Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@danielahe ahojky Dani, to je fajn, že je ti líp, jenom si pěkně dávej dobroty, však co 😉 u nás je taky docela pěkně, odpoledne ve vycházkách vyrazím ven, nakoupit, do města. dneska sem už i volala své staniční, že od středy nastoupím, tak se jaksi moc na to netvářila,že už se mnou pro změnu na duben nepočítala, achjo...a co teprve, až se dozví, že v půlce května pudu zase na neschopenku?! ale co už, mimčo je nejdůležitější a prostě to musím nějak překousnout.ale už teďka mám nervy, že zase musím do té hnusné práce ☹ du si uvařit špagety 🙂

danielahe
3. dub 2012

@veverka.terka to si za tebe nasla nahradu tak brzo ci co? 🙂 A co ji je po tom, ze pujdes na neschopenku zase v kvetnu, to ji rekni az na ni pujdes 🙂 a vubec se kvuli ni nestresuj, abys byla v klidu a pripravena na miminko 😵 A vubec se nestrsuj tou praci, vis, ze psychika hraje dulezitou roli 😉 prece ty tvoje carodejnice nejsou tak dulezity, abys kvuli nim mela zaludecni vredy 😀 .tak at chutnaji spagety 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@danielahe no, ona k nám chodí jedna holka při mateřské na dohodu a prý už má napsaný služby bezemě, ale že to nějak udělá...ještě to musím promyslet, jak to všechno vyřeším, ale už sem mě zase lhát a hlavně přetvařovat nechce a asi to normálně řeknu, že pudu na umělý a hotovo, ať si to přebere, jak chce a uvidíme, jak to dopadne, už mě to nebaví furt tohle řešit, pořád přemýšlím teďka nad prácou, achjo...jj, špagetky sou dobrý 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@danielahe ale je pravda a myslím si, že u mě ta psychika dělá opravdu hodně...ale já sem prostě celkově takovej stresař a mám nervy úplně ze všeho, i když sem doma, já pořád nestíhám a přitom mám kupu času 🙂 nejde mi to nějak se změnit, už manžel si ze mě dělá srandu, že už jenom ráno, když vstanu, tak nestíhám 🙂

danielahe
3. dub 2012

@veverka.terka Tak to bys mela zacit s tihat s tim tvym bobeckem v marazku, az se narodi, tak to teprve nebudes stihat 😀 😀 😀 . Hlavne se tou praci opravdu nestresuj, je to jen prace 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@danielahe to je pravda, ale já taková prostě sem a patří to ke mě, sice na pohled působím jako hroznej pohodář, že mě nic nerozhází, ale je to právě naopak 🙂 ale snažím se si uvědomovat, že není potřeba se tou prací tak stresovat, delat prostě v klídku, co stihnu a hotovo....ono totiž v práci je to děsněj nápor na psychiku, sou chvíle, kdy člověk nemá moc co dělat a pak zase se z toho může zbláznit, lítám jak fretka a večer su mrtvá a doma protivná, k tomu všemu "skvelé" kolegyně a nadřízená ☹ musím myslet na mimouše a být trochu klidnější...

ivetka77
3. dub 2012

@onno Ahoj,to je mi moc lito:( Ale hlavu vzhuru...uteklo par let,vedci nasbirali nove znalosti,zvysili uspesnost, proste ted uz to musi vyjit!!!! Hlavne nehazej flintu do zita-ikdyz je to tezke...urcite i na Tebe to stesti ceka 😉

onno
3. dub 2012

Snad když poprosím babičku tak mě pučí.Je mě to strašně blbí.My opravdu další peníze nemáme.Také mám jednoho bobka ,ale on chce moc sourozence nechce být sám a já miminko.

danielahe
3. dub 2012

@veverka.terka Ja byt na tvem miste, asi bych se snazila zmenit praci, myslim si, ze ta prace kterou delas je moc pekna a muzes pomahat lidem ( i kdyz pri urcitych vykonech bych asi padla 😕 ) a mas velky obdiv, ze to delas. Snaz se byt v klidu a v nejhorsim zmenis misto. Je pravda, ze vsude se najde nejaka ta pinda, ale abys chodila do prace s odporem, to taky nemuzes 😠 ....jednou na praxi mi pridelena pacoska nadavala, ale po tydnech me chytla za ruku a rekla mi, ze jsem pro ni andel 🙂 , bylo mi ji moc lito, lezela na ldn u milosrdnych bratri...nejhorsi ustav, kde bych opravdu byt nechtela, sestry protivny jak prdel a hnusny, kvuli tomuto pristupu jsem to asi vzdala

ivetka77
3. dub 2012

@lenuleeee Ahoj, ja jsem mela decapeptyl+ Merional, prvni IVF, prvni embryjko a jsem tehotna...fakt nevidim duvod, proc bych mela vyhazovat prasule za drazsi preparaty, kdyz jsem s temi klasickymi mela uplne pohodovou stimulaci a mnoho holek mi da jiste za pravdu... 😉 To je asi o tom, na co Te kdo presvedci,ale jestli Ti nekdo nakukal, ze ty levnejsi preparaty jsou nekvalitni, tak si myslim, ze to neni pravda 😉 Nikdy nejsou veci cernobily;)

onno
3. dub 2012

@ivetka77 děkuji snad příště .Kolik teď stojí léky třeba dekapeptyl a ten co teď víc používaj menujese na M ,ale nepamatuju si?

ivetka77
3. dub 2012

@onno To chapu,s penezma to neni jednoduchy, ale na detech se ta bolestna investice tisickrat vrati...moc drzim pesti...Jeste ze to v Heliosu aspon neni tak hrozny s tema prachama...

ivetka77
3. dub 2012

@onno Ty jo, kdybys me zabila, z hlavyy to uz nevim :(

ivetka77
3. dub 2012

@onno Alae co tak holky pisou v diksuzich ,tak je cele to IVF vyjde tak kolem 25000-nekoho vice nekoho mene, i se zamrazeni...zalezi, co budes mit za metodu

ivetka77
3. dub 2012

Ahoj Dani a Terko! Jak se dnes mate? Terko ohledne prace souhlasim s Dancou...nemas zapotrebi se v takovyhle situaci jeste nechat deptat....otazka ale je, jestli to v tomhle oboru neni vsude stejny, co?

veverka.terka
3. dub 2012

@danielahe víš, ale za téhle situace, když vím, že bysme chtěli mimčo, práci měnit nechcu, ale jinak, kdyby sme nechtěli, neváhala bych, určitě bych místo jako zdrav.sestra našla docela rychle...ale takto je to an prd, někam odejít na chvilu, rpostě musím zatnout zuby a přežít to ještě nějakou chvilku. je to hrozný, ale miminkem by se mi splnit sen a taky by mě vysvobodilo z práce....jj, to znám, co píšeš, taky sem na praxi zažívala takový věci ☹ ale u nás sou hodně lidi nevděční a naopak si nás vůbec neváží a myslí si, že sme jejich služky, je to hnus!

onno
3. dub 2012

@ivetka77 já jsem měla ty dražší před lety měla jsem 26 vajec a dostala jsem hyperstimulační syndrom.Švagrová měla prvně dražší měla 19 vajec ,ale nepovedlo se po druhé to samé dkonce 22 vajec a nic.Pak dostala že nemusela nic doplácet měla sice 11 vajíček, ale povedlo se.

onno
3. dub 2012

@lenuleeee já jsem měla ty dražší před lety měla jsem 26 vajec a dostala jsem hyperstimulační syndrom.Švagrová měla prvně dražší měla 19 vajec ,ale nepovedlo se po druhé to samé dkonce 22 vajec a nic.Pak dostala že nemusela nic doplácet měla sice 11 vajíček, ale povedlo se.

veverka.terka
3. dub 2012

@ivetka77 ahoj Ivi, no, s tou prací-asi hrozně záleží na lidech, jako všude jinde.ale bohužel se zdrav.vzděláním nic moc jinýho dělat nemůžu, i když bych klidně šla rači prodávat, ale všude chcou praxi a školu a se zdrvakou toho jinýho moc neumím, krom píchání injekcí, podávání léků, kapaček... ☹

ivetka77
3. dub 2012

@onno Ja myslim, ze jsou ty prasky fakt prast jako uhod...drahe i levne nam proste muzou prinest dobre i spatne.Akorat ty drahe nam vic provetraji srajrofle 😀

onno
3. dub 2012

@ivetka77 taky si to myslím

ivetka77
3. dub 2012

@veverka.terka Jako by to nebylo malo-umet delat takovy veci a jeste byt mila na lidi.Meli by zdravotni sestricky na rukouch nosit...

ivetka77
3. dub 2012

@ivetka77 A co u nejkeho soukromeho lekare?

veverka.terka
3. dub 2012

@ivetka77 je to míněno na mě?! no, to bych brala všema deseti, ale to většinou si tam každej vezme někoho známýho nebo z rodiny, taky sem to zkoušela, já sem hnedka po roce, co sem byla v práci, zkoušela hledat něco jinýho, ale v našem okolí je to takový na prd, pokud nechcu vyloženě nemocnici, jedině pak brno a to je už časově dost náročný a pokud se snažíme o mimčo, stavíme baráček... 😖 ale co už, musí se to na podruhé povést a budu vysvobozená 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@onno http://www.sanatoriumhelios.cz/uhrady-pojistovn... koukni semka, je tam ceník se vším všudy ke stažení, i doplatky léků

ivetka77
3. dub 2012

@veverka.terka Ano,to bylo mineno Tobe, promin 🙂 Si rada pisu sama se sebou 😀
No, je to skoda...no,ale co nadelame...treba se jednou usmeje stesti...nebo mozna prijde jina vrchni a bude to hned o necem jinem...

ivetka77
3. dub 2012

@veverka.terka Jinak taky si myslim, ze po druhem pokusu uz budes resit tak maximalne vyber kocarku 😀

onno
3. dub 2012

Mě to dneska vůbec nemyslí hradí teda pojišťovna to pgd?Mě říkal doktor že jo.Ale já to tam nevidím Děkuji Teružko za odkaz

veverka.terka
3. dub 2012

@onno Jity, jj, hradí to, pokud si všeobecná tak to vím na 100%, že ano.ale myslím si, že to hradí i ostatní. ten ceník je totiž kapku asi starší a to PGD hrazený pojišťovnou je až od letošního roku...a nepřemýšlej nad tím teďka, stejně si dáte aspoň měsíc pauzu a pak to i s manželem proberete s čistou hlavou, teďka se snaž hlavně kapku uklidnit a dát se do kupy, jdi ven, je krásně, uvidíš, to ti taky pomůže, mám ráda procházet se, když mám špatnou náladu a myšlanky pod psa 😉

veverka.terka
3. dub 2012

@ivetka77 kéž by to tak bylo, ale teďka si ani nic jinýho nepřipouštím,a le až bude po ET, tak budu zase pěkně vybobkovaná....