Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
16. čer 2014

@silwin To se asi nedá napsat do jedné věty 🙂 Začíná se tím, že ti udělají všechny možný vyšetření (hormony, imunologii, genetiku), u partnera spermio a ještě další testy a podle toho jak to dopadne tak ti pak něco doporučí. Vy už nějaké vyšetření máte? Protože je asi rozdíl jestli děláš IUI nebo IVF, nebo teda každý je úplně něco jinýho 😉
Docela často slídím na stránkách Heliosu v diskuzi, určitě tam najdeš odpovědi a nebo jim napiš.

silwin
16. čer 2014

Vysetreni mame vsechny🙂

jawuna
16. čer 2014

@silwin a co vám doporučili? 🙂

silwin
16. čer 2014

No umele oplodneni, asi ti iui, ale ja teda netusim, jaky je rozdil mezi iui a ivf...

brunetka_a
16. čer 2014

@kejtblue mno s tebou asi 🙂 jé, já chci taky 19 vajíček 😀

jawuna
16. čer 2014

@silwin No když děláš IVF, tak se musíš stimulovat lékama, pícháš si injekce, pak se dělá odběr vajíček a v laboratoři se to oplodňuje a pak se tam asi týden kultivují embrya a pak ti jedno transferují a ostatní zamrazí. A IUI je jenom že vezmou spermie a špíchnou ti je dovnitř 🙂

silwin
16. čer 2014

@jawuna aha tak tedy mluvil o ivf🙂

jawuna
16. čer 2014

@silwin No tak to je to co tady teď podstupují holky 🙂 třeba kejtblue si teď píchala injekce a dneska byla na odběru vajíček...a zítra jí řeknou, že byly všechny zralé a všechny se jí oplodnily...a za 5 dní jí řeknou, ale paní, co budete s tolika dětma dělat? 😀

patricia00
16. čer 2014

Ahojte, poprosim o radu skusenejsie 🙂 . Dnes som bola na 1 kontrole (6DC) a na ultrazvuku bolo vidno 10 vajuch. Znizili mi davku liekov a kazali mi prist o 2 dni na 2. kontolu. To je dobre znamenie alebo nie. Dakujem za odpoved.

jawuna
16. čer 2014

@patricia00 Ahojky, já si teda myslím, že je to dobře, ne? Holkám taky snižovali dávku a kolik měli vajušek 🙂

patricia00
16. čer 2014

@jawuna Ja sa len bojim, aby ich nebolo vela a malých nevyvinutých. No ale dufam, ze je to dobre

jawuna
16. čer 2014

@patricia00 neboj, v Heliosu ví co dělají ;)

kejtblue
17. čer 2014

@petule1983 Dekuju, nebyt toho strachu z OHSS tak mam z takovyho poctu neskutecnou radost! Financne je to sice palka, ale nechali sme je oplodnit vsechny, abychom nasim bublinkam dali co nejvetsi sanci 🙂
Dneska v 10h si mam volat aby mi rekli kolik vajicek bylo zralych a kolik se povedlo oplodnit, tak sem napnuta!
Zatim jeste porad krvacim, ale kdyz rikas ze je to bezne, tak si s tim hlavu nelamu...
Troufam si rict ze je mi dneska rano o neco lip nez vcera, ale nechci to zakriknout 😀
Jak se dari tobe Petulko?
@kinos Ja mam dojem ze Utros a Duphaston sou v podstate to samy, oboji je Progesteron...jak ses citila po tom Utrousovi?
@jawuna Dojima me jak tady na me vsichni myslite a posilate pozitivni vibrace, a moc si toho vazim! Tudiz dneska po 10h dam vedet dalsi novinky a doufam ze budou dobre! Nevim jestli zrovna vsechny se dostanou az na konec, jak predpovidas, ale rozhodne by to byla prca! 😀 By pro nas museli otevrit novy mrazici oddeleni! Ne, ja budu vdecna za jakoukoliv rezervu, hlavne kdyz bude co mrazit!
@brunetka_a Mela si takovou volnejsi svetlou halenku a vlasy zhruba po ramena? Jestli jo, tak myslim ze si te pamatuju 😎 A vajicka budou, neboj, jen jeste par dnu vydrz 😉
@patricia00 Me i @petule1983 davku taky snizovali, a ona mela 25 a ja 19 vajicek, takze se niceho neobavej. I kdyby jich par bylo o neco mensich, tech vetsich porad bude vic!
@silwin Hodne stesti do zacatku IVF!

artepka84
17. čer 2014

Ahoj holky, můžu se přidat? Pozítří začínám píchat Diphereline, už z toho všeho jsem nervózní. Je to už moje čtvrté ivf, ale první v Heliosu, tak snad přinese štěstí.

artepka84
17. čer 2014

@kejtblue Držím palce a moc závidím, že už máš za sebou odběr! Určitě se aspon 10- 15 bojovníků oplodní, což je super počet!

kejtblue
17. čer 2014

@artepka84 Vitej! Mrzi me ze to musis absolvovat po tolikate...kde si byla predtim? A uz nejaky detusky mas?
Jinak tvuj odhad byl spravny, dneska jsem volala do laboratore, a z 19 vajicek bylo 15 zralych, a 11 se povedlo uspesne oplodnit! Tudiz sem moc spokojena a doufam ze budou dal bojovat statecne, a dozvim se dobry zpravy az pozitri zase zavolam! 🙂

brunetka_a
17. čer 2014

@kejtblue ano to jsem byla já....tak to máš krásné zprávy, uvidíš, že to bude dobrý 😉 můžu se zeptat jak probíhal ten odběr, na kolik hodin jsi tam měla být atd... ? 🙂

artepka84
17. čer 2014

@kejtblue Díky, byli jsme předtím v Iscare. Bohužel po třetím ivf jsem měla rany potrat a zadne deticky zatim nemam:(
Super, 11 je krása, držím palce! A už je Ti lip? Ja byla vzdycky ko tak 2 dny po odberu a pak uz dobry. ..Pokud nam to obema dobre pujde, tak v dobe meho odberu uz budes davno drzet pozitivni testik🙂

kejtblue
17. čer 2014

@brunetka_a takze uz sem videla tebe i @petule1983, mam z toho radost!
Do Heliosu sme prisli na pul 8, sli nahoru odezvdat vyplneni formulare, souhlas se zakrokem, souhlas se odberem spermii..proste administrativa. Pak sme zaplatili, a pritel sel ze sebe vydolovat plavciky a ja sla na luzkovy oddelenni. Podle toho kdy sem si den a pul predtim pichala pregnyl me vzali casove na sal. Cekala sem na tom luzkovym tak hodku, pak sem sla na sal..a pak uz nic nevim 😀
Probudila sem se zase na pokoji, a pry sem v deliriu jeste volala priteli a neco mu mumlala nesrozumitelne. Pak sem si zdrimla tak hodku a to uz sem se probouzela strizliva a pritel si pro me prisel.
Potom zase do druhyho patra za koordinatorkama aby nam rekli kolik vajicek bylo odebrano a dali mi recept na ten Duphostan, a doplaceli sme za oplodneni protoze sme jich chteli vic nez tech 8 co je v cene.
Asi tak :D
@artepka84 No, dneska mam ten druhej den, takze urcite lip nez vcera, ale zadna slava..dneska pritel uz musel do prace (vcera tu se mnou byl celej den) tak sem si musela uvarit atd. a to uz sem citila ze je cas si lehnout zase na chvilku.
Strasne doufam ze mas pravdu, a fakt to tak bude, zaslouzime si to! 🙂 😎

artepka84
17. čer 2014

@kejtblue Tak pekne odpocivej, ono to do transferu strasne utece(aspon mne vzdycky jo), pokazdy jsem si prala, aby to nebylo paty den po odberu, ale nejmin desaty, nez se clovek uplne zregeneruje🙂 A kolik vas bylo na pokoji? V Isc bylo tohle desny, na pokoji vetsinou ctyri a celkem slo nejmin deset holcin ten den, takze nic moc.

kejtblue
17. čer 2014

@artepka84 tady slo asi taky vic holek (prede mnou 4, pak uz nevim), ale na pokoji sme byli jenom dve. Tech pokoju je tam pochopitelne vic.. A nemela sem nejakej pocit rusna nebo tak.

kinos
17. čer 2014

@kejtblue To je úroda a krásné!!! OHSS se neboj, taky sem měla 20 a nic se nerozjelo 😵. No z toho utroše asi dobré, mě tak celkově bylo ještě šoufl nějakou dobu, tak nevím, jestli z toho...Ale já to zaváděla, tak už jsem byla ráda, až jsem to dobrala 😀.

jawuna
17. čer 2014

@kejtblue tak supeeeer, 100% nemá nikdo 😉 to bys byla výjimka, ale hezký výsledek 😎

jawuna
17. čer 2014

@artepka84 Tfuj tfuj tfuj...ať je to tvoje šťastná čtyřka 😉

artepka84
17. čer 2014

@jawuna Dekuju moc, je skvely, ze sem taky chodí někdo, komu už to v Heliosu vyšlo🙂

madlenka87
17. čer 2014

@kejtblue Moc gratuluju ke krásnému číslu! To je paráda 🙂 Kdy si teď budeš volat pro další info, ze 3 dny? Vy jste si nechávali vajíčka oplodňovat asi klasicky, že? Žádné ISCI nebo tak, či se mýlím? Ten ceník kolik se platí za oplodnění, když chci víc než 8 apod. najdu na jejich stránkách? A je to 8 oplodněných nebo 8 oplodňovaných, to je totiž docela rozdíl 😀 A ještě jsem se chtěla zeptat... to je dotaz i pro ostatní holky... myslíte si, že můžu pár hodin po těch odběrech řídit domů cca 80 km? Manžel nebude moct určitě a velice se nám nechce do toho zatahovat někoho dalšího ☹ Moc ti děkuju za informace a pěkně odpočívěj a kuríruj se 😉 Jinak u nás s genetikou nového vůbec nic, ale děkuju za optání 🙂

madlenka87
17. čer 2014

@artepka84 Opravdu ze srdce ti přeju, aby tento pokus pro vás nebyl pokusem, ale jistotou a dočkali jste se vytouženého miminka! 🙂

artepka84
17. čer 2014

@madlenka87 Díky, díky, je to tak fajn, ze to tady muzem vsecko sdilet, myslim, ze kdo nezazil, nepochopi nas...

madlenka87
17. čer 2014

@artepka84 No to rozhodně. Já o tom vůbec s nikým nemluvím, vůbec v sobě nemám na to sílu to vysvětlovat někomu, kdo o tom nemá ani páru a je ještě schopen mi tvrdit, jak je IVF super a pohodlné... Takže tahle diskuse je pro mě vyloženě balzám na duši a taky studnice informací 😀 Od doby, co sem píšu a sleduju dění u ostatních holek je mi psychicky mnohem líp 🙂

artepka84
17. čer 2014

@madlenka87 Jj, moje řeč🙂 Manžel a rodiče se pořád tváří, že o nic nejde, že to prostě "jednou" vyjde a tak. Jenže mně už nějak dochází síly. Nejsem ten typ, co by si dokázal dát třeba rok pauzu a venovat se něčemu jinému, takže mě čeká čtvrtý pokus během roku a půl a je toho dost, no...vkládám nadeji do té změny caru ted, kez by to vyšlo...navic na pocatku nam vsichni tvrdili, ze to bude bez problemu, kdyz ja jsem mlada a zdrava a je problem jen u manzela a ejhle:(