IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

meduna
autor
13. dub 2009

Dnes s nami jeli znami a videli poprve ceske velikonoce,to jak se v Cesku mydlej baby pomlazkou,tak cumeli 😀 😀 😀 Ja jim rikala,ze tenhle den je jediny kdy chlap muze nandat babe,ale pak celej rok my jim 😀 😀 😀

dadous
13. dub 2009

😀 no tady u nas už to moc nefrčí 😖 se tady dopoledne potacelo par ožralejch pubošu a to bylo vše. 😅

meduna
autor
13. dub 2009

no v to doufam. A pak dalsi vlna nervaku,to nez budu cekat,zda se oplodnili.Kdybych nemela umele nehty 😀 ,tak uz to mam zhryzane az na kost

meduna
autor
13. dub 2009

to jo to je bere,na vajicka uz prdej ale chlast to je bere,ale zitra rano jim prasknou palice 😝

dadous
13. dub 2009

hele jedna kamoška v praci si hryzala i uměly 😀 to nechapu jak to ukousala 😀 a to se čeka jak dlouho? myslím to než se oplodněj 😅

meduna
autor
13. dub 2009

jo jeste k tem nehtum...to ja to chapu,taky jsem uz takhle zaperlila,tak ted opracovavam alespon kuzicky 😝 jsem hrozna.no ta prodlouzena kultivace je myslim 5dni,ale to ja nebudu mit,takze u me jde o tri dny

dadous
13. dub 2009

to je v poho, když už to počítaš na dny 😉 to ja si ještě nějakej ten měsíc počkam 😝 hlavně už prsím vas někdo začněte plivat ty těhu bacily 😀

meduna
autor
13. dub 2009

juuu plivnete taky nekdo na me a poradne 😉 Jakto,ze jeste nejaky ten mesic,co tam trva tak dlouho?

Holky a jak ma byt ta vystelka vlastne vysoka?

meduna
autor
13. dub 2009

ted se tlemim jak pisu holky a pritom jsme tu ted jen ja a ty 😀 😀 😀 No ale treba zitra mi da nekdo odpoved

chaala
13. dub 2009

Holky,vy jste ale povídalky 😀 Já než to vždycky dočtu...ale pak v tom mám děsný zmatek,spousta informací najednou 🙂
Medu,tak v pátek se drž,už je tady za chvilenku.
Dadous má pravdu,už by se nám ty těhu bacilky moc moc hodily.

dadous
13. dub 2009

co blbneš jsme tady sami 😀 😀 a ja to nevím ☹
no teprv jdeme na tu genetiku a všichni tady tvrděj že budem čekat min. měsíc na vysledky 😝 😝 😝

chaala
13. dub 2009

Medu,už píšeš správně 😀 😀 😀 ...ale ohledně výstelky nic nevím ☹

meduna
autor
13. dub 2009

ahoj Chaala,tak na chaloupce bylo fajn,nacerpala jsi energii do noveho tydne?Ja v tom mam taky bordel,ctu to a pak se musim vracet a stejne v tom mam bordel 😀 😀

dadous
13. dub 2009

ha další do party 😀 zdravím chaalu

chaala
13. dub 2009

jak toho čtu najednou hodně,mám v tom zmatek 😀 chaloupka super...zítra do práce se mi vůbec nechce.

dadous,ta genetika opravdu trvá dlouho...4-5týdnů

meduna
autor
13. dub 2009

a co delas?jako teda myslim jakou praci?

chaala
13. dub 2009

Luky nemohl večer usnout,je to veliký nespavec.Tak jsem mrkla až teď a vy jste hrozně upovídaný 😀

dadous
13. dub 2009

holčičky moje musím jit dadat, nebo rano nevstanu 😝 a taky se musíme snažit, co kdyby jedna mrška proklouzla a našla si to moje vajíčko 😀 tak se mějte krasně a zítra jsem tu zas 😉 pa pa

chaala
13. dub 2009

Dadous,tak dobrou 🙂 Hurá na //čárky 😵

meduna
autor
13. dub 2009

Dadousku ,mesic to zni hrozive ale utece to hrozne rychle.Ale tak to vse leti az je z toho jednomu blbe,jak rychle starnem 😝

dadous
13. dub 2009

meduna
autor
13. dub 2009

dobrou noc holky.Dadousku,tak sup na to 😀

dadous
13. dub 2009

😢

chaala
13. dub 2009

jak píše Medu,utíká to celkem rychle.My teď taky pořád čekáme na nějaké výsledky a jde to 🙂 ve středu máme první schůzku k ivf...bojim,bojim
Medu,já učím na prvním stupni.

meduna
autor
13. dub 2009

neboj,to je super,protoze uz se vse rozjizdi.Ta krasna nadeje,ktera se nam diky IVF nabizi.Je ucis,tak prvni stupen je ok,to jsou jeste deti v pohode 😀 Horsi jsou ti 14leti

meduna
autor
13. dub 2009

Chaala,jdu do hajan,jsem servana jak boruvkovej ker po te ceste,pa a dobrou noc 🙂

chaala
13. dub 2009

je to naděje,to máš pravdu...jen se mi stuňuje strach.Z toho,co jsem načetla a už vím.Najednou zjišťuju,že to nebude tak jednoduché,jak jsem si na začátku myslela.Ale s tím se možná musela porvat většina z nás 🙂 ...snad nejsem vyjímka.
jo,jo,druhý stupeň raději ne 😀 😀

zuzana.79
14. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

katy81
14. dub 2009

Dobré popoledni 🙂 jsem dneska bucala až do 12-teda ráno jsem byla asi od 6:30 hodku vzhůru a pak jsem usnula,až se stydím 😉

Medu tak a v kolik jdeš na OPU?abysme věděli kdy držet palce 😉 s tou výstelkou to já vůbec nevím,mě to snad ani neřekli

Zuzy,tak jen aby si měla pravdu...já mám normálně tak jedničky,ale tedkom přetíkají z podprdy a tvar mají pěkný taky,by to mohlo tak zůstat 😀 dřív jak v neděli testit nebudu a nechám to na manžovi ať rozhodne,on je štístko,tak uvidíme,ted týden ještě zvládnu 😉
Víš Zuzy o sexu už ani raději nečtu,mě to rozhazuje, bych sexovala jak divá,manža se navoní do práce a já jsem rozhozená, no prostě asi jsem úchyl...třeba to s dr.vyřešíte 😉
Jak jsem říkala,kluci jsou kouzelní 😀

Dadouši uvidíš to pak uteče hrozně rychle,pro mě nejhorší je tohle období-na psychiku,ale zase mám naději tak si to užívám,se i trochu krmím víc,halvně at jsem v klidu,protože vím že kdyby to nevyšlo tak nervama zase zhubnu

Chaalo tak se ničeho neboj,na všechno se poptejte a dej pak vědět

dadous
14. dub 2009

ahojda, teda vy tu píšete romany 😅 zuzi na travník se.. štve mě, je to samej mech 😠 katy, myslím že na psychiku to je pro nas pro všechny od ty doby, co jsme se dozvěděly, že to nepujde přirozeně 😒 ale my to zvlednem, nejsme první ani poslední 😉 ale trošku ti zavidím že mužeš papat 😀