Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
11. srp 2009

díky. teď jsem si tam volala asistentce a říkala, že žádost na pojišťovnu máme schválenou od 20.7. a ve většině pojišťoven má platnost 3 měsíce, takže půjdeme asi do klasického ivf.
prý mám teď odmenstruovat, mimochodem dnes jsem to už dostala, pokud došlo k ET tak na další pokus můžu jít nejdřív v to září... Ale asi tentokrát budu mít krátký protokol, protože v tom Brně jsem měla 2x dlouhý a náběh na ten hyperstimulák, tak Mrázek říkal, že bude asi krátký, který se začíná asi 2.den cyklu a píchá??? nevím jak dlouho. uvidíme.
Nemáte někdo ceník ať vím, kolik si máme začít šetřit na další pokus????

aktaka
11. srp 2009

Ahoj holky

nejsem vecer doma,tak nakukuji ted

Siki,jak je? Vsechno v poradku? Kdy mas ten dalsi utz? Jen jsem zaznamenala,ze minuly se nekonal

tak to vypada,ze budu jedina z iscaru po et na pn. A pak pripadne i cele tehu. Vypadam jak lemra,ale ja tu praci opravdu nemam pohodovou ☹

elana
11. srp 2009

Ahojky🙂

Dandi, krátký se začíná 2.DC a píchá se podle potřeby🙂, já píchala do 12.DC, pak byla den pauza a 14.DC OPU. Ceníkem neposloužím, mám starý a zdražovali.

Soni, Tys měla Puráč a Synarel, pže jsi měla agonistu. Já to myslela tak, že když je antagonista, tak ke Gonalu dávají Cetrotide a k Puregonu Orgalutran. Asi je to jedno, ale ty dvojičky jsou od stejné firmy, tak je to logický.

Akty, proč lemra? To se tak nedá brát, když sama myslíš, že být doma je lepší než doma nebýt, tak prostě doma buď a hotovo. Já za sebe vím, že bych se tam zbláznila, navíc ani IVF ani těhu nepovažuju za nemoc a pokud mě ta nádhera zas někdy potká, tak budu-li zdravá a fyzicky se cítit, tak pracovat chci-ale nemám stresy, jsem v pohodě, když je nejhůř, můžu kdykoli odejít atd. Když to máš jinak, tak to máš prostě jinak a neni to o lemrách 😉

siki26
11. srp 2009

Dando, já mám ceník od května doma, ale nevím, jestli od té doby ho neměnili. Hlavně když si řekneš na recepci, tak ti ho dají.

Akty, pokud bych měla prekérní práci jako ty, tak jsem taky doma a vyprdnu se na to. Ale moje práce je opravdu nestresová a pohodová, takže nemám důvod...
na ultrazvuk jdu 27.8. - to je ještě doba 😅 Jinak se cítím dobře. Dneska jsem teda dost unavená, ale dá se to zvládnout.

elana
11. srp 2009

Já mám ceník taky od května, to jsem ho dostala, ale myslím, že už tehdy byl starý.

My jsme dopláceli 6000, myslela jsem, že mě vomejou, padla na to moje odměna, co jsme chtěli utratit na dovče 😠 navíc to změnili tak chytře, že ten doplatek byl kvůli ICSI jedinýho vajíčka navíc...přitom vlastně celý ICSI jsme nejspíš ani nepotřebovali (ale to jsme nemohli vědět, žejo)...no ale zkrátka oni z té várky kus oplodnili normálně a kus ICSIovali a ty skupiny početně vybírali sami, tak mohli klidně to jedno vajco nechat přirozeně s těma ostatníma, ale to né...takže jsme ho zacvakali dodatečně. No, už je to fuk🙂

Siki, to je prima, že se cítíš dobře, do uzv se to zdá dlouhá doba, ale ono to letí jak blázen. Plánujete ještě nějakou dovču?

siki26
11. srp 2009

Eli, v září chceme na Šumavu do chatičky, tak snad bude hezky. Letos poslední dovolená, tak si jí musíme užít 😀
Jinak máš pravdu, podle mě taky zdražovali, protože když na mě vybalila doplatek 7.300,-, tak jsem na ní koukala jak z jara, protože jsem si předběžně počítala částky z ceníku a tolik mi určitě nevycházelo...No nic, je to za námi.

elana
11. srp 2009

No poslední dovolená ne, ale na dlouho ano a hlavně na mooooc dlouho poslední dovolená ve dvou 😉 určitě si to užijete.

Jak říkáš, já už na to taky nemyslím....ale Tobě se to aspoň vyplatilo 😅 no, ještě se rouhat nebudu, třeba vyjde KET a třeba je mezi těma dvěma sněhulákama zrovna ten borec za 6000 káčé😀

siki26
11. srp 2009

Teď se hrozně těším na to až nás bude víc, ale je mi jasný, že pak budu Honzovi říkat, aby sbalil děti a minimálně na týden s nima někam vypadnul 😀

Jo, vyplatilo, doufám, že to nezakřiknu - zaťukávám, zaťukávám.
KETík určitě dopadne dobře, pěvně tomu věřím a moc ti to přeju. Už si si zažila dost, tak se to musí konečně obrátit 😉

elana
11. srp 2009

Určitě se to vyplatilo🙂, za rok už budete 4 a mimina budou pořádný kojenci🙂

siki26
11. srp 2009

jo, krásná představa 😵

mažu domů, dneska už mě to tu nebaví.

Tak papa zase zítra a krásný večer

baraf
11. srp 2009

ahoj,

akty-nejsi jediná, já taky byla doma. nejdřív mě nepustila mudra a pak už jsem tam neměla místo. navíc se tam kouřilo a hodně a kolega byl takový nervák,co mě párkrát dohnal k slzám,takže jsem se rozhodla být doma. prostě jsem to tak cítila.

siki- to ti věřím,že se těšíš... já se taky moc těšila. a teď jsem ráda,když je lukáš občas s babičkou. je to prostě tak. jinak moc držím palečky,ať je vše v pořádku.

k těm cenám, já platila 12 tis.zálohu a pak doplatek tuším 5 nebo 6 tis. za zamražení + 4tis. za léky....ale to už je před čtyřma lety.

baraf
11. srp 2009

dandi,tak si tělo aspoň odpočine a ty taky. a v září se to povede.

elana
11. srp 2009

Baruš, to byly ty staré ceny-my s tím počítali přesně tak. Nakonec jsem potřebovala ještě jedno pero (tj. 1000 navrch, ale to se nedalo nic dělat) no a pak ten doplatek.

Nejvíc se zvyšovalo to ICSI (resp. nějak měnili počty a ceny) a potom tuším šlo nahoru mražení a asi i PK. No...vlastně skoro vše😀

baraf
11. srp 2009

no my máme ještě tři mrazáčky a pak to kdyžtak taky budem muset řešit. ICSI budem platit určitě a pak uvidíme.... já jsem taky chtěla pero, i jsem to dr.říkala,tak že to tak objedná-nevím jak je to teď, ale já si pro to byla ještě v lékárně v hloubětíně a tam jsem dostala klasiký stříkačky,ale přežila jsem to.....

elana
11. srp 2009

Teď záleží na tom, co objednají u pojišťovny, žádá se spec. o léky, protože ty rekombinantní (Gonal, Puregon) jsou oboje v peru automaticky-ale taky řádně dražší. Jedno Gonal pero na 500 jednotek stojí 1000Kč (nás, jako pojištěnce v hrazeném cyklu), Puráč nevím...ale bude to podobný. Je fakt, že ona i ta klasika se dá, Cetrotide byla normální jehla (i když hubená, ale injekce klasika) a taky jsem to zvládla...no a Sonka si píchala Fostimon do svalu celou stimulku a přežila taky (i když jí to aplikovala kamarádka).

Jinak teď si vyzvedáváš léky přímo dole v lékárně Iscaru.

baraf
11. srp 2009

já měla puregon ještě v injekcích 😉 holt jsem už "pamětnice" a píchala jsem sama a taky se to dalo. tenkrát to taky byla jejich lékárna,ale ne přímo v areálu. no nic, zvládla jsem to a příště to popř.zvládnu snad taky 🙂

elana
11. srp 2009

Tyjo, to jsem myslela, že už se Puregon v injekcích nedělá🙂 i když kdoví, když to o kterém mluvíme, výrobce i doktoři důsledně titulujou jako "Puregon Pen" 😝

Zvládla bys to, ale třeba to nebude 😉

Teď je pěkná lékárna v přízemí té budovy.

Mmch. když už jsme u toho, tak se mi hrozně líbí prostředí Iscaru (ta budova), líbí se i manželovi a to je co říct, on je dost rejpal 😖 ...ale co mě neskutečně vytáčí, je ta debilní vrátnice tam...pokaždý musím před 30ti lidma potupně křičet, že jdu do IVF centra 😒 fakt tohle nevychytali.

elana
11. srp 2009

vrátnicí myslím recepci😀......ale modří pochopili 😅

baraf
11. srp 2009

jo,tak to je fakt nevychytaný-jenže ona je to fakt spíš vrátnice..... občas mi daj kartu,občas ne..... takže kolikrát tam stojím jak tydýt,než mě pustěj ven, když maj zavřený vrátka 🙂

elana
11. srp 2009

Já nikdy kartu nedostala, pokaždý tam hulákám jak na lesy, navíc jak dojíždíme, tak většinou jdem hned ráno nebo pak až odpo, tj. v době, kdy jsou tam fakt mraky lidí. Jednou byla recepce prázdná a já tam vysvětlovala situaci nějaký ukrajinský uklízečce, no maso 😝

sonka.77
11. srp 2009

Ahoj Dandi, moc mě ta tvoje rudoška mrzí. ☹

Já při krátkém začala stimulovat 3DC a holky jak tu čtu ty sumy, tak se mi protáčejí panenky, protože nás celé IVF stálo 900,- Kč. Léky byly zadarmo, na PK nedošlo a už vůbec ne na zamražení. Spermio máme v pořádku, takže zbyl jen ten katetr. Ptala jsem se dr. kolik bude stát ten Puregon a prý 2-4 tis., tak nevím, jestli je to myšleno s perem nebo bez, ale přímo volala přede mnou do Iscare a ptala se na tu cenu.

Akti, vůbec to neřeš, pokud máš náročnou práci, tak je správné být doma, jen si to naplánuj, abys fyzicky doma nebyla, výlety, návštěvy, prostě zaměstnat hlavu i tělo. Já mám v práci pohodu, tak nebyl důvod být doma.

Eli, aha to byli antagonisti, ještě se dr. zeptám jak to s tím je. A to je fakt divný s tím podfukem při ICSI, protože se mnou byla na pokoji holčina a sestřička se s ní přesně domluvila, kolik vajíček oplodní ICSI podle ceníku, aby nepřekročili tu hranici.

Jo ta vrátnice mi taky vadí, ale hlavně ty papíry, co musíš napsat jméno a každý si pak přečte, že tam jste. Příště si asi jméno vymyslím. 🙂

aktaka
11. srp 2009

Tady se debatuje

El,ja mam pocit,ze se na pojistovnu o leky nezada. Resp jen usuzuji z toho,ze me se az po schvaleni ptala,jestli chci ty lepsi nebo plne hrazene

jinak jste me potesily,ja uz mela mindrak,ze budu po et na pn jak simulant

jinak vratnice - ja rikam,ze jdu do klinickeho cetra. To muzu jit treba na chirurgii,ze jo🙂

danda78
11. srp 2009

ahoj, díky vím že ceník by mi dali na recepci, ale máme to do Prahy 150km a pojedu tam teď až za měsíc, tak kdyby jste náhodou tam šla některá dřív nebo ho měla doma, tak mi do něj pak koukněte abych věděla na jakou dardu se připravit 😒 😒 😒 😒 díky. My budeme potřebovat vše - IVF+ICSI+PK a asistovaný hatching nevím, to se nechává na embryologovi, když bude dost embryjek tak ještě KET + léky + katetr?????
Nechtěla jsem tady rozpoutat diskuzi ohledně peněz a toho všeho kolem, vím, že miminko stojí za všechny peníze, my už jsme celkově za tu dobu do toho dali asi 120tisíc + léky + cesty....ale samozřejmě touha po miminku je větší a nelitujeme... snad nám to jednou vyjde. nám všem tady.... moc bych nám to všem přála.
hezký večer a zítra snad ahoj. D.

aktaka
11. srp 2009

Jeste jsem mela potrebu se k necemu vyjadrit,ale mezitim jsem to zapomnela 🙂

zitra jsem objednana do caru uz na sedmou,jsem netusila,ze tam tak brzy byvaji

aktaka
11. srp 2009

Dani,ja tam zitra jdu,tak jestli nebudu hlava derava,cenik si vezmu a napisu

danda78
11. srp 2009

ok, díky moc. Byla bys hodná.

aktaka
12. srp 2009

Ahoj holky

Danda,ja na ten cenik samozrejme zapomnela. A to jsem na to celou dobu usilovne myslela ☹ pujdu tam ale jeste v nejblizsi dobe pro leky,tak snad na druhy pokus

holky,chci se zeptat,rikali vam taky,ze na predoperacni ne v dobe ms? Ja mam totiz strach,ze pred uz to nestihnu a po uz to bude knap

sonka.77
12. srp 2009

Akti, mě dr. řekla, ať jdu na předoperační až dostanu MS, ale mě to přišlo divný, protože se bere i moč a to by dost dobře nešlo, tak jsem šla těsně před MS. Nevím jestli to při MS nějak vadí, ale na tu moč určitě. 🙂

Akti, uvaž si uzel, jo? 😀

siki26
12. srp 2009

ahoj holky,

Akty, mně taky řekli před MS. Jednak kvůli té moči a jednak kvůli nějakým hodnotám, které jsou během MS jiné než normálně. Naštěstí mi předoperační dělala mamča, takže co se týče času, tak jsem to měla bez problémů.

sonka.77
12. srp 2009

Ahojky! Tak už jsem to vymyslela, do Práglu bych jela v pondělí, je tu někdo kdo by měl v pondělí čas na mini srazík v Praze? Domluvíme zda dopoledne nebo odpoledne. 🙂