ICSI, dá se zvládnout bez narkózy? Máte zkušenost?

simkaaac
23. říj 2015

Ahoj holky, mám endometriozu, která momentalně je celkem pod kontrolou (jen co dr. viděl na UTZ), ale manžel byl dnes na spermiogramu a výsledky jsou takové,že má OA ( oligozoospermie a asthenozoospermie / snížená pohyblivost a nízký počet....85% patologie. Opravdu jsem to nečekala a byl to pro nás šok! Myslela jsem,že problém bude jen ve mě....a kéžby byl problém jen ve mě. Zatím padlo doporučení pro ICSI a mě by zajímalo, jestli se dá zákrok (odběr vajíček) zvládnout bez narkozy (nakolik je to bolestivé), nebo jestli se to většinou provádí v krátké narkóze. V pondělí jdu zase na gyndu a pak už ISCARE. Ještě krom spermiogramu nemáme žádné vyšetření, takže nakonec může být vše jinak. Ale budu vděčná za jakékoliv zkušenosti.

marinka
23. říj 2015

Určitě se většinou provádí v narkóze, je to prý hodně bolestivé, já bych do toho nešla. Trvá to jen chviličku, je to kratičká narkóza, tak se toho nemusíš bát. Já jsem se třeba pak cítila super, když jsem se probrala, jako bych vypila dvě sklenička vína 😀, byla jsem vysmátá a v pohodě 🙂 Pak se to samozřejmě rozleželo a bříško začalo bolet..

marfuska1987
23. říj 2015

Ahoj, my isci měli pro stejný důvod jako máte vy, já v pořádku... Ještě před samotným ivf nám udělali vyšetření na genetiku, imunologii, mně hormonální profil a vše ok až teda na ten spermiogram... Takže pro nás bylo isci jediná volba.... No a odběr vajíček byl teda pro mě osobně ne moc fajn, alb každá jsme jiná a každá to snáší jinak... Já byla po narkoze mimo celý den a bolest břicha asi 3 dny a k tomu hyperstimulacni syndrom takže nic moc ale výsledek stojí za to... Čekáme dvojčátka, hned na první pokus a už máme víc jak půlku za sebou... Takže moje rada, pozitivní myšlení a nesrovnávat se z jinýma holkama a hlavně neposlouchat že napoprvé se to moc často nepovede atd... Držím palce ať vše dopadne co nejlíp

simkaaac
autor
23. říj 2015

@marfuska1987 No já nejsem úplně v pořádku....mám endometriozu ,takže mě spíše budou chtít poslat na laparku, aby se podívali jak to doopravdy se mnou vypad, protože přes UTZ se to moc nepozná (už sem byla před 4lety). Rozhodnutí ale nechává dr. na ISCARU (zda je nutná, nebo ne). Takže s narkózou zkušenosti mám a zvracím po ní, ale tak to je v pohodě 🙂 A zavádění embrií je taky tedy pod narkózou? Jéé dvojčátka...tak to moc gratuluji a ať je všechno i nadále v pořádku! @marinka a jak to bylo u Vás? Bylo to u Vás úspěšné?

soleilll
23. říj 2015

@simkaaac Pokud uzraje víc než 1 vajíčko, určitě tě uspí, ale vůbec se toho neboj - narkoza je kratičká, asi 10 minut, takže než stihneš pořádně usnout, už budeš na cestě na pokoj. ICSI je ve vašem případě určitě vhodné, možná bych zvážila i PICSI, pokud bude větší počet vajíček.

koffen
23. říj 2015

Máme to také za sebou. Zdá se, že máme stejný osud. Já měla endometriozu 3x operovanou, muž špatný spermiogram. ICSI/IVF nám navrhli hned, co viděli výsledky. Odběr myslím, dělají vždy s menším uspáním. Já tedy nespala úplně, nevím, zda to byl záměr nebo to tak prostě dělají, jen jsem podřimovala, útržky si pamatuji. Není to vážně nic šíleného, hlavně mě tedy drželo nad vodou to, že se konečně něco děje na cestě za miminkem 🙂. Pro mě bylo horší to potom, když se u mě rozjel hyperstimulační syndrom a skončila jsem v nemocnici a zase nastalo čekání, kdy mi embrijka zavedou. Ale to je na jiné téma. Neboj se ničeho a věř, že to dobře dopadne 🙂...nám vedle spinkají 2 4leté rošťandy, které máme na první pokus IVF..takže hlavu vzhůru, vše zvládnete , držím palce 🙂

marfuska1987
24. říj 2015

@simkaaac děkujeme...nene zavádění je už bez narkozy...vůbec to nebolí a přítel tam byl semnou a držel mě za ruku takže super...ještě předtím nám ukázali ty dvě embryjka které nám zavedou a pak už jen čekat hodinku v posteli v klidu a mohla jsem jít domů...doma asi 2 dny klidový režim, zobat tabletky které vám dají a čekat 🙂 ale to všechno vám tam řeknou a vysvětlí.... 🙂 no s endometriozou opravdu zkušenosti nemám ale dneska dokážou zázraky... 🙂

marinka
24. říj 2015

U nás to dopadlo dobře na první pokus 🙂 Zavedli mi dvě embryjka a jedno se chytlo, před pár dny už oslavilo 8 let 😀 🙂 Druhá holčička se nám pak podařila úplně neplánovaně přirozeně 🙂

simkaaac
autor
24. říj 2015

Holky, díky moc za podporu! Když to tak čtu, tak mám hned pozitivnější náladu! Uvidíme, co nám řeknou a budu Vás určitě informovat. V pondělí už dostaneme kontakt na doktorku z ISCARE (je to známá mého gynekologa) a pak doufám, že nebudeme čekat moc dlouho na termín zchůzky. Pevně věřím, že vyšetření už budou v pořádku a bude se už něco dít. 🙂

simkaaac
autor
17. lis 2015

Ahoj, tak první konzultaci máme za sebou. Dle hormonálního profilu to vypadá, že mám sníženou fci štítné žlázy (to vysvětluje tu mou neustálou únavu) , takže se musím objednat na endokrinologii. Jinak profil dopadl dobře. Manželovi dr. řekla, že má dost smutné výsledky, ale že potřeba alespoň dvou odběrů, aby se mohli dělat závěry. Včera jsem byla na kontrolním UTZ , zda mi rostou folikuly a v pátek jdu zas...a pak by nejdříve (dle výsledky kontrolního spermia) zkusili IUI a když se to nepovede..nebo k tomu nebudou příznivý podmínky (což si myslím, že nebudou), tak možná v lednu IVF.