Kdy testovat po intrauterinní inseminaci?

vysocanka
10. říj 2008

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, kdy Vám doporučili testovat po IUI? Dále bych chtěla udělat takovej mini průzkum, na kolikátý pokus se u Vás IUI zdařilo, jaký jste měli průběh atd. Já mám za sebou dvě a první bylo docela nepříjemné, po zákroku krvácení, výtok atd. a po druhé v pohodě. Vůbec nic. Budu ráda za každou zanechanou zprávičku. Mějte se 🙂 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

steffi77
10. říj 2008

Ahoj Vysocanko, ja testovala vzdycky az 14 dnu po IUI...a bohuzel nam nevysel ani jeden z 5ti pokusu. Drzim palce, at tobe klapne hned ten duhy 🙂

vysocanka
autor
10. říj 2008

ani jeden z pěti? ach jo a stimulovala jsi něčím? já Menopurem. To jsou vidiny teda a co dál? půjdete na IVF?

steffi77
10. říj 2008

Ja jsem stimulovala 4.-5. pokus Clomhexalem, poprve jsem mela 3 foliky a podruhe uz jsem nezareagovala a mela jen 1. Ja mam OVU pravidelnou, takze to bylo jen na zvyseni sanci.
Mame uz 1.IVF za sebou, bohuzel taky neuspesne, mimco to vzdalo hned v 5tt.

vysocanka
autor
10. říj 2008

ach jo to je tak nespravedlivé :( 😖 tak jsem si přála aby po roce a půl snažení byly aspoň hezký Vánoce, ale už to asi vzdávám :(

steffi77
10. říj 2008

Vysocanko nevzdavej to..dneska jsem holkam psala, ze mam kamaradku, ktere vysla v breznu hned 2 IUI, bohuzel v 10tt o mimi prisla a ted se jim povedla hned 1 IUI po nucene pauze. IUI neni uplne zbytecne. U me je problem asi nekde jinde a doktori na nej jen jeste neprisli.
My se snazime uz 2 a tri ctvrte roku, ale po tom nepovedenem IVF jsem se uklidnila a rikam si, ze to tak proste ma byt, ze se jednou dockam 🙂

vysocanka
autor
10. říj 2008

takže u Vás taky nepřišli na žádnej problém? 😵

steffi77
10. říj 2008

nene diagnoza idiopaticka neplodnost 🙂

vysocanka
autor
10. říj 2008

tak k tomuto termínu jsem stále nedošla. co to znamená?
omlouvám se že se ptám. :(

steffi77
10. říj 2008

neplodnost bez zname priciny

luucia
10. říj 2008

vysocanko, já testovala až v den vynechání MS a vyšla nám hned 1.IUI 😉

ivanalysonkova
10. říj 2008

Ahoj holky, mám za sebou 1IUI. Ani jsem testovat nemusela, přesně na den, kdy jsem měla jít na krev, jsem dostala MS. Výsledky samozřejmě neg. Teď to zkoušíme bez doktorů a chodíme k léčiteli, který si myslím, že nám hodně pomohl. Konečně mám pravidelnou MS...A doufám, že už doktory potřebovat nebudeme... 😉

vysocanka
autor
10. říj 2008

no já jsem zvědavá, zejtra to bude 14. den od IUI tak udělám test ... moc tomu ale nevěřím

len
10. říj 2008

Doporučili mi testovat 16.DPO (nebo 16.DPIUI? 😀 ). Pak jsem dvakrát nebrala Utrogestan, takže MS dorazila načas (12.DPO), takže jsem vlastně ani testovat nemusela...

vysocanka
autor
10. říj 2008

já jsem minule taky brala utroš a taky jsem to dostala, až když jsem ho vysadila. Myslím, že tedka to bude hodně podobné. :(

dckami
10. říj 2008

ahoj,
já mám za sebou 4x IUI bez úspěchu 😒 , testovat jsem se měla 14 dní po IUI.
Teď jsme zkusili IVF, ale byl nevhodně zvolený protkol a nereagovala jsem na stimulaci, takže nedošlo ani k OPU. Teď čekám na MS a poté musím jít na krev. Dle výsledků uvidíme, co dál.... 😕

len
10. říj 2008

Já když ho brala, tak jsem měla instrukce testnout ten 16.DPO a pokud bude test negativní, tak Utr. vysadit. Pak už jsem ho nebrala, takže na test nedošlo. Ale u nás ty lhůty obecně doporučují hodně dlouhé, třeba u IVF test až 17 dní po transferu (což bývá tak minimálně 20.DPO)...

paraple98
10. říj 2008

Já byla na IUI 5x a nic, teď mně čeká za chvíli ET 😉 Já testovala 14 DPO, protože mi došla MS vždy až 5 dní po vysazení utroše, tak abych ho nebrala zbytečně 😉

vysocanka
autor
10. říj 2008

jo tak to já ho vysadila adostala jsem to hnedka druhý den. a špinili jste při utroši ??

poletucha
10. říj 2008

ahojky,ja jsem po prvnim IUI,dneska 6DPO. a mam dost zmatky s tim utrousem. Doktor mi rekl,ze si mam udelat test kolem 14DPO,ale utrous vysadit az dostanu MS...no a vsechny pisete,ze jste MS dostaly az po vysazeni. Jdu hned pristi cyklus na laparku,tak bych nerada dostala MS opozdene, nevite co s tim?

len
10. říj 2008

Poletucha, proto mi řekli, že když 16.DPO bude test negativní, mám Utr. vysadit a MS pak dorazí (mně docházela cca 3-4 dny po něm, nešpinila jsem, až v dalším cyklu). Ze své zkušenosti - mohla bych ho brát donekonečna a stejně by MS nedorazila, vysoké dávky Utr. ji spolehlivě blokly.

suvik
10. říj 2008

poletucha-koukám, že jsme na tom dost podobně, jsem dnes taky 6DPO, po prvním IUI

beru Duphaston, začala jsem ho brát hned po IUI a mám ho na 10 dní, takže ho doberu nějaký 24 DC a pak mám čekat, prý je to jejich obvyklý postup

suvik
10. říj 2008

poletucha mám na Tebe dotaz ...... proč jsi podstupovala IUI, když za sebou nemáš laparku? Myslela jsem, že IUI neudělají bez potvrzené průchodnosti vejcovodů.....

suvik
10. říj 2008

a co se testování týká.... řekli: když dostane MS zavolejte a po MS přijdete na kontrolu, když MS nepřijde, zavolejte taky a domluvíme se na taky na kontrole

suvik
10. říj 2008

jinak další IUI je prý možné hned následující cyklus

poletucha
10. říj 2008

suvik- no ale jsou i jiny metody na potvrzeni pruchodnosti vejcovodu, mne delali HyCoSy, zjistili,ze mam nepruchodnej pravej vejcovod,ale ze laparka nemusi byt...ja si ji ted domluvila s mym gynekologem,protoze mi rekl,ze je lepsi ten nepruchodnej vejcovod odstranit...jsou pak vetsi sance i pri IVF.
Jinak s tim utrousem..asi ho radsi vysadim driv, mam tak nejak vypocitany dny na laparku a hned na dalsi IUI...musim to vsechno stihnout nez zase odletim z CR. Kdybych cekala na 16DPO a pak az za ctyri dny prisla MS, tak to nestihnu 🙄

vm72
10. říj 2008

Ahojky!
Mě Dr.řekl,že pokud nevyjde IUI,potom teprve se dělá laparka...Takže nejspíš co Dr.,to jiný přístup...

vm72
10. říj 2008

Jinak k té anketce: Já mám za sebou IUI 6x a taky bohužel nic... 😒

suvik
10. říj 2008

poletucha prosím napíš mi, co znamená zkratka HyCoSy a pak mi napiš, jakým způsobem se nerůchodný vejcovod odstraní
Moc se v tom šťourám, viď? 😎 Ale přemýšlím o tom a chci to pochopit. 🙂

suvik
10. říj 2008

vm72 a u mě byl postup.....laparka, pak odeslání do CARu, pak IUI

suvik
10. říj 2008

vm72 to je mi líto a jak to řešíte dál?