IUI Ostrava. Máte zkušenost s Euro Fertil?

nikolamlyncekova
21. črc 2021

Ahojky holky mate někdo zkušenost ? Zkušenost s konkrétní klinikou Euro Fertil? Konkrétně se jedna o Intrauterinni inseminaci. Děkuji za vaše odpovědi názory a zkušenosti

knoesell
21. črc 2021

@nikolamlyncekova mám zkušenost, podstoupili jsme jich 6 ze dvou klinik v Ostravě, bohužel bez úspěchu. Nakonec zabralo hned na první pokus IVF.

kalysto
21. črc 2021

@nikolamlyncekova já jsem byla na IUI 5x,ale v Gyncentru, nezabralo...přestoupila jsem do Eurofertilu, a tam jsem byla maximálně spokojená, super přístup, skvělí doktoři i sestry a vyšlo hned první IVF

juliiiie
22. črc 2021

@nikolamlyncekova také jsem to měla tak samo . 2x IUI v Gyncentrum, jenže tam se mi nelíbil absolutně přístup, přešli jsme do Eurofertilu, kde jsme IUI podstoupili ještě 4x ale také bez úspěchu a nakonec IVF hned na první pokus 😍

nikolamlyncekova
autor
22. črc 2021

@knoesell IVF nechci prave

nikolamlyncekova
autor
22. črc 2021

@juliiiie nechci právě IVF

nikolamlyncekova
autor
22. črc 2021

@kalysto já prave IVF nechci chci zkusit IUI

knoesell
22. črc 2021

@nikolamlyncekova úplně tě chápu, my jsme oba s manželem zdraví, přes všechna vyšetření se nepřišlo na příčinu proč nemůžu otěhotnět, takže jsme to 4 roky odsouvali. Každopádně je mnoho žen co po IUI otěhotněly, držím moc palce,ať se povede ať už jakkoliv.

kaaacaaatkooo
24. črc 2021

IUI v Eurofertilu bez úspěchu, vyčerpali jsme všech tuším 6 pokusů hrazených ročně pojišťovnou. Nešla bych do IUI znova, u nás zbytečně promarněný čas a měsíce na hormonech. Závěr = prostě se ty "holky" samy do vajíčka neprobojovaly. IVF nám pak vyšlo. Taky jsem ho roky odmítala, říkala jsem NIKDY V ŽIVOTĚ kvůli případným zdravotním následkům. Ale touha po mimi a věk můj názor převálcovaly.

nikolamlyncekova
autor
24. črc 2021

@kaaacaaatkooo já spis jako nemám 100 tisíc na to otěhotnění takže pro mě je lepší IUI

kaaacaaatkooo
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaaacaaatkooo
25. črc 2021

@nikolamlyncekova Doplatek za léky vycházel (v Reprofitu) na cca 25000Kč (záleží, kolik se jich bere, může to být méně, ale u nás to bez hormonů nešlo, měla jsem velké problémy s cyklem atd.), zbytek platí pojišťovna (4 IVF cykly). První transfer embrya je v ceně, pak se za každý platí cca 7-9000Kč. Takže když to vyjde napoprvé, není to taková finanční tragédie 😉

lenkaaa927
27. črc 2021

@nikolamlyncekova Zatím mám 4 IUI ve dvou cyklech, tak čekáme na výsledek 🙂 jsou tam super, doporučuji určitě 🙂 taky nám dělají všemožné vyšetření - hematologie, imunilogie, genetika, všechno jde celkem rychle, ať se ví případně co je za problém a můžeme se léčit, a když vyčerpáne pokusy na IUI můžeme zkusit hned IVF 🙂

nikolamlyncekova
autor
27. črc 2021

@lenkaaa927 no já mám přítelkyni takže tyhle vyšetření nějak nepotřebuji jen proste mě zajímá zda to jako vychází ženám nebo ne prave ať neinvestuji do něčeho co opravdu nemá výsledky

lenkaaa927
27. črc 2021

@nikolamlyncekova no tak to ti nikdo neřekne, protože tam jsou páry kterým to přirozeně prostě nejde, takže je to pro ně šance, úspěšnošt je prý jen 11%, ale to je dané opravdu tou neplodností, a jak to chceš řešit, když nemáš partnera ale partnerku?

nikolamlyncekova
autor
27. črc 2021

@lenkaaa927 mám jakoby partnera který to je podepíše ze souhlasí s dárcovským spermatem já tam volala a ví ze mám přítelkyni takže kdyby to neslo neřešila bych to. Tyhle malé věci už doktor neřeší jestli partner nebo partnerka

kaaacaaatkooo
31. črc 2021

@nikolamlyncekova V tom případě by ti IUI mohlo normálně vyjít, neřešíš totiž neplodnost jako takovou, můžeš být naprosto zdravá a může to vyjít úplně klidně napoprvé.

nikolamlyncekova
autor
31. črc 2021

@kaaacaaatkooo tak to jste mi dala velkou naději a mám radost

kaaacaaatkooo
31. črc 2021

@nikolamlyncekova Oni ty spermie napřed zpracují a potom zavádějí, tuším po 2 hodinách po odběru. Vím o dívčím páru, který to zkoušel s kamarádem doma přes stříkačku a tuším napodruhé jim to vyšlo. Takže IUI je vylepšené totéž 🙂 A pokud je dárce spermatu v pořádku a ty taky, tak to je jako normální pohlavní styk, kdy to někomu prostě napoprvé vyjde a je to.

nikolamlyncekova
autor
31. črc 2021

@kaaacaaatkooo z toho mám prave obavy ze stříkačky ... spíše mě děsí kontakt s těmi lidmi jak to vše proběhne atd.. proto chci zvolit metodu IUI

kaaacaaatkooo
1. srp 2021

@nikolamlyncekova Zas doma je to víc anonymní a nemusíš se děsit právě toho kontaktu a nemusíš řešit volno v práci pro tebe a pro kamaráda, prže tam tě objednaávají na konkrétní hodinu atd., páč máš-li pravidelnou MS a ovulaci, tak si to naplánuješ podle sebe, ovulačního testu a je to 🙂 Asi bych to napřed zkusila takhle doma, jednou, dvakrát, třikrát a pak řešila IUI, kdyby to nešlo. Ale nejsem ve tvé kůži, naštěstí 😀

nikolamlyncekova
autor
1. srp 2021

@kaaacaaatkooo ono není jednoduché prave hledat no tak mě napadlo ze i ta klinika bude bezpečnější

kaaacaaatkooo
2. srp 2021

@nikolamlyncekova Uz tomu rozumim - ja jsem pochopila, ze ten kamarad, co podepise formulare, je zaroven darce. Vsak uvidite, co vam reknou... ale tady pochybuju, ze to bude jen v ramci ceny IUI (tzn. 6x rocne zdarma). To si radsi overte.

nikolamlyncekova
autor
2. srp 2021

@kaaacaaatkooo ano já tam volala. Nene kamarád Nee ten jen bude úředník v tomhle :D