KET neúspěch/úspěch. Podobné zkušenosti?

mona91
2. srp 2020

Holky prosím máma prosbu. Sestra je teď po KET 5dni staré embryo ( ISCI metoda) v úterý to budou dva týdny. Po prvním ET začala po týdnu krvacet i přes Utrogestan. Teď zatím stále nekrvaci břicho citi tak v navalech občas jako MS bolest ale přejde to je to ve vlnách někdy je to tlak. V pátek dělala TT ano vi ze je to brzo ze se to dělat nemá ale proste ho udělala a ten byl negativní.
Můj dotaz zní, měla jste některé těch 14 dni úplně v pohode bez krvácení bez ničeho a stejně to nevyšlo? Já se ji snazim naladit k pozitivnímu myšlení ale ptá se mě na tyhle dotazy a nejsem schopna ji odpovědět. (My taky chodili do CARu ale nedošlo k IVF) děkuji za odpovědi

handulkak
2. srp 2020

@mona91 já to měla pokaždé jiné. Jednou jsem začala krvacet už 3 dny po transferu. Jednou jsem ani nevěděla, ze jsem někde byla. Ale většinu transferu u mě doprovázela bolest jako při MS. Dvakrát jsem dostala MS v termínu i přes utrogestan a jinak po vysazeni.

misicka1988
2. srp 2020

@mona91 Po dvou ET jsem brala utrogestan, a i přes něj jsem MS dostala v termínu. Další byl KET, utrogestan jsem brát neměla, a po tomto Ketu jsem byla již těhotná.

andyskarsgard
2. srp 2020

Já jsem byla po ET, neměla jsem krvácení vůbec. Ale pořád pocit nafouknuti, a hlavně bolesti jak při menstruaci, a často i docela křeče v podbřišku. a prsa me strašně bolela. A ještě 11 den jsem ráno měla tehotensky test negativní. A večer už tam byl duch. 😳 A další den silnější duch. A jsem těhotná. Každopádně doktor mi řekl kdybych měla slabé špinění nebo lehké krvácení že to nemusí být hned konec ale jen to uhnizdovani.
Ja ultrogestan měla až do 15 tt,...

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
2. srp 2020

@mona91 Myslím, že podle toho, jestli dostala nebo nedostala MS přes utrogestan se řídit nedá. Jestli si dělala test v pátek, tak byla 10. den po transferu pětidenního embrya, tj. byla 15 DPO, tak si nemyslím, že je to brzo, test už je v tuto dobu většinou pozitivní (i když jsou výjimky). Ať si udělá test zítra ráno, to už bude jasno. Držím palce 🍀.

mona91
autor
2. srp 2020

@katule1990 Dekuju, já prave vůbec nevím jak se to počítá když je to takhle tím ze jsme se do téhle fáze naštěstí nedostali. Já jsem třeba měla s testama u syna i teď docela ,,problém,, jako spontánní těhotenství první jsem otěhotněla na utrogestanu nevím kdy (měla jsem jít na ivf) a dva dny po vynechání MS hcg 17 a testy buď negativní nebo jen duch a to vždy po limitu 🤷‍♀️ Pozitivní test jsem měla až dva týdny po vynechání MS a teď jsem měla pozitivní test až 17DPO, to jsem sledovala ovulaci.

katule1990
2. srp 2020

@mona91 Jestli to bude v úterý 14 dní od toho, co jí embryo zavedli, tak byla v pátek těch 15 DPO a to už opravdu ve většině případů bývá test aspoň slabě pozitivní. Ale určitě se najdou i případy, kdy se to ukázalo ještě o něco později, každé stoupá hormon HCG jinak rychle. Zítra už ale bude 18 DPO a to by podle mě mělo být na 100 % vidět, tak kéž by 🙏🍀. Dejte případně vědět 🙂. PS: sama jsem těhotná po KET (ET nevyšel). Přikládám pro zajímavost testy 14 a 16 DPO (tj. 9. a 11. den po transferu). Ale jak jsem psala, někdo už má v tuhle dobu silnou čárku, někdo jen pidi ducha 🙂.

mona91
autor
2. srp 2020

Děkuji všem za zkusenosti, bohuzel před chvíli mi psala ze se ji rozjíždí MS, cele odpoledne bolest břicha jako při MS a začala špinit a sili to.... 😞 zkusí test v termínu jak má ale spis to nevyšlo....

katule1990
2. srp 2020

@mona91 To mě moc mrzí 😢. Mají ještě nějaké zamražené?

mona91
autor
2. srp 2020

@katule1990 dvě. Ale segra je na tom spis psychicky trochu spatne, je zvykla ze všechno chodí podle plánu a ejhle ono to nejde... já ty pocity chápu my se snažili o dítě 2,5 roku, mě řekli ze jsem neplodna ze samovolně mít dítě nebudu a změnili jsme CAR tam mi řekli ze ať jdu endokrinologie, psycholožka obezitologie a za měsíc jsem zjistila ze jsem těhotná. Jen u sestry je problém ve špatném spermiogramu takže ta šance ze to vyjde je mizivá... a nějak netusim jak ji jinak pomoct, ona má výhodu proti mě ze má někoho komu se muže svěřit kdo ji aspoň trochu chápe protože vi jaký ro je když po tom decku toužila a ono ti nejde... ale proste bych ji rada pomohla víc.... 🤷‍♀️

barborabarbora111
4. srp 2020

Ahoj holky, jsem 5 dní po prvním KET. První dva dny jsem měla slabé křeče v břiše, ale jinak na sobě nic necítím. Neměly by mě třeba bolet prsa?? Beru Estrofem 1-0-1, Prosgesteron besins 2-0-2, Lenzetto sprej, a tablety Utrogestan 0-1-0. Děkuji moc a držím všem moc pěsti!!!!!!

katule1990
4. srp 2020

@mona91 Chápu, že je z neúspěchu zklamaná, taky jsem si tím prošla. U nás je taky problém ve špatném spermiogramu. Ale je super, že ještě 2 embrya mají, to je opravdu velká šance, že se to povede. Já jsem nechtěla čekat, šla jsem psychicky na dně hned v dalšim cyklu na KET a ono to vyšlo. Držím pěsti, ať se brzy dočkají.

mona91
autor
4. srp 2020

@katule1990 Dekuju 🙂 snad to vyjde příště nezbývá než doufat. A jen se zeptá určitě té vyšetřovali na vše možné mě tehdy taky. U nás teda byl spermio výborný ale problém u mě a litala mi stitna žláza ve chvíli kdy mi nasadili léčbu lup byla jsem v tom, teď na kontrole mi zvedla dávku a lup jsem v tom. Co vím tak u žen co chtějí otěhotnět by TSH mělo byt nejlíp 0.8-1 pokud se nepletu já měla jednou necely dvě teď 2.0 segra ho má prý v poradku hodnotu nevi. Napadlo mě jestli by nestalo za to to snížit přes endokrinologii aby to mělo větší šanci se chytit a udržet ale netusim zda se to dela nebo jestli to má vliv. Nedělali to u tebe?

bjeska
4. srp 2020

@barborabarbora111 priznaky jako bolest prsou se dostaví az tak kolem mesice 6 tydnu driv ne...ja 12 den po ket

barborabarbora111
4. srp 2020

@bjeska jůů a kdy jdeš na krev? já zkoušela tt ráno a vůbec nic. Snažila jsem vyhledět nějakého ducha, ale nešlo to. Na krev jdu příští pondělí.

barborabarbora111
4. srp 2020

@bjeska A to je tvůj první KET?

bjeska
4. srp 2020

@barborabarbora111 neni prvni byly dva et a neco ket zkousime uz 7 let 😒

barborabarbora111
4. srp 2020

@bjeska tak tt mluví jasně 🙂 tentokrát to vyjde

bjeska
4. srp 2020

@barborabarbora111 doufejme,na krev jdu pristi pondeli...
tobe drzim moc pesti vim co prozivate i s manzelem 🍀

barborabarbora111
4. srp 2020

@bjeska moc děkujeme a kam na kliniku chodíte? My Zlín.

katule1990
4. srp 2020

@mona91 Je, tak s timhle ti bohuzel vubec neporadim, to mi nedelali. Nebo o tom aspon nevim.

snazilka84
4. srp 2020

Ahoj holky po již nevydařených 2 ET a 2 KET kdy jsem na udržení brala utrogestan, poté crinone a dnes mi pan doktor před transferem, co mě nyní čeká napsal inj. Prolutex a v den transferu, že bych dostala infuzi Intralipidu na potlačení nadměrného množství NK buněk, o kterých si myslí, že mi embryjko vždycky zabíjí. Setkala jste se s tím některá, že by toto byl důvod neudržení embryjka? Děkuji za Vaše odpovědi.

bjeska
20. srp 2020

@barborabarbora111 Brno Reprofit

barborabarbora111
21. zář 2020

Ahoj holky, tak v pátek nás čeká 2. pokus KET, tak nám prosím držte pěsti.

mona91
autor
21. zář 2020

@barborabarbora111 drzim sestra byla ted v patek nechce o tom mluvit ze ted budeme dělat jakože nic a 2.test 🙏

barborabarbora111
22. zář 2020

@mona91 držím pěsti!!!

saja13
29. dub 2022

@handulkak a rekl ti nekdo duvod proc jsi krvacela tak brzo po transferu ?

handulkak
29. dub 2022

@saja13 většinou to bylo z důvodu hematomu.
Ten transfer, co jsem začala krvacet ty tři dny po, tak to byla klasická MS

saja13
29. dub 2022

@handulkak a jak ti to dopadlo ?
Jak se to vlastne pocita ? Den transferu + stari embrya + dny za jak dlouho prisla ms a tim vyjde vysledek = jaky mam cyklus ? Vzdyt to museli na utz videt 🙈

saja13
29. dub 2022

@handulkak Vubec nechapu jak se to mohlo pri rizenem cyklu stat 😞 i ty si ho mela rizeny ?