IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

chanel
12. bře 2009

Jéé, tady jich je, zrovna já!! Chystám se na své první IVf. 😒

meduna
autor
14. bře 2009

Ahoj Chanel,no to koukam,kolik nas tady je 😀 A kdy se na to chystas vlitnout?ja zacinam v utery 17.3 prvni injekci.Zatim mam antikoncepci ale budu rada az ji doberu,mam pocit,ze me to provede do blazince,mam depky a jsem tak nejak vubec jak blazen

meduna
autor
14. bře 2009

a kam pujdes?koukala jsem,ze bydlis v okrese Brno,tak to asi nekde tam u vas

chaala
14. bře 2009

Ahoj holky,taky bych se přidala. 😉 Máme před sebou první ivf,tak jsem z toho hodně nesvá.

puna13
14. bře 2009

Ahoj, můžu se k vám taky přidat? My máme před sebou druhé IVF, tak snad to tentokrát vyjde. ☹

chaala
14. bře 2009

je vidět,že nás tady bude hodně.Tak snad se navzájem podpoříme a pomůžeme si 🙂 Puno,koukla jsem,odkud jsi.Kam jezdíte na ivf?

beruska81
14. bře 2009

Ahoj holky, můžu se taky přidat, měla bych začít stimulovat v dubnu, doufám, že to výjde. 😉

chaala
14. bře 2009

Beruško,čím nás bude víc,tím lépe 😉

puna13
14. bře 2009

chaalo, ahoj, no my jsme poprvé byli v Praze v Pronatalu a teď je i v Teplicích, tak to zkusíme tam.

chaala
15. bře 2009

aha,my jezdíme do Gennetu v Liberci.

beruska81
15. bře 2009

Dobré ránko holky, chaalo četla jsem si, čím sis prošla, obdivuju tě, jak jsi silná, moc ti přeju krásné miminko 😉

chaala
15. bře 2009

Beruško,ten loňský rok nám dal opravdu zabrat. To,co mě ale drželo nad vodou,byl náš Lukášek. Máme ho a další miminko by pro nás bylo něco navíc.Tak snad se to podaří. 🙂 Děkuju ti a i Tobě přeju hodně štěstí a brzy mimi.

beruska81
15. bře 2009

Máš krásného chlapečka, my taky už máme 3letého Matyáška, ale hlavně na něm vidíme, že by jsme chtěli ještě jedno dítě, on potřebuje sourozence, ale zatím se nám nedaří, na malého jsme čekali 7 let a pak najednou jsem byla těhotná, teď už se snažíme asi 2 roky a zase nic, máme za sebou 4 inseminace, ale všechny nedopadly, tak jsme se rozhodli pro IVF i když jsme s manželem oba v pořádku. 😉

puna13
15. bře 2009

Dobré dopoledne spolubojovnice, vy máte alespoň jednoho mrňouska, ale my nemáme zatím nic. Už je to deset let. Vyzkoušeli jsme snad všechno od bylinek po inseminaci až po IVF, tím jsem prošla před skoro třemi roky. Pak jsem už byla tak zoufalá, že jsem další pokus odmítla. Nakonec jsem změnila i gynekologa a konečně se začalo něco dít. Byla jsem v Praze v Podolí na operaci myomů, pak jsem půl roku čekala až se dám do kupy a pak mi gynekolog nasadil Clostylbegit a bohužel nic. Takže jsem objednaná na čtvrtek příští týden na konzultaci a pokusíme se jít do toho po druhé. Ale teď to už přeci musí vyjít. A přeji to moc i vám. 😕 Ale to čekání, to je to nejhorší. ☹

chaala
15. bře 2009

Beruško,koukla jsem na Vašeho Matýska.Moc pěkný chlapeček.Luky by taky potřeboval sourozence,jako sůl 🙂 Těhu s ním bylo skoro hned a úplně bez problémů.Teď nám pan doktor řekl,že to byl zázrak 😵 Teď se už snažíme přes dva roky. Při genetice našli manželovi nějakou chrom.vadu,tak nám nic jiného nezbývá,než zkusit ivf.

beruska81
15. bře 2009

Puno držím palečky, sice už jedno dítě mám, ale ta touha po miminku je veliká, však uvidíš až budeš mít jedno, tak po nějaké době příjde myšlenka na druhé.
Chaal to my jsme měli u prvního problém otěhotnět, jsme oba zdraví, ale prostě to jenom nešlo, zkusili jsme dovolené a furt nic, tak jsme se rozhodli, že půjdeme do IVF, ale potřebovali jsme vydělat nějaké penízky a tak jsme se rozhodli, že vycestujem do USA, trošku si vydělat a hlavně byl to náš sen, jsme takoví milovníci Ameriky, no a po půl roce tam jsem otěhotněla, bylo to krásné, i když jsem celé těhu prozvracela, teď nám doktoři ze srandy radí ať se tam vrátíme a přivezeme si dalšího Amíka 🙂

smilers
15. bře 2009

Ahojky, sice k Vam nepatrim, co se tyce snazeni, ale drzim Vam palce at Vam to, at uz IUI nebo IVF, a nebo prirozene vyjde 😉

beruska81
15. bře 2009

Smil prosím tě ty jsi byla na ivf ve fertimedu nebo ve fakultce, přeju ať holčičky krásně rostou, jsou nádherné. 🙂

smilers
15. bře 2009

berus ja jsem byla na ivf ve fertimedu

beruska81
15. bře 2009

Můžeš mi prosím tě napsat trochu podrobnosti, my teď 23.3. jedeme na kontrolu před stimulací, ale vůbec nevím co mě čeká, taky chodím do ferťasu, prosím tě na kolik vás to vyšlo a byla jsi spokojená, asi jo, když máš malé bobešky už doma, že 🙂

marrakech
15. bře 2009

ahoj, taky se k vam pridam. Mam pred prvnim IVF, odber me ceka uz zitra.

smilers
15. bře 2009

berus tak ja mela dluhej protokol, no ceka te to, ze ti urci dle vysetreni jestli budes met dlouhy nebo kratky protokol, samo budes stimulovat, zalezi jake leky ti poradi, ja si pichala do bricha puregon, je to pero neco jako maji cukrovkari, a jeste predtim jsem cichala synarel, nejsem ted na svem PC abych se podivala do poznamek,ale zacla jsem ho cichat hned 1dc, nu a jeste pred ivf jsem podstoupila hydrolaparoskopii a hysteroskopii, nu a jak zacnes stimulovat,tak pak si te prohlidnou pres utz, jestli neco roste🙂jakmile mas dost velek foliky, tak si te pozvou aby ti foliky vyjmuli, vetsinou se to dela pod narkozou, toho se neboj🙂 a pak ti reknou kolik je vajicek a oplodni je a ted zalezi jake jsou kvality, nase byla spatne, takze jsme ani nemeli prodlouzenou kultivaci, s tim, ze jsem meli metodu ICSI a AH, nu a pak cekas jestli se podarilo cca tech 12-14 dni, je mozne ze jsem neco ted vynechala, za coz se omlouvam🙂

beruska81
15. bře 2009

Smil díky za rady 😉

smilers
15. bře 2009

toz moc jsem neporadila🙂

chaala
15. bře 2009

Smilers,holčičky jsou nádherný 😉 Člověk rád slyší,že někomu to ivf vyšlo.Holčičkám přeju hodně zdravíčka.

Puna,máš pravdu.My s Beruškou už jednoho broučka doma máme,ale stejně si obě moc moc přejeme další. Bez Lukyho bych asi byla na dně. Tak Ti přeju hodně sil a štěstí do druhého ivf.A aby brzy byly // 🙂 Tvoje cesta za mimískem už je hodně hodně dlouhá.

Marrakech,vítej mezi námi 🙂 Zítra Ti přeju hodně štěstí.

chanel
16. bře 2009

Medunko, jdu na to koncem dubna ted jsem si ještě dala měsíc pauzu. Ahoj Beruško, takže ani u Tebe IUI nepomohlo 😖 ,ale ivf vyjde!!!! Všem vyjde,moc vám to přeji. Já mám krátký protokol a předtím měsíc antikoncepci a strachu mám uplně ze všeho nejvíc!!!!!!!!!!

beruska81
17. bře 2009

Ahoj chanel, tak jsme se zase sešli, takže už stimuluješ?IVF musí vyjít, včera jsem trošku podrbala s kámoškou, chodí do Caru co já, má za sebou nespočet IUI a už i 3IVF, tak neví co dál, má všechny vyšetření, doktoři říkají, že je v pořádku a furt nic, tak prý teď zase zkusí IUI, tak uvidíme 😉
Držím ti palečky, vlastně nám všem 🙂

chanel
17. bře 2009

Ahoj Beruško, já teprve čekám na ms,budu brát měsíc antikoncepci a pak krátký protokol, tak mi to vyjde ta stimulace asi na konec dubna,a to jsem to o měsíc posunula,už jsem měla polykat prášky. Bojím se, není to už tak jednoduché jako IUI. Ale co mi tak zbývá...tak držím pěstičky,aby se zadařilo a to přeji i Tvé kamarádce,chudinka, ta už toho má za sebou.....sakra, už se musí zadařit!!! 😠

beruska81
17. bře 2009

Neboj určitě to všechno v klidečku zvládneš a pak už budeš jenom těhulkovat,moc ti to přeju. Já jedu v pondělí na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řeknou, v dubnu bych měla začít stimulovat. 😉

dckami
17. bře 2009

ahoj kočky,
můžu k vám?
Snažíme se o druhé mimi od 6/2006, takže skoro 3 roky. Diagnozu mi stanovili - idiopatická neplodnost nezjištěná příčina). Teď přes rok jezdíme do teplického Pronatalu, mám za sebou loni 5x inseminaci, 1 nedokončené ivf v září - byl tam pouze 1 folikl a stimulace byla zastavená. Znovu jsem to zkusili s ivf v lednu, měla jsem 5 foklů-5vajíček, prodlouženou kultivaci přežilo pouze 1 embryo, ale testík byl bohužel negativní. Mrazáčky žádné nemáme. 😖 Od února jsem začala cvičit metodu paní MOjžíšové, chdím na masáže a snažím se na naše neúspěchy nemyslet, fale znáte to, moc to nejde....Teď jsem objednaná na kontrolu 23.3. na utz, možná zkusíme znovu IUI a chci si domluvit další ivf na květen. Uvidíme......