Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

evamik
29. únor 2008

No za ten Lidl, přece! 😀 Já tyhle obchody nenávidím, a Lidl zvlášť, prot. ty navíc ještě nelegálně káceli stromy! 😠

kropinka
29. únor 2008

Evi,o těch stromech vím.. 😝 já fakt chtěla jen pár věcí 😀

tetes
29. únor 2008

Já už bych nejraději i potraviny nakupovala přes net. 😉

evamik
29. únor 2008

To mi povídej! 😒 Naštěstí když chci jen pár věcí, tak tam manža pošle někoho z firmy, aby mu tam skočil... Ale pštt! 😅

kropinka
29. únor 2008

Tetes,to je skvělej nápad 😉 že by nám to přinesli až domů,vid! 😉

tetes
29. únor 2008

Tak takhle vymakaný to nemám,jako Evina, ale já si zase v pracovní době době nakoupím, ale pšttt!!!!

evamik
29. únor 2008

Hmm, to je taky dobrý - že Ti nemusí být líto toho času! 😉

kropinka
29. únor 2008

Holky moje zlatý 😉 já se dneska loučím, hezkej víkend! 😉

Nebudu mít moc času o víkendu ale mrknu sem,budu se připravovat na první návštěvu CAR . 😉

evamik
29. únor 2008

Kropi, no jo, vlastně my se tam v pondělí mineme! Tak držím palce!!! A přijď se o víkendu mrknout. 🙂

mikira
29. únor 2008

Holky, potřebovala bych poradit. Já se teď do města téměř nedostamu a když tu mluvíte o Kika a podobně... Sháním pro kluky postele: nejlíp s bočnicema, roštem a kdyby byl úložný prostor 😉 Netuším, kde to sehnat a nedat za to majlant. Kdybyste měla některá nějaký tip, budu moc ráda!

tetes
29. únor 2008

Mik: to netuším,ale pěkný výběr postelí mají v Losiné,je tam přímo speciálka,ale jak je to cenově nevím

mikira
29. únor 2008

No, to je pravda, to mi nenapadlo, díky, Tetesko!

evamik
1. bře 2008

Mikir: Tak možná zkus zrovna tu Kiku - cenově je to určitě OK! 🙂

renys
1. bře 2008

AHOJKY! Co děláte, holky? Počasí, že by psa nevyhnal, co? 😖

Sarusko a Huldi, jakpak se vám daří?

mikira
1. bře 2008

Ahoj všem, Díky za tipy na postele, v nejbližší době vyrazím na lov 😀
Počasí je fakt hnusný. Ráno byla nechutná bouřka, kroupy ... 😒

hulda
autor
1. bře 2008

Ahoj holky!
Renýsku, díky za optání 😉 . Ale pořád jen trnu strachy, aby bylo vše ok. Dnes se mi navíc spustila rýma jako pytel, takže se bojim zas o něco víc 😒 . Ale jak tady píše Mikira, musíme myslet pozitivně. Tak to zkoušim 🙂 .
Co vy?

yetti
1. bře 2008

Ahojky, uz nejakou dobu sleduji vasi diskuzi a cerpam informace a vase zkusenosti. Chodim do Institutu ke Krmickove, zatim bohuzel bez vysledku. Ted ve stredu se jdeme domluvit na IVF, pac dosavadni lecba byla zatim bez uspechu a ona nam doporucila IVF. Rekla jsem si, ze se k vam pripojim, s pritelem si o problematice "otehotneni" moc nepokecam, coz asi vetsinou znate 🙂 a nikdo jiny v okoli netusi, co mam za problem (krome segry, ktera by si sice o tom pokecala, ale zase se v tehle problematice vubec neorientuje 🙂 ).

mikira
1. bře 2008

Ahoj Yatti, vítej! 🙂 Koukám, žes na tom podobně, jako jsem byla já - vše jsem tajila a se ségrou, která o tom do teď jediná ví, jsem si moc nepokecala. S manžou sice jo, ale to je celkem něco jinýho. Tohle pořádně pochopí asi jen ženský 😉

Huldi, buď v klidu, mně se kolem 8.tt spusitla parádní rýma+ kašel. Zaháněla jsem to ležením, čajem, medem a citronem. Celkově jsem byla tak utahaná, že jsem byla ráda, že jsem ráda. K tomu moje pravidelná nevolnost (denně se mi po 3.hodině odpoledne udělalo blbě a bylo mi blbě až do rána... nezvracela jsem, jen ta šílená nevolnost a citlivost na všechny vůně i pachy... fuj 😖 ). A když se budeš bát, aby se něco nepřihodilo, tak si to akorát přivoláš. Do teď si vyčítám první potrat, protože jsem z nějakého důvodu nabyla přesvědčení, že něco není ok. Možná, že to byla jen děsná předtucha, možná jsem si něco vsugerovala. Podruhé už jsem se sice snažila myslet pozitivně, ale bála jsem se taky. A zase to nevyšlo. S klukama jsem taky měla strach, ale věřila jsem si. To jsem cítila, že je to něco jiného. I když se vyskytli komplikace, cítila jsem ,že to přejde, že bude vše ok. Prostě jsem si řekla, že to musím vybojovat. A vyšlo to. Mohla to všechno být jen náhoda, ale znáš mě... 🙂 Ale stejně je to asi tak, jak říká můj pan doktor (sluníčko moje - dokonce ještě před Krmíčkovou 🙂 ), že pokud se to udržet má, udrží se to.

mikira
1. bře 2008

Je.... blbec se projevil.. vyskytlYYYY se komplikace 🤐 A samozřejmě Yetti... omlouvám se 🙂 Asi jsem si vykojila mozek (prý se to občas stává, ale za pár měsíců by to mělo být ok, ale u mě je to asi už trvalý stav.......
😖 )

yetti
1. bře 2008

Mikiro, jak jsem se dočetla, tak jsi si před dvojčátkama slušně užila ☹ ! No, ale nakonec se povedlo a teď to musí být rachot - 2 děti najednou... Já s přítelem moc nepokecám, sice se mnou vše podstupuje, dokonce mi píchal injekce, ze kterých se mu dělalo dřív špatně, ale překonal sám sebe! Ale povídat si o tom moc nechce.

kropinka
1. bře 2008

Ahojky,vítám yetti 😉

Já měla naplánovanej program na víkend a dneska ráno jsem vstávala s 38 horečkou,takže peřiny a čaj 😒

V po jdu do centra tak se snažím být fit.

Huldi,moc držím palce!!!

Renys,taky se váš pejsek bojí toho větru? Nám se to opírá do lodžie a hafina se celá klepe 😠

renys
2. bře 2008

Ahojky, všechny zdravím,

Kropinko, chudák malá ☹ ,on ten náš je od mala flegmouš, takže o Silvestru při rachejtlích ani nezvedne hlavu z polštáře 😀 , takže o větru asi ani neví, ale venku, jak mu to fouká do uší a do nosu, to mu teda vadí.

Huldičko, jsem ráda, že se Ti daří, neboj rýma přejde a bude jen a jen líp(pokud nepočítám těhu nevolnosti 😀 ). Už vám bije srdíčko?

Mikirko, já mám taky na ty běsy čuch, když jsem šla na UTZ do Institutu v 9. týdnu, tak jsem se třásla jako osika a měla děsný strach a černé myšlenky, takže mě ten smutný verdikt jakoby nepřekvapil 😢 .

Vítám Tě Yetti, můžu mít takový dotazík? Já jsem asi mimo, já jsem si myslela, že dle nějakých předpisů se může IVF udělat jen manželům?

yetti
2. bře 2008

Ahojky, taky všechny zdravím.

Od rána pročítám diskuze o IVF, abych trošku věděla, co nás ve středu čeká, protože když to na mě v Institutu vždycky vysypou, tak jsem někdy mimo a nevím o čem přesně je řeč . Takže se radši na středeční návštěvu připravuju dopředu 🙂 .

Renys, manželé být nemusíte, podepisuje se jen takové prohlášení, že jste partneři a že oba souhlasíte s IVF a s léčbou s tím související.

Jinak k těm zvířátkům, my máme pejska (větru se nebojí, ale silvestrovských petard strašně - a to je lovecký!) a ještě máme kočku, která je momentálně zalezlá pod peřinou, protože se bojí (máme v domě velký randál, protože přítel vybourává koupelnu - budeme jí kompletně renovovat 😝 ).

mikira
2. bře 2008

Ahojky!
Yetti, můžu se zeptat, co máš za problémek, proč se vám nedaří, že musíš na IVF? Manža mi taky píchal injekce, i se o tom se mnou snažil mluvit, stahoval mi o tom různé články z netu... Prostě si nemůžu stěžovat, ale jsou věci (mnohdy nevyřčené), které asi fakt pochopí jen holky a navíc ještě holky se stejným problémem. Je pravda, že jsem si dost užila, ale všechno špatný je k něčemu dobý, takže teď si taky užívám, ale jinak 🙂 I když oproti maminám s jedním mimčem mám lehkou nevýhodu (cestování, plavání s dětmi, nákupy... sama to nezvládám), ale vůbec si nestěžuju. Naopak zažívám věci, které zase monomaminy neznají.

Renýsku, ty předtuchy jsou hnusný, viď? Já už jich takhle bohužel měla dost.Psycholog mi sice říkal, že předtucha není vůbec předtucha, ale jen negativní myšlenka, kterou si člověk vsugeruje a taková sugesce se pak jako předtucha jeví (obzvlášť, když se splní). Já z toho tedy moc moudrá nejsem... 🙂 Mám totiž takové zkušenosti, že jsem přesvědčená, že to předtuchy byly. Ale je to smutný, tak to sem psát nechci. S tím potratem to byla negativní sugesce, to asi jo. Četla jsem tou dobou moc věcí o komplikacích v časném stadiu těhotenství a bohužel musím konstatovat, že jsem vlastně i nějakou komplikaci čekala. A jak víme, když něco čekáme a myslíme na to... je to v *** Kdybych nevěděla, že něco takového existuje, asi bych ne to nemyslela a třeba se to nemuselo stát, ale třeba taky jo.... Jak říká dr.: Když se to udržet má, udrží se to... Myslím, že je to stejný jako se strachem. Když máš přejít nějaké prkno 10cm nad zemí, přeběhneš to jako nic (co by se ti mohlo stát, že jo?), ale když ti to prkno dají do 2m, budeš se bát (co kdybych náhodou spadla?). Ve skutečnosti je to blbost - proč bys padala ve 2 metrech, když ne v 10cm? Odpověď je jasná: Už mám životní zkušenost, že z výšky pád bolí, takže co když se něco stane a zakopnu? To bude bolet. Tak se na to soustředím, bojím se bolesti, vybavím si v duch sílu bolesti a zrovna spadnu... To nám cpali do hlavy ve škole a myslím, že je to pravda (i když já se v těch 2m bojím stejně 😀 ). Ale ty mi rozumíš, viď 😉

Huldi, dnes se mi zdálo, že jsi tu vyvěsila fotku tvého čerstvě narozeného miminka. Takže už se těším 😉 🙂

renys
2. bře 2008

Mikirko, čeká mě pěkná makačka - být v těhu od začátku pozitivní a odhánět ty černé myšlenky - to bude facha 😝 !! Ale jak říkáš, pakliže mi to je teď souzeno, tak bych mohla skákat po hlavě i z 5 ti metrů 😀 a mimi se udrží. Znám holčinu, které dr v mládí řekli, že vlastní mimi mít nikdy nebude. A ona se s tím jakoby smířila a pak šla jednou k dr, že jí vynechala ms a on jí řekl, že je těhotná ve 4. měsíci!!! Byl to prý šok, ale hlavně pak, když si vzpomínala, co všechno už jako těhule spáchala - mimojiné spadla z palandy!!No miminko je prostě zázrak! 😵

kropinka
2. bře 2008

Ahojky,jen vás jdu pozdravit 😉 v noci jsem měla 39 horečku,tak jsem jak praštěná po hlavě. 😒

Renys ,Yetti,naše čubina se bojí jakéhokoli randálu,Silvestr to je děs běs 😠 a když trochu zvýším hlas tak se utíká schovat pod postel a já jí pak musím vysvětlovat,že se nezlobím na ní ale třeba na politiku v televizi 😀

Dneska je moc spokojená,panička leží a ona s ní . 😉 Pod peřinou 😀

K těm předtuchám-předloni o vánocích jsme byli u známých na návštěvě mimo PM a ten den den byl jediný co napadl sníh.Už když jsme vyjížděli tak se mi nikam nechtělo,měla jsem divný pocit.Návštěvu jsem přetrpěla a jediná moje myšlenka at se dostaneme domů v pohodě...No a cestě zpátky jsme bourali,chlap za náma nedodržel vzdálenost a napálil to do nás...Naštěstí se nám nic nestalo,jen auto bylo na odpis.Ale já to prostě věděla že se něco stane,i když jsem si připadala jako cvok.

Zítra jdu prvně do Centra,zatím mám dobré pocity ale ještě nevím co mě tam čeká.

Pak se odpoledne ozvu. Jdu zase do hajan, není mi dobře.

renys
2. bře 2008

Kropinko 😨 ☹ !! Taková horečka, no to mě mrzí, kde jsi to chytla? Tak snad to přes noc alespoň trochu udoláš, aby jsi byla v centru svěží a při smyslech 😉 . Já bych asi s touhle teplotou ležela jako prkno, mně jenom stačí 37,3 a lezu po čtyřech!!! Ať jsi brzo fit!!! 😵

evamik
2. bře 2008

Ahoj holky! Taky se přidávám k vítání Yetti. 🙂 S námi si tu můžeš pokecat... i o jiných věcech! 😉 A jakou léčbu už jste podstoupili??
Kropi, to mě moc mrzí, že Ti je špatně, tak snad Ti bude zítra líp! Jsem fakt moc zvědavá, co zítra napíšeš!! 😕

mikira
2. bře 2008

Kropi, jen se pěkně vylež, ať seš na to těhotenství pěkně zdravá. Vybereš si to teď a pak budeš mít celý těhu klid 🙂 A k těm předtuchám - tohle moc dobře znám. A zacházela jsem bohužel i dál..... 😖

Renýsku, něco podobnýho jsem slyšela už několikrát. Kamarády sestřenice měla v 8.tt bouračku, operovali jí, pak zjistili, že je těhotná, ale mimi se udrželo a narodilo se živý a zdravý.

yetti
2. bře 2008

Kropinko, ja horečku nemam, ale po obědě jsem si taky zdřímla (s kocourem pod dekou - on krásně hřeje) 🙂 . Do Institutu se neboj, řekla bych, že je to tam dost pekný (proti jiným zdravotnickým zařízením) a personál se snaží vycházet všem vstříc, taková je moje zkušenost. A nám tam dokonce chutná i to kafe z automatu 🙂 . Takže i když tom člověk chodí s nepříjemnými záležitostmi, tak alespň tohle je tam pozitivní 🙂 .

Já se léčím cca 2 roky, po dloholetém braní antikoncepce jsem se rozhodla pro mimi, takže jsem jí vysadila a zjistila jsem, že bez hormonů vůbec!!! nemenstruuju ☹ . Tak jsem brala víc než rok Proveru a Estrofem na srovnání, ale vůbec to nepomohlo. Gynekoložka pořád říkala, ať jsem v klidu a čekám, že se to srovná, že jsem výjimka, že se to normálně nestává atd., ale mě se to nějak nezdálo, tak jsem změnila gynekologa a ten mi řekl, ať nečekám ani minutu (vzhledem k mému věku) a jdu do Institutu. Tak jsem ho poslechla a už půl roku tam chodím. Zatím jsem stimulovala Clostilbegytem (měla jsem po něm šílený depky - fuj!), ale zase bez účinku. Nerostou mi moc folikuly, mám slabou děložní sliznici. Před měsícem jsem píchala Merional, ale zase se mi vytvořil jen 1 folikul a to ještě nějaký podivný. Takže Krmíčková řekla, že je potřeba silná stimulace, jinak že bych prý jen vyhazovala peníze a stejně by to nepomohlo. Tak nevím, prostě mi nějak nefungují správně hormony a nevytvářejí se mi vajíčka. Já tomu moc nerozumím, takže mi nezbývá nic jiného, než se přesně řídit tím, co mi řekno v Institutu a doufat, že to nakonec pomůže.