Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

klimca
18. srp 2015

@lucka1988 díky moc za zprávu 🙂 a hlavně držím palce, ať vše dobře dopadne!

merope
18. srp 2015

@klimca já co si dělala tedy spíše zpětně rešerše tak mi Helios vychází taky jako fajn a dobrý - a v tu chvíli bych volila prostě "u nosu". Přemýšlím teď, kolikrát jsem tam už byla... a je to fakt hodněkrát... 1. konzultace, odběr krve kvůli hormonům (konkrétní den cyklu), průchodnost vejcovodů (konkrétní den cyklu), konzultace k výsledkům (tam IUI ještě nešlo, protože jsem byla nečekaně již po ovulaci - mám ji dřív), ke každé inseminaci 2 kontroly, k jedné 3, 4 návštěvy kvůli IVF, pozítří tam jdu popáté. To mám cca 28 návštěv za necelý rok (6x IUI + 1x IVF) a ještě stihnu jednu s konzultací podle výsledků krve. Jo, něco by asi šlo pospojovat nebo dělat jinde - ale to pak už můžu rovnou chodit jinam.

m_o
19. srp 2015

@lukjak já jsem špinila taky a těhotná jsem už byla. Ale měla jsem to tak, že do zjištění výsledku žádné špinění až tak nějak 3 tt jsem pár dní špinila. Pak jsem ještě jednorázově zašpinila i ve 12 tt. Někdo to tak prostě má.

merope
19. srp 2015

@m_o jako že když špiním, tak stejně můžu být ještě těhotná? Tak uvidím, zítra jdu na krev, co prý ukáže definitivně, zda jo či ne. Už s tím teda moc nepočítám a abych neřešila, že to nevyšlo, plánujeme vyrazit k moři.

rehonka
19. srp 2015

@merope jakou mas pojistovnu, ze bys mela Pgd na pojistovnu??? A v jakem zarizeni ti to potvrdili... My to ted prave resime a doplatyk jsou strasne.....

merope
19. srp 2015

@rehonka Já mám OZP, ale to rozhodně nikdo neřešil - ale u mě je jasný faktor věk + jsem měla 6 neúspěšných IUI. Jinak chodím do Gennetu v Praze.

jawuna
20. srp 2015

@rehonka ja VZP a taky platila PGD

veverka.terka
20. srp 2015

ahojky, tak to vypadá, že se v září opět vrátílme po třech letech do Heliosu pro druhátko 😉 🙂
prosím, písněte mi ve stručnosti, jaká je tam nyní atmosféra, doktoři, koordinátorky, sestřičky, zda jsou příjemné, jak bývali? A co vše ted hračí pojištovna za vyšetření? jak ste spokojené celkově? díky moc 🙂 😉 mám docela strach a moc se mi nechce do celé stimulace, ale nic jinýho nám asi nezbyde. mrazáčky nemáme žádné, tak se do toho budem muset zase pustit....

hajdulak
20. srp 2015

@veverka.terka ja jsem byla tento rok v Heliosu moc spokojená... jediná malá výtka, že jsem se často musela ptát, co dál, jaký postup apod. Oni už to mají asi tak zažitý, že jim ani nepřijde, že to jiný neví (nebo v tom návalu informací na začátku zapomněl)... takový malý jednoduchý příklad.... řekly, "přijďte si na odběry". Tak jsem si říkala super, to je na chvilku a naplánovala si podle toho celý den a ono se z toho nakonec vyklubaly odběry + ultrazvuk + koordinátorka. Ale jinak max spokojenost 🙂

jawuna
21. srp 2015

@veverka.terka Neboj, zvládlas to jednou, zvládneš i podruhé 😉
Já jsem byla v Heliosu jenom s prckama, ale jsou pořád všichni super 😉

zirafka1988
22. srp 2015

Já jsem v heliosu zatím moc spokojena. A jak píše hajdulak, někdy se člověk musel více ptát. Mě bylo třeba řečeno , že mám na první odběry přijet na lačno. Tak jsem si říkala že na další mam asi taky jet na lačno. No a jelikož dojíždím 200 km tak to byl někdy zahul. Hlavně v tech vedrech. No a asi u 4 odběru mi sestřička řekla že jsem vůbec nemusela jezdit nalačno. Málem mě trefilo. Ale jinak za mě palec nahoru. Příští týden mě čeká utz a snad někdy z kraje září transfer. Máme nakonec 4 zdravé embrya.

merope
23. srp 2015

@zirafka1988 Mě přijde, že až když člověk začne pravidelně lítat na krev, zjistí, že i "nalačno" = vypít tak litr vody. Já v minulosti chodila nalačno bez jídla i jakéhokoli pití a pak to byl děs-běs, protože mě pak krev prostě neteče. Ale pravdou, že když mi řekli, že můžu přijít na odběry kdykoli do 17 hodin, nějak mi docvaklo se poptat (nebo mě možná na některé "nahnali" rovnou - tzn. nalačno to nebylo), to už nevím, jen si vybavuji, že to podali tak, že jsem to zjistila hned u prvních max druhých odběrů. Ale mám skoro pocit, že u nás přímo říkají sestry, že se máme tak půl hodiny před odběrem napít vody.

A moc gratuluji ke 4 zdravým embryím! My měli jen jednu rannou blastocytu (5. den kultivace) a ta se nechytla ☹. A to bylo 8 folikulů. Ale zase když slyším o jednom embryu z 25 folikulů, tak jsem na tom ještě vlastně dobře.

jawuna
23. srp 2015

@zirafka1988 Ty jo, tak super výsledek, to musí klapnout! 😉

krmv
23. srp 2015

helios v brne super.nam se 2iui nezadarilo a tajj nevim zda zkusit ivf ale resime trochu finance.

zirafka1988
23. srp 2015

@merope
@jawuna
No mela jsem odběr 34 vajíček. 21 se oplodnilo. 15 jich prezilo ty tři dny kultivace no a 5 den jsme měli 6 embryí.a 4 tedy nenesly moji genetickou vadu srdce. Takže i když to byl teda úbytek sileny už tedka jsem rozhodnuta ze pokud to zdraví dovoli chtěla bych všechny 4 🙂

rehonka
23. srp 2015

@merope a za PGD jsi neplatila??? My mame genetickou indikaci, musime mit chlapecky.. Holcicky jsou strasne postizene. Mam ma sebou dva potraty - 11tt a minuly tyden 18tt a uz to nedavam chodit na ukonceni.... Ted jsem musela normalne na porod... Ale i pres toto vsechno si pry budeme PGD plne hradit, tak jem z toho na masli, jsem ucitelka a manzel invalidni duchodce 😕

lukjak
23. srp 2015

Holky, náááhodou si nepamatujete kolik jste měly hcg z krve 12 den. Já mám 751 a přijde mi to docela vysoké. Díky

merope
23. srp 2015

@zirafka1988 Tak to je šílené číslo - 34 vajíček - ale zase ač to byl asi fakt záhul, tak máte co vkládat. Já jsem zvědavá na druhý cyklus, doufám, že taky bude víc.

@rehonka Já ho nakonec neměla, protože bylo jen jedno embryjko, ale i kdyby bylo, tak bych platila jen za ICSI. S vaší indikací by to mělo být na pojišťovnu.

m_o
24. srp 2015

@lukjak ja mela hcg 12 den 4 000 😀 je to individuální.

m_o
24. srp 2015

@rehonka zalezi jestli maji v heliosu s vasi pojistovnou smlouvu, jestli jo pak by meli pgd proplatit. Vseobecna ma urcite. Zkusit se na to zeptat. Ale s tim co mate za sebou nevidim duvod, proc by ho nemeli proplatit.

bobinka1987
24. srp 2015

my jsme teď taky začali chodit do Heliosu. Ale musím říct, že ta jejich slavná paní genetička nám teda nebyla ani trochu sympatická...byla na nás docela i protivná...a to jsme u ní byli poprvé...docela jsme s manželem hleděli a nechápali... 😔

jawuna
24. srp 2015

@bobinka1987 Jaktooo? 😕 Ona je úplně boží,byla jsem u ní snad 5x a vždycky byla úplně super. Myslíš paní doktorku Hořínovou?

jawuna
24. srp 2015

@rehonka To by ti měla zaplatit PGD každá pojišťovna si myslím

bobinka1987
24. srp 2015

@jawuna jo, přesně tu. Na nás byla sarkasticka, nepříjemná...asi jsme ji byli něčím nesympaticti... Ale nechápu čím...☹ Měla by se chovat profesionálně a ne, jak se ji kdo líbí... :'(

jawuna
24. srp 2015

@bobinka1987 asi neměla den, ale nějak mi to k ní nesedí 😒

bobinka1987
24. srp 2015

@jawuna nvm...taky to nechápu... Dlouze si manžela prohlížela už od vstupu a pak se ho ptala, na koho z rodičů je podobný... A pak mu řekla, že má výrazně nesymetrický. obličej a že má jednu půlku výrazně menší... 😒 (manžel má po havarce trochu hejbnutý nos do strany)...nvm, proč měla potřebu mu to říct.. A pár dalších věcí, ani se mi to tu nechce vypisovat... Byli jsme z toho zaskočeni...
Až pak jsem četla zkušenosti s ní na str. Známý lékař (nebo jak se to jmenuje) a má tam dost kladných, ale i jednu negativni recenzi... Skoro bych s ní musela souhlasit...

veverka.terka
25. srp 2015

@bobinka1987 co si pamatuju já, tak byla taky v pohodě, zvláštní....

holky, jak je to tedka s tím proplácením PGD pojištovnou?! my, když sme byly cca před 4 rokama tam, tak nám to pojištovna zaplatila...a tedka tady čtu, že někomu to platí, někomu ne. jaký sou kritéria?

bobinka1987
25. srp 2015

@veverka.terka asi měla blbej den, nebo fakt nevím... Uvidim, jestli k ní ještě půjdeme, jak se bude chovat...

merope
25. srp 2015

@veverka.terka Klíčové kritérium - doporučení od genetičky na PGD. Což ti může dát např. při opakovaných neúspěších při IVF, při IUI, pokud fakt je nějaký důvod např. v rodině, opakovaných potratech, vyšším věku či já nevím čemu všemu.

jawuna
26. srp 2015

@bobinka1987 To ona si ho asi prohlížela z pohledu genetika, to jsem o ní slyšela už z více stran, že je velkej odborník, a spousta genetických věcí se asi pozná....možná to jenom blbě řekla, určitě ji nezatracuj, je fakt super 😉