IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

muddledgirl
14. črc 2014

@suzik161 no nejlepší by bylo...kdyby mě doc rovnou poslala do nemocnice ve středu... 😉

verkuska
autor
14. črc 2014

@muddledgirl no mě zjistili, že mám trombozu žil včera, jela jsem na pohotovost, bolest jak nevím co. začlo to už v sobotu, ale včera večer už to fakt nešlo vydržet. Vyfasovala jsem injekce, které budu píchat po celé šestinedělí a antibiotika.... A aby toho nebylo málo, tak mě v noci začlo bolet v krku 😀 na mě se to prostě lepí šíleně ty problémy 🙂 a to jsem byla tak ráda, že porod byl v pohodě a i po porodu mi bylo naprosto skvěle. Zato teď si to muselo vybrat všechno... :-/

muddledgirl
14. črc 2014

@verkuska tromboza je naprd..teda..holka..tak ať je Ti líp...injekce,neinjekce...ale u trombozy.. má mít klidový režim..z čeho Ti řekli,že to máš?

verkuska
autor
14. črc 2014

@muddledgirl no klidový režim s malou 😀 to ani snad nejde 🙂 a stejně jsem byla i na procházce malé dneska... no dneska si ještě vzal chlap volno a vařil a staral se o mě, ale zítra už jde do práce a hold si budu muset dělat sama něco. V pátek mi odjíždí dcera do chorvatska, tak to bude ještě horší, protože tak aspoň na chvilku ponosila Viktorku nebo přebalila. No naprd to každopádně je. Jinak krom starání se o malou nedělám v podstatě nic.... no ale klidový režim s tím vstáváním v noci dodržovat nejde 🙂 no já z křečovýma žílama mám problém odjakživa. A v tom těhotenství se to většinou stává.

Tady je o tom něco napsané:
Zánětem žil trpí velice často těhotné ženy v druhé polovině těhotenství. To má úzkou souvislost s tím, že se těmto ženám začnou na nohou, v oblasti zevních rodidel a kolem konečníku vytvářet varixy. V těhotenství je totiž nižší napětí žilních stěn, které brzdí žilní odtok společně s tlakem dělohy. Po porodu musíme předcházet riziku tromboembolické nemoci.

Ty injekce mi nevadí, jsou stejně malé, jak u IVF 🙂

No a to jsem ti psala, jak jsem měla ty na noze, tež bolest nejvíc večer, ale tak jako klasicky u křečáků, na té druhé noze to mám již jednou odoperované. No a na té druhé noze, kde to mám, tak na té půlce se mi to právě vytvořilo i na té pochvě ☹ jsemnejprve myslela, že to je jakýsi zánět po porodu, a oni zjistili, že s porodem to nemá nic společného, že se mi vše kráááásně hojí, až nechtěli věřit, že jsem rodila 8.7. že si mysleli, že daleko dříve. No ale mysleli si, že to je absces, nakonec ze sona se až zjistilo, že to je tromboza ☹

muddledgirl
14. črc 2014

@verkuska kámoška má křečáky v děloze...má s tím dost problémy...no ale také dlouho nejedla prášky které měla...tak já jsem s křečáky problémy neměla...ale pomalinku se mi začínají dělat...To já vím,že nejde klidový režim....ale při tromboze to chce omezit conejvíc,ne? No,snad se Ti to brzy zlepší kočko..

verkuska
autor
14. črc 2014

@muddledgirl no já dnes potkala kamarádku - zdravotní sestru a ta mi říkala, že mám veliké štěstí, že jsme ještě stihli malou, protože další mimi by mi už nedovolili při těchto problémech...

muddledgirl
14. črc 2014

@verkuska no to věřím..tak zaplaťpánbu... 😉

verkuska
autor
14. črc 2014

@suzik161 @muddledgirl @zazy holky, Viktorka dnes poprvé sledovala okolí dvě hodiny 🙂 a bez pláče, koukala, poslouchala kolotoč, pak se chvilku nosila, pak ležela a zase sledovala malou velkou, jí vykládala, pak jsem ji dala do postýlky a usla 🙂 a to vše bez pláče ......... je božíííí 🙂

muddledgirl
14. črc 2014

@verkuska krásný kočko..taky se už moc těším.. 😉

verkuska
autor
15. črc 2014

@zazy tak co holky, jak vám to jde doma?? Co Viktorka, spinká hezky v noci?? Ta moje dneska krásně prospala celou noc, od 00:00 spala až do 4 a od 4:30 do půl 8.... kráááása, jsem se konečně krásně vyspala 🙂 a jak se cítíš po tom císaři, je to už lepší?? Já zas chytla trombozu žil, hrůůůůza... a malá to už má dobré s tou žloutenkou??

verkuska
autor
15. črc 2014

tak jsme holky byli dneska s Viktorkou na profi focení.... moc se těším na fotečky, i když některé budou i s cumlíkem, protože to už Viktorku zlobilo 🙂

suzik161
15. črc 2014

@muddledgirl tak zítra je středa kočko!!! Budu na tebe myslet a držet palce, ať se Samík již umoudří 😀

muddledgirl
15. črc 2014

@suzik161 hi hi..děkuju...prosím Tě,kdy máš jít na krev..já teď čistím židle.... 😀 😀 😀 už mi doslova hrabe...ale zítra končím s úklidem a pak už jen leháro 😀

muddledgirl
15. črc 2014

@verkuska Ty jo...jak to děláš,že Ti to dítě tak spí...Taky půjdeme na profi focení...už se těším... 😀

suzik161
15. črc 2014

@muddledgirl mám jít 28.7., ty budeš mít naklizeno. Tentokrát tomu věřím, docela mě bolí celý prsa a bradavky. Podbřišek taky občas cítím, tak snad to bude ok 😉 Dej pak vědět, jak jsi dopadla!!

muddledgirl
15. črc 2014

@suzik161 já Ti to moc moc moc přeju kočinko... 😉 Už je na čase... 😉 😉

verkuska
autor
15. črc 2014

@suzik161 až 28?? To je nějak pozdě ne?? Nepozoruj se, nejlépe na to vůbec nemyslet 🙂 jenže ono to prostě nejde no, já vím.... taky držím pěstičky, aby sis to taky už konečně začla užívat tak, jako my 🙂

verkuska
autor
15. črc 2014

@muddledgirl no právě to byla tak skvélá první noc, kéž yb byly všechny takové 🙂 a nedělej už nic, odpočívej na porod 🙂

muddledgirl
15. črc 2014

@verkuska já musím doklidit jen zítra...přijede tchyně, švagrová a švagři...pak už na to peču...a nemysli si,že celý den nepoléhávám...polehávám...co kdyby náhodou... 😀 😀 😀 😀 Tak třeba budou super i další noci... 😉

suzik161
16. črc 2014

@verkuska jj, až, dr. má dovolenou, ale myslím, že tam zavolám, že přijdu příští týden. 😀 nevyjdou mi prášky 😉 já se snažím nepozorovat, vlastně jsem zaměstnala hlavu, že jsem si do pondělí ani nic nepřipouštěla. Ale pak mi to přišlo jako že mám namožený prsa a furt mě nějak pnou 😀 nebo už mi hrabe

verkuska
autor
16. črc 2014

@suzik161 nehrabe, to tak někdy je no... mě zas jak bolely, tak z toho nic nebylo, mě totiž vždycky bolely před menzes.... někoho zase ne a pak jak bolely, tak byly těhulky.... 🙂 já zase nadměrně brkala a prděla 😀 ale s tím brkáním to byla síla, jsem nechápala... pak už mi to bylo jasné 🙂 no jo vlastně, prázdniny, čas dovolených 🙂 no a myslíš, že by ti už udělali ten test z krve?? Kdy jsi to byla na tom transferu?? Jeej, to by bylo tak fajné, kdyby to už bylo konečně miminko 🙂

suzik161
16. črc 2014

@verkuska určitě, byla jsem 11.7., takže 14 dní by bylo 25.7. Dr. Má ale dovolenou, tak se sestra ptala jestli chci jít k jiinému a nebo si počkám na svého, tak jsem říkala, že si počkám, ale budu muset pro léky kdyžtak, tak bych šla k tomu druhému, mě to nevadí. Já prsa nikdy necítím a necítila jsem. Vždy se mi pak objevila čárka na testu, když jsem je cítila, ale jak to vše zase dopadlo, to už je jedno, stejně už je rozhodnuto. Prcek je tam zavrtaný, doufám 😉

verkuska
autor
16. črc 2014

@suzik161 no to bezpochyb určitě je 🙂 no tak to jsi dobrá 😀 já bych chtěla i k jinému hned, abych hlavně už věděla 😀 teď odešla ségra s neteří, byly na návštěvě a ukradly mi malou velkou, kdo mi tu teď bude pomáhat 😀 no a v pátek mi odjíždí do Prahy a následně do Chorvatska... segra prý že se jí bude stýskat po Viktorce, jenže já si spíše myslím, že více se bude stýskat Viktorce po Karolínce 😀 no a jak na potvoru malá velká včera dostala svou první menzes 🙂 v 11 letech, to je brutal.... tak jsem jí konečně vysvětlila, co je to ten sex a případná ochrana.... člověk nikdy neví, a když teď už o tom budeme mluvit otevřeně, tak snad bude používat jak kondomy, tak antinu 🙂 hlavně jsem jí taky kladla na srdce, aby to dříve než v 15ti nezkoušela 🙂 ale že to budeme mít ještě spousta času vše důkladně probírat 🙂 no ale s tím sexem to byl záhul, jsem jí to i na obrázkách ukazovala, no chlamala se jak dupa 😀 😀

suzik161
16. črc 2014

@verkuska dělala jsem hrdinku, že to vydržím, sestra na mě taky koukala a ptala se dvakrát, jestli chci opravdu až v pondělí, tak jsem jí říkala, že ano. Ale asi tam zavolám a objednám se na pátek, to je těch 14dní 😀 Tý jo, v 11letech je fakt brzo, ale zase je super, že jí to nepotkalo v Chorvatsku. Jsi skvělá máma, že si s ní o tom takhle promluvíš, já jak teď učím, tak vidím, že děti o tom nemají vůbec přehled a je vidět že si s nima o tom nikdo nepovídá. Já jim zase řeknu vše na rovinu jak to je a oni se pak taky smějou. Jeden kluk, když jsem popisovala jejich ústrojí se málem schoval pod lavici, a to je v 8.třídě. A když jim říkám, že kondom je fakt důležitý nejen proti početí, ale proti nemocem, tak se smějí taky.

verkuska
autor
16. črc 2014

@suzik161 no je to brzy, já to chytla ve 12ti, ségra taky... tak zas si říkám o ten rok no.... je to síla, ona je ještě taková až moc hubená, doktorka minule, že by měla tak o 10 kg přibrat, jsem měla až pocit, že si myslí, že jí nedáváme najíst 😀 no to samé jsem jí říkala taky, protože to by měla po moři.... pochybuju, že by ji tam otec vysvětlil, jak zavést tampon 😀 😀 ta představa mě fakt rozesmívá 🙂

A tak aspoň to svedeš na ty prášky 😀 no a co bereš, utrogestan?? Zkusíš testnout i doma nebo tentokrát vydržíš 🙂

verkuska
autor
16. črc 2014

@muddledgirl pořád nic?? ..... ty jo ale uteklo to, tys vydržela úplně nejvíce z nás 🙂

suzik161
16. črc 2014

@verkuska Jj, mám utroš, estrofem, prednison...když to všechno sečtu, tak papkám 13prášků denně 😀 už se to na mě podepisuje 😀 Zkusím testnout doma, minule, když jsem začala krvácet, tak to byl 7.den. A to už jsem měla pěknou čárku, tak uvidím, jen nevím, jestli KET není jiné.

To by byla asi síla, kdyby chlap vysvětloval, jak zavést tampón 😀😀

suzik161
16. črc 2014

@muddledgirl No tak Same, nenapínej mamku, už!!! 😀

muddledgirl
16. črc 2014

@suzik161 hele kočko..mám tady bez jednoho prášku estrofem platíčko..nepotřebuješ? Utroše už nemám...a prednison mám taky...

muddledgirl
16. črc 2014

@verkuska
@suzik161 holky moje cs 3,hlavička dole...doktorka mě prohrábla a cítím občas bříško..jinak nic...ale říkala,že za tři hodiny nález může být jiný..v pátek zase kontrola..když už budu po termínu...já se z toho prcka asi brzo počůrám...že se mu tam tak líbí...co?