Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mimo
21. pro 2007

Pett,já v deset. 😉 Ale to tam už asi nebudeš...to je škoda!!Mohli jsme si dát kávu z automatu 😀

peetulka
21. pro 2007

Ahojky Mimo, kdo ví, já tam někdy pěkně dlouho čekám a nebo čekám na vlak, ale radši bych zašla někam jinam, kávu z plastového kelímku nemusím 🙂 Ty jedzdíš z Varů autem?

mimo
21. pro 2007

Jo jo autem.My vždycky jezdíme oba(manža i já).No tak den před mi řekneš co máš na sobě a podle toho tě tam budu hledat 😀 Nevíš náhodou proč jsou tady skoro všechny naštvaný na Hradeckýho???Já o něm četla v odborném časopise a je to kapacita.Já u něj byla dvakrát a stěžovat si nemůžu.Sice je málomluvný,ale jinak vše co řekl,tak to bylo!!

lucijda
21. pro 2007

Mimo, myslím že Hradecký možná umí, ale nám to nijak nedal najevo. Z manžela udělal téměř impotenta a i když spermio máme opravdu špatný, tak nám nenavrhl žádná možná vyšetření, prostě nic ☹ Protože když zdravej mladej chlap má málo spermií a ještě k tomu líný tak někdě nějaká příčina prostě být musí, tak se pokusíme jí najít. On jen řekl rovnou IVF.

lucijda
21. pro 2007

Jo a ten lékař je doktorka Bahníková přímo z IVF.

mimo
22. pro 2007

Možná je jen neomalený.. 😅 .Nám tedy taky nemazal med kolem pusy,ale já zas byla ráda.Aspoň jsme věděli,kde je chyba.Nechci se ho zastávat,protože jsem tam nebyla s Vámi..Ale já si na něj stěžovat "zatím"nemůžu.Nevím co jste podstupovali za vyšetření,ale když už jste došli do centra,tak jste přeci museli vědět kde je chyba a proč??No,ale jak říkám...asi máme každá jinou zkušenost.A hlavně já jsem huba nevymáchaná a tak jsem se na všechno ptala 😀 .Jinak přeji samé lepší zkušenosti 😉 .Já ještě chodím k dr.Štuksové.Ta je sice v pohodě...vče názorně vysvětlí a ukáže,ale mám z ní dojem,jako by tam začínala 😅 .

lucijda
22. pro 2007

Já jsem taky ráda, že víme na čem jsem jen chceme znát proč? Třeba se to nechá nějakým zákrokem zlepšit. když jsem prvně přišla za svým dr. že se nedaří tak provedl zákl. vyšetření ( později následovali další)a pro manžu mi dal doporučení na spermio, a když dopadl špatně, tak by přece měli říst co dál v CAR. Nechce se nám na IVF ve 24, ale když nebude zbytí, tak to samozřejmě s radostí podstoupím 😀

mimo
23. pro 2007

Luci,myslím,že co dál by ti měl říci tvůj gynekolog.Pokud jsi ještě nepodstoupila IVF,tak pořád patříš ke svému gyne..a ten by se měl o tebe a manžela starat.Nám můj gyne.,udělal všechna vyšetření a v CARu nám už jen nabídli bud´inseminaci nebo IVF.A teprve po nezdařeném pokusu se budou o nás starat v CARu.Jinak má tvůj manžel možnost navštívit svého lékaře a ten by mu měl poradit jak zlepšit spermiog. a co pro to dělat.Nám se věnoval můj gyne. a vše manželovi vysvětlil.Nechci ti dávat nějaké kázání..tak to prosím neber!!!Ale musíte se pokud něco chcete o to zajímat hlavně vy.Myslím,že kdybych manžu netlačila,aby se mnou chodil ke gyne.,tak by jsem taky nic nevěděli. 😅 Přeji hodně štěstí a ať brzy vydíš // 😉 .

Jinak všem přeji krásné Vánoce a hlavně ať se Vám brzy vyplní ty //. 🙂

lucijda
23. pro 2007

mimo, nedovedu si představit, že bych ho datlačila ke svému gynekologovi, už slyšim tu odpověď 😠 Snažili jsme se zajímat a v tom druhém CAR si vemou pěkně do parády 🙂 Zatím do něj láduju jen vitamíny.

Holky přeji všem krásné vánoce ať se nám splní a ta nejtajnější přání, hlavně ty // 😀

hulda
autor
23. pro 2007

mimo, ještě k tomu Hradeckýmu, někde na předchozích stranách jsem psala, že mi na následné schůzce po IVF stanovil špatnou diagnózu. Tvrdil, že mam polycystický vaječníky a tudíž celý rok neovuluju. Byla jsem z toho dost zničená, nevydařené IVF a další rána - přirozeně to nepůjde. Navrhoval půlroční léčbu metforminem, což je lék pro diabetiky, který navíc dráždí žaludek a pak další IVF. Jenže mně se ta diagnóza nezdála, protože jsem si podle BT ovulaci naměřila každej měsíc, navíc mi ji i několikrát potvrdil můj gynekolog podle UTZ. Na další schůzce mi Krmíčková vzala krev ve správný den cyklu a výsledek - polycystický vaječníky rozhodně nemam! Hradecký to tenkrát střelil jen tak od boku, asi abych měla pocit, že se mnou něco dělají. Když si představim, že bych mu slepě důvěřovala a zbytečně do sebe cpala půl roku další chemii! Navíc máme cukrovku v rodině, bála bych se, že si ji tim metforminem ještě vyvolam 😠 . Nemůžu hodnotit, jakej Hradecký je nebo neni odborník, ale u mě se seknul, takže víc věřim Krmíčkové a když si můžu vybrat, jdu radši k ní.

Jinak, holky, připojuju se k přání krásných Vánoc a v příštím roce ať se nám všem to největší přání splní!!! 😉 😉

peetulka
24. pro 2007

Ahojky holky, taky bych Vám všem chtěla popřát krásné vánoční svátky a úspěšný Nový rok a hlavně ať se všechny brzy dočkáme miminka 🙂

renys
24. pro 2007

Ahojky všem, přeji krásný štědrý večer a příjemné prožití svátků vánočních 🙂

hulda
autor
27. pro 2007

Ahoj holky, tak jak je po svátcích? Mně se dnes začíná rozjíždět mrcha, takže IUI je definitvně neúspěšný ☹ . Ale už jsem to pár dní věděla, že přijde, takže už mám odtruchleno. Teď ještě vydolovot v sobě poslední zbytky optimismu a věřit, že se to příští rok konečně podaří. Co vy? Peetulko, jak se připravuješ? A co vy ostatní?

lucijda
27. pro 2007

Ahoj. tak u mě v lednu IUI definitvně nebude chjoo, tak jsem tak nějak načatá,ž e už se tak nějak připravuju na IVF, nechtělo se mi, ale jinak to asi nepůjde 😒

saruska1
28. pro 2007

Milá děvčata, zdravím všechny "čekatelky". Narazila jsem na vás všechny náhodou, protože jsem taky podstoupila léčbu v Plzni a hledala, zda má někdo také nějaké zkušenosti. Ty osudy nás všech jsou občas pěkně na prd, že to tak musím napsat. Ale ráda bych vám všem "vlila" trochu nebo spíš hodně velkou dávku optimismu a pozitivního myšlení, protože jednou se to štěstí přece musí unavit a sednout si 😉 . My jsme se snažili asi 2 roky a stávající dr. se mnou nic nedělal, tak jsem ho vyměnila a šlo to najednou ráz na ráz (tedy stejně to celé trvalo skoro rok). Mám zkušenosti jen s MUDr. Renátou Krmíčkovou a musím přiznat, že jen ty nejlepší!!! Hodně jsem se bála, protože nám nezbyly žádný potvůrky k zamražení a tak po dvou vložených to vypadá, že jedno je určitě! Těhu testy jsem měla pozitivní nejdřív týden po předpokládaném vynechání menstruace (tj. až 3 týdny po oplodnění a to byl test, který se dá údajně dělat po 7 dnech po opl.). Když jsem četla, že to mají holky pozitivní i 10 dní po oplodnění, tak jsem už propadala depresi, ale nic z toho se nestalo. Ještě minulé pondělí byl u mého dr. na utz jen černý flek a včera už jsem viděla i "mrskající se" žížalku. Jinak v centru fungují od 3.1. Tak pěkný večer a všem nám držím palce, abychom se do konce roku 2008 dočkaly!!! 😉

hulda
autor
29. pro 2007

Ahoj sarusko, gratuluju k úspěchu! Je fajn slyšet, že se to povést může 🙂 . Jestli jsem to správně pochopila, absolvovala jsi IVF a vyšlo to na 1. pokus? To je skvělé! Držim palečky, aby vše probíhalo v pohodě a tak, jak má 😉

kropinka
29. pro 2007

Ahoj,děvčata,jsem taky z Plzně a chtěla bych se na něco zeptat,máme doporučení z genetiky do Caru,10.ledna jdu s výsledkama k mému gyn,.vím že v Plzni jsou tři centra,vám doporučil gynekolog právě Institut? My to máme kousek do Natalartu,nemusela bych jezdit nikam Mhd. Nebo to záleželo na vás kam půjdete? My máme tak mizerný spermiogram,že přirozená cesta je na 99% vyloučená 😒 Děkuji za radu

saruska1
29. pro 2007

ahoj huldo, sleduji Tvůj boj od začátku této diskuse a musím uznat, že jsi fakt hodně statečná a to je více než dobře! Nenápadně jsem celou diskusi doufala, že Ti to dopadne dobře ☹. U nás to bylo první IVF a měli jsme dvě blastocysty ohodnocené jako 5AA a 5AB, což znamená, jak mi bylo vysvětleno, kvalitu embryí. Když mi je vraceli zpět, tak dr. Krmíčková říkala, že už pořádně hatchujou, že se takové blastocysty prostě nemůžou nechytit... a měla pravdu. I Tobě to vyjde, jsem o tom na 100% přesvědčená. Já také ještě nemám zdaleka vyhráno 😖. Pokusim se toho 3. dr. umluvit, ať mi změní alespoň na čas ten Agolutin, protože jsem po 40 injekcích už tak rozpíchaná, že to pomalu není kam "aplikovat" a sestra u obvoďačky už měla choutky, že mi to bude píchat do stehna - fuj - tak to jen přes mou mrtvolu 😠.
Pro kropinku:
můj dr. se zná se ředitelem celého Institutu, zavolal a rovnou mě "šoupnul" do péče MUDr. Krmíčkové ať se o mě postará, za což jsem zpětně vážně neskonale ráda a vděčná. 😵 Tento institut ve mě budí dojem centra na vysoké úrovni, stačilo nám, když byl můj přítel na spermio tu v Praze v jednom centru a byla to hrůza, takže jsem jednoznačně pro tento (i díky našemu "výsledku") 😉

ramonaa
29. pro 2007

Ahoj holky, jsem také z Plzně a jsem tu nová. Pročetla jsem celou diskuzi a chci taky přispět. Také jsme byli na IVF u doktora Hradeckého a plně souhlasím se vším, co špatného se tu o něm napsalo. Naštěstí se nám také věnovali jiní, tam už si zas tak stěžovat nemůžu...ale přemýšlím příště o Natalartu. Jinak nám vyšel hned první pokus, test mi vyšel asi 11 den po ET, měla jsem 30 vajíček, ale zbyly jen 2 blastocysty, nic k mražení, což je mi divný, zvlášt když jsem četla, že některý z vás to měly taky tak. Ale je fakt, že neschopenku mi dali hned po OPU....Bohužel jsem potratila ve druhém trimestru..bylo to hrozný. Tak nás to nejspíš čeká znova...doufám, že by to mohlo jít IUI...že se manželovi spermiogram zlepší🙂

renys
29. pro 2007

Ahojky holčinky,

Huldi, to je mi fakt líto, že to nedopadlo...ale není všem dnům konec, uvidíš, že příští rok se nám všem zadaří!!!!!

Sarusko, gratuluju, držim pěsti, ať vše dobře dopadne!

Ramono, no to je děs, ve 2. trimestru, to už člověk pomalu věří, že má vyhráno, a ono se to takhle pokazí 😢 . Jinak jsme stejný případ s těmi vajíčky...uvažuješ o druhém IVF? Já na něj teprve sbírám psychické síly, nevim jestli bych rozdýchala 4. potrat....ale po miminku tak strašně prahnu, poslední dny to na mě hrozně padá...Jestli se Tě můžu zeptat, copak se vlastně miminku stalo?

kropinka
29. pro 2007

ramonaa-ahoj,já se ještě nevyznám v těch výrazech,můžeš mi prosím napsat co je to ten OPU ? Já se obávám že budu mít problémy s uvolnováním v práci,tak bych neschopenku uvítala ,děkuji

renys
29. pro 2007

ježiš teď koukám zpět, Huldi taky psala, že měla 30 vajíček a zbyly jen 2 blastocysty.... 😨 😕

OPU - odběr oocytů=vajíček

ramonaa
29. pro 2007

No právě, ještě někdo tam psal, že mu zbyly jen dvě blastocysty.
renys- já věřila, že mám vyhráno, navíc jsem několikrát krvácela v prvním trimestru...uvažuju o druhým IVF, ale raději bych to nějak obešla. Třeba kdyby se stal zázrak a šlo to přirozeně nebo alespon IUI. Na mě to padá hrozně, jsem teprve chvili po po potratu...teda vlastně porodu..prostě jsem začala rodit..neví se proč. Nemůžu vidět žádný miminka a těhulky, fakt je mi hrozně. Vlastně mě drží nad vodou jen představa dalšího miminka, že se musím nějak sebrat, nejradši bych co nejdřív, ale vím, že budu muset počkat alespon půl roku.

ramonaa
29. pro 2007

hulda...taky jsem ti chtěla říct, že mi při první návštěvě řekl Hradecký, že mám možná polycistické vaječníky, že to nemusí být jen chyba na straně manžela...pak teda nerad přiznal, že nemám....fakt milej chlap

hulda
autor
29. pro 2007

ramonaa ježíš, to je fakt hrozný, ta bolest musela být nepředstavitelná... A taky koukam, že Hradecký má asi jednu univerzální diagnózu pro všechny! 😠 Drž se! Třeba to nakonec fakt půjde i bez IVF 😉

sarusko moc děkuju za podporu! Je to milý 🙂 . Já myslim, že my všechny tady jsme si už prožily svý, navíc holky, který potratily, dobře vědí, co to znamená být na dně, takže už je nejvyšší čas, aby se na nás na všechny to štěstíčko konečně usmálo 🙂 Když otěhotníme v tom nadcházejícím roce, bude to pro nás a pro ten náš svéhlavej osud férovej kompromis, co říkáte? 😀

renysku, to je fakt zvláštní, že už jsme tady tři, kterým v jednom institutu z 30 vajíček zbyla pouze 2 embrya, viď? Že by to bylo jen tou prodlouženou kultivací? 😒

ramonaa
29. pro 2007

saruska...já nakonec možná půjdu znova do toho samýho institutu, jen se pokusím vyhnout Hradeckýmu🙂 Je fakt, že to vyšlo napoprvé a to mě nahlodává, jen ty dvě embrya jsou mi divný. Jo a taky jsem měla zhruba 40 injekcí Agolutinu, píchal mi je manžel, ukázali mu v institutu jak. Ze začátku v poho, ale tak po dvaceti už to nebylo kam píchnout, pak to bylo drsný. Pak mi je změnili na duphaston, to se mi teda ulevilo

hulda...ano ta bolest ještě je nepředstavitelná, někdy mi to přijde, že se mi to zdálo, jen to bříško mi chybí, takže realita...třeba to půjde bez IVF, ale já bych potřebovala aby to bylo brzo, abych se z toho vyhrabala...díky za podporu

kropinka
29. pro 2007

ramonaa- s bývalým přítelem jsem otěhotněla ani nevím jak,ve 14 týdnů přestalo bušit srdíčko a skončila jsem na sále...pak jsme se tak snažili až si partner našel jinou...ted mám manžela se špatným spg,já jsem relativně v pořádku ale člověk nikdy neví 😒 takže IVF jediná šance...držím palečky na překonání situace,třeba se někdy potkáme v čekárně 🙂

hulda
autor
29. pro 2007

ramonaa Já vim, že je tady jsou všechny slova zbytečný, že si to člověk musí odtrpět sám, ale jedna pozitivní věc na tom je. Říká se, že jestliže žena jednou otěhotní, i když to pak nedonosí, děloha už ví, jak má fungovat a nové otěhotnění je rychlé. Moc bych Ti přála, aby ses dala rychle dohromady a aby to brzy vyšlo. Držím palce! 😉

ramonaa
29. pro 2007

kropinka..pro nás je taky se stávajícím spg IVF jediná šance, což mě děsí, po tom, co se mi stalo a doufám, že se to dá zlepšit vitamínama atd. I když nevím vlastně jak jsem na tom já s vejcovodama.

hulda..taky jsem to četla na netu, o tý děloze a tak..snad to bude pravda...bohužel to otěhotnění u nás závisí taky na spg a to je problém.

Díky holky za podporu, potřebuju to. S kým má taky člověk o tom mluvit. Ani jedna moje kamarádka mi v tomhle bohužel nerozumí...kdo nezažil,nemůže chápat, že.

kropinka
29. pro 2007

můj brácha čeká rodinu,povedlo se jim to hned po vysazení HA ,ani to nečekali tak brzo,docela je to zaskočilo a my co by jsme to brali hned tak se nám nedaří...v únoru čekají Andulku,švagrová byla zasypaná o vánocích věcičkama na malou a já dostala robota,měnila bych to hned 😒