Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

evamik
13. únor 2008

Hezký fotky a orig. šaty! 🙂 Moc Ti to sloušelo!
U nás je z malýho města (jestli se to tak vůbec dá ještě říct) manžel a je to to samý! Navíc je jedinej kluk v rodině a u nich se na tohle dost hraje....
Testovat mám 22., byla jsem hrozně napnutá a říkala si, že to nevydržím, ale teď mám pocit, že stejně nejsem těhu, takže to ani nemá cenu - asi mě dorazila ta choroba... 😒

Jo a jen tak mimochodem, abyste věděly, co je všechno možný, tak dnes, když jsem odmítla kuře od mámy, tak mi vpálila, ať se nedivím, že nemůžu otěhotnět, když nejím maso?! Chápete to?! 😠

kropinka
13. únor 2008

Evi děkuju 🙂
ty jsi vegetariánka? Já teda maso jím a taky nemůžu otěhotnět ,takže v tom to nebude 😒

Evi,nic není ztraceno,já mám kámošku co měla virozu s teplotama ,byla na začátku těhotenství ani to nevěděla a všechno dobře dopadlo 😉 jenom jí bylo divné že teploty už nemá a pořád zvrací 🙂

evamik
13. únor 2008

Kropi, dík za podporu! Vegetar. už nejsem, ale nijak zvlášť maso nejím...

saruska1
13. únor 2008

Ahoj holky 🙂
evamik: Věřím, že to dobře dopadne!!!! Jestli jsi měla nebo máš virozu, tak minimálně prvních 14 dní po oplodnění by to nemělo nijak zvlášť vadit, protože to ještě zdaleka většinou není pořádně uchycené. Já jsem měla ET 26.11. (po 5 denní kultivaci) a teprve po 12 dnech od transferu jsem měla první velice slabě pozitivní test a jen taktak v limitu testovací doby, jasně pozitivní byl až 16 dní po transferu tj. 21 dní po oplodnění a taky ne hned ale asi až po 3 minutách. Testy, které tvrdí, že ukážou těhu po 10 dnech od oplodnění to nejednoznačně ukázaly až hypoteticky po 17 dnech od oplodnění, takže akorát kecaj a nervujou ženský, toť má zkušenost 😠. A jinak... já jsem čekala bůhví jaký budu mít příznaky po oplodnění resp. po transferu a nebylo VŮBEC NIC, jen taková mírná bolest v podbřišku, jako když to mám každou hodinou dostat a to bylo ještě snad 4 týdny po transferu.

pro kropinku...
tu antiko jsem měla myslim kvůli tomu, že mám cykly normálně sice v mezích pravidelnosti, ale stejně +/- 5 dní a to byl vcelku velký rozptyl pro naplánování stimulace (nehledě na to, že občas když zapracujou nervy, tak se podaří ne zrovna chtěný výkyv menstruace, který je zrovna absolutně nežádoucí). Takže si tím v podstatě "pojistili" abych to dostala v době, kdy oni potřebují (nemuselo se spoléhat na přirozený cyklus). A zřejmě i kvůli případnému otěhotnění, protože jsem začala píchat Decapeptyl už od 18. dne cyklu, kdy jsem brala tu antiko. Kdybych náhodou otěhotněla zrovna v té době přirozenou cestou, tak by ten Decapeptyl určitě nadělal pěknou paseku a bůh ví, co by to udělalo s tím embryem.

kropinka
13. únor 2008

Sari aha tak už chápu,já mám cyklus tak +2 -2 ,tak se nechám překvapit co se mnou udělají 😉

Evi neděkuj to je samozřejmý ,ta podpora,tady jsme všechny na stejné vlně 😉

evamik
13. únor 2008

Sarusko, díky moc za podporu! Oni jsou ty příznaky dost indiv. - některý holky říkaly, že to na sobě poznaly skoro hned, ale to může být i autosugesce...
A později jsi nějaký typický příznaky měla?

saruska1
13. únor 2008

evamik...
je to svatá pravda, že co těhule, to jiný příznaky, ale já jsem zřejmě ukázkovej případ těch vyjímek, který na sobě skoro nic necítí. My, co podstupujeme různý psí kusy jako je IUI nebo zkumavka moc dobře víme, že tam ty malý ještěrky máme, ale ani to mi nepomohlo cítit se nějak "těhotně 😉. Přisuzovala jsem to tomu, že jsem do sebe vlastně po celou dobu rvala nějaký hormony na podporu těhu už od OPU, takže příznaky těhu, které vlastně vycházejí z hormonů nějak nebyly. Po Agolutinu s Estrofemem jsem byla jak mátoha, takže jen velká únava a pomalejší trávení, když jsem si později vzala obvyklé množství jídla, co jsme doma doposud do sebe tlačili, tak mi bylo jako kdybych snědla mamuta, ale jinak prostě nic. Absolutně žádný nevolnosti. Takže když to shrnu, jediný příznaky těhu byly únava a zpomalené trávení a občasná nafouklost. Prsa doposud skoro nic, až poslední asi 3 dny to mám jak kilový balony a pobolívají. Před 10 dny jsem vysadila poslední léky (Duphaston) a od té doby ustala i ta únava 🙂 .

evamik
13. únor 2008

Sarusko, tak to určitě budeš mít bezproblémovým těhu vyvážený to všechno, co jsi musela podstoupit před tím! 🙂 Moc Ti to přeju!!!

ramonaa
13. únor 2008

Holky, já teda měla pozitivní test 9 dní po transferu, předtím jsem měla 5 denní kultivaci, takže vlastně 14 dní po oplodnění. Nepoznala jsem na sobě nic, po těch hormonech je člověk oblblej. Až v 5 tt mi začalo být postupně špatně od žaludku a motala se mi hlava a bolela mě prsa. Tot moje zkušenosti 😉

hulda
autor
13. únor 2008

Ahoj holky, jak tady píšete o těhu příznacích, já je mam každej měsíc. Neni to sugesce, mam prostě rozházený hormony po těch kilech chemie, co jsem do sebe za loňskej rok nacpala 😒 . Vždy tak 10 dní před MS to začne - pocity na zvracení, motání hlavy, pobolívání v podbříšku, citlivý prsa, prostě jako bych byla těhu a ještě jsem nikdy nebyla 😒 .

Jinak se s vámi musim podělit o zážitek se svým novým gynekologem. ¨Mimochodem, je to prim. Mulačovy nemocnice Kestřánek, neznáte ho? Byla jsem u něj poprvé, protože potřebuju cytologii a preventivku a tu mi v Institutu neudělají. Přinesla jsem s sebou výsledky všech dosavadních vyšetření, řekla mu o tom nepodařeném IVF v létě a IUI teď v prosinci a že bychom chtěli s manželem tak do podzimu zkoušet přirozeně a pak případně jít na 2. IVF. On mi ale řekl, že je mi skoro 32 a pokud se snažíme 3 roky, nejspíš něco v pořádku opravdu neni a přirozeně to nepůjde. Prý mam jít do toho IVF hned a neztrácet čas dalším pasivním čekáním. Docela jsem se lekla. Já vim, že ten věk neni nic moc, ale že už jsem až tak stará... Tak přemejšlim, jestli do toho jít už teď. 😒

saruska1
13. únor 2008

Ahojky huldo...
toho lékaře bohužel neznám jsem poněkud z ruky od Plzně, ale věřila bych, že jeho názor má určitě něco do sebe. Nejsi stará, to teda rozhodně ne, ale na první dítě to je věk podle lékařů celkem "hraniční" a i jak okomentoval ty roky snažení, tak se myslim trefil přesně. Já osobně bych to řešila asi tak... pokud se cítíš na další pokus, tak bych nečekala. I když mám pocit že dr. Krmíčková je vážně fundovaný odborník, tak být tebou, tak bych chtěla vědět, z jakého důvodu a proč přesně ti doporučila tak dlouhou pauzu. Je možné, že chce abys fakt na chvíli měla pokoj od hormonů a tělo se dalo do kupy, ale ono se to prostě špatně vstřebává, když člověk by už tak chtěl... ☹ A v takových případech je podle mě pro nás opravdu hodně důležité, aby nám doktoři říkali všechno a ne jen: teď nemůžete, teď to půjde, ale hlavně DŮVOD jejich doporučení...Když nevíme, proč je to či ono právě pro nás dobré, tak pak akorát hlodají takové otázky. Takže bych se do toho zjišťování vrhla po hlavě 😉.

evamik... holka...já byla připravená snad sežrat i žížalu, kdybych po tom otěhotněla 😀, takže mě nějaký injekce a prášky vůbec nevadily a brala jsem to jako jistotu, že pro to dělám maximum. A to určitě vydržíte všechny, protože všechny tu máme stejný cíl 😉.

ramonaa... to jsi měla štěstí, já jsem to právě všude v diskusích četla, jak mají často holky jednoznačně pozitivní testy už 10 dní po transferu, tak si asi umíš představit tu paniku, když jsem 10. den neměla ani ťuk na testu 😕 . V institutu mi sice dali jeden test, ale s varováním, ať to otestuju až 16. den po transferu. Samozřejmě jsem pod tíhou zkušeností jiných zakoupila testy a zkusila to ten 10. den a málem jsem sebou pak na záchodě sekla... naštěstí jsem si řekla "nepanikař" a zkusila to za 3 dny znovu a už tam nějaká minimální druhá byla, nicméně zatím to bylo takový jo i ne 😉.

ramonaa
13. únor 2008

saruska..já vím, že jsem měla štěstí, ale jsem ten typ, co to prostě tak dlouho nevydržel a naštěstí už to tam bylo.

Holky to IVF není zas nic tak hroznýho, nesnáším injekce a přitom mi jich manžel napíchal hafo a pak ještě agolutilny do zadku. Prostě jsem si řekla, že prostě musím něco vydržet. Navíc mám za sebou porod a i když nebyl až tak hroznej, tak IVF je procházka růžovou zahradou proti tomu 😉 My přece vydržíme všechno pro mimča ne? 🙂

hulda
autor
13. únor 2008

sarusko, díky za odpověď. Krmíčková mi neradila počkat, ta nechala na mně, kdy přijdu s tím, že chci další IVF. To my s manželem se dohodli, že počkáme do podzimu. Jelikož nemáme žádnou zásadní překážku, která by bránila přirozenýmu početí, chtěli jsme to ještě nechat chvíli na přírodě. Ale asi je fakt, že je to jen plýtvání času... 😒

evamik
14. únor 2008

Huldi, Kestřánka znám, ale jen trochu - chodila jsem k němu kdysi na gyn., ale absolutně mi nevyhovoval jeho přístup. Spíš bych tohle řešila v CARu, a ne zrovna v Mulačovce. 😒 Vlastně naprosto souhlasím s tím, co psala Saruska! 🙂

dadulam
14. únor 2008

Holky já mám s Mulačovkou děsný zkušenosti. Sice jsem byla na chirurgii. Měla jsem slepák a prasklou cystu, ale na gyndě si mě ani nevšimli. Natož aby mi něco vysvětlili, takže na Mulačovku všeobecně nespoléhat. Je to můj názor, ale stojím si za ním. Už nikdy víc.

evamik
14. únor 2008

Mulačovka má v tomhle směru fakt hodně špatnou pověst...

hulda
autor
14. únor 2008

Fakt? To jsem vůbec netušila. Naopak, slyšela jsem na ně a hlavně na Kestřánka jen ty nejlepší reference. Ale to je fuk, já potřebovala jen preventivku a cytologii a tu zvládne snad každej. Nicméně o tom 2. IVF už dost uvažuju, asi to přece jen zkusíme už na jaře. Čekat další půlrok je asi fakt ztráta času 😒 .
Jinak už hrozně dlouho se tu neobjevila Peetulka 😒 . Měla by mít po IVF a vůbec nedala vědět, jak dopadla.

evamik
14. únor 2008

Huldi, to je jasný - na prev. a cyto je to v pohodě!! 🙂 Huldi, to je asi fakt jen na vás dvou, jak se domluvíte, když není známá příčina... Ty máš za sebou i laparku, viď?

hulda
autor
14. únor 2008

Jojo, laparku, imunologii, prostě leccos. Uvidíme, jeste to s manželem rozmyslíme. A co Ty, jak se cítíš? Je to nekonečný, viď?

evamik
14. únor 2008

Naštěstí už je mi líp (fyzicky), takže zítra už začnu zase pracovat a snad na to nebudu pořád myslet... Ale moc tomu nevěřím, byla by fakt šílená náhoda, kdyby se to teď povedlo... 😒

renys
15. únor 2008

Ahojky holčiny,

Huldi, dlouho jsem tady nebyla, nějak na mě padly depky a na koníka jsem radši nechodila...Tak jsem si poprvé v životě měřila bazálku a dopadlo to tak, že ovulka proběhla, křivka byla přímo ukázková! Jen je škoda, že jsme se do ovulky přímo netrefili, takže mrcha předevčírem dorazila 😠 ...normálně jsme dle stále stoupajících teplot začali věřit, že se zadařilo...takže zklamání. Ale zkusíme to ještě 2 cykly sami a pak razíme do centra. Ale pořád se mi tam nějak nechce, ach jo, mám strach jestli přežiju další zklamání 😖 .

hulda
autor
15. únor 2008

Ahoj renýsku, jsem ráda, že ses ozvala! Já teplotu začala pečlivě měřit napodzim, tzn.2.cyklus po IVF. Je fakt, že to může člověka ještě víc stresovat, protože se dočteš, že druhé zvýšení teploty z 90% znamená těhu, začneš věřit a ten pád dolů na konci měsíce je o to bolestivější. To byl můj případ minulý měsíc. Taky jsem četla, že jednodenní pokles teploty znamená zahnizďování - taky se mi to stalo a samozřejmě to taky nic neznamenalo. Možná by bylo lepší se na to vykašlat. Jenže zase jsem někde četla, že dobře načasovaný styk podle statistik znamená u zdravého páru těhotenství do 6 měsíců a my se s naší frekvencí bez měření a OVU testů do správních dní netrefíme. Takže zatim měřim a doufam.
Jinak chápu, jak Ti je. Taky jdu z depky do depky, taky občas na koníka nemůžu a taky se bojim, že výsledek dalšího IVF bude jako ten minulý. Nevim, jestli jsi tu četla, že mi gynekolog doporučil 2.pokus neodkládat, že už jsem celkem stará( v dubnu mi bude 32) a že 3 roky bezúspěšného snažení je dost. Takže plánuju návštěvu Institutu v dubnu a jdeme do 2. IVF. Potkáme se tam? Já vim, po těch potratech to chce hodně odvahy...

renys
15. únor 2008

No vidíš, taky ti bazálka OVU prokázala, tak kde je sakra chyba 😠 😠 !! Ach jo...

No my to ještě zkusíme dvakrát sami a pak to teda tak vidim na květen, tak se tam asi budem potkávat a dáme kávičku 😵 . Kéž by se nám - nám všem tady - zadařilo i bez IVFka.

No s tim věkem mě zamrazilo, mně bude v červnu 31, tak proto se Hradecký šklebil, když jsem loni na podzim oznámila, že potřebuju čas a relax a nabrat síly do příštího pokusu, že mi nechce brát iluze, ale když jsem prý měla tolik "odpadu", tak že přirozeně by se nám to podařilo až za dlouhou dobu...a přitom pak říkal, že kvalita embryí je u jedné ženy u každého pokusu různá..tak jsem z toho jelen..

kropinka
15. únor 2008

Ahojky no jsem zvědavá co řekne Hradecký mě až zjistí žě je mi 34 😒

Jinak holky,je to tady jak jsem psala ,dneska ve 13 hod se mi narodila neteř,celá rodina je nadšená a já sedím doma sama u kompu a řvu ,asi si půjdu dát panáka ,strašně jim to přeju ale proč to někomu jde bez problémů a my děláme psí kusy a nic...

evamik
15. únor 2008

Kropi, cítím s Tebou!! Dej si panáka, ale aspoň něco dobrýho! 🙂 Brzy se Ti to taky určitě podaří, ale teď je to hrozný...

kropinka
15. únor 2008

Evi díky moc ,jsi zlatá 🙂 Mám ještě něco ze svatby tak půjdu mrknout co nám tam zbylo ,až přijde manžel večer z práce tak mě najde pod stolem 😀 musím to brát s humorem a věřit 😉

evamik
15. únor 2008

Tak si dejte něco večer s manželem! 🙂

kropinka
15. únor 2008

To je jasný Evi,musíme to zapít aby dobře rostla ta naše Andulka 😉 jinak mamina říkala že je tmavá a drobounká ,48cm,2.80kg a má spoustu černých vlasů,prý jsem byla taky taková tak to potěší že je po tetce 😉

hulda
autor
15. únor 2008

kropi, mně přírustek do rodiny od švagrové taky za pár měsíců čeká, je to nespravedlnost, viď? Švagrová otěhotněla hned po vysazení HA a já už mam za sebou všechno možný. Ale co, přejme a bude nám přáno 😉 .

Renys, já měla "odpadu" taky hodně, měly jsme ty počty podobný, jestli si to dobře pamatuju. Ale Ty jsi přece jednou otěhotněla sponntáně, že jo? Tak proč by to nešlo znovu? Držim Ti palce. A nám oběma, abychom se v Institutu nepotkávaly, aby to nebyla potřeba 🙂 .

kropinka
15. únor 2008

Huldi,no přesně ,vysadila antiko a už to nedostala,moc hezky jsi to napsala ,přejme a ... 😉