Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

IVF - jaro 2021

zizitap
16. bře 2021

Ahojky dnes jsem zacala pichat gonal. Za tyden me ceka utz. Mame naplanovany i geneticky screening tak nas pak ceka ket asi nekdy koncem dubna zacatkem kvetna

marcynkaaa
16. bře 2021

@zizitap Ahojky. Já mám už zasebou ET,2denni,4bunecne ve stredu. Tak skoro týden čekání mám za sebou.
Je to první IVF tvé? Nebo jak jste na tom?

europa00
16. bře 2021

ahoj holky já čekám na menses a pak začnu s gonalem..já mám davku 100 na den, to čekání je asi nejhorší...jaký máte věk jestli to není tajné, já 38

marcynkaaa
16. bře 2021

@europa00 Já taky měla Gonal,začínala jsem na 125…ale bylo to málo,tak se navyšovali. Ale i tak to nemělo moc úspěch. Spoooousta malých folikulů,3 velké,z toho jeden hrdina co to zvládl dotáhnout do konce v nejlepší kvalitě a teď si jo tu opečovávam🙂 čekání je šílený. Ale za toho 2,5 roku si zacinam snad zvykat. Mě je zatím 28,ještě na chvíli.

zizitap
autor
17. bře 2021

@marcynkaaa
@europa00
Ahoj holky me je 38. Doma 2 deti. Starsi holce je 9 a synkovi 2 tak sme si rikali ze si poridime jeste jedno k tomu mensimu. Ja vim sem magor🙈dcera sla prirozene. Synek po par potratech pres ivf. Ja picham gonal 225. Ivf je nase 2.

marcynkaaa
17. bře 2021

@zizitap To je pěkné! Já mám doma taky malého syna. No,malého. Má skoro 3,5 roku 🤣 a ten šel taky přirozeně.
Taky mám za sebou potrat po asi 3tim IUI. Pak pauzu na zotavenou a teď první IVF. Pokud nevyjde tak druhé,nemáme žádné zmrzliky.

europa00
17. bře 2021

@marcynkaaa ahoj prosímtě můžu vedět v jakém centru ti zaváděli 2 denní embrio? tuším, že mi u nás říkali že 2 denní se nikdy nezavádí, že pouze 3 denni 8 buněčné, nejlépe samozřejmě 5 denní kultivace...já zkusila jednou nativ 3 denniho, bohužel jsem v sobě tehdy měla trreptkoka i v krku do pár dní teploty..embrio nemelo šanci, vysoké teploty... ted zkoušíme minimální stimulaci aby se případně mohlo odebrat více vajíček..zase nechci být továrna na vajíčka, tak zlehka

marcynkaaa
17. bře 2021

@europa00 Chodíme v Brně do Reprofitu. Odebrali 3,ale bylo z toho jen jedno. A díky tomu mi doporučili nedělat prodlouženou kultivaci,ale vrátili mi ho jako 4 buněčné. Nikdo mi neříkal že by se to takhle nedělalo? Takže netuším.
Já díky PCOS nereagovala dobře na ten Gonal. A to jsme začínali na 125. A pak zvýšili...u mě je to pokus omyl.

zizitap
autor
17. bře 2021

Ja sem zvedava jak to ted bude. Pri prvnim mi vzali 10 folikua nakonec z toho zustali 2. Ty se daly na genetiku a postupne se zavedly.
Nevim jestli je to tim gonalem ale ja sem tak unavena

europa00
17. bře 2021

@marcynkaaa no já chodím reprofit ostrava...a tam mi říkali, že se 4 buněčné nezavádí, teda kecam jedna doktorka mi tam chtěla zavadet 2 denní, jsem ji hned řekl že neexistuje že jsem s doktorem Vranou domluvena na 3 denním, a ten mi řekl že se musela splést že 2 denní se ani nezavádějí že nejdříve 8 buněčné, pač ty už mají nějakou šanci na přežití...ono totiž ani 8 buněcné do dělohy nepatří, v tu dobu je ještě ve vejcovodu, kde je uplně jiné prostředí i PH...ale prý už má šanci...je opravdu zvláštní jak se ty přistupy liší a to i na stejném pracovišti..kamaradka v reprofitu kdysi u stejné doktorky po vložení musela ležet 40 minut a že se nesmí hýbat atd..mě ta stejná doktorka vyluftovala asi po 8 minutách....takže někdy mi ty rozdíly hlava nebere...naštestí veřím doktoru Vránovi, ten mi to celé řídí, i když už tam je pouze 1 x měsíčne.

europa00
17. bře 2021

@zizitap no gonal mi spíše dělal bolesti hlavy..a to jsem prvně měla dávku 37.5...ted zkoušíme 100, tak se zase teším na migrény...mi dororucili jeste pichat si na ředění krve že pak nebudu mít ty migreny...no uvidíme, zatím čekám menses.

zizitap
autor
17. bře 2021

@europa00 ja si vlexane pichala kvuli imunologii mela sem nejaky problemy tak imunolozka zkusila jeste tohle a kupodivu to pomohlo takze budu mit predpokladam stejnou medikaci. Pristi tyden jedem do prahy na konzultaci. Ja ty vyssi davky mam z duvodu ze minule to fungovalo tak to dr nechtel menit

zizitap
autor
17. bře 2021

@europa00 u nas se lezelo 15min po ketu

bluehorse2020
19. bře 2021

@marcynkaaa tak cekame spolu... Ja jsem dnes 6. Den po ET a pomalu se to cekani vlece a nervozita stoupa 🙄

marcynkaaa
19. bře 2021

@bluehorse2020 Ani mi nemluv. Testovat mám ve středu a dnes dorazily testy domů 🙃 se budu muset plavat o víkendu přes prsty. A pak budu mít strach si test udělat. Klasika 🤭

bluehorse2020
19. bře 2021

@marcynkaaa no ja se toho bojim, jak cert krize... Ve ctvrtek mam jit na krev.. Otestuji tedy i doma, ale bojim bojim... Takhle, kdyz clovek nema nic v ruce, tak je porad v nadeji... Drzim palce 🍀🍀🍀🍀🍀🍀

zizitap
autor
19. bře 2021

@bluehorse2020
@marcynkaaa drzim pesti holky. Ja byla nedockava a testovala od 6.dne🙈
Kolikaty den od stimulace vam delali opu? Ja se bojim aby to nevyslo na ten ctvrtek kdy mame konzultaci v praze

europa00
19. bře 2021

@bluehorse2020 kolik dni ses po ket a jak stareho embria? někdo má duchy treba 11DPO..to jest 6 den po ET 5 denního embria...aha tak ted to čtu...v podstatě by ses mohl testovat už dnes nebo zitra...ty joo a jak se citíš? příznaky atd.

marcynkaaa
19. bře 2021

@bluehorse2020 Já mám taky v plánu otestovat doma. Na krev ještě nemám termín. To uvidím podle testu.
Držím všechny palce! Dej vědět až otestujes! Kdy to máš v plánu? Úterý,středa?

bluehorse2020
19. bře 2021

@zizitap opu jsem mela 10. Den stimulace. Folikly byly krasne uz 7.den, ale pry se musi min. 8 dni stimulovat, aby vajicka byla zrala

bluehorse2020
19. bře 2021

@europa00 zitra je to 7. den po ET (mam cerstve 5 denni embryo) takze 12. DPO.
Priznaky v podstate zadne... Boli me bricho, nekdy jak pred MS nekdy proste tak zvlastne a dost casto me svedi prsa. Snazim se zadne symptomy nehledat, lidska psychika zvladne hodne a dokaze i spoustu vymyslet.
Testovani se opravdu bojim, nejradeji bych testovala uz vcera, ale bojim se zklamani...

bluehorse2020
19. bře 2021

@marcynkaaa dam vedet, ale jestli tak dlouho vydrzim 🙄 to nevim... Ikdyz se testu fakt bojim

zizitap
autor
20. bře 2021

@bluehorse2020 diky. To zrovna vychazi na ctvrtek kdy mam byt pryc😳

zizitap
autor
20. bře 2021

Tak co jeste cekate nebo uz ste otestovaly? @bluehorse2020
@marcynkaaa

europa00
20. bře 2021

@bluehorse2020 tsss j bych nevydržel 12 dpo už by mohl být duch a kdyby nebyl jeste to nemusí nic znamenat...takže ve své podstatě bud se clovek muze trochu zaradovat a zaroven kdyby ne tak nemusí ztracet naději, pač se někdy duch ukáže až 13 nebo 14 DPO...no to budou nervy ..ja dnes zacala s gonalem...takže předemnou ještě dlouhá ceste k testu, anad vše půjde jak má.

omajda88
20. bře 2021

Ahoj holky, mužu se přidat?🙂 vypadá to, že od zítra budu konečně stimulovat.. 1. IVF.. nejistota z toho jestli něco poroste, jestli se nám to spojí i jestli nás neskolí covid a nebude po pokusu...🙏

bluehorse2020
20. bře 2021

@zizitap no ono zalezi jak budes reagovat na stimulaci... U nekoho to jde pomalu u nekoho rychle... Ja patrim k tem rychlejsim

bluehorse2020
20. bře 2021

@omajda88 drzim palce... Jsou to vse nervy... S kazdym krokem je clovek o level vyse.. Tak at to bezi vse podle planu

bluehorse2020
20. bře 2021

@zizitap ja dnes testovala a jak jsem predpokladala, negativni... Nejakeho dusika bych tam i videla, ale spis je to me prani a me doufani... Takze cekam dalsi 2 dny

bluehorse2020
20. bře 2021

@europa00 no vzhledem k tomu, ze jdu 12.den na krev.. Tak mam na testy cas jen do te doby 🙄 ve ctvrtek to budu uz vedet s jistotou

zizitap
autor
20. bře 2021

@bluehorse2020 no mam vysoky davky gonalu 225, tak si myslim ze to bude v ten ctvrtek. Pripadne se zkusim domluvit na patek. Ale to zas by mohly pradknout. No kdovi. Uvidim v pondeli po utz

Sem začni psát odpověď...

Odešli