Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
1. zář 2014

@jawuna @madlenka87 @genio Holky, tak sem zpatky z prvniho utz. Dr. Fisher potvrdil tehotenstvi a rekl ze je to normalni nalez pro tuhle zacatecni fazi. Byl videt zloutkovy vacek, mala tecka na okraji, o ktere nam rekl ze je to mimco, a dokonce v nem i neco blikalo..ale on rikal ze nam zatim nechce potvrdit ze je to srdicko, protoze se pry cela ta utz obrazovka trese a blika a u tak malyho utvaru je to tezky poznat. Ale oba sme to s pritelem videli 🙂
Dalsi utz za cca 10 dnu, a to uz by melo vsechno byt videt lip! Pro dnesek, vsechno jak se patri, doktor spokojenej, a ja dostala fotecku 🙂

jawuna
1. zář 2014

@kejtblue Super zprávičky, mamko 😉

jawuna
1. zář 2014

@madlenka87 Přeju ti, aby to bylo pořád lepší...už by to snad mělo ustupovat, pamatuju si, že říkali že nejhorší to bývá po tom odběru pár dní a pak už se to zlepšuje, tak snad...
Bojovníčci bojují, držíme jim palce, ať je jich na konci co nejvíc 😵

genio
1. zář 2014

@kejtblue super zprávy! jen tak dál těhule :-P

madlenka87
1. zář 2014

@kejtblue Gratulace, maminko! To jsou aspoň krásné zprávy! 🙂
@jawuna Děkuji mockrát! No na zítřek jsem hrozně zvědavá, ale příšerně se bojím 😒 Moc jim držím palečky a myslím na ně, na mrňousky naše 🙂
Mně už skoro nebolí ten žaludek, prášky zabraly krásně a dnes jsem měla poslední tu injekci, tak už by to mělo být dobré. O to víc jsem zase nafouklá a bolí mě vaječníky 😀 Ale ono se to dalo čekat, že když začnu normálně fungovat a pracovat, tak se to trochu zhorší. Říkali mi, že mám počítat tak týden, že jsem měla těch vajuch prostě opravdu moc. Vydržím 😉

jawuna
1. zář 2014

@madlenka87 Přesně vím, co teď cítíš, já jsem z toho ani nemohla spát, jak jsem se bála...ale stejně nic nezměníme i kdybysme se rozkrájely, nezbývá než věřit a mačkat palečky. Moc držím a těším se na dobré zprávy 😵

kejtblue
2. zář 2014

Dekuju moc holky @jawuna @genio a
@madlenka87 Jsem rada ze se citis lip, aspon z hlediska zaludku..ty vajecniky jeste chvilku potrvaji, ale melo by to byt kazdym dnem citelne lepsi! 😉 Jak se citis dnes? Ja hyperstimulak nemela, a i tak mi to trvalo tyden nez jsem se z toho vylizala a zapojila do normalniho zivota.
Jestli si to spravne pamatuju tak v 10h si volas na vysledky, jak se dari embykum ze? Jako vim ze je to dneska, jen patram v pameti v kolik hodin se tam vzdycky volalo..
Dej hned vedet, vsichni ti tu drzime palce!

jawuna
2. zář 2014

@kejtblue
@madlenka87 Joo, držíme a jsme napnuté, tak jak?

genio
2. zář 2014

Holky nerada Vám tady kazím takovou krásnou diskuzi, ale mám nějakou dumací náladu. Vy co jste šly na 2.IVF šly jste přesně po těch 3 měsících co doktoři říkají že je největší šance na dobrý úspěch?

jawuna
2. zář 2014

@genio já myslím, že to asi nemůžeš moc nijak ovlivnit, my jsme brali nějaký vitamíny, ale to bylo na tu DNA spermií, jinak holky některý pijou nějaký čaje, ale to jsem nezkoušela...akorát vím, že jsme to po tom prvním neúspěšným cyklu chtěli hned a Texl říkal, že 3 měsíce by měla být pauza vždycky když se musíš znova stimulovat, na KET ne, ale na stimulku jo

madlenka87
2. zář 2014

@kejtblue
@jawuna Jste hodné, že jste na mě tak myslely! Já jsem se dřív k PC nedostala. Volala jsem ráno v 8. Tak jsem se bála, že jsem ze sebe nemohla vykoktat ani ten kód 😀 Holky, mám strašnou radost. Máme zatím jednu hezkou hatchující blastocystu a 3 další blastocysty, které snad do zítra budou ještě vyvinutějšími a budou se dát taky testovat. Tak mi úplně spadnul takový kámen ze srdce, že jste to snad museli i slyšet 😀 Tak snad i zítra to bude dobré... Díky vám!

jawuna
2. zář 2014

@madlenka87 No vidíš to 😉 Super zprávičky, mám radost i za tebe, byla jsem napnutá jak struna, znám ty nervy...a počkej, až po těch všech utrpeních a strachu (doufám, že ho toho nebude moc) budeš držet to malinké miminečko v náručí, na všechno zapomeneš a budeš si říkat, že i kdyby se dělo co dělo, stálo to za to...

genio
2. zář 2014

@jawuna no nam prave Texl říkal že po těch 3 měsících je to ideální že je předpoklad lepších vajíček vzhledem k účinkům ještě toho předešlého IVF - no moc to nechapu no 🙂

genio
2. zář 2014

@madlenka87 super zprávy 🙂 gratulace a držím palce dál 🙂

jawuna
2. zář 2014

@genio To já taky ne, ale u nás to bylo dobrý 😉 😎

kejtblue
2. zář 2014

@madlenka87 To jsou skvely novinky! 🙂 Takze ve finale 4 blastocysty, to je super cislo! Drzim palce i na ten zitrek, ale to uz urcite bude dobry, jak se dostaly do tohodle stadia, uz budou suprovy. A pak teda hned jdete na PGD, chapu to spravne?

madlenka87
2. zář 2014

@jawuna
@genio
@kejtblue Díky všem!
Taky pevně doufám, že teď už jde jen o to, kolik jich vlastně půjde vyšetřit (ty 3 nehatchují a ta jedna málo, nevím, jestli by to šlo, kdyby tak zůstala). Ale i kdyby se nemohla vyšetřovat žádná z nich, tak pro mě to není žádná katastrofa, věřím, že se aspoň některá musí ujmout! Jinak to píšeš zcela správně, pokud to půjde, budem čekat na výsledky PGD (další nervy 😀 ) a pak transfer v dalším cyklu, snad!
@jawuna Touto myšlenkou se neustále utěšuju a drží mě při životě! Dneska ráno jsem se budila z hrozně živého snu, jak jsme vozili kočárek, no magorka no 😀

genio
2. zář 2014

@madlenka87 prosím tě proč hrozivě 🙂 neboj zachvíli vozit budete ;)

madlenka87
2. zář 2014

@genio No ono to nebylo hrozivé, bylo to krásné, ale že tak živý sen... už ten mozek chudák neví, co by 😀

genio
2. zář 2014

no mozek se už připravuje 🙂 máš mít pozitivní myšlenky, a ty máš takže vše je tak jak má být 😀

bibianca
3. zář 2014

Ahoj holky, my se do Heliosu teprve chystáme. Už se těším. Čtu tady samé pozitivní zprávy.

jawuna
3. zář 2014

@madlenka87 Tak co dneska? Myslím na tebe 😉

jawuna
3. zář 2014

@bibianca Těš se 😵 Jaký máte problém, víte?

bibianca
3. zář 2014

@jawuna No, otěhotním celkem rychle, ale potratím už v 6,-8. týdnu. Jen jednou bylo vidět srdíčko. 😒 Hematologie OK, teď čekáme na výsledky genetiky. Ve FN Brno Bohunice mi říkali, že to máme ještě jednou zkusit a pak by asi bylo nutné podstoupit nějaké IVF. Ale já už nic nechci nechávat náhodě. Dostala jsem Fraxiparine 0,4 preventivně a Duphaston, který mám začít užívat ihned, jakmile zjistím, že jsem v tom...

jawuna
3. zář 2014

@bibianca Já jsem byla těhu 4x a na srdíčko ani nikdy nedošlo ☹ v Heliosu na první transfer jeden mimísek a na druhý transfer druhý mimísek 😵 Takže nevíte, v čem je problém? U nás to bylo v genetice spermií

bibianca
3. zář 2014

@jawuna Nene, zatím nevíme. Ten Váš problém Vám odhalili až v Heliosu?? Nedokážeš odhadnout, jak dlouho by to mohlo v Heliosu trvat než budu zase těhu od první konzultace??

jawuna
3. zář 2014

@bibianca Jo, až v Heliosu, předtím mi říkali, že je problém na mojí straně, když pořád potrácím. My jsme měli ani ne do měsíce kompletní výsledky a pak jsem začala stimulku. Asi záleží co se najde za problém a jestli se to třeba nějak nebude léčit, pak jaký budeš mít protokol, já jsem měla krátký, to se začíná hned od menzes, dlouhý se začíná myslím o měsíc dřív...no a pak se embryjka mrazí a vyšetřují a v dalším cyklu je transfer, když máš teda genetiku embryí, to jsme my měli. Akorát jsme v prvním cyklu měli jen dvě špatné embrya po genetice, takže jsem musela čekat a pak další stimulka

kejtblue
3. zář 2014

Holky, jsem strasne vydesena..dneska jsem citila parkrat behem dne trosku bolest tam dole, nic vaznyho..ale pak jsem sla na wc a zjistila ze spinim. Tak jsem hned volala koordinatorkam zvysily mi davku duphastonu a mam se rano ukazat na utz. Jsem vydesena! A tohle vsechno se deje zrovna kdyz pritel odjel na sluzebku (i s autem). Rano si musim zavolat taxika. Koordinatorka me uklidnovala ze je to u nekterych zen normalni, ale ja zatim nespinila vubec, tak se moc bojim...mate s timhle nekdo zkusenosti? ☹ 😕

madlenka87
3. zář 2014

@kejtblue Drž se, drahá! Móóoc držím palečky, aby to nic nebylo a mimíšek byl v pořádku! Já s tím teda žádné zkušenosti nemám, ale mockrát jsem četla, že se to holkám stává a nic to neznamená... Ale určitě dobře, že si na tu kontrolu zajdeš! Pak se hned ozvi!

madlenka87
3. zář 2014

@jawuna
@kejtblue Naše dnešní skóre: Máme 3 moc hezké hatchující blastocysty, všechny vhodné k PGD. Jjupííí, kéž by se nás štěstíčko chtělo držet dál! Emybryoložka říkala, že tam byly ještě další 2, ale ty se zastavily ve vývoji a nebyly kvalitní. Tak tohle jsou snad siláci a budou bojovat dál! Jen teda netuším, jak teď přežiju to čekání???