Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hanyas
12. lis 2017

@mirda79 presne jak pise linusha. Casto byva kvantita na ukor kvality. Ja mela ve finale taky 3 embryjka, ale z odebranych 10 folikulu.

mirda79
12. lis 2017

Jo,tak to jo. Díky za odpovědi. Já měla nejvíce odebraných 15 oocytů,pak potom ohromné bolesti břicha asi dva dny,kdy jsem brečela a řekla,že už v životě na to nepůjdu. Ale ještě to 3 IVF podstoupim. Teď to doma teda slyším,že jsem říkala,že už na to nepůjdu. Z těch 15 oocytů bylo 6 geneticky vyšetřených embryi,ale stejně se nic neuchytilo.

andryst
13. lis 2017

@mirda79 ahojky a to ji měla dlouhý nebo krátký protokol?

jeanne_g
13. lis 2017

@linusha Ahoj, zahlídla jsem někde, ze uz stimulujes. Jak to jde? Držím palce 😊 Já čekám na ket

mirda79
13. lis 2017

@andryst Ahoj. Krátký protokol to byl

linusha
13. lis 2017

@jeanne_g ahoj jj stimuluji ale né v Heliosu. Děkuji. Zatím jsem se stimulací na začátku, zítra mě čeká první kontrola tak uvidíme. Ale celkově mě oproti minulým stimulacím poměrně dost tahá podbřišek tak snad vše bude v pořádku 🙂 Držím pěsti na KET 🙂

andryst
13. lis 2017

@mirda79 a měla jsi něco na podporu uchycení? Akupunturu,intralipid nebo biorezonanci? Já to měla a pomohlo mi to asi k uchycení.. bohužel jsem musela jít na odstranění.. rostlo ve vejcovod.. drželi se jak malé klíšťatko

mirda79
14. lis 2017

@andryst Já sem měla z těch 6 transferů 3x akupunkturu a to před i po. Jinak nic. Při druhém transferu jsem prodělala biochemické těhotenství,ukázaly se dvě čárky,HCG bylo 425 jednotek,ale 17 den sem začala krvácet.

andryst
14. lis 2017

@mirda79 jejky vidím že máme stejně zkušenosti.. já měla v heliosu 10 embryí ale nebyli vyšetřene s toho 5 transferu dvě biochem.teu.. v Unice 2 embrya.. opět nevysetrene.. jedno biochem.teu... zbytek pět embryí z Helios převezen do Unicy.. transfery proběhly po dvou.. a nic.. teď repromeda.. 4embrya odeslaná pgs pouze jedno dobre.. to se chytlo.. a bohužel zas byl problém jiný.. je mi 38let.. třeba kdyz zmenis centru.. tak ti to pomůže.. ale jediný rozdíl jsem v centrech viděla.. byl transfer.. v repromeda na to jak jsou špičkový.. tak mají primitivní transfer. Vůbec nevím kam embryo davaji

mirda79
14. lis 2017

@andryst Taky mi je čerstvých 38 let. Jo,od Nového roku zkusíme HELIOS. Předtím to byla Repromeda, všech 6 bylo geneticky vyšetřených, takže už asi nějaký problém ve mně. Taky nás s přítelem napadaly myšlenky,jak vědí,kam to embryo vložili,ale já to neměla s čím porovnat, když jsme byli jen tady. A ty když nemáš vejcovody,tak už nemůžeš podstoupit IVF?

andryst
14. lis 2017

@mirda79 me bude v březnu 39.. tak ze za pět dvanáct to doháním.. můžu ale bohužel uz nemám žádný pokus na pojišťovnu.. a myslim ze částka 300tis.. stacilo

mirda79
14. lis 2017

@andryst Tak to je mazec,ta částka. Ještě sem zapomela napsat,že před posledním transferem jsem byla v lázních, takže to tělo mělo být maximálně připraveno a nic.

andryst
14. lis 2017

@mirda79 tak ze kdyz jsem teď šla na transfer.. a ležela na lehátka tak mě to zarazilo ze v repromeda mají vše enonuno a transfer tak primitivní... a měla z toho blbí pocit že doktor vůbec neví kam ho vkládá.. možná to mělo vliv i na to mimo delozni.. ale samozřejmě ti řeknou že nemělo.. v Helios je transfer děkana pod ultrazvukem...vidis přesně kam ti embryo dávají.. v Unica transfer děla bez ultrazvuku ale zas na kater který je zaměřený podle tvé dělohy.. jediná repromeda ti to da a ani neví kam. Tak ze z tohoto jsem dost zklamaná.. ale zas jediná trvala striktně na vyšetření embryí .. tak ze vím že i když mám vždy hodně vajíček a embryí.. tak mi byly na nic.. protože jsem nevěděla který je ok.. tak ze x transferu a k ničemu

andryst
14. lis 2017

@mirda79 no vidíš nad tím jsem také přemýšlela.. tak už taky nevím co bych pro to udělala.. v mém případě je ted uz jedno kam mi ho dají.. když nemám vejcovody..

mirda79
14. lis 2017

@andryst Teď si mě teda zarazila,nám bylo řečeno, že když už máme takto vysoký věk,tak by se mělo embryo vyšetřit. Pokud by to neměl HELIOS vyšetřovat,tak to je pak k ničemu vkládat

mirda79
14. lis 2017

@andryst Kdo ví,jestli si člověk může říct,že to chce nechat geneticky vyšetřit

pipinka
14. lis 2017

je možný si to říct když to chcete, také jsme si to řekli a trvali si na tom. vy si to platíte

mirda79
14. lis 2017

@pipinka Ale genetiku snad platí pojišťovna,ne? To je ta nejvyšší částka pro pojišťovnu.

andryst
14. lis 2017

Když jsme byli v Helios měli jsme pojišťovnu 211 a ta to neproplaci.. a ani nám to nenabídli te vůbec neco takoveho je.. šli jsme do Unicy a opět to stejně tim ze jsme byli u 211 tak opět to neresily .. tak jsme odešli a šli do repromeda a měli 211 i přesto nám bylo řečeno že nemá smysl dělat dalsi cyklus když nevysetrime embrya...tak jsme do dalsiho 3cyklus šli ale s tim ze si to musíme zaplatit sami.. a zjistily že máme hodně špatných.. jen jedno dobře ale zas tohle.. každopádně 4cyklus už jsme změnily pojišťovnu která gps proplaci.. tak ze tím jsem jen chtěla říct.. že vždy každé centrum má nějakou chybičku.. a myslím si když se tě to ma chytit tak se tě to chytne a když ne .. tak ti nepomůže ani svecena.. tak ze pokud nás pojišťovnu co ti to připlatí tak ti to určitě v Heliose udělají.. u mě v tomhle trochu pochybily.. ale po jiné stránce na nic nemůžu říct nic špatného..

linusha
14. lis 2017

@mirda79 genetiku platí jen někdy pojišťovna, musí k tomu být indikace. Jinak třeba my chtěli v Heliosu taky genetiku a museli by jsme si ji komplet zaplatit protože Helios nemá s 211 kterou mám, smlouvu na genetiku takže by to neproplatili a v Heliosu to nejde jak jinde že se genetika u 4 embryí udělá na pojišťovnu partnera. V Heliosu nám tvrdily že nemáme indikaci pro genetiku. V současném centru už najednou indikaci máme.

andryst
14. lis 2017

@mirda79 henetiku platí všechny pojišťovny kromě 211 ministerstvo vnitra .. ta jediná ne.. proto jsem to teď zacvakala ja.. pak už jsem nemohla změnit pojišťovnu az teď..od nového roku..

lenusaak
14. lis 2017

@mirda79 pojistovna to neplati nebo jak ktera to uzna. Tusim ze vzp s tim problem nema, ale treba ministerstvo vnitra neprispeje/ nezaplati

pipinka
14. lis 2017

@mirda79 ano platí pojištovna ale jen z části. mám VZP . Oni z embrya vezmou vzorek biopsií a posílají to na vyšetření. Zrovna na výsledky čekáme-má být za 2-3 týdny. za vzorek biopsií z embrya jsme platili 14500kč-zbytek pojišťovna proplácí

lenusaak
14. lis 2017

@linusha kájí jinde to uznani na partnera jo??? To je dibry!!

andryst
14. lis 2017

@linusha byli jsme jak na potvoru ona 211.. když jdeš poprvé.. nevíš vůbec o co gou u druhého cyklu uz se začíná trochu orientovat.. a u třetího jsi už hodně v obraze...az štve doktorky kolik toho člověk vi

linusha
14. lis 2017

@lenusaak ano co jsme se na to ptali tak nám řekli že mají nějakou dohodu s některými pojišťovnami že pokud paní má 211 a pán jinou tak 4 embrya jdou vyšetřit na partnera. Což mi přijde super. Ale těžko říct jestli toto bude i po novém roce protože se mají některé věci co se týče IVF měnit a prý ty úhrady budou jinak.

mirda79
14. lis 2017

Jasně, rozumím tomu. My jsme museli pojišťovnu změnit, jakmile jsme se rozhodli pro ivf a šli k VZP. Jinak by jsme si zacvakali taky

lenusaak
14. lis 2017

@andryst presne tak!!😊 Ja uz pak byla chodici prirucka k IVF😀Ale u prvniho cyklu jsem ani nevedela co to je zlratka KET 😀😀

andryst
14. lis 2017

@lenusaak jojo pak už jim člověk leze na nervy.. Jinak tak to potěš pokud se zas bude neco menit ohledně pojišťovny to uz me asi klepne.. další takové částky..

mirda79
14. lis 2017

Tak to já budu podstupovat 3 ivf,ale moc toho nevím, protože s námi moc nikdo nekomunikoval, takže asi tak.