Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

bruni
2. dub 2011

@hanulka0102 no ale třeba v této diskuzi se dvojceti2 podařilo otěhotnět až s PICSI a imuno a genetiku měli v pořádku. Já věřím že je to větší šance prostě z jednoho jediného důvodu a to že spermie je 100% zralá a tudíž embrio bude kvalitní. Při ICSI je to loterie a naopak je větší riziko vad embrií právě proto že se obchází přirozený výběr spermií.

dvojcata2
2. dub 2011

@bruni Já myslím že to PISCI je dobrý ISCI jsme měli vždy a bylo i 8 opl.vajuch ted u PICSI z 12 byly k transféru jen dvě z toho jen jedno suprové a nezbylo nic k zamrazení.Takže já bych do PICSI rozhodně šla. 🙂

ma.ja
2. dub 2011

@dvojcata2 Ahoj Jani, se Šárinkou jsem mluvila v úterý, začala špinit, tak jsem jí říkala, ať nehází flintu do žita....v pondělí jedou na krev, v úterý chce jít do práce....

My jsme byli včera v G., Petr doporučil hysteroskopii, a bychom taky šli do PICSI...

ma.ja
2. dub 2011

@bruni my jsme byli objednaní na 15 hodin....řekla bych, že tam má teď Petr pěknou honičku...odcházeli jsme v 16hod a ještě nekončil...

haaninaa
3. dub 2011

Ahojky holky, prosím Vás, nevíte některá, jestli medotu PICSI dělají i v Plzni a Natalartu? Děkuju moc....

gambrinuska
3. dub 2011

😅 Ahojky holky, našla jsem vaši zajímavou diskusi a chtěla bych se přidat 😅
Máme za sebou 2IVF u obojího embrya sotva 2(3)dobrá na zavedení, úmrtnost velká 10(12)po oplodnění a po každé to skončilo biochemickým těhotenstvím, takže prd ☹ , chci ted měnit CAR a jít do PICSI koukam, že už tady jsou pozitivní výsledky 😉 držim palce všem
@haaninaa v Natalu to nedělají, proto chci zkusit Smetanku, tam to dělají a stojí to cca 5tis, ale to nevím jistě, někde jsem to četla

bruni
4. dub 2011

@dvojcata2 jo taky věřím v PICSI 🙂 mám ještě dva pokusy hrazené tak chci oba zkusit PICSI a doufám, že to bude úspěšný. Nic lepšího zatím nevím.
@ma.ja já myslím že neplodných párů přibývá stále víc a víc a je to šílený, když to pak vidím v tom caru a tady na koníkovi. Začínám mít podezření že za to může třeba i antikoncepce, protože my jsme přesně ta 1. generace která brala dlouhodobě antiko a přestože doktoři říkají že to nemá vliv tak já si myslím že jo. Ikdyž samozřejmě mám kolem sebe hodně holek které otěhotněli hned po vysazení antiko a zase tady na koníku jsou takové které antiko nebrali a taky to nejde ale stejně mám takové tušení že je to příčina. Protože jenom to, že je ted taková moderní doba nemohlo způsobit takový ohoromný nárůst neplodnosti. Co ty myslíš?
@haaninaa To nevím 😕 nejlepší je tam zavolat a víš to hned, řeknou ti to do telefonu. Cary přibývají s PICSI metodou docela rychle. Já kvůli tomu chtěla přestupovat a najednou jsem zjistila že to už začal dělat i můj car a ještě to nemá ani na svých stránkách 🙂
@gambrinuska já to vidím jako velkou šanci 😉 V Pronatalu Praha to stojí i s ICSI dohromady 15tis. Bez ICSI to nejde, takže ta cena by se měla uvádět vždy dohromady. (7,5tis ICSI+7,5 PICSI). Nejlevnější jsem zatím slyšela v Brně v Heliosu za 3tis PICSI+ 9tis ICSI)

dvojcata2
4. dub 2011

Ahojky holčičky tak ráno na testu už dokonalé // a Hcg 486,6 nějak tak jsem rozumněla.
Jinak když se dělá PICSI tak už se ISCI nedělá ani neúčtuje.Je to vlastně v tom.

dvojcata2
4. dub 2011

@ma.ja A co Šárka??Myslím na ní kdyby jsi něco věděla dej mi prosím vědět děkuju moc jí prosím pozdravuj!!! 🙂

lorca
4. dub 2011

@gambrinuska Ahoj, chodím do Smetanky a doktor nám řikal, že PICSI navyšuje cenu o 5tis, tak info máš správné. Já mám jen blblou zkušenost s tím, že jsem se před naším prvním IVF domluvili na PICSI, ale jaksi nám ji bohužel zapomněli udělat. Nenapadlo mě,říkat ještě v den OPU, že chceme PICSI, brala jsem to tak, že to prostě mají napsané v PC. hm, ale skutek utek. Bohužel první IVF neúspěšné, tak při druhém budu každému X krát říkat, že CHCEME PICSI a manžílek taky. Dost nás to vytočilo, ale teď už s tím nic nuděláme.

ma.ja
4. dub 2011

@dvojcata2 ahoj Jani, Šárka se dnes stavila, testík si dělala až v Praze a pak volala odpoledne na výsledek krve...je taky těhulka 😵 tak je šťastná jako blecha 😵 😵 maminka to na ní prý poznala už v sobotu 😵

simsar
4. dub 2011

Ahoj,už se děvčata musím tedy také zapojit do hovoru.Jani moc držím palečky.Celou dobu jsem na tebe myslela.
Je až neuvěřitelné,že nám to vyšlo 🙂 .26.4. v 10.40 jsem objednaná na kontrolu k dr.Turkové.Nejedeš náhodou také?
Opatruj se Šárka.

simsar
4. dub 2011

Maci máš tu krásnou fotku papa.

gambrinuska
4. dub 2011

@lorca DÍK ZA INFO 😉 aspon vím že mam upozornovat 😖 konečně někdo kdo má zkušenost se Smetankou, mě teprv čeká první pohovor, ale jsem krapet nervozní 😅 v Natalu jsme byli moc spokojený, bohužel bez výsledku ☹ tak jsme se rozhodli na poslední pokus pro změnu, nevíš v jakém odstupu tam dělají IVF? Chtěla bych co nejdřív, už mi to nějak všechno leze na mozek, tak to beru jako velkou naději 😅 😔
koukam že PICSI už má výsledky 😀

bruni
5. dub 2011

@simsar můžu se zeptat, ty jsi taky měla PICSI? díky

dvojcata2
5. dub 2011

@simsar Ahoj Šáry moc moc gratuluju jsem štastná i za tebe směju se tady jak měsíček a jdou mi do očí i slzy.Hned jse,m si vzpomněla na ty tvoje dvojčátka.Kolik jsi mněla HCG???Já jdu na UTZ taky 26.4. ale v 08.20 tak se neuvidíme ale budem si psát.Ten primář Mrázek je opravdu machr a velký odborník. 🙂 🙂 🙂

simsar
5. dub 2011

@bruni Ahoj,já měla pouze ISCI.Na poprvé se to po odběru nepovedlo,tak teď jsou z mrazáčku a snad tam už
vydržej.

simsar
5. dub 2011

@dvojcata2 Ahoj Jani,Hcg jsem měla asi 198 nevím přesně.Jsem sice ráda,že to dobře dopadlo,ale dvojčata to doufám nebudou.Manžela bych musela křísit.Honzíkovi jsem to zatím neřekla,ale ten bude mít asi největší radost.
Chodíš do práce?pa

dvojcata2
5. dub 2011

@simsar Chtěla jsem jít začla jsem špinit a taky mi nškdy je pěkně blivno chci počkat na UTZ a pak půjdu možná i dřív asi to nevydržím,uvidím.Ale uteklo to vid?A co asi ta jak byla s námi na pokoji jestli taky dopadla jako my?V kolik jsi tam včera byla??Já po 8

dvojcata2
5. dub 2011

@simsar co jsi si to tam napsala jak v 5 týdnu těhu??

simsar
5. dub 2011

@dvojcata2 Před devátou,a ptala jsem se na tebe,jenže sestra mi řekla,že mi nic nemůže říkat.
Pět týdnů,protože já měla první den menstruace 1.3. a na KET jsem šla 21.den.No a počítá se to od
prvního dne mns.
Zatím mi nic není,ale do práce mi to nedoporučili.Užívám si to,protože poprvé jsem lítala až do konce
osmého měsíce.

dvojcata2
5. dub 2011

@simsar já s tou prací nevím doma mně to nebaví ty máš malýho to je něco jinýho a hlavně nás tyo IVF pěkně vycucalo

lorca
5. dub 2011

@gambrinuska po jaké době dělají další IVF fakt nevím, ale myslím, že asi po 3měsících by to šlo. My si dali delší pauzu, tak jsem to tak neřešila.

ma.ja
5. dub 2011

@simsar cau simsar 😀 😀 😀 vítám tě 😀 😀 😀

bruni
6. dub 2011

@lorca v mém caru dělají IVF po 3 cyklech, tedy můžeš začít znovu stimulovat 2. den při 3. menstruaci od IVF(tedy při krátkém protokolu). Takže časově to u mě bylo jen 2 měsíce a už jsem stimulovala. Záleží kdo jak má dlouhé cykly 🙂

lorca
6. dub 2011

@bruni jj po 3cyklech - á to blbě napsala. Ale jak je to u dlouhého protokolu nevím. Já měla dlouhý. Ale hned další injekce bych asi nezvládla. Chtěla jsem pár měsíců pauzu, ale bude z toho roční pauza.

dvojcata2
6. dub 2011

@simsar Tak už jsem tak zblblá že jsem si udělala i ten poslední test co jsem měla jestli to je stále pravda a je jsou tam dvě //.V sobotu jdu do práce jen na tři hodky tak kdybys mněla cestu do Lbc tak se klidně stav.A jak ti je??
majuš a co ty kdy se k nám přidáš at můžem zajít na kafíčko já klidně přijedu do Jbc

ma.ja
6. dub 2011

@dvojcata2 ahoj Jani...což o to, já bych se přidala hned 😵 já už jsem se vlastně přidala, ale to je do jiné diskuze- schválili nás jako žadatele o adopci 😵 .....V Gennetu chce Petr udělat příští cyklus hysteroskopii a zrovna podle toho jak dopadne poslat žádost...takže teoreticky v červnu bychom mohli jít na umělko.....a na kávu můžem jít samozřejmě kdykoliv 😵

ma.ja
6. dub 2011

@dvojcata2 a chápu tě, já bych teď taky testovala a užívala si // 😵

ma.ja
6. dub 2011

@dvojcata2 teda jestli mně vezmete sebou na kávu, když nejsem těhule ☹