Kolikátá IUI byla úspěšná?

cabalkova
29. črc 2009

Ahoj holky, kdo jste si nechali pomoct k miminku a podstoupily jste IUI, na pokolikate se to u vas povedlo? My zatim jedeme druhe kolo... 🙂

lory303
11. bře 2017

Ahoj holky, vcera jsem byla v centru a v kvetnu bych mela jit na prvni IUI, ale nejprve ( na duben) mi bylo doporuceno at podstoupim pruchodnost vejcovodu, nejakym rostokem, je to bez narkozy. Cena 1900kc. Premyslela jsem ze v pondeli zavolam do centra a zrusim to, protoze vsechny vysledky mam ok. Jen pritel horsi spermiogram. 15%pohyblivych. Mate nektera zkusenost, zda je lepsi pred IUI podstoupit tu pruchodnost nebo rovnou jit na IUI?

grace454
11. bře 2017

@lory303 byla jsem na tomto zákroku a je to uplně v pohodě, trošku to štíplo při zavádění hadičky,ale jinak to opravdu nic není.

lory303
11. bře 2017

@grace454 a byla jsi na tom pred IUI nebo po?

grace454
11. bře 2017

@lory303 byla jsem před...

simri
4. dub 2017

@lory303 ahoj lory,nevim jestli je to jeste aktualni,ale ja byla na pruchodnosti vejcovodu pred iui a nastesti vse ok,ale kamaradce zjistili nepruchodne tudiz by iui pak nemela smysl...urcite si to nech udelat;)

sies
4. dub 2017

@simri ahoj no já mám jít právě taky na průchodnost, mam za sebou teprve první neúspěšné iui..trochu se bojíme,že to bude bolet ta pruchodnost, jak jsi to vnímala ty?

lory303
4. dub 2017

@simri děkuji moc za tvoji odpověď 🙂 já měla jít na IUI dnes, ale včera jsem byla na folikulometrii, byla jsem 13DC a dr.mi rekla, ze folik prasknul v neděli ☹ takže si počám do dalšího měsíce... Ovulku mám vždy 14,15,16DC, ale 12DC jsem ji nikdy nemela, tka me to prekvapilo, ale i to se prej stáva.. tak jsem se tesila na IUI :-/

simri
4. dub 2017

@sies nebudu ti rikat,ze to neni neprijemne nebo trochu neboli...zazila jsem prijemnejsi veci...kazdopadne diky tomu,ze jsem se opravdu hodne bala tak me opravdu mile prekvapilo,ze to byl jen tlak,pichani a trosku bolest,ale nic co by se nedalo s usmevem na tvari vydrzet.kamaradka to ale mela horsi,diky tomu,ze mela vejcovody nepruchodne tak tekutina nemela kam teci a tak ji to docela bolelo...ale i presto to zjisteni stoji za to,je to dost dulezite a hlavne je to minutka!takze drzim pesti a urcite na to jdete!

simri
4. dub 2017

@lory303 dulezite je,ze ovulaci vubec mas...ja z tohoto duvodu chodim na kontroly uz radeji 11dc,lepsi dvakrat nez vubec;) pred vanoci jsem mivala ovulaci 15,16 dc a ted dvakrat za sebou 13 dc...takze to moc dobre znam;) ja mam zrovna za sebou 4.iui...snazime se uz 4 roky, dokonce jsem hned pri 1.iui otehotnela,ale bohuzel v 8.tydnu potrat...mezitim jsme si prosli genetikou a jeste jsem mela spoustu zdravotnich problemu tak taky proto ta doba...ale ted uz bych rada po 5.iui sla do ivf,neni na co cekat....

lory303
5. dub 2017

@simri máš pravdu, příští měsíc půjdu na folikulometrii už 10DC pro jistotu...a kdy jdeš na 5 IUI? 🙂

simri
5. dub 2017

@lory303 zatím čekám jestli vyšlo 4., a když ne tak snad hned další cyklus vyjde páté 😉

sies
5. dub 2017

@simri tak to se můžu rovnou těšit...No mě první iui nevyšla jako skoro všem tady, takže jsem se objednala na další ale jen konzultaci, iui tenhle cyklus nestihneme,jsou ty svátky a mě vyjde nejspíš ovulka, tak se budeme sami snažit...radši bych šla nejdřív na druhou iui než na průchodnost,ale záleží co řekne Mudr.

simri
5. dub 2017

@sies Běž raději na průchodnost, aspoň budeš mít jistotu, že na IUI nechodíš zbytečně. Takto chodila na IUI zbytečně kamarádka, zjistili ji neprůchodné vejcovody a tak jediné řešení bylo IVF. A teď má už roční holčičku😉

lory303
5. dub 2017

holky ja jsem tak zklamana, ze IUI tento mesic nebylo :( tak jsem se tesila.. navic podle me, to ze mi dr.rekla, ze ovu uz probehla, tak se mi to nejak nezda, protoze vcera vecer jsem mela ovulacni hlen a bolesti jako u ovulace, takze jsem to zbytecne propásla ☹

simri
5. dub 2017

@lory303 moc dobře tě chápu lory, já jsem za poslední 4 měsíce měla ovulku vždy o víkendu a tak jsem se těšila na IUI, a do toho jeden měsíc cystu takže ze 4 možností byla IUI teprve až teď. Někdy se to prostě tak blbě sejde. Ten hlen můžeš mít v podstatě i po, zas si nemyslím, že by tam přehlídla folikul.... Ale každopádně vše je tak jak má být....třeba bys do toho šla a povedlo by se a špatně by to skončilo...to za to nestojí...to si raději počkej😉

lory303
5. dub 2017

@simri No já tam prave mela folik, ale nebyl kulaty ale trosku šišaty a ona mi rekla, ze je to folik, ktery zanika, ze musi byt kulaty a jeste tam videla tekutinku, ktera byla prej po prasknuti foliku, tak proto usoudila, ze ovulka uz byla... takze myslis, ze ten hlen muze byt az po ovulaci? Vis co ja se ted divala do diare a pristi ovulka mi vychazi taky na vikend ☹ ☹ to je tak na houby :-/ ale rikala mi, ze kdyz mi to bude vychazet na vikend, tak to nejak udela, sice nevim jak 😀 budu ti drzet palce :-*

simri
5. dub 2017

@lory303 Děkuji! Tak jestli to nějak udělá tak jedině dobře, já šla na prohlídku v pátek odpoledne tudíž to už by se nestihlo a v pondělí už bylo pozdě takže to moc nešlo jinak udělat ☹ já ten hlen mívala různě a nakonec když jsem šla na kontrolu tak mi to stejně naplánovali úplně jinak než jsem si myslela, no a teď už ho ani nemívám tak už to nepoznám vůbec...

olivie14
7. dub 2017

@sies ahoj byla jsem na vyšetření průchodnosti v lednu ted máme teprve v plánu jít na iui, to vyšetření vůbec nebolelo, ani neštíplo, prostě nic, měla jsm velký strach předtím a bylo to velmi rychlé a nebolestivé, jediné, o bylo tak asi do půl hodinky po zákroku jsem měla trochu bolesti jako při menstuaci a špinila jsem ale do večera se to spravilo. Takže není vůbec čeho se bát.

gabra29
7. dub 2017

@sies jestli ti můžu radit, určitě bych šla nejprve na průchodnost, ať máš klid. Já bohužel prodělala mimoděložní těhotenství, protože jsem vůbec nevěděla, že mám neprůchozí vejcovody a pak jsem byla ráda, že mě doktorka poslala na průchodnost ještě předtím než jsme začali cokoliv řešit, bála jsem se, že budu mít druhé mimoděložní a přijdu i o druhý vejcovod. Takže já bych určitě raději šla na průchodnost a věděla, že jsem o.k. než riskovala, že to může dopadnou i hodně špatně. Průchodnost nebolí, není to příjemné, ale nic co by se nedalo vydržet.

sies
8. dub 2017

@olivie14
@gabra29 holky díky, na průchodnost půjdu,akorát je problem u mě se vubec objednat kvuli práci,ale snad se to nějak skloubí...tenhle měsíc mi vychází ovulka tak blbě,že stejně nemůžu jít na iui, tak se budeme snažit a necháme to zase na přírodě..jenže teď už mě spíš přepadaj myšlenky,že to zas stejně nevyjde..něco je špatně,tak snad se to brzo dozvim od doktorky...já mam takový tušení,že mi v době ovulky nevyrostou folíky,minule mi naměřila jen 14mm a to jsem byla už 16dc a ovulka byla 19dc a to jsem šla na iui no jenže už mi nezměřila folíky v den iui, docela mě to štvalo,že mě takhle odbyla i když jsem se ptala,kolik je folík v den iui a ona prej že se to už měřit nemusí...

gabra29
8. dub 2017

@sies nenech se otrávit, moje doktorka mi 12 DC řekla, že žádný folikul nemám a mám hrozně nizkou sliznici, ukecala jsem ji, že vím ze mám pozdější ovulaci, tak mě objednala znovu na ultrazvuk za týden a to už folikul byl 20 mm a sliznice 10 mm a hned druhý den jsem šla na IUI a byla jsem 19.den cyklu. Takže žádný problém, ne každý to má 14.den. jen se to nesmí vzdát a nenechat se otrávit.

antoaneta
12. dub 2017

Ahoj, ráda bych se k Vám přidala. Čeká mě první IUI. Snažím se o tom něco zjistit, ale s dalšími informacemi mám pocit že nic o tom nevím a nemám ani dobrý pocit. Včera jsem byla 12 DC, na ultrazvuku, folikul 16 mm, do té doby jsem byla bez stimulace, jen mi pak tam dali Ovitrelle 250 injekci, kterou jsem si měla ten den večer píchnout, tedy včera večer a zítra na 11 hodinu jsem objednaná na IUI. Dnes mě celý den hrozně bolí břicho, křeče v podbřišku, jsem jakoby nafouklá s pocitem jako bych měla dostat MS. Uklidňuji se tím, že asi za to může ta injekce, která by měla asi? pomoct k dozrání a uvolnění vajíčka. Ale kvůli těm bolestem, mám taky strach jestli mi k tomu už předčasně nedopomohla. Tedy rychleji, než měla. Jako jestli se už dnes nestalo a vajíčko se už neuvolnilo. Nic moc mi neřekli, takže ani nevím, jak to vlastně je. Včera mě překvapilo že už mě objednali hned na čtvrtek, nevím jestli folikul byl už dost velký, nebo nebyl, jak rychle dozraje do potřebné velikosti a jaká je vlastně ta potřebná? Nevím ani jestli ještě předtím, než mě spermie zavedou, tak jestli mě předtím vyšetří aby zjistili že je vše o.k. a není to zbytečné? Manžel jde předtím už na 8 hod. na odběr sperma a já na zavedení v 11. Zákroku se nebojím ani případné bolesti, vydržím to, ale jsem zvědavá co bude pak? Jestli mě tam nechají chvilku odpočívat, jestli mi dají nějaké léky na podporu atd. Nic mi o tom neřekli. Někde prý dokonce volají další den potom, nebo za dva dny na kontrolu jestli ovulace proběhla a případně zavedou čerstvé spermie, takže vlastně zákrok zopakují. Můžu se prosím zeptat, jak to bylo u Vás? Stejně tak? Zhruba velikost, bolesti břicha apod. Přepadá mě pesimismus..... Děkuji

sies
12. dub 2017

@antoaneta ahoj já byla taky nedávno na prvním IUI a měla jsem 16dc jen 14mm folikul, dr řekla,že iui bude 19dc a taky jsem si pichla ovitrelle den před iui ráno. Takže celá natěšená jsem očekávala,že by to mohlo vyjít,ale nic,dorazila MS ještě k tomu se zpožděním, místo 28 tak 33dc 😢

sies
12. dub 2017

@antoaneta jinak bolest břicha jsem měla jen trochu po zákroku a velikost folíku mi vůbec v den iui nekontrolovala, což mě naštvalo..

antoaneta
12. dub 2017

@sies toho se taky bojím, že mě předtím už kontrolovat nebudou. Alespoň o tom nic neříkali, tak uvidím. Každopádně se na to zeptám. Je zvláštní, že je to všude tak různé, i s tou injekcí. Že sis ji píchla až ten den ráno před. Právě, když jsem si četla příbalovej leták, tak tam píšou, že pomáhá k uvolnění vajíčka a spuštění ovu. Je otázka jak rychle tělo na to reaguje. Já se bojím, že rychle, proto možná i ty bolesti u mě. Přijde mi že možná už ovuluji, někdy to mám takové bouřlivé. U tebe injekci načasovali na ten den transferu. Pokud funguje rychle, tak to mi zní logičtěji. Ach jo. Je mi z toho mizerně. Navíc včera při ultrazvuku mi doktorka na otázku, kdy teda, řekla že doroste do potřebné velikosti? 25 mm? už nevím, asi tak v pátek, nejpozději do neděle a že některý ten den přijdu na IUI, že se domluvím, kdy mi to vyhovuje. A pak jak jsem přešla do ordinace, tak tam byl lékař a ten mi objednal už na zítra - čtvrtek s tím, že si mám píchnout večer injekci. Tak nevím. Jsem zítra zvědavá. Den D. Asi ani nedospím. Mrzí mě že to nevyšlo, ale asi první pokus až tak často úspěšný není, co? No v mým případě, asi taky nebude. Ale nesmíme se vzdát naděje...

lory303
13. dub 2017

@antoaneta
@sies holky, já se chystám na první IUI cca za 14dní, měla jsem jít už tento měsíc, ale dr. mi rekla, ze folikul prasknul uz 12DC,coz podle me pravda nebyla, protoze ovulku mam vzdy 15,16DC a navíc jsem ji zrovna ten 15DC cítila, takže jsme zbytečně promarnili šanci,ale co uz, ted se teším za tech 14 dní jak na nej konečně pujdu... Četla jsem, že nejúspěšnější je 3 IUI. Byli jste pred IUI na pruchodnost vejcovodu? Já ne, dr. rekla, že když 2 IUI se nepodari, tak pak pujdu na pruchodnost... mame horsi spermiogram, co vy?

sies
13. dub 2017

@antoaneta
dnes jsem byla u dr na konzultaci a rovnou mě navrhla další 2.IUI až když jsem sama řekla,že chci tu průchodnost, tak ale až další cyklus. Jinak jsem se ptala na tu injekci ovitrelle jestli se píchá den před iui nebo kdy a na to mi řekla,že nad tim ať nepřemýšlím,že to neni moje starost..

antoaneta
13. dub 2017

Takže holky, den D je za mnou, už je mám v břiše. A teď děj se vůle boží a pak vydržet ještě ty další dny, než bude rozhodnuto. Bude to boj, to čekání, nehlídat se, nemyslet na to, nepozorovat se. I na záchod čůrat chodím opatrně, abych je nevytratila 😅 si připadnu k smíchu. Jinak prohlídka před transferem neproběhla, takže nevím novou velikost folikulu, ani jestli ovuluji, na mou otázku, jestli nemůže být i po, že mě včera i dnes, po píchnutí té injekce strašně bolelo břicho, tak mi řekli že vajíčku ta cesta trvá déle a pokud se už uvolnilo a já ovuluji, tak se třeba aspoň tak potkají někde na cestě.😕 tak nezbývá než věřit. Jinak potom mě nechali s vypodloženým zadkem 20 minut ležet, předepsali Utrog., který si mám začít zavádět od pondělka 3krát denně a za 14 dnů mám přijít na odběr krve. Pokud nedostanu MS, testovat sama nemám, nejdřív však max. 2 dny před tou kontrolou, že prý test může být zkreslený. Tabletky mám zavádět, i kdybych začala špinit. Jinak sestřička mi řekla že se máme posnažit i doma s manželem, ale pokud mě ty tlaky v břiše nepřestanou, tak na to nemám ani pomyšlení👎 pak mi ještě řekla že nemám na Velikonoce umývat okna, nezvedat a dělat něco těžkýho, min. dnes mít klidový režim, večer si klidně dát sklenku červeného nebo k jídlu něco pikantního, na prokrvení sliznice a dělohy. Takže toť její rady i pro Vás.😉
jinak @lory303 @sies na vyšetření průchodnosti jsem byla. Dokonce s odstupem času třikrát, poprvé před IVF rentgenem, pak za nějakou dobu, možná proto, že jsem prodělala mezi tím nějaký zákrok, tak znovu - tentokrát ultrazvukem a teď s odstupem času, po těch 7mi letech znovu a znovu pod ultrazvukem. Jako jestli pořád dobrý, změnit se to může - stav, kdykoli. Dělali mi ho souběžně s tím, než dělali ultrazvuk 12DC. Je zvláštní, že Vám průchodnost ještě nezkoušeli ani nedoporučili. Třeba tak zbytečně marní pokusy IUI a Vás zatěžují. Navíc, před jakýmkoliv transferem nebo i domácím snažení, toto vyšetření ještě zvyšuje šanci úspěchu. Vejcovody jsou propláchnuté, volné...

lory303
14. dub 2017

@antoaneta a tu pruchodnost ti delali roztokem nebo laparskopicky?

chimneysweeper1
14. dub 2017

@antoaneta ahoj, já jsem byla na IUI v červenci. V pátek jsem měla folikul 16mm, píchli mi Pregnyl a hned v sobotu ráno jsme šli na IUI. 11. den po zákroku jsem si dělala test a byl negativní, tak jsem očekávala menstruaci. Když nedorazila a mně začalo být špatně od žaludku, udělala jsem si nový test, to bylo přesně 3 týdny od IUI. Byl pozitivní ihned. Byl to náš první a jediný pokus, dnes mám skoro 3 týdenního syna❤