Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mimo
16. pro 2007

Ahoj holky.Tak nemám dobrou zprávu..miminka nevydržela. Jinak TT jsem měla pozitivní,ale pořád jsem trochu špinila,tak jsem šla na krev a ta hodnota byla prý nízká.Ted´čekám,jesti to dostanu a ve středu jdu na kontrolu.Mám pět dní zpoždění,tak zatím čekám.. .Nevíte za jak dlouho bych to měla dostat???

Jinak v lednu bych měla volat do centra na objednání,ale ještě nevím,jestli tak brzy.Možná si to prodloužím..abych se tolik nestresovala.

Tak pa pa 😎

hulda
autor
16. pro 2007

mimo, to je mi líto, ale třeba to ještě neni prohraný! Nechci Tě nějak nesmyslně utěšovat, taky mam za sebou neúspěšné IVF a vim, že cokoli ostatní říkají, je zbytečné a člověk se s tim musí poprat sám, ale já to dostala i přes agolutin 12 dní po ET! Takže dokud nebudeš vyloženě krvácet, neházela bych flintu do žita. Držim palečky 😉

peetulka
17. pro 2007

Ahojky holky,
mimo, to mě moc mrzí ☹ taky si neumím představit, že bych absolvovala 2 IVF hned za sebou a co zkusit třeba IUI?
huldi, ještě Tě třeští hlava, nebo už se to zlepšilo? já bych po nich chtěla nějaké jiné léky, vždyť se stejným účinkem je více léků...
lucijdo, já myslím, že od 2.1. tam budou, já začnu na začátku ledna se stimulací na IVF, tak tam musí být 🙂

hulda
autor
17. pro 2007

peetulko ahoj! Díky za optání, hlava už je celkem v normálu 🙂 . Se mnou je to těžký, dali mi estrogen v náplastech, abych nemusela polykat tablety, mam z té chemie letos už podrážděný žaludek 😒 . Ale vypadá to, že se IUI nezdařilo, koukni na teploty, začínají klesat ☹ .
http://www.fertilityfriend.com/home/1ce21c
Je fakt, že u IUI je malá pravděpodobnost a že jsem to čekala, ale když mi teploty vylítly do těch závratných výšin 7.DC, trochu jsem doufala 😒 .
Co Ty, jak se připravuješ? Doufam, že si uděláš hodně pohodový Vánoce a budeš na to IVF dobře naladěná 😉

peetulka
17. pro 2007

Huldi, já jsem v tomhle věčný optimista a myslím, že teplota 37 je fajn. Pokud koukám dobře, tak to je pokles o 0,1 a to nic neznačí. A ty dva dny (12,13) bych nebrala, protože jak jsem vyčetla na jedněch chytrých www stránkách o BT, tak teplotu ovlivňuje hodně faktorů, které nám mohou křivku zcela rozhodit (to jsem citovala z těch stránek a klidně Ti sem hodím i odkaz na ně). Stejně si myslím, že nejlepší je, teplotu si vůbec neměřit, nebudeš se zbytečně nervovat 😉
Jinak já se připravuju tak, že lítám po obchodech a scháním nábytek do našeho nově zrekonstruovaného baráčku 🙂 Tak aspoň nemám čas, na to vůbec myslet. To přijde až ve středu, až budeme řešit plán stimulace. A to mi připomíná, že jsem Vás chtěla poprosit o radu, když už budu v Plzni, chtěla bych nakoupit ještě nějaké dárečky, do jakého OC mám vyrazit? Joo a jak se tam z centra dostanu. Díky. 😵

hulda
autor
17. pro 2007

Díky, peetulko 🙂 .
Já nejsem přímo z Plzně, když tam nakupuju, jedu do TESCA, ale nedokážu Ti vysvětlit, jak se tam dostat, promiň.
Kde máme ty Plzeňandy??? 😀

mimo
17. pro 2007

Pett,sice nejsem z Plzně,ale jede tam autobus přímo.Já jednou jela z autobus.nádraží a jela jsem přímo busem k Tescu.Jinak od centra dojdeš k hlavní a tam jezdí troleje(nebo tramvaje) a myslím,že tam jede i nějaký autobus.

A prosím tě,jak jsi psala že manža bral to Q10...,tak jsem to hledala na netu,ale vyšlo mi jen koenzym Q10.Je to ono??

A ty jsi nic nebrala??Tedy krom toho co nám předepsali v centru..

peetulka
17. pro 2007

Mimo, jojo koenzym Q10. Já jsem si koupila Femibion (je v něm kyselina listová, jód, hořčík, zinek, železo, beta-karoten, vitamíny B,C,D,E), beru ho obden, když tedy zrovna nezapomenu 🙂 Jinak beru i tu Q10, ale to hlavně kvůli krvácení dásní 😒

renys
17. pro 2007

Ahojky holky, Mimo to je mi líto, že to nevyšlo, ale jít už v lednu, to se mi zdá fakt moc brzy, nechala bych teď tělo odpočinout a oklepat se po těch hormonálních dardách.

Peetulko, ten Femibion, to jsi mě celkem zlákala, dá se sehnat v každý lékárně? Jinak my byli dnes nakoupit dárečky v Olympošce a v Kika nábytku, máme vyhlídnutý stůl a židle do kuchyně a byla jsem mile překvapená z cen a moderních doplňků.

Huldi, kočko, já to vidim dle bazálky víc než nadějně 😵 🙂 !

peetulka
17. pro 2007

Ahojky Renys, já jsem ten femibion sehnala v jedné malé lékarně u nás v Chebu, takže v Plzni ho budou mít určitě 😉
Do tý Olympošky se dostanu nějakým autobusem z centra? S tou Kikou si mi udělala radost, my se tam chystáme s přítelem mezi svátkama. Musíme koupit postel a sedací soupravu.

hulda
autor
17. pro 2007

renys, díky za optimismus, ale ty vyšší teploty jsou způsobeny utrošem, kterej beru v dost vysokých dávkách. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale držim se s nadějemi při zemi 😉 . Ještě že budou ty Vánoce, jsem pořád jak malá 😅
Dobrou noc, krajanky 😀

lucijda
18. pro 2007

Dobré ránko, dnes jsem slabě špinila takže každým dnem očekávám mrchu. Uvidíme co přinesou další měsíce. ☹ Jinak my byli s manžou v Olympošce včera přišla jsem si jak v davovém šílenství, nebylo ani kde zaparkovat - ať žijou Vánoce 😀 😀

hulda
autor
18. pro 2007

Lucijdo, a test sis dělala? Slabý špinění přece nic neznamená 😉

lucijda
18. pro 2007

Jo, jo testík jsem si dělala a jak jinak než negativní ☹ Už jsem ho zkoumala i pod lampičkou jestli tam nebude aspoň náznak // a nic.

hulda
autor
18. pro 2007

Lucijdo, to je mi fakt líto... Tak hodně sil do dalšího boje!

lucijda
18. pro 2007

Díky, síly sbírám co to jde jen nás s manžou mrzí, že ten nejkrásnější dárek na nás pod stromečkem prostě nečeká. /plně jinak by se to snášelo kdybykolem me nebylo tolik dětí a těhulek, je to krásné, ale člověka to potom mrzí dvojnásobně že kolem nás ještě neběhá ten NÁŠ mimís ☹

mimo
18. pro 2007

Luci,neztrácej naději 🙂 !!!A když to nevyjde,tak bud´ráda,že jsi tam neměla dvě čárky!!Já je tam měla a nevyšlo ☹ .

Holky,prosím kdy se může jít na druhé IVF??

hulda
autor
18. pro 2007

Já myslim, že to chce aspoň 3 měsíce pauzu, možná víc...

mimo
18. pro 2007

☹ 😠 ,tak to tedy jim asi něco povím 😎 !!Tak dlouho...???No i když jsem měla nízké dávky léků??Reagovala jsem normálně a bez komplikací 😕 .Tak to tam asi zítra zavolám a zeptám se.Jsem si říkala,že tak v lednu po mrše by to šlo.. 😅

mimo
18. pro 2007

To by byla druhá ms..

renys
18. pro 2007

Mimo, mně řekli, že musí proběhnout tři ms.

Lucijdo, kočko, to je mi líto, ale nevěš hlavu, někdy to vyjít MUSÍ!

Jinak do Olympošky jezdí autobus č. 13 staví na Americký u Tesca a pak zatáčí ke Komornímu divadlu a jede Doudleveckou.

peetulka
20. pro 2007

Ahojky holky,
tak mám doma stimulační protokol (mám taky dlouhý) a spoustu léků, jehel a stříkaček. Měly jste mě varovat 😀 , já na ně koukala jak puk, když jsem viděla tu kupu 🙂 Budu začínat příští středu decapeptylem a to jsem se tak těšila, že si na silvestra dám své oblíbené vínko 😒
Ten protokol mi dělala Krmíčková a už chápu Huldi, že chceš vždy k ní, je to moc příjemná a sympatická ženská. Při dalším UTZ budu taky chtít k ní, jestli tam tedy bude, datum už mám stanovený. A Huldi, už si testovala?
Mimo, tak se pustíte do 2.IVF v únoru? 😉
Lucijdo a jak u Tebe, neobjevila se na TT přeci jenom druhá čárka?

hulda
autor
20. pro 2007

Ahoj peetulko, tak už se to rozjíždí, viď? Já jsem začínala dipherelinem, decapeptyl mi dávali až ke konci stimulace. Pamatuju si, že mě ty jehly taky dost vyděsily 🙂 Ale dopadne to dobře, uvidíš 😉
Já jsem včera zkusila testnout, 25.DC je sice brzy, ale 12 dní po OVU už by tam něco mělo být a nic, samozřejmě. Dnes už i trochu špinim, i přes ty mega dávky progesteronu v utroši. Takže mam smůlu, jako vždy ☹ .

mimo
20. pro 2007

Pett,na ty léky pít můžeš...Mě to tedy dělalo potíže(bylo mi hned zle),ale jinak znám holky co si normálně občas něco daly.Jinak jsem už objednaná na 15.01 k Štuksové.Tak jsem zvědavá co mi řekne.Můj gyne.,mi řekl,že bych čekat nemusela(na další IVF),ale že záleží na nich.

Huldi,nestrácej naději!!! 😉 Někdo špiní a je těhu!!

hulda
autor
20. pro 2007

mimo, díky, ale je to jasný, test negativní, špinim a mam všechny příznaky na MS. Snad ten příští rok bude pro nás všechny veselejší, než ten letošní...

peetulka
20. pro 2007

Huldi, to je pořádný fofr, já myslela, že budu s injekcema začínat až na nový rok a teď to mám jen za pár 🙂 A jak píše Mima, šance tu určitě je, 12 den je ještě brzo na testování.
Mimo, já to asi riskovat nebudu, možná tak decku na přípitek na štědrý den a silvestra.
Štuksová? To slyším poprvé. Mno je fakt, že já jsem se tam setkala pouze se 3 dr. 🙂 Ale jinak já tam 15.1. jdu taky na 8:30 na UTZ. V kolik tam budeš ty?

lucijda
20. pro 2007

Ahoj tak, tak testík byl opradu negativní a mrcha se přihlásila o slovo. Já taky doufám že příští rok bude mnohem úspěšnější 😀 Huldi určitě ještě vydrž, já taky testoval jak šílená a zbytečně jsem z toho měla nervy v kýblu. Pořádně si užij Vánoce a Silvestra a vůbec na to nemysli 🙂

hulda
autor
20. pro 2007

Lucijdo, četla jsem v "inseminaci", že chceš zkusit jinej CAR, fakt? Natalart? Máš na něj nějaké reference?

lucijda
21. pro 2007

huldo, nee dostali jsme doporučení do ústavu pro péči o matku a dítě v Praze, zybývají se tam zároveň i výzkumem v tomhle oboru a jsme objednaní přímo ke konkrétnímu lékaři. Už žádný pokusy, nechci narazit někoho typu Hradecký. A reference odtud jsou výborný 🙂

hulda
autor
21. pro 2007

Aha. Neni to náhodou Dr. Madar? Tohle jmeno znam od kamaradky, prý je to kapacita. Tak to už musí vyjít! 😉