Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

wrtulka
21. srp 2009

Teda a jak dlouho s snažíte?
Mě je 27 manžovi taky 27. U koho je problém u tebe nebo u manži?
U nás u manži ☹
Víš myslím že v tomhle směru když už člověk dojde až k IVF je fakt lepší být v pohodě a klidu doma bez zbytečných stresů..

ivanau
21. srp 2009

Snažíme se necelý rok, ale nechali jsme si udělat vyšetření před prázdninama - pro jistotu aby se vědělo jak to vypadá a problém je u manžela. Nevím přesně jak se to jmenuje, ale měl 97% špatných hlaviček a 27% ocesáků a 57% těch spojů mezi hlavičkou a ocáskem, podtrženo sečteno 1,5% normílních a bylo nám doproučeno IVF-ICSI a nechtěli jsme čekat jestli se nám podaří otěhotnět po 2, 5, 10 nebo kolika letech.
Jak je to u vás?

wrtulka
21. srp 2009

Inau supr přístup neboj brzo se díky IVF zadaří 😵
my se snažíme rok a půl.. od ledna 2008 .. půl roku nic a pak jsem manžu vyhnala na spermio a bylo vymalováno ☹ ☹ jsm na tom podobně jak vy jen nevím kolik % čeho mám poškozný prostě víme že míváme 0-10 % dobrých ale malý počet jen 3-6 milionů .. průser je že máme ještě navíc uvnitř poškozeno u většiny DNA..
Takže poslední IVF skončilo bez transferu embrijk - všechny se nám zastavily

ivanau
21. srp 2009

To jsem ti četla v profilu, to mě mrzí...a jsou schopní se tomu příště vyvarovat?...právě mám taky strach jak to všechno dopadne... Jak to bere manžel? Můj z toho byl špatnej a teď ho hlavně drtí ty moje injekce ☹ prý by si je nejraději píchal sám

wrtulka
21. srp 2009

Ivan manža to zvlándul. Ale moc nás to oba bolelo..
Jak se toho vyvarovat.. to je na IP máme nějaký plán..ale je to složitěšjí..
Ty injekce jsou v pohodě ale byli jsme z nic nejdřív oba solidně rozhození.. pak mi jich několik píchal manža než jsem se to naučila.. ale nakonec to byla fakt pohoda.. teď už se jich nebojím 😵

wrtulka
21. srp 2009

Jinak ty se neboj bez transferu bývá IVF fakt máálo kdy my sme prostě exoti no 😠
ale my se nedáme, nevzdáme to přece nejde! 😉

ivanau
21. srp 2009

Právě mám ještě kamošku v práci a té se stalo to stejné co vám a k transferu vůbec nedošlo... 😢

Jak říká moje mamka, smutní budeme když se to nepodaří tak jako tak, ať se těšíme jak chceme. Člověk má nějaké očekávání a přiřozeně ho mrzí, když se nepodaří to co si přeje...

Jsme teda dneska nějaká unavená, hůř se mě z obavy z nové injekce spalo a tak mě padá hlava 🙂

IP mi klidně napiš, když budeš mít náladu a chuť...

Vzdát to určitě nejde, také jsem se rozhodla bojovat děj se co děj... 😵

wrtulka
21. srp 2009

ivan a ty pícháš ráno nebo večer? já píchala v 8 večer.. před spaním..
ale je fakt že se mi úplně vždycky rozbušilo srdce když přicházela 8 má..a píchání..
ale neboj už brzo budeš píchat pregnyl a budeš to mít za sebou 😵
tedy aspoň tu píchací část..

wrtulka
21. srp 2009

ivan máš IP

ivanau
21. srp 2009

wrtulka IP

ivanau
21. srp 2009

Píchám si ráno v 7, o půl 7 to vyndám z lednice a v 7 píchám, vyovuje mě, že jsem ještě rozespalá a taky, že na to přes noc tolik nemyslím. Bála jsem se, že to bude horší, i když tu dnešní cítím jako modráka.

Chci se ještě zeptat, když ti odsáli vajíčka, tak je oplodnili ten den??nebo kdy jsi se dozvěděla, kolik je jich oplodněných?

wrtulka
21. srp 2009

Oni je oplodní hned ten den..
ale ten den ti řeknou jen kolik jich bylo .. a já z nich ještě dostala infošku jeslti se nám navázaly spermouškové na PICSI..to asi nebudeš znát .. kdybys chtěla vysvětlím..
Druhý den v 10 h voláš (to dostaneš napsaný na papíře přesně který dny v kolik hodin máš volat)
a tam se dozvíš kolik vajíček bylo zralých a kolik se jich oplodnilo

ivanau
21. srp 2009

To zas bude čekání a nervů... 🙂

To vážně neznám, ale vím, že tuto metodu helios dělá...

wrtulka
21. srp 2009

No tak vidíš znáš..
tady na koníkovi jsem o ní něco našla..
ale jinde ji nenabízí (myslím v ČR) jen v Heliosu. A je to o tom že spermie se musí proikousat nějakým gelem a přichytit se k nějakým kuličkám nebo čemu - a ty mají (měly by mít) stejnou strukturu jako vajíčko.. vajíčko by si samo od sebe mělo "vybírat" jen dobré spermie - kvalitní, pohyblivé - prostě ok.
No takže tohle má simulovat přírodní výběr spermie - zvýšit šanci - protože když vybírá spermii pro ICSI doktor tak může vzít "špatnou" takhle je ten výběr "na přírodě"

wrtulka
21. srp 2009

Ivan jo je to adrenalin - to volání 😀 jak to dopadlo..
my měli do 3 tího dne krásný embrijka a 5 tý den volám a ony všechny špatný 😲 ☹

ivanau
21. srp 2009

Aha, tak třeba to pomůže 😵 😵 😵

No dovedu si představit i lepší adrenalin 😀

Takže když oni ví, že jsou ty spermie některé špatné - myslím tu morfologii- tak to jsou schopní při ICSI rozeznat ne?? Která je ok a která ne... nepozná to geneticky, jestli tomu dobře rozumím...?

wrtulka
21. srp 2009

ano je předpoklad že když spermie dobře vypadá je v pořádku i uvnitř..
ale u nás se ukázalo že to tak není..
dovnitř na DNA nevidí to se zjišťuje nějakým spec. vyšetřnením my si na něj čekali 6 týdnů - na výsledek
a u toho musí spermi zabít 😉
nic frčím domů budu v pondělí tak pak písni jak jsi dopadla na UTZ i když to půjdeš asi až v pondělí nebo úterý vid?Měj se a neboj dopadne to !

evuliss
21. srp 2009

Ahoj holky,tak jsem vás dočetla,no vy jste toho nabrebentily!! 🙂
Tak se připojuji po dvoudenní pauze-makala jsem v práci dlouho do noci.
Tak já taky píchala Merional a Decapeptyl,vždy v 9 ráno a sama.....Ale moc mě nešlo to ředění toho Merionalu,tak jsem šla tady na zdr.středisko a známá tam dělá sestru u prakt.doktorky,tak mě to naředila a píchla......Můj přítel (nevím jestli jsem to tady už nepsala) má morfologii 0% takže všechny spermijky špatný-bez ocásků,hlaviček apod.Stejně jsme po IVF měly ze 17 odebraných vajíček 5 krásných embryjek,takže ICSI funguje 🙂
Na celé IVF od první injekce jsem měla taky vždy nechopenku, v práci by mi stejně každý den (skoro) nedaly volno na dojíždění na krev a UTZ takže být v klidu doma bylo lepší...ale jak kdo.kdo to má blízko a doboru práci tak může makat i tak...Každá máme taky jiné bolesti.....
Přeji klidnou stimulaci a úspěšné píchání injekcí,já z toho taky vždy měla vítr i když už jsem to prodělala 3x ☹

evuliss
21. srp 2009

Ivanau- taky jsem se bála odběru vajíček(nesnáším nemocnice) byt i na hodinu!
Ale tam jsou fakt milý.takže prostě ulehneš do postele,pak na sál,na 10-15 minut usneš a máš to za sebou.Mě teda pak dost bolelo břicho ☹ ale za dvě hodinky jedeš domů....
Po injekci jsem taky párkrát měla modřinu na břichu,ale to je tím že jsem si při píchání zrovna trefila žilku a to se může stát i zdrav. sestře jak mi řekla sama....
Na OPU jsem šla tuším 18 den...

ivanau
21. srp 2009

Evuli, dneska jsem se tady pěkně rozkecaly 😀 díky za info...OPU je odsátí že? asi je to individuální ne?

evuliss
21. srp 2009

Jo OPU je odběr vajíček pod narkozou....to jo to jste se rozkecaly 🙂 ..
Je to hodně individuální,hodně holek to ani nepozná že byly na sále,já měla dost bolesti-mírnej hyper stimulák!! 😠
Ale co ležely dvě holky se mnou tak je ani břicho nebolelo takže opravdu jak kdo...

ivanau
21. srp 2009

No uvidíme... Třeba dneska jsem upně šíleně unavená a mám takovou horkou hlavu nebo jak bych to popsala 😅 😀

evuliss
21. srp 2009

tak si raději lehni,některá to snášíme hůř,bohužel,taky jsem byla vždy unavenější

ivanau
21. srp 2009

Jdu chrnět, tak pěkný večer a snad se tady brzo zase potkáme na pokec 😉

evuliss
21. srp 2009

doboru noc,určitě se tady potkáme 🙂

evuliss
23. srp 2009

Ahoj,,,jak se vede holky???Já usínám za pochodu,jsem od rána do večera v práci 😝

ivanau
23. srp 2009

Ahoj, já zrovna náhodou mrkla...Měli jsme pěknou neděli a chystám se na kutě...ráno šupajda na krev 🙂

ivanau
23. srp 2009

Evuli co děláš za práci?

evuliss
23. srp 2009

Tak dobrou noc a ať je vše v pohodě!Taky jdu spát,zítra zase do práce,už jsem mrtvá únavou v tom horku 😖

ivanau
23. srp 2009

Dobrou noc 🙂