IVF a leidenská mutace, hematologie v Brně

lenusaak
25. únor 2016

Ahojky holky, jsem už zoufala tak se obracím na Vás! Podstupuji své prvni IVF! už několik let mám zjištenou leidenskou mutaci-heterozygot, bez komplikací. Muj CAR chtěl samozřejme vyšetření a vyjádřeni hematologu a společne s moji gynekoložkou i to aby si mě hematologové pravdelěe hlidali i v případném těhotenství. Jakožto zamestnanec FN Bno jsem šla na hematologii tam a tam mě tedy velice překvapili- lékaři rozhodli (aniž by mi vzali krev..), že si budu píchat injekce( dle anamnezy me mamky, která má s tím velké zdravotní problémy) a další postup je cituji: ,,plně na bedrech ošetřujícíh gynekolgu a kontrola pouze v případě potíží". To se samozřejmě gyndařům nelíbí, hlavně pojištovna nedovoluje aby mi clexane celé tehotenstvi opakovaně předepisovali gyndaři, nemluvě o tom, že se potom musí dělat seciální odběry, které uděla pouze hematolog. Věc se má tak, že se chodím pořád dokola dožadovat injekcí jak do CAR tak k mé gyndařce(těm se tenhle postup nelíbí) , krev jsem měla branou naposledy před měsícem. Nejsem ve stále péči pod dostatečnou kontrolou s naředěnou krví. Proto Vás prosím brnačky , která máte leidena a planujete těhu nebo těhotná jste jak to u Vás postupovalo a kam docházíte na hematologii? Děkuji 🙂

m_o
25. únor 2016

Ahoj. Tak postup nemocnice me prekvapuje. Ja mam leidenskou mutaci tez heterozygot a injekce mi normalne doktorka v bohunicich psala cele těhotenství. Asi zalezi ke ktere chodis. Jinak mi je samozřejmě napsat nez jsem otehotnela taky nechtela ale pak bez problemu. Jestli to taky neni tim, ze az otehotnis tak ti je psat bude ale ted nechce. Me taky vzdycky rikala ze to at si zajisti car kam dochazim a ti samozřejmě taky nechtěli.

lenusaak
autor
25. únor 2016

@m_o děkuju za odpoved🙂 takže dost podobný připad a postup ješte před tím samotným otěhotněním 🙂 no přemýšlím, že si tam zavolám až jak se to podaří(zítra mám transfer ) zda mě jako těhulu už hlídat budou.. ale je to des, človek se musí doprošovat 😕

m_o
25. únor 2016

@lenusaak jo no, co člověk nadělá. Ať ti to dobře dopadne 😉 kam chodíš do car? Myslím, že doktoři si to nerisknou tě nehlídat s touto anamnézou v těhotenství. I když psala jsi že bez komplikací, já v minulosti měla embolii, tak asi taky proto se báli doktoři...

lenusaak
autor
25. únor 2016

@m_o chodím do Heliosu 🙂 a ty si chodila? ja chodila aji na imunologii a tak jsem se doktorky jakožto nestranné ptala kdo mi to má tedy ordinovat? prý pro to nejsou žádné směrnice kdo je za me zodpovědný , měly by se podílet obě strany. No zkusím si tam zavolat, ješte jednou , ale z té hematologie jsem odcházela pěkně otrávená , doktor mi řekl, že nic víc se mnou nevyřeší a že jediné + z moji návštěvy bude to, že mi napíše at mi obvodák vezme toxoplazmozu 😕 pak me poslouchal, našel mi přes tlustý hunaty svetr šelest na srdci a pak se dobu se mnou vybavoval o tom, na jakem odd pracuji.. po strance hematologické jsem se nic nedozvěděla.. tak to tam ještě jednou zkusíím 🙂