypadá, tak mi doktor řekl že to je ještě brzy, že to je začátek stimulace, ... tak sem se ptala jestli tam neco je a on jo ze neco tam je...tak nevím co si mám teda myslet :-/ jako nějaké čísla říkal ale vůbec nevím o to znamenalo...achjo

genio
7. črc 2014

holky? můžu se zeptat co se zkoumá z té krve při jednotlivých kontrolách? zjistí se že je něco špatně popřípadě že to neroste dostatečně? nebo to se zjistí jen podle ultrazvuku? mám z té dnešní první kontroly nějaký divný pocit ☹

jawuna
7. črc 2014

@genio Myslím, že po první kontrole se ještě nedají dělat žádné závěry, to je ještě brzo...ale jinak se sledují hladiny hormonů i ultrazvuk a nějak dohromady se pak plánuje co a jak dál... Čtu občas ty Texlovy odpovědi na diskuzích a píše, že je důležité dělat odběr krve a sledovat FSH, LH a E2...ale to nám asi nikomu nic neřekne 😀 😎

genio
7. črc 2014

@jawuna no právě, ale jestli mi nechali stejnou dávku všeho tak asi dobré ne? jsem z toho fakt zmatená 😀 ach jo, ve čtvrtek další kontrola tak snad budu chytrejsi no 🙂

jawuna
7. črc 2014

@genio tak to nech na nich ;) já jsem měla furt stejnou dávku až do konce, ale to záleží asi jak to na koho působí

genio
8. črc 2014

@jawuna no ráda bych to na nich nechala, jen mám nervy na pochodu 😀 asi se zblázním