IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

venyska
1. led 2010

Dnes je super že se dá dárce vzít podle výšky,barvy očí a vlasů,atd...

nadis.h
1. led 2010

Určšitě je to správná volba!!! Jsme v době kdy tyto možnosti jsou a je to super. Před "pár" lety se museli páry prostě smířit s tím, že děti nemůžou mít a o to víc jsem vděčná za dobu těchto možností a jsem vděčná každému a každé,které to či ono darují pro štěstí druhých.

venyska
1. led 2010

Děkuji ti za názor.Můžu Tě ještě zpovídat chvíli?

nadis.h
1. led 2010

No jasný povídej. 🙂

venyska
1. led 2010

Takže si myslíš za jak dlouho bych mohla jít na ivf?Do konce ledna tam pojedu s verdiktem-Dárce.Prý mi musí nasadit anikoncepci na upravení cyklu,mám ho 30-35 dní.Mám to dostat 10.1.Kdy si myslíš že proběhne odběr vajíček?

nadis.h
1. led 2010

Četla jsem Tvé album... Byli jste na spermiogramu jen jednou??? Já jen že my měli taky celkem šoking. 1 spermiogram byl dělaný v květnu...Přítel kouřil 60 denně..Výsledek "jen" 3% pod normu...Pak přestal z minuty na minutu kouřit tak jsem si říkala jaká to bude paráda při odběru vajíček... A výsledek???? Přítel šel do kabiny na odběr...Vrátil se a šel do práce...Za chvilku přišla sestra at přítel jde zpátky,že v tom co dal nenašli ani jednu jedinou spermii použitelnou!!!! Tak se vrátil a ten následující odběr už šel....Takže pokud to byl jen jeden spermiogram tak bych možná ještě nedělala závěry...

nadis.h
1. led 2010

Záleží na tom jaký Ti dají protokol.Je krátký a dlouhý. Při dlouhém to trvá co vím snad měsíc...bereš antiko a nebo Ti dají nějakou "zastavovací injekci,aby se dle toho naplánovala menses...Až to dostaneš tak zpravidla od 2dc se začnopu píchat stimulační injekce.Cca 5-7 den cyklu jdeš na utz kde zkouknou jak reaguješ a kolik roste folikulů a zda rostou tak jak mají velikostně. Pak cca za 2-3 dny jdeš na utz znova a pokud je vše jak má být tak dostaneš na doma injekci pro dozrání folikulů kterou píchneš zpravidla 2 den cca ve 21 hodin a za 2 dny od téhle injekce jdeš na odběr vajíček.Ty se buď pak už oplodněné vrátí do dělohy (ET) a nebo můžeš mít tzv prodlouženou kultivaci kdy je nechávají "růst" až do cca 5 dne.

Při krátkém protokolu se začnou rovnou píchat od 1-2 dne menses ty stimulační injekce a postup stejný jak jsem psala.

Zpravidla odběr vajíček bývá cca ten 12-14 dne.Já jen ty injekce píchala 15 dní protože mám ty folíky prostě pomalé a špatně reaguji takže jsem na odběr šla až 17 dc.

venyska
1. led 2010

Měli jsme 2 spermiogramy.Manžel prodělal v dětství dvakrát za sebou oboustrannou operaci kýly,to bude jeho problém.

nadis.h
1. led 2010

Aha.To je děsný. To je jako já.Debilní slepák a dopadla jsem takhle.Totálně mi ho zkazili.Od začátku až do konce. 🙄

venyska
1. led 2010

Takže se nebude čekat až doberu celou antikoncepci?Mě říkal že těch folikulů mám hodně.sakra jak já se bojím toho syndromu

venyska
1. led 2010

Mi jsem už rozhodnutý,v pondělí tam volám a řeknu jim že chceme dárce,doufám že to půjde rychle,jezdíme tam 200km,pak sháním hlídání,děs!

nadis.h
1. led 2010

Počkej a Ty už stimuluješ nebo jak??Že už Ti říkal kolik máš foliků?? A jaký počet Ti řekl? Ta antiko by se měla dobrat celá jestli Ti jí nasadili v CARu.A po dobrání až by jsi to měla dostat a začít s těma injekcema.

venyska
1. led 2010

Takže si myslíš že bych v únoru už mohla čekat / nebo //?Sakra proč to ivf někomu nevyjde na poprvé?

nadis.h
1. led 2010

To věřím,že je komplikace! A až budeš stimulovat tak se tam jezdí každou chvilku.Na ty utz pak odběr pak zas transfer..To se najezdíte.. 😖

venyska
1. led 2010

Ne,já tam jela pouze na ultrazvuk,ale bylo to brzo,bylo jich tam asi 10?Já už nevím...sakra fakt nevím kolik.Sakra proč to nejde bez té antikoncepce.Mohla bych tam jet teď hned když to mám dostat.Ale nejdříve musí být schválen cyklus pojišťovnou že?

nadis.h
1. led 2010

To jsem říkala taky. A přítel když četl papíry co jsme dostali tak říkal,že dá klidně 100 tis za jeden pokus,ale at mu dá někdo 100% jistotu že to klapne a ne jen "ušmudlaných" 30-40%... 🙄

A pokud začneš už ted nebo na začátku února stimulovat tak to pak jde už rychle jakmile pícháš pigára. Asi nejhorší čekání je pak na test a když jsou // tak čekání na srdíčko. To pro mě bylo úplně nejhorší snad z celého období.

venyska
1. led 2010

Počkej,mě bylo řečeno tak třikrát do měsíce že tam pojedu.Ultrazvuk,odběr,transfer.Chápu to dobře?

nadis.h
1. led 2010

Když budou v pohodě na základě toho že jezdíte takovou dálku tak by Ti moh,i dát léky už ted a vysvětlit co a jak. Ty bys pak jen 1 dc zavolala a mohla začít. Ale příjde mi pitomost jezdit tam pořád takhle...Já na poprvé čekat musela na schválení ... ale podruhé už mi dali léky předtím ještě než to tam z pojičtovny měli. Měla jsem to knap s mrchou a už mě tam důvěrně znají tak nedělali problém.

venyska
1. led 2010

Já ti tak závidím že to máš za sebou.ty jsi ten syndrom neměla že?

nadis.h
1. led 2010

A 1 folíků je ještě v pohodě. Já měla mega dávky foliku 14 a pohodička.

A možná Tě teda nebudou hnát zbytečně na více těch utz.Že přijedeš jen jednou a vcyfasuješ ten zbytek řeknou kdy na odběr a bude. Ale když rostou folíci pomaleji než mají tak zvou obden na utz.

venyska
1. led 2010

Právě,tak když to mám teď 10.1.dostat,tak proč nezačít že?Ale to asi nepůjde když mi chce napsat antikoncepci.A v po až tam budu volat bude už 4týho

nadis.h
1. led 2010

Já jsem na utz před odběrem byla 4x

A hyperstimulák jsem neměla naštěstí.Taky jsem se toho bála jako kříže! Musíš hodně pít při té stimulce a i potom po transferu.A jíst bílkoviny.To jsou rady jako prevence proti němu.

venyska
1. led 2010

Obden????To nepůjde v žádném případě!!!manžel má služby,dcera do školky,já se fakt z toho zbláznim!

nadis.h
1. led 2010

Pokud Ti chce napsat antiko tak to budeš mít ten dlouhý protokol.Takže nejdřív dobereš antiko pak do 5i dnů bys to měla dobrat a pak začneš s těma stimulačníma injekcema až to dostaneš.

nadis.h
1. led 2010

Manžel tam nemusí s Tebou pokaždé!!!! Můj se mnou taky nechodil. Byl jen na spermiogramu,pak jednou ráno jen podepsat všechny papíry a pak až na odběru dát spermie.Jinak nemusel.

nadis.h
2. led 2010

Ještě lze domluvit že by Ti ty utz dělal Tvůj gyndr a pak bys jen zavolala do CARu a řekla co a jak. Takhle to měla kamarádka domluvené. A tam jela pak až na odběr a transfer.

venyska
2. led 2010

Jenže já nemám řidičák,a on by mě samotnou nepustil ☹

venyska
2. led 2010

Jenže kdo mi zaručí že můj blbec gyndař vše odhadne dobře.Než jsem jela do CAR ve spousty věcech mě odepsal,a v caru mě řekli že je to hovadina,že jsem ok,pak někomu věř 😠

nadis.h
2. led 2010

Tak to je v háji no. To si bude muset teda manža brát volno.Nebo na propustku.Oni Vám jí vystaví v CAR. To je bohužel věc kdy je vše naplánované pomalu na hodiny. Nejde říct dneska nepříjdu jdu do práce.příjdu zítra... My to měli i tak složité i přesto že tam musel přítel jen 3x.Při podepsání těch papírů nám vyšel dr vstříc že místo v 9 šel kvůli nám do práce už před půl 8...

nadis.h
2. led 2010

Tak to se stalo té známé. Šla na utz ke svému před transferem mražených embryjek a z CARu při měření měla sliznici 6mm a za 3 dny kdy šla na kontrolu k tomu svému gyndr jí řekl,že jí má jen 3mm tak jí to celé stopli.Ale s tím, že příště musela už jet tam, protože se jim to nezdálo.