Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

tetes
4. bře 2008

dadu:já vím to je úplně v pohodě, já jsem to nijak blbě nebrala ani svojí odpověď jsem blbě nemyslela 🙂 tak se hezky rehabilituj 🙂

renys
4. bře 2008

Daduš, s čímpak chodíš na rehábku?

Holky, mně na naší mami mrzí - a taky jsme si to konečně po letech vyřikaly - že celé ty moje peripetie zlehčuje. Já jsem prostě ten typ, který, když je ve sračkách, tak potřebuje slyšet: to je hrozný, držim s tebou a ty to zvládneš, jsi silná...a to jsem bohužel slyšela od všech mých blízkých lidiček, ale od vlastní mámy jen to: že ať se vzpamatuju, že jsou na tom lidi hůř (co má třeba řikat paní, od které utekl manžel??? 😕 ), takový kravinky, kterých už mám plné zuby, ale ona sama říkala, že si mou situaci asi ani nedokáže představit. Asi to nemyslí zle, ale to zlehčování od vlastní mami trochu bolí...

tetes
4. bře 2008

jé, renys to jsme úplně opačné, já raději vítám přístup své tchýně, což je i Mojžíška, když mi řekne, prosím te to je ještě brzo, ty s tím naděláš až to bude pět let, tak je to teprve problém, sice mi to třeba štve, ale do nějakého přístupu jít dál mi pomáhá spíš tohle. Tak si v tomhle vyměníme mámy,jo? 😀

evamik
4. bře 2008

Kropi, tak to je tada síla!! Těch 70 tis. Čím se vám to tak navýšilo?!?! 😕 Ale dobře, že jsi u Krmíčkový - moc jsem na Tebe včera myslela! 🙂 S tím dárcem fakt nevím - my jsme to hypotet. probírali, když měl manža to první blbý spg., ale myslím, že by to asi neustál... To je fakt hodně individuální! Co na to říkal Tvůj manžel??? Myslím, že je dobře, že to chcete max. zkusit s vlastníma!!
Tetes, Ty jsi to včera tak krásně napsala (to myslím bez ironie!). Fakt naprosto s Tebou souhlasím!!!! Myslím, že asi všechny máme fakt štěstí v tom, že máme takový partner. vztah (i když já teda mám někdy opačný pocity 😉 , ale tohle je fakt věc, kt. to prověří...)!

dadulam
4. bře 2008

renys: s krční páteří. A v květnu mě čeká Mojžíška.
Mě holky zase pomůže, když se můžu vykecat. Já bych to v sobě nedokázala dusit. Ale je fakt, že si člověk musí rozmyslet komu se svěří. Já asi svý mámě. I když asi by mi taky řekla, že to moc prožívám a možná by se to taky snažila zlehčit, ale spíš proto, abych se uklidnila a věřila, že bude líp. A půjde to.

evamik: je fakt, že se potom vztah prověří. A prý se při takových strastech pár ještě víc semkne. Na druhou stranu chlapi fakt potřebujou víc času a pro ně to taky není jednoduché.

Jedna kolegyně má kamarádku a nejdřív jim řekli, že chyba je na straně manžela a tak se rozhodli pro darované spermie a nakonec to dopadlo tak, že mají i darované vajíčko. A mají malýho Honzíka a milujou ho oba i když je to vlastně "cizí" dítě. a malej je fakt kouzelnej, hezčí miminko jsem snad neviděla. 🙂

mikira
4. bře 2008

Dadul, já myslím, že ten Honzík, jak píšeš, "cizí" není. Ona ho měla v bříšku, dala mu k dispozici svou krev i tělo. Manžel je sice na tom v tomto ohledu hůř, ale zase na to bříško třeba mluvil, hladil ho, oba vozil k dr., chodil na UZ ... To se ti s adoptovaným nestane. Takže je dobře, že do toho šli, že to překonali. Já si nekokážu představit, že bych to ustála... Jsem asi srab ☹ A jak říkám můj dr.: Příroda je nevyzpytatelná. Nakonec (až s tím nebudou vůbec počítat) můžeou třeba počít biologické dítě, které bude zdravé. Všichni se zabývají jen těmi procenty neúspěchu. Osobně si myslím, že zrovna ve zdravotnictví by se lidem měly ( v některých případech) raději říkat procenta úspěchu. Fakt mi štvou ty řeči typu: Máte 20% šanci, že bude dítě postižené... Proč raději neřeknou, že je tu 80% šance, že to bude zdravé. Matematicky se na tom nic nezmění, ale zní to lépe a pozitivněji. Člověk pak myslí stylem : "je tu šance, že to bude postižené", místo aby si říkal: " máme velkou pravděpodobnost, že to dobře dopadne". Nevím, tohle je můj názor. Třeba se mnou nebudete souhlasit.

evamik
4. bře 2008

Mikir, to je naprosto přesný! Už dlouho si říkám, že obecně u zdrav. personálu je hrozně podceňovaná psychologie - přestože na tom hrozně záleží... To tady asi víme všechny, že?! 😅

mikira
4. bře 2008

A ještě jsem chtěla dodat (ale omylem jsem odeslala), že ve skutečnosti se kromě přístupu nic nezmění. Ale aspoň si člověk přestane říkat: " My jsme oba bla bla bla, neschopní atd.", myslím, že pak si spíš řeknou: "Nejsme na tom nejhůř, ale pro jistotu podstoupíme to a to." Ne, že něco podstoupíme, protože mám "vadu", ale podstoupíme to pro jistotu. To je zase ta moje teorie pozitivního myšlení 😀 Ale už mi to moc kecá 😀

mikira
4. bře 2008

Evi, my jsme ty "psycholožky", viď 😉 😀

evamik
4. bře 2008

No jasně! 😀 Ale je to tak!! 😉

tetes
4. bře 2008

hm,hm souhlas, člověk si pak vždycky vybírá ty nejhorší varianty a třeba zbytečně se s nima trápí.

evamik
4. bře 2008

Přesně tak! Zrovna dneska mi psala kamarádka - je po gyn. operaci - smutná, že má 20% pp. recidivy. Tak jsem jí odepsala, že 80% pp., že se to nevrátí, není tak špatná... A ona úplně potěšená, že to je vlastně fakt, že takhle jí to nenapadlo... Já bych ty dr. normálně nakopala! 😠

mikira
4. bře 2008

Evi, ale oni doktoři přece psychologii používají - občas ale ve svůj prospěch (když si něco platíš sama). To jim to najednou vyloženě psychologicky pálí. Ale když tě mají informovat o zdravotním stavu, tak buď mlží, nebo nic neřeknou, nebo jen něco...

mikira
4. bře 2008

No, ta tvá kamarádka, to je přesně ono, o čem mluvím...... Kdyby se, dejme tomu, jednalo o křivý nos..... Ale takové citlivé věci... 😖 (I když pro někoho je křivý nos možná důléžitější něž třeba děti.)

hulda
autor
4. bře 2008

Holky, já mam spíš takovou zkušenost, že mi Dr řekl vždy tu nejhorší variantu, která by za daných okolností mohla nastat a totálně mě vyděsil. Nějaké mlžení nebo šetrné oznamování skutečnosti, to vůbec neznam. Ne že bych o to stála, mám raději jednání na rovinu, ale zase styl pana Všechnyvímekoho - vy máte PCO, ovulujete max 3x do roka, vy přirozeně nemáte šanci. Samozřejmě jsem žádné PCO neměla. Stačilo zajít za Krmíčkovou a nechat si vzít krev. Takže chybná diagnóza a ještě neurvala oznámená. Ale já už to tady myslim někde psala, takže pardon, že se opakuju.

evamik
4. bře 2008

Huldi, to se neomlouvej - ono je dobrý to občas připomenout, abysme neměly takový ten pocit, že dr. vždycky musí přesně vědět... 😒 😉 Já zrovna razím do Institutu. Doufám, že už do tý lékárny aspoň přišel ten Pregnyl, jinak mě asi trefí... 😠

hulda
autor
4. bře 2008

Evi, já mam v lednici 2 balení, ale Klatovy jsou pro Tebe asi trochu z ruky, co 🙂 . Tak držim palce, ať Ti to dobře dopadne! 😉

evamik
4. bře 2008

Huldi, zatím je tam nech. Jestli zásobování bude pokračovat takhle, tak si tam příští měsíc zajedu! 😀

kropinka
4. bře 2008

Ahojky 😉 jdu reagovat 🙂
Renys,naše mami právě taky zlehčuje,přesně jak říkáš,že jsou na tom lidi hůř a navíc mi štve že mi pořád cpe adopci 😠 vůbec si neuvědomuje,že člověk udělá nejdřív maximum pro to svý...po včerejšku jsem se zařekla,že už našim neřeknu nic,protože kdyby se to nepovedlo,tak bych slyšela ,to jste jako vyhodili tolik peněz za nic,jo??

Evi,jsi hodná že jsi na mě myslela!! 😉 Nám to navýšilo to vyšetření PDG a to říkala Krmníčková,že tady jsou ještě levný ,v Praze to prý stojí až 60.000 😒

My jsme to dárcovství probírali včera s manželem,tak by jsme to na druhý pokus zkusili ale u nás nebude potřeba,protože nám se přece povede ten první! Myslíme pozitivně! 🙂

Mikir,moc hezky jsi to napsala,já si myslím,že člověk tak k tomu miminku přilne,časem si ani neuvědomí,že tam byl na začátku cizí genetickej materiál. 😉 Kdybych já musela přijmout vajíčko dárkyně,tak říkám ANO. Já bych to odnosila,porodila,bylo by to moje! 😉

kropinka
4. bře 2008

Evi,ty jdeš na injekci? No to je taky síla s těma lékama,nemají je v lékarně 😠
A zítra jdeš na inseminaci?

mikira
4. bře 2008

Kropi, já bych asi taky vajíčko brala, ty sperie nevím. Nechtěla bych, aby to manžovi bylo líto. Teda asi takhle: Kdyby šlo jen o mě, tak je mi to úplně jedno, hlavně že otěhotním. Ale v kontextu toho partnerství... To by byl oříšek. Právě jak píšeš - ženská si to odnosí a je to její, ale co ten chlap? Mě by trápilo, jestli mu to nebude vadit, jestli se kvůli tomu někdy nenaštve... No prostě bychom to museli pořádně oba probrat. Ale zase lepší darované spermoušky, než čistá adopce. Pak je to aspoň trochu toho páru. I když někdo může namítat, že adopce je pro oba stejná... Fifty fifty. No, je to velice citlivý a individuální problém. To nelze paušalizovat, tady jde jen vyslovit vlastní postoj.

kropinka
4. bře 2008

Mikir,my jsme si řekli,že to pořádně probereme až to bude aktuální,ted jsme to jen tak natukli. Já věřím že se to povede!
Jako ženská mám obavy,že třeba to dítě bude zlobit,bude mít bouřlivou pubertu a manžel jednoho dne "bouchne" a řekne -stejně to není moje. Je to fakt individuální a záleží na každém páru jak se k tomu postaví...

Četla jsem na Plzni ,že se chystáte do Globusu,to bude zase veselo,to mě mrzí že tu dneska nemám auto,jela bych se podívat na chlapečky. 😉 Tak musíš napsat na co se zase sápali a co provedli. 🙂

mikira
4. bře 2008

No, Kropi, já vždycky tak jednou dvakrát do měsíce posílám po příbuzenstvu ty jejich alotria, tak já sem občas taky něco otisknu, jestli budete chtít. ne, že se chci vytahovat, ale dejme tomu pozitivní motivace 😉 Původně jsem myslela, že pojedem zítra, ale manžovi se to nehodí.

dadulam
4. bře 2008

Holky, já jsem napsala "cizí" v uvozovkách. To proto, že vlastně cizí není. Ta mamina má i něco s krví a tak měli strach, aby to malej taky neměl. A tak. Je prostě jejich a dokonce, když se usmívá, tak říkají jak je jim podobnej a tak a vůbec to nemyslí nijak špatně. Ale chce se to na začátku se pořádně rozmyslet jestli do toho člověk půjde. A jim to vztah jen posílilo. Tchýně tý holky jí nemá ráda a tak měla pořád kecy. Nechci tu rozebírat proč, ale ten její manžel jí ve všem podpořil a jak je teď tchýně šťastná, že mají mimčo a je prostě jejich. 🙂
Snad jsem to napsala srozumitelně a vyzní to tak jak mám na mysli. 😉

mikira
4. bře 2008

Dadul, já to "cizí" pochopila 😉 A tchýni mám taky super.... 😒

evamik
4. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem zpátky a hned vám to musím napsat!! Tak jsem přišla do lékárny a lékárnice mi povídá, že Pregnyl dorazí až okolo šestý(!!), ať se tam s nima jdu domluvit, že mi to určitě píchnou večer!!!!! Já na ní koukala, jestli náhodou neupadla, a představte si, že mi ani nechtěla vrátit recept! Pak přišla druhá, že ho zrovna přivezli, ale musela jsem asi 10 min. čekat, než ho nacenili!!!! Chápete to?! 21. století!! 😠 Já jsem se tak naštvala! Ještě že vám to můžu napsat! 😉

dadulam
4. bře 2008

mikira: já mám sice tchýni úplně skvělou je to skoro jako moje druhá máma, ale když mě poslední dobou kouká na břicho a pak jestli už není na cestě holčička. A pak, že by klidně brala i vnoučka. Tak to je docela síla. A to ví, že po tý borelioze se zatím nesnažíme a ví i to, že půjdu na tu genetiku. Je to síla. Zatím to jde, nesnažíme se, tak mě nemůže stresovat, ale až to třeba nepůjde a bude se ptát. ☹
Naštěstí Milan říkal, že kdyby měla zase narážky tak jí to sám vysvětlí. Ona to sice myslí dobře, je strašně hodná, ale já se hned rozbrečím a všechno si hned beru. Ještě, že mám v Milanovi oporu. 🙂

kropinka
4. bře 2008

Teda Evi ,no to je šílený,to je až neskutečný v týhle době 😠 Já bych tam tak nadávala 😝 to se celá Plzen léčí nebo co,že to nemají? 😒

Evi,tak už nejen ty a Tetes ,už si píšu i s Mikir na Plzni,začínám v tom mít chaos 😀

dadulam
4. bře 2008

Kropinko a jak ti je?

A je to fakt neskutečný, že člověk musí schánět prášky po všech možných čertech.

Za chvíli v tom budeme mít chaos všechny. Možná bude fakt lepší spojit Institut i Plzeň, takhle nevím kam mám dřív odepisovat. A nevím kam jsem co napsala. A to píšu z práce a každou chvíli mi to někdopřeruší. Tak kdybych někdy psala blbosti, tak se nedivte. 😀

evamik
4. bře 2008

Kropi, ne ne celá Plzeň - ono stačí, že 20 holek za měsíc!!! Což mi příde docela drsný! Vem si, jenom kolik chodí do Inst. lidí - skoro všichni jdou do lék. na nám. - a tam 20 balení na měsíc! 😠
Přesně, já už taky vždycky nevím, kam píšu... 😀