Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

marcellkaks
15. lis 2019

Dávám vědět , 7 den od KET 🤫

hanyas
16. lis 2019

@marcellkaks je tam! Potichoucku gratuluji 😊

marcellkaks
16. lis 2019

@hanyas děkuji 😉 teď aby sílil a vydržel 9 měsíců 💪 musíme verit

ivivka
16. lis 2019

@marcellkaks gratuluji a držte se navzájem a tesim se na další zprávy 🥰🥰😊😊

hanyas
16. lis 2019

@marcellkaks na 7.den je to krásná čárka. Máš v bříšku bojovnicka 😉

marcellkaks
16. lis 2019

Děkuji všem. Dám zase vědět. 😉

marcellkaks
21. lis 2019

HCG 33,4 😭 takže ještě horší než minule ...v pondělí znova odběr. Jako nemám náladu , už dál

ivivka
21. lis 2019

@marcellkaks ahoj, počkej, kolikaty den? Nehazej flintu do zita!!!!!

marcellkaks
21. lis 2019

@ivivka dnes 13 den. Jo četla sem zázraky že holčina měla 15 HCG a porodila apod. Jenže mám strasnej vztek zas mám věřit a zase se to semele jak poprvé to mi Dr i Lexaurin dala. Akorát nervy, jasné že chci aby to vyšlo ale je to silenej zápřah na nervy.

ivivka
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcellkaks
21. lis 2019

@ivivka teď s tím nepočítám byl by to sakra velkej zázrak. Jako mam strach a hroznou nechuť to zkoušet znova. A další věc je to čekání zas na MS , na ovulaci na všechno. A to mám 15 kg nahoře. Nikdo neřekl, že to bude tak hrozně těžký 😭 všichni jak musím věřit a že nervy tomu nepřidají. A nebo zas že se na to moc upínám, že na to nemám myslet. Tak co mám teda dělat
Tento pokus sem chodila do práce a fungovala " normálně" a co z toho. Jím zdravě, vitamíny, atd ...metody PICSI a MACS a tak co je špatně 😭

ivivka
21. lis 2019

?@marcellkaks mne přišli na to, co je spatne, až při porodu. Mám prirostlou dělohu k břišní stěně, utz ani jiné zobr metody to neukazi, ale proto se mi to nechystají, resp chytlo a vypudilo. Tím chci říct, ze někdy holt jsou všichni kratci. Kolikaty ivf a ket mas?

marcellkaks
21. lis 2019

@ivivka jsem na začátku a oproti jiným bych měla být potichu obdivuji všechny co do toho šli xxxx. Já mám za sebou 2x porody potom mimoděložní vejcovod, další porod a pak zas mimoděložní druhý vejcovod. 8 let nic a teď 1IVF , ET skončil ZT a teď 1.ket. Proč další dítě když už mám tři ? To bylo s prvním mužem - ( jeden otec děti) muž odešel a já sem potkala svého manžela a on nemá žádný děti a vzal si mě se třemi dětmi a je to nejúžasnější člověk na světě a já mu chci dát miminko, ale vzal si mě s tím že nic nebude po 5 letech nám hořel barák a málem to skončilo hrozně a to mě nakoplo, že chci jít do IVF. ( Ve zkratce). Testy v Heliosu ok. Jen 30% dna fragmentace proto ty metody. Vim ze další pokus nebo další může vyjít ale tu odvahu a chuť do toho jit

ivivka
25. lis 2019

@marcellkaks já vím, moc Ti rozumím, ale nic než čekání “na zázrak” udělat nemůžeš. Taky mám za sebou peripetie s mimodeloznim, vejcovod pryc atd Atd, ale neboj, když to moc chceš, určitě se postesti!
Byla jsi dnes na krvi???

marcellkaks
26. lis 2019

@ivivka včera krev HCG 1.8 a jak sem se ráno vrátila z krve dostala sem menstruaci celý den sem prospala nebylo mi dobře, dnes už vše ok jen silná MS. Jedno z těch 5ti embryí to přece musí být. Teď máme ještě tři. Řekli jsme si doma, že zkusíme ještě jedno a pokud "nic" chci mluvit s Texlem co dál...třeba odběr krve jestli se něco někde nepodelalo, nevím ani co by šlo udělat. Furt čtu jak píše vše o kvalitní stimulaci a kvalitě embrya atd tak "proč nic 😪" ale to je asi takové mě vnitřní zoufalství.

jawuna
28. lis 2019

@marcellkaks To je fakt škoda, je mi to líto 😢 vždycky jsem si říkala, že když se to nepodaří vůbec, tak se to asi líp přijímá, že to prostě nejde, než když jo, ale jen na chvíli ☹ ale taky znám ty stavy zoufalství 😠 ale nakonec se to povedlo ❤, tak prostě musíš věřit

marcellkaks
28. lis 2019

@jawuna děkuji, věřím musím věřit. Jedno z těch třech to prostě je 🙏 😉 na další IVF proces už nepůjdeme, takže to musí vyjít 🙂

ivivka
30. lis 2019

@marcellkaks vyjde to, neboj, já jsem po tom ZT po druhem ketu jela na dovolenou, úplně jsem se hodila do klidu, nevím jak, ale proste se mi povedlo být nad věci, další ket jsem měla hned v dalším cyklu po revizi a vyšlo to

marcellkaks
2. pro 2019

@ivivka děkuji, řekli jsme si o víkendu, že prostě ty tři mrazáčky zkusíme a když to nevýjde, tak jsme to aspoň zkusili, asi to tak má být, ale pořád jsou ještě tři a budeme bojovat, hlavně, že jsme zdraví a máme se rádi. Asi mě uklidnilo i to, že jsem manželovi plakala na rameni, že je mi lito, že to nevychází, a že pochopím, když to vůbec nevýjde a nebude mě chtít...😢 no tak mě uklidnil 😍 ale asi to chtělo ven ty moje pocity a potřebovala jsem slyšet, že nebude naštvaný a zklamaný, vím, že nebude , mám v něm oporu ale chtěla sem to slyšet. Takže bude se bojovat 👏

ivivka
3. pro 2019

@marcellkaks to víš, ze to vyjde, moc Ti to přeju. Včera jsem se o tom bavila s mým chlapem, protože na to nějak přišla řec a říkal, ze prvnímu a druhému KETu moc věřil, pak ze ho to ZT semlelo a už tomu neveril, takže úplně stejně jako já, já už jsem pak o tom ani nepremyslela, nechala jsem to být a asi to bylo správně. Udělejte si hezké Vánoce a uvidíš, ze bude vše dobrý. Kdy jdeš na kontrolu a řeknou ti co a jsk?

marcellkaks
4. pro 2019

@ivivka Jdeme teď v pátek i manžel. My jsme čekali, že to výjde taky hned, oba ok a já za sebou už tři děti akorát, že nemám vejcovody....vyšlo, ale ten ZT v 10 tt to byla krutá rána. Ještě si pamatuji, jak sem hystericky plakala koordinátorce do telefonu, ať to ze mě hned vyndají. Ale co má být bude, co nemá nebude. Budou Vánoce a já se hrozně na ně těším, už peču a dárky už mám , pomalu dělám výzdobu a je mi fajn. Uvidím, jak to dopadne v pátek, jestli nějaký testy nebo něco sama nevím. První pokus sem byla doma, druhý v práci, ale nevěřím, že to na to má vliv.

marcellkaks
8. pro 2019

V pátek utz sliznice 6mm, Texl st.na utz mu říkám, že jako třetí transfer že jsem z toho hotová, v neděli ( dnes) znova utz sliznice 8mm pojďte do Ket jsou Vánoce a čas vánočních zázraků, nahoře hlavní koordinátorka ta už z nás je hotová když nás vidí , tak to bylo fajn a prej chcete si vybrat kdo vám to udělá 😄😄 a já že chceme mít kluka Kubíčka tak že by mohl mladej Texl a prej máte ho mít 😄😄 a máme tranfres 12.12 v 12:12 hod páč je to je krásný datum 12.12 ( to říkal i Texl dole kde jsme hodinu čekali páč jsme došli na 7 a ono se v neděli začíná až v 8) a manžel jí říká tak nám to dejte na 12 hodinu a máme to 12:12 😄 test na Štědrý den 😄 tak prý na nás bude koordinátorka myslet jak ráno bude zdobit stromek 😄 tak snad se nám ten vánoční zázrak povede. 🍀♥️🎄

ivivka
9. pro 2019

@marcellkaks musí se to povést. JT to zvládne na 1s * a ty potom taky. Též na Tebe budu myslet!

marcellkaks
9. pro 2019

@ivivka Děkuji. Dám vědět , ale testovat budu fakt až na Vánoce, vydržím to...možná 😀

zuzkahan
13. pro 2019

Ahoj holky, jdu poprosit o rady a vaše zkušenosti. Mám syna a dva roky se snažíme o druhé. Jsem bez jednoho vejcovodu, před týdnem jsem byla na vyšetření průchodnosti vejcovodů, ze kterého vyplynulo, že je ten druhý nejspíš neprůchozí :( Bylo mi doporučeno IVF. Zatím jsem byla na konzultaci v CAR obilní trh a Heliosu v Brně. Na Obilním trhu mi bylo řečeno, že můžu hned stimulovat, následně ET. Dnes v Heliosu mi řekli, že doporučují jeden měsíc odběr vajíček, vše zamrazit a až další měsíc ET, že si tělo odpočine a mají větší procento úspěchu. Já bych tedy nejraději hned vše v jednom měsíci, ale nechci to zbytečně uspěchat a pak být zklamaná. Jinak hormonální profil mám v pořádku, AMH 2,1, spg v normě. Předem děkuji a přeji krásný den 😊

ivivka
13. pro 2019

@zuzkahan zdravím, já mám též jen jeden vejcovod a museli jsme podstoupit ivf. Já si et nechala udělat hned po odběru, ale za mě nedoporučuji, nechytlo se, tělo je opravdu “prehormonovane”, takže teď už bych volila ket v dalším cyklu. Já mám mimi ze 3.transferu a z Heliosu, tzn já mohu Helios rozhodne doporučit

marcellkaks
14. pro 2019

@zuzkahan pokud budeš chtít tak i ET ti v Heliosu udělají. Taky mi říkali , to co tobě ale já chtěla honem hned a nebyl problém.

anitram16
Autor odpověď smazal
Zobraz
jawuna
15. pro 2019

@zuzkahan Udělají ti obojí, pokud nebudeš mít hodně vajíček, ale rozhodně doporučuji KET, je to víc v klidu, neřešíš, jestli bude transfer a kdy, ale jdeš rovnou objednaná na určitý čas a víš, že embryo je a je ok ;) Na Obilňák bych fakt nešla, to je na mě moc retro a zrovna při IVF to není úplně žádoucí 🙂 Myslím, že sis vybrala dva úplný extrémy

marcellkaks
23. pro 2019

Tak 3 transfer nevyšel. Krev negativní. Ten mi ten utroš dal zabrat, prsa, zvracení, nálady hrozný takže si dáme pauzu a třeba za 2-3 měsíce nebo na jaře pro shněhuláčka ☃️ máme ještě dva. Všem přeji krásné Vánoce plné pohody a klidu a lásky 🎄😉