Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

evamik
10. únor 2008

Děkujeme, Sarusko! 🙂 Pochopitelně Ti přeju krásné zdravé mimčo!!! 😉

hulda
autor
10. únor 2008

Sarusko, díky za bacily, všechny je pochytáme! 😉 Jak snášíš těhotenství, je Ti dobře?

evamik
10. únor 2008

Jo, Huldi, ještě k předchozímu tématu, že každý chce, co nemá, jsem Ti chtěla napsat, že tak docela to není - já bych sice chtěla být trochu snědší, ale blondýna jsem teda NIKDY být nechtěla!!! 😀 (Omlouvám se blondýnám, není to nic osobního!!)

saruska1
10. únor 2008

Ahojky huldo 🙂, už mě tolik nezlobí trávení, začala jsem se cpát Activií vlákninovou a kupodivu to funguje
😀 . Že mě bolí hlava z toho, že pořád málo piju, na to už jsem konečně taky přišla, no a u dr. mi naposledy naměřili tlak 157/110 a už mě chtěli hnát do špitálu. Naštěstí to bylo jen vynervováním a zároveň veselím se sestřičkou, takže jsem zakoupila tlakoměr a vypadá to, že tlak je jakž/takž v mezích normy. Ve čtvrtek jdu na "genetiku" - jen krev na nějakou vývojovou vadu. Myslim na Tebe, jak pokračuješ ve "snažení" 😵.

Evamik, děkuju za přáníčko 😉.

hulda
autor
10. únor 2008

Sarusko, tak to je fajn, že to takhle zvádáš 🙂 . Choď se na nás podívat častěji, ať z Tebe můžeme čerpat optimismus, jsi přece jen naše jediná těhulka 😉 . Držim palce, ať je genetika v pohodě!

ramonaa
10. únor 2008

Sarusko, taky držím palečky, at je vše i dál v pohodě. 😉

kropinka
10. únor 2008

Sarusko,přidám se k holkám,at je všechno v pohodě 😉

saruska1
11. únor 2008

Holky moje ani nevíte, jak hrozně moc vám všem držim palce! Nikdy jsem do žádných diskusí nepsala, ale tahle se mě "bytostně dotkla" a moc dobře chápu, čím si procházíte. A tím, že mě to vyšlo, tak to tu chci pořádně zamořit, aby si i ta vaše vajíčka řekla: "dost bylo menstruace!" 😵
Trošku odbočim a přispěju svým novým poznatkem z okolí...
Náhodou se mi doneslo, že můj bývalý kolega z práce, co si našel předloni holku ve stejném věku (ona 30 on 26), vysadila antiko a na druhý cyklus se jim to normálka podařilo a nakonec je o 4 týdny napřed předemnou 😠 což jí jistě udělalo radost (moc se nemusíme).
Určitě víte, kam tim mířim, jak je možný a nespravedlivý, že většinou ty "megery" (pardon za ten výraz, ale jako netěhotná už jsem si je pak tak soukromě titulovala, abych se alespoň trochu utěšila 😅 ) mají takový štěstí... no známe to tu snad všechny...
u doktora jsem pak zase pořád brblala, že kolem sebe stále vidím samý "tmavší spoluobčanky" (pracovala jsem v Praze na Žižkově a že jich tam je...) a ty mají haranty od 16 a skončí ve 40, jak to? Můj moudrý dr. mi na to odvětil, že je to jasný: oni totiž nemají žádný STRES ať už z práce nebo ze strachu o cokoliv jiného či jiný další pro nás běžný nerváky, který má pracující člověk. Prostě jsou v pohodě, tak (s prominutím) z nudy šukaj jak králíci no a to by bylo, aby nebyl zanedlouho další přispěvatel dávek do domácího rozpočtu 😀 , chytrej pan doktor... 😀

evamik
11. únor 2008

Sarusko, jo jo, je to přesně tak! Teď v sobotu jsem se viděla s kamarádkou, kt. otěhotněla na 1. pokus(!) a říkala mi, jestli na to náhodou moc netlačím, že bysme se na to neměli tak soustředit apod. Myslela jsem, že ji zabiju!!! 😒

kropinka
11. únor 2008

Holky ,to znám taky 😒 nemysli na to ,moc se soustředíš ,musíš se zbavit stresu ,každej je chytrej jak rádio 😒

saruska1
11. únor 2008

holky, jeví se mi to jako velmi rozšířený "nešvar" všech chytraček okolo nás, které otěhotněly tak, že mrkly na trenky a byly těhotný...
Mě zase přesvědčovala bývalá spolužačka (sama si "upíchla" první dítě v 19 a druhý v 21 s pracháčem), že teda ona by na to (zkumavku) nešla a že být mnou, tak radši cvičí Mojžíšovou, že to je lepší a pomáhá to... bože... já jí mít proti sobě, tak asi řeknu něco, co by mě pak hooodně mrzelo. Hlavně když hned "druhým dechem" dodala, že by tak brzký mateřství teda rozhodně neměnila... no KRÁVA NEBESKÁ 😠 . Měla jsem doposud velmi náročnou práci jak na čas (dojíždění a otvírací doba pobočky), tak na nervy a ona řekne tohle...Sama nemusela od školy hnout prstem, manžílek jí zabezpečil a bude rozdávat rozumy.
Nepřeju nikomu nic zlého, ale všem těm radilům, co hlásají: nemysli na to, soustřeď se na něco jiného a jiný podobný debilní kecy bych přála stejný problémy. Aby pocítili stejnou bezmoc a nespravedlnost, ať už by to bylo v jakékoliv jiné oblasti...tak a maj´ to.... jsem to ale pěkná mrcha, co? 😀 , ale moc dobře vím, jak taková slova dokážou ublížit neřku-li nasr..., a tak to rozhodně nemám v úmyslu dělat taky, to bych si musela nafackovat...

Takže mi z toho našeho "pozdějšího" prvního mateřství vyplývá velká přednost:
naše děti budou jednoznačně chtěné, očekávané a hrozně šťastné, protože budou mít neskonale šťastné mámy a o to jde... ve 20 si člověk ani neuvědomuje, jak to rychle uteče a zatímco ony budou ve 30-35 řešit pubertu svých ratolestí, my si budeme užívat malinkatá miminka, která budou mít naší nezměrnou pozornost a lásku
😉

tetes
11. únor 2008

Mě to samozřejmě taky dost štve,když někdo udílí takovéhle chytré rady, ale zase si nemyslím,že by to myslel zle, spíš z něvědomosti.......

saruska1
11. únor 2008

tetes...nevědomost... to možná tak u starších ročníků typu rodiče... ale v dnešní době, kdy se všemožné problémy s otěhotněním probírají občas snad ve všech ženských časopisech, tak mi to přijde poněkud přitažený za vlasy... Samozřejmě, že se jistě jedná o "dobře míněné rady", ale já osobně jsem třeba byla vděčná pouze za rady od svého gynekologa, protože ten nemá ve zvyku udělovat "jalové" rady a tipy 🙂 A typy a rady od kamarádek vypadaly jak přes kopírák a jalový mi teda fakt připadaly (typu: nemysli na to a jiný, jak jsem psala výše...).

Ono podle mě je také něco jiného holka se snažící pár cyklů, která to zatím třeba ani neřešila moc s lékařem, nebo jen okrajově bez medikace a snažilka snažící se rok a víc, která už má ledasjakou léčbu a hromadu dalších nechtěných menstruací za sebou.

Je to jen můj názor, jak už jsem kdysi psala, občas je mám možná trochu kontroverzní, ale píšu to přesně tak, jak to cítím a jak jsem to vnímala u sebe po 13 letech bezdětného vztahu.

saruska1
11. únor 2008

takže nic osobního... 😉 😵

evamik
11. únor 2008

Ahoj holky, no já myslím, že jak u koho - u někoho vidíte, že to myslí dobře (a i jsem se takhle leccos dozvěděla), ale u někoho je to vyloženě "blbost" - mluví o něčem, o čem absolutně nic netuší! A pak samozřejmě typ "kráva" - jak psala Saruska. 😀

tetes
11. únor 2008

sarusko:já to ani trochu neberu osobně 🙂 V lecčem s tebou třeba i souhlasím, ale zase si nemyslím,že holka která děti ještě ani vůbec neřeší,nebo se jí to povede na poprvé si čte v časopisech o neplodnosti. A co ti holka,která o tom nic neví má říct, na to že to nejde? Aby se nás to nedotklo, mě teda spíš sere,když mi řekne, no to je hrozný a lituje mi. Hlavně se spíš snažím to s takovýma holka vůbec neřešit a neříkat jim to, ví to mé opravdové kamarádky a ty ať i řeknou cokoliv tak se na ně nemůžu zlobit, nechtějí mi ublížit nebo naštvat, jen neví jak mají reagovat......
Mě se prostě moc nelíbí, jak tady často třeba píšeme, ona byla těhotná a šla na potrat to bych jí přála.........,jsem potkala těhotnou a pila skleničku vína.........to jsou krávy nezodpovědný ba něco hůř. Snažím se prostě si dávat bacha, aby se přes moje dlouhé snažení nakonec nestala závistivá kráva bez tolerance k okolí......
Prosím, taky to nebylo nic osobního jen zamyšlení a můj postoj bez kritiky kohokoliv jiného.
Přeji hodně moc zdravíčka a jsi hodná, že nás takhle podporuješ. 🙂
Evi: to co jsi napsala je přesné!!! A souhlas. Na druhé straně naše chyba,že to těm kravkám říkáme a bavíme se o tom s nima.

saruska1
11. únor 2008

Závistivost je hnusná vlastnost, ale přiznejme si, že ty občasné bezproblémové otěhotnění kolem sebe někdy prostě smutnou závist vyvolají i když to umíme dobře maskovat. Která holka snažící se neúspěšně otěhotnět alespoň občas nezávidí, tak podle mě lže, protože je to jeden z logických důvodů frustrace. Koneckonců... závidět se dá i v dobrém 😉.
A o tom probírání s "nevhodnýma" lidma... to s tebou souhlasim, problém je, že občas se zrovna tyto radilové k takovým hovorům nachomejtnou ani nevíš jak a už to jede 😀.

Tak držim palce, ať se tu brzy objeví nějaká nová těhule, nejlépe všechny 😵

kropinka
11. únor 2008

Holky potřebuju poradit!!!! Při IVF jak je to s pojištovnou,četla jsem že to trvá tři týdny vyřídit je to pravda?

Sari já se přiznám,občas ty miminka závidím a nestydím se za to 😉

Prskej bacílky 😉 děkuji 😉

tetes
11. únor 2008

IVF ti vyřídí v institutu, a prý to opravdu trvá tak ty tři týdny. Sarusko: to máš určitě pravdu, to já taky závidím, jenom se snažím nebýt naštvaná,když někdo nereaguje podle mých představ. Ale to víš, že mi těhulky okolo mě také dobře nedělají. 😉

saruska1
13. únor 2008

Kropinko...
já to měla takhle: při první návštěvě mi bylo vysvětleno, jak se bude postupovat, dostala jsem na jeden měsíc antiko (byla jsem zrovna pár dní před menstruací) a rovnou dr. žádala na pojišťovnu. Při podstupování prvního cyklu IVF údajně pojišťovna schvaluje automaticky a celkem rychle, u mě to snad bylo kolem 14 dní (mám 207-oborovou). Záleží na tom, jaký protokol budeš mít, já měla dlouhý. A neboj, ono to všechno nakonec celkem rychle uteče. Byla jsem tam na první návštěvě 27.9., rovnou jsem chtěla IVF a 21.11. bylo OPU (z toho to bylo vlastně 21 dní antiko, za 3 dny po dobrání jsem to dostala a už jsem začínala píchat Decapeptyl na ten dlouhý protokol). Takže se vlastně celou dobu "něco" dělo a neměla jsem pocit, že se to vleče a těšila se pomalu na další a další injekci, hlavně aby se mi smrsknul ten balík léků, co jsem měla v ledničce 😀). Jinak mi zažádali na pojišťovnu i když jsem neměla ještě podepsaný souhlas s IVF od partnera, na první návštěvě tam se mnou ani nebyl.
On tam se mnou vlastně byl jen dvakrát za celý "proces" (podepsat ten souhlas současně s odběrem krve a pak při OPU), hrůza... při čekání jsem si připadala divně, každá tam měla vždycky partnera a ten můj byl pořád v práci (i když je fakt, že až na ty dvě návštěvy by tam stejně nebyl nic platný, jen jako řidič) 😎 . Možná to bylo v našem případě i lepší, protože je šílenej vtipálek a vždycky když něco beru hodně vážně, tak on to dokáže tak zesměšnit, že bych ho zabila (jenže on se chudák jen snaží mě rozptylovat, na což jsem si ani za 13 let nezvykla 😀).

saruska1
13. únor 2008

ještě kropinko...to s tím protokolem, to jsem formulovala blbě... pojišťovně je samozřejmě jedno, jaký protokol máš, to spíš kvůli tomu, aby se to "stihlo" v Institutu, ale oni to jistě přizpůsobí tak, abys zbytečně nemrhala časem. Pokud bys to měla stejně jako já, tak se neboj, ani 3 týdny nevadí, protože jak říkám, oni si tou antiko skoro přesně načasují, od kdy budeš stimulovat.
Tak pa a HROZNĚ MOC DRŽIM PĚSTI a dej vědět, jak pokračujete!!! 😵

dadulam
13. únor 2008

ahoj holky, jenom bych chtěla reagovat na příspěvek tetes. Je lepší fakt nikomu neříkat, že se snažíte a nejde to. Já mám opačný problém, zatím se nesnažíme, protože jsem měla boreliozu a teď jsem byla znovu na krvi a mám hraniční hodnoty. A nikdo mi zatím nebyl schopný říct jestli se už můžeme začít snažit nebo ne.Obvoďačka mi řekla, že bych měla jít na genetiku. Gynďák se zatím netváří, že by mě někam poslal. A okolí se pořád ptá, že už máme 1/2 roku po svatbě a jestli se už snažíme a jestli nejsme těhotný a tak. Je to docela síla, kolikrát dokola jim mám říkat, že zatím nemůžeme. Mám i jiné zdravotní problémy a doktor říkal, že když to nepůjde, že budu muset na laparoskopii a pak možná taky IVF, ale to je ve hvězdách. Zatím mě nechává být a mě utíká čas.

Tak vám holky přeju ať se brzo zadaří.

evamik
13. únor 2008

Dadul, asi bych Ti poradila jít pak, pokud už se budete nějakou dobu nažit a nepůjde to, rovnou do CARu - zvlášť když más takovýho "prima" gyn.

dadulam
13. únor 2008

evamik: to musím mít asi taky nějaký doporučení nebo se tam můžu objednat sama?

evamik
13. únor 2008

Můžeš sama, já jsem žádný doporučení neměla!

kropinka
13. únor 2008

Saruško ahoj 😉 děkuju moc za podrobný popsání,ty to vždycky dokážeš tak hezky napsat 🙂
My začínáme 3.3. a při objednání nám sestra řekla že by bylo dobrý aby jsme přišli spolu ,právě kvůli podpisu,jinak tam taky budu chodit sama,manžel má nepravidelnou pr.dobu a nemůže mi pořád vozit. No a na odběr spermijek si bude muset čas udělat 😀
Jenom ni vrtá v hlavě ,proč ti nasazovali antiko?

Dadu ,můžeš se objednat sama,žádný doporučení nechtěli 😉

Evi psala jsem ti na Plzen 😉 jak ti je? Pořád máš teploty? Držím palečky

A Lucijda se dlouho neukázala 😉

evamik
13. únor 2008

Kropi, odpovídala jsem Ti na Plzeň... 😉
To s tou antiko mě taky zaskočilo...

kropinka
13. únor 2008

Evi odpovím ti tady 😉 jsem celkem v poho ale čekám na zprávu od bráchy,švagrová zítra nastupuje na vyvolání porodu ,protože přenáší,takže budu řvát, budu řvát 😒 no musím se s tím srovnat ,už jsem domluvená s mojí kámoškou ,že jí mám hned volat a budu plakat na rameni a pak se žalu opijeme 😉 je to k naštvání ,povede jim to hned po vysazení antiko a my děláme psí kusy aby bylo aspon jedno 😅

evamik
13. únor 2008

Jééé, Kropinko, Ty máš ale krásnou fotku!! 🙂 Škoda, že není větší... 😉
Já musím říct, že samotný narození snáším docela dobře (asi už jsem na to připravená), ale totálně mě rozhodí, když někdo z blízkých otěhotní, zvlášť, jak píšeš, nejlépe v 1. cyklu... 😠

kropinka
13. únor 2008

Evi,mám album na bereme,tak můžeš mrknout 😉 Já snáším narození u kámošek taky dobře ale tohle je v rodině a brácha je o 7 let mladší 😒 nejhorší jsou ty báby s prominutím ,jsem původem z malého města a když přijedeme k našim tak ty jejich dotazy ,no uškrtit je 😅

Ty testuješ 22.2.vid,vydržíš to nebo to zkusíš dřív ,já bych byla asi zvědavá ale to jsem pořád 😉